DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161151 poruka u 7238 tema- 6956 članova - Poslednji član: Podmladak53

Август 21, 2019, 09:03:44
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 [2]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Zamjena cijevi  (Pročitano 2496 puta)
svetos
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #15 poslato: Април 20, 2019, 03:15:45 »

Tema dugo miruje a i inače nigdje na forumima  ne vidim da je neko ugradio cjev ukalibru 8×57 od snajperske puške M76 na akciju od M48 ili M98.
Poznat mi je taj slučaj ugradnje cjevi koja je iz nekog remontnog skladišta ili čega već potpuno nova nebrunirana ugrađena i ne da odrađuje posao nego to radi perfektno.
Naravno da je tu bilo majstorskog rada dosta oko pripasivanja ali rezultat je više nego dobar.
Ako neko ima nekih takvih iskusta bilo bi dobro da iznese, znam sigurno samo to da nije trebalo rajberom upuštat ležište metka a ostale detalje ne znam.
Izvana su na lagano poskidane na strugu stepenice koje su puno pliće nego na M48 puškama gdje je osjetna razlika .

U Srbiji postoje bar dva takva karabina. Osnova stari snajper m69. Zamenjena cev i dodate nožice. Mogu da pariraju svakom drugom skupljem karabini, snajperi.
Kolega koji je na forumu i ima M69 i hoće da ga preradi trebao bi samo to da uradi i nista vise.
Bilo je i pokušaja da se na M76 ugradi mauzerova cev od 740 mm.ali nije dalo nikakav bolji rezultat.
Dobar pogled
Kos
Sačuvana
žulj
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #16 poslato: Април 29, 2019, 11:07:02 »

A uh sirova Zastavina cjev kod nas košta od 122 pa do oko 130 eura. Znači naravno bez ležišta i navoja za prihvat.E pa sad da je majstor napaše i smontira sigurno još više od tog iznosa , pa još strepi za žigove ili šta već .
Zaključak je bolje ne mjenjaj cjev nego traži dobar polovni karabin.Bilo bi isplativo da je neki vrjedan komad (skup)oružja, dok ovako zaista kako god okreneš nema opravdanja.
Sačuvana
Stranice: 1 [2]   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: