DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

157429 poruka u 6923 tema- 6682 članova - Poslednji član: Dejvid kroket

Октобар 21, 2017, 03:01:25
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: [1] 2 3 ... 17   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Optički nišani nižih cena  (Pročitano 54910 puta)
krilašgoran
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

Goran

« poslato: Јануар 27, 2009, 09:28:08 »

Pozdrav
Dobar Pogled
Sačuvana

E moj druže stari u moru koim plivaš,mlogi su se utopili.
Tako stoje stvari,više misliš manje bivaš,mlogi su tu vodu popili.
thunder11
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1 poslato: Јануар 28, 2009, 12:56:11 »

Zanimljivo je kod ovih optika to što može tako slatko da ti upadne sikira u med pa to je da se čudiš. Ljudi, danas svi rade pristojno u odnosu na optike koje su vladale 20 godina u nazad. Skoro sam video neku kinesku optiku koja je odrađena veoma korektno od početka do kraja. Mehanika metal na metal, staklo solidno e sad tubus ne znam kakav je ali ne bih sumnjao da je i ona bar solidna kao i ostatak komponenti. Optika za male pare je vrlo moguća u današnje vreme ali činjenica je da 90% ljudi ne voli da se kocka sa teško stečenim novcem. Ja sam jedan od njih Cheesy

thunder11
Sačuvana
krilašgoran
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Goran

« Odgovor #2 poslato: Јануар 28, 2009, 12:31:51 »

Zanimljivo je kod ovih optika to što može tako slatko da ti upadne sikira u med pa to je da se čudiš. Ljudi, danas svi rade pristojno u odnosu na optike koje su vladale 20 godina u nazad. Skoro sam video neku kinesku optiku koja je odrađena veoma korektno od početka do kraja. Mehanika metal na metal, staklo solidno e sad tubus ne znam kakav je ali ne bih sumnjao da je i ona bar solidna kao i ostatak komponenti. Optika za male pare je vrlo moguća u današnje vreme ali činjenica je da 90% ljudi ne voli da se kocka sa teško stečenim novcem. Ja sam jedan od njih Cheesy

thunder11
Bravo thunder11.
Ja lično sledim i poštujem izreku ŠVEĐANA "NISAM BOGAT DA KUPUJEM JEFTINE STVARI"
Pozdrav
Dobar Pogled
Sačuvana

von Maksimilian
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Sve teče sve se menja...

« Odgovor #3 poslato: Јануар 29, 2009, 09:00:28 »

Vrlo je teško prepoznati solidnu optiku nižeg cenovnog razreda. ALI nije nemoguće. U slučajevima kad bi ste pazarili nešto jeftino jedan parametar može biti odlučujući a to je da li je proizvodjač ili distributer dao energetski razred optike ili cifru izraženu u Joulima (džulima)  Grin!! Kod pojedinih proizvodjača postoji jasna naznaka do koliko džula ta i ta optika može trpeti. I mali savet nikad ne pazariti knap već ostaviti malo zalihe optici. Zlatno pravilo iz teorije sistema da se isti opterećuje do 75% . Pa i na automobilima imate obrtmetarsku skalu gde u crveno možete ući samo na kratko... Grin Grin a bogme i na tekućem računu!  Grin Grin Grin 
Sačuvana

Ako sve uradiš danas bićeš pod stresom ostavi nešto i za sutra...  Smiley лангзам абер зихер
thunder11
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: Фебруар 01, 2009, 11:12:10 »

Citat: krilašgoran
Bravo thunder11.
Ja lično sledim i poštujem izreku ŠVEĐANA "NISAM BOGAT DA KUPUJEM JEFTINE STVARI"
Pozdrav
Dobar Pogled
Upravo tako Gorane, često jeftina optika može da izađe skupo, posebno kad je opet zamenimo sa nekom jeftinom a što je veoma čest slučaj.
Maks,
100% si u pravu, svaka optika ima svoje limite i zato se treba ponašati prema mogućnostima iste. Čak ni S&B nije savršen što se opterećenja tiče.

thunder11
Sačuvana
bogida
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

Pravi lovac nikada ne puca na zeca u logi

a.i.d.bogi@sezampro.rs
« Odgovor #5 poslato: Фебруар 01, 2009, 12:32:48 »

Ja sam za svoj prvi nisan imao Tasko 3-9x40 iz Proghorn serije i bio sam zadovoljan njime korektno je radio na mom 8x57 izdrzavao je sve radne uslove kako prilikom pucanja tako prilikom odlaganja(citaj nezeljenog padanja) nikada mi se nije desilo da moram dodatno da ga upucavam ,ALi zbog lose sumracne vidljivosti zamenio sam ga Suterom na koji slucajno naleteh na netu na

Za male pare i nemam reci perfektno odradjeno odlicna vidljivost jak robustan odlicna koncanica jednom recju kompletan nisan a za lovu koju sam dao odlican))))
Sačuvana
Vladex
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

vladex_84@hotmail.com
« Odgovor #6 poslato: Фебруар 01, 2009, 02:13:58 »

Ja sam za svoj prvi nisan imao Tasko 3-9x40 iz Proghorn serije i bio sam zadovoljan njime korektno je radio na mom 8x57 izdrzavao je sve radne uslove kako prilikom pucanja tako prilikom odlaganja(citaj nezeljenog padanja) nikada mi se nije desilo da moram dodatno da ga upucavam ,ALi zbog lose sumracne vidljivosti zamenio sam ga Suterom na koji slucajno naleteh na netu na

Za male pare i nemam reci perfektno odradjeno odlicna vidljivost jak robustan odlicna koncanica jednom recju kompletan nisan a za lovu koju sam dao odlican))))
Ako nije tajna gde si nabavio ovu optiku i po kojoj ceni? Planiram vec duze vreme da nabavim optiku za moju zastavu 8x57 po mogucnosti da ne bude preskupa...
Sačuvana
bogida
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

a.i.d.bogi@sezampro.rs
« Odgovor #7 poslato: Фебруар 01, 2009, 02:38:51 »

Evo odavde sam narucio

http://www.sutter-gmbh.de/xtcommerce/index.php?cat=c83_Zoom-3-12x56.html
Sačuvana
kmkole86
Gost
« Odgovor #8 poslato: Фебруар 01, 2009, 10:00:55 »

meni suvise lepo da bi bilo stvarno, ali ono ukusi su razliciti
Sačuvana
matakata
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: Фебруар 02, 2009, 11:30:16 »

Da li znaš kakvog su kvaliteta i izdržljivosti? Po ceni mi deluju veoma loše a na oko ok.
Sačuvana
bogida
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

a.i.d.bogi@sezampro.rs
« Odgovor #10 poslato: Фебруар 02, 2009, 11:50:07 »

Pogledaj ostatak sajta ta firma se bavi proizvodnjom mikroskopa za bolnice i labaratorije pa su prosirili delatnost i na ovu oblast neznam ja nemam zamerke ovo je 100% svaga i po proizvodnji i po materijalu i po svemu ))ja sam za ove pare dobio dobar komad neznam za ostalo.
Sačuvana
matakata
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #11 poslato: Фебруар 02, 2009, 12:25:10 »

Jesi li ga probao i na čemu?
Sačuvana
bogida
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

a.i.d.bogi@sezampro.rs
« Odgovor #12 poslato: Фебруар 02, 2009, 12:27:56 »

Na strelistu bez greske )))
kod kuce mi je pao karabin i mislio sam da se s....o ali kada sam ponovo proverio na strelistu sve je bilo ok )) NA divljac ja sam promasio ali moja fella ne snajperova)) Bilo je lisica ali jos nije pao sakal))
Sačuvana
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13 poslato: Фебруар 02, 2009, 09:14:00 »

To je Kinez iz prvog prihvatljivog razreda, ali za vazdusne puske i MK..
Sačuvana
krilašgoran
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Goran

« Odgovor #14 poslato: Фебруар 07, 2009, 12:24:49 »

Evo još jedne jeftine optike.Pa ko voli nek izvoli.

Pozdrav
Dobar Pogled
Sačuvana

Stranice: [1] 2 3 ... 17   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: