DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161436 poruka u 7285 tema- 6989 članova - Poslednji član: Zaboravljeni_lovac

Децембар 15, 2019, 06:43:13
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: [1] 2   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Zamjena cijevi  (Pročitano 2823 puta)
Raci
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« poslato: Јануар 08, 2016, 02:11:49 »

Moze li se cijev na M98 koja je duzine 600 mm zbog pohabanosti, zamjeniti sa cijevi od VZ-24 koja je kraca i ima 590 mm. Odgovara li joj navoj na sanduk ili ima jos nekih razlika? Obje su u istom kalibru 8x57.
Hvala
Sačuvana
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

swift

« Odgovor #1 poslato: Јануар 08, 2016, 05:00:30 »

I....sve i da može.Šta dobiješ sa tim. Polovna za polovnu. unsure

Što ne odneseš to u Zastavu. Naravno,uzmeš dozvolu za zamenu i imaš novu stvar.
Sve za cca.15-16.000 dindži
Razmisli.
Sačuvana

odstrelis kad mozes a sa .270 kad pozelis
Raci
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: Јануар 08, 2016, 06:57:50 »

I....sve i da može.Šta dobiješ sa tim. Polovna za polovnu. unsure

Što ne odneseš to u Zastavu. Naravno,uzmeš dozvolu za zamenu i imaš novu stvar.
Sve za cca.15-16.000 dindži
Razmisli.

E to bi bilo super ali ne moze to ovdje kod nas.
Sačuvana
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

swift

« Odgovor #3 poslato: Јануар 08, 2016, 09:47:25 »

jbg... drinks
Sačuvana

odstrelis kad mozes a sa .270 kad pozelis
mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: Јануар 09, 2016, 10:28:28 »

Cevi na VZ24 kao i na M24 su izuzetnog kvaliteta. Kao i samo oruzje.Majstori koji su to nekada radili su vodili racuna da posle uvijanja cevi u sanduk i stelovanja ceonog zazora polje na izlazu[ustima cevi] bude u pravcu sa musicom.Zatvarac radi  odlicno kocnica takodje lagano,a okidanje savrseno.
Navoj za spoj sa sandukom je isti kao i na m98.Medjutim nije dovoljno samo odsrafiti i zasrafiti cev.Treba tu jos puno toga uraditi a ako se radi bez odgovarajuceg alata za remont cevi moze se i upropastiti leziste metka[nagnjeciti].Treba imati i kontrolnike za ceoni zazor,za pravocu cevi za nivelisanje nisana pre letovanja i td i td.Bez struga i odgovarajuceg znanja  alata mernog i radnog nemoguce je upasovati cev i sanduk da se posle stelovanja ceonog zazora  sve  narodski receno ne klati ko list trepetlike na vetru. Ako se sve ne ispostuje kako treba onda   od preciznosti    i bezbednosti upotrebe nece biti nista.Bolje idite u lov sa VZ 24 nego da od gotovog pravite veresiju a M98 u ovlascenu ustanovu na remont. drinks

Sačuvana
laufer223
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: Јануар 09, 2016, 11:44:52 »

mpeca hi
Sačuvana
Raci
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #6 poslato: Јануар 09, 2016, 01:15:07 »

mpeca hi

Hvala na detaljnom pojašnjenju. Od ovlaštene ustanove čuo sam da nesto radi Remontni zavod Bratunac, to još moram provjeriti. Isto tako u Banjaluci ima puškar koji je radio prepravke cijevi sa mitraljeza M53 na karabin M48, mislim da je to puno komplikovanije od ovog što meni treba, za sada takvo što nije nelegalno, jer niko ne traži da se svi brojevi slažu, a bitan im je samo broj sa sanduka i mislim da će mi ovo biti najbolja opcija. Ima još jedno, od karabina VZ 24 ima samo sanduk i cijev sa prednjim nišanom, to sam našao kod nekog kolekcionara, nije puno novca, a očekujem fotku sa žl***ovima, koji su po njegovim riječima vidljivi.
Hvala još jednom.
Sačuvana
mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: Јануар 09, 2016, 03:58:43 »

Dragi kolega  objasnjenje je bilo u najkracim crtama.Ima majstora koji imaju cime  i u rukama i u glavi da taj posao odrade kako treba ali ih je jako jako malo na svim nasim prostorima a i tada moraju prestati gledati na sat koliko su vremena i truda ulozili za tu operaciju.Alat za srednji remont je nekada kostao oko 20000 maraka a za jedan je kalibar samo...Moze se odraditi i bez njega kvalitetno ali je to tek majstorija.. hi drinks
Sačuvana
Raci
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #8 poslato: Јануар 10, 2016, 07:13:52 »

Od cijevi VZ 24 nema ništa. Covjek ne želi poslati fotke, hoće da je kupim naslijepo Sad
Sačuvana
mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: Јануар 10, 2016, 08:56:53 »

Tesko se moze od oka oceniti kalibar cevi i kada se cev drzi u rukama a kamoli sa fotografije..Narocito ako je dobro   odrzavana cev.Secam se jednog Zastavinog karabina kolege u kalibru 8x57IS.Cev na oko iznutra u jako pristojnom stanju  bez korozije i smicanja polja i zl***ova a  provera kalibbrom pokaza da je kalibar cevi vec 7,94  a nekoliko santimetara od usta cevi i vec celih 7,96.Sto znaci zrela za zamenu.Na strelistu su pogodci bezali od centra ko kisa okolo Kragujevca.
Uvek kada kupujete oruzje ako ste u mogucnosti proverite izmedju ostalog i kalibar cevi.
Sačuvana
žulj
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #10 poslato: Април 18, 2019, 10:28:18 »

Tema dugo miruje a i inače nigdje na forumima  ne vidim da je neko ugradio cjev ukalibru 8×57 od snajperske puške M76 na akciju od M48 ili M98.
Poznat mi je taj slučaj ugradnje cjevi koja je iz nekog remontnog skladišta ili čega već potpuno nova nebrunirana ugrađena i ne da odrađuje posao nego to radi perfektno.
Naravno da je tu bilo majstorskog rada dosta oko pripasivanja ali rezultat je više nego dobar.
Ako neko ima nekih takvih iskusta bilo bi dobro da iznese, znam sigurno samo to da nije trebalo rajberom upuštat ležište metka a ostale detalje ne znam.
Izvana su na lagano poskidane na strugu stepenice koje su puno pliće nego na M48 puškama gdje je osjetna razlika .
Sačuvana
mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #11 poslato: Април 19, 2019, 07:44:34 »

Za strucno ovlasceno lice to je rutinska  operacija koja se radi strpljivo , sa puno paznje i ljubavi. Medjutim za nestrucno lice jako opasna operacija koja ako se ne uradi kako valja moze prilikom upotrebe oruzja dovesti  do tragicnih posledica ostecenje vida  , povrede delova  tela  i gubitka zivota.
Sačuvana
žulj
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12 poslato: Април 19, 2019, 08:38:21 »

Za strucno ovlasceno lice to je rutinska  operacija koja se radi strpljivo , sa puno paznje i ljubavi. Medjutim za nestrucno lice jako opasna operacija koja ako se ne uradi kako valja moze prilikom upotrebe oruzja dovesti  do tragicnih posledica ostecenje vida  , povrede delova  tela  i gubitka zivota.

Davno je to bilo, nekad je prolazilo na registraciji ili legalizaciji svašta. Mislim da više neće moći prolaziti nikakve mitraljeske cjevi i slične, kako je poznato pošto nemamo zavoda za tormentaciju koji je to puškar koji će se usudit raditi i ugrađivati cjev koja neće imati žigove. Kako sam čuo kontrolirat će se i to prilikom pregleda u mupu.
Iskreno ne znam da li iko više nosi puške u Ferlach na tormentaciju,a da čovjek mora promjenit cjev kako je promjenit ne znam. Tačno ću se kod nekolicine puškara u Zagrebu  interesirat šta u slučaju potrebe mjenjanja cjevi.
Sačuvana
lega
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13 poslato: Април 19, 2019, 09:28:19 »

Kako god bilo,zamena cevi u EU i van nje je najverovatnije razlicito,u pogledu regulative.Kod nas je cini mi se najkomplikovanije,ispravite ovo ako gresim,ali svuda okolo je barem malo ili negde malo vise pojednostavljeno.U istocnom lageru,na primer Slovacka,nabavka oruzja je prosta,za prvo oruzje ide redovna procedura,kao i kod nas manje vise,ali svaka sledeca kupovina se zavrsava u samoj prodavnici.Trgovac ima pristup bazi podataka,kao i u USA,proveri podatke,proda oruzje,a kupac isto samo odnese u MUP da prijavi.
E sad da vratim nazad na zamenu cevi koja je i tema,mislim da i ovaj deo nije zahtevan za razliku od nase situacije.Ako neko ima neke podatke o ovome bilo bi dobro cuti sta se desava sa druge strane bodljikave zice. Pozz
Sačuvana
žulj
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #14 poslato: Април 19, 2019, 10:37:02 »

Kako god bilo,zamena cevi u EU i van nje je najverovatnije razlicito,u pogledu regulative.Kod nas je cini mi se najkomplikovanije,ispravite ovo ako gresim,ali svuda okolo je barem malo ili negde malo vise pojednostavljeno.U istocnom lageru,na primer Slovacka,nabavka oruzja je prosta,za prvo oruzje ide redovna procedura,kao i kod nas manje vise,ali svaka sledeca kupovina se zavrsava u samoj prodavnici.Trgovac ima pristup bazi podataka,kao i u USA,proveri podatke,proda oruzje,a kupac isto samo odnese u MUP da prijavi.
E sad da vratim nazad na zamenu cevi koja je i tema,mislim da i ovaj deo nije zahtevan za razliku od nase situacije.Ako neko ima neke podatke o ovome bilo bi dobro cuti sta se desava sa druge strane bodljikave zice. Pozz

Ne znam koliko to košta kod vas, mislim pri tom na administrativni dio posla oko dozvola ,poreza i koječega.
Vi imate sreću da imate Zastavu pa lijepo s puškom u servis na kako čujem ne preskupu zamjenu cjevi.Mislim da je sada kod nas legalna zamjena cjevi vrlo vrlo upitna, ko da da žig tormentacije?Kad tad će  doći i to da će se ostati bez oružja zbog promjenjene cjevi koja nema žigove.
Drugi je par rukava šta je do sad prolazilo radi negledanja od strane nadležnih sve i svašta.
Već sad ljudi na oglasima kad kupuju prvo pitaju za žigove , naravno oni koji znaju.
Sačuvana
Stranice: [1] 2   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: