DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161420 poruka u 7285 tema- 6989 članova - Poslednji član: Zaboravljeni_lovac

Децембар 13, 2019, 08:18:38
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 [2]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Karabin Sabatti Rover 870 / 870DL  (Pročitano 7721 puta)
goranv
Lovac veteran
Na mreži Na mreži

Pol: Muškarac

Najbolji na forumu Lorist u 2015 godini

« Odgovor #15 poslato: Септембар 26, 2015, 01:19:26 »

Dobra je zastava,mnogo je dobra,a i blaser je dosta dobar samo je skup yebes mu majku.
Sačuvana

lisac
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #16 poslato: Септембар 26, 2015, 09:11:50 »

Kolega Majer cini mi se da je sabati 700 a ne 900 eura u meteor stilu.
Sačuvana
majer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #17 poslato: Септембар 26, 2015, 09:57:18 »

Meni rekose od 850 pa do 1500.
Sačuvana
winnetou
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #18 poslato: Септембар 27, 2015, 12:23:48 »

Iz svih prethodnih upisa zaključih ....
Zastavin karabin bi bio najbolji kada bi koštao 200-300e nov, što bi mu i bila opravdana cena ... pa ko hoće "polufabrikat" da dorađuje i da ulaže u taj "projekat" još xxx novca njemu na volju ...

... moje mišljenje
 za razliku od 200e u odnosu nova Zastava vs nov Sabatti ... bolji izbor je Sabatti!
ako ni zbog kog drugog razloga, a ima ih, onda recimo samo zbog završne obrade koja je na mnogo višem nivou kod Sabatija.  .... jer ako ću da kupim nov karabin i ako ću morati odmah da ga "sređujem" onda džaba ga i bilo!
Ovo(lk M70) što poslednjih godina Zastava izbacuje na tržište je daleko od onog nekadašnjeg kvaliteta i uvek bih, ako bih morao, izabrao polovan a dobro očuvan Zastavin karabin (a ima ih dosta) nego da bacam pare na nov koji je NEkvalitetniji!
Sačuvana
Aleksandar90
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #19 poslato: Септембар 27, 2015, 01:58:31 »

Dali neko zna koja je razlika izmedju 870 i 870 DL?
Sačuvana
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #20 poslato: Септембар 27, 2015, 05:26:39 »

DL je skracenica od De Lux, sto kod ovog karabina od standardne verzije razlikuje: drvo vise klase, prednji kraj kundaka drugacije zaobljen, bavarska obrazina, finije cekIranje i poliranje, metal spolja sjajnije poliran, zatvarac "tusiran"..
 Sve u svemi lepsa zavrsna obrada i kvalitet drveta, odnosno sminka a sve tehnicke karakteristike iste.
Sačuvana
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

swift

« Odgovor #21 poslato: Септембар 27, 2015, 09:47:23 »

Hmm...
  Kada se priča i donosi zaključak o proizvodjačima i modelima karabina
potrebno je biti uzdržan, iskren i realan u konstatacijama i procenama.Pročitao sam more recenzija, koje dolaze sa Zapada, za puno novih i starih modela raznih proizvodjača.Ukoliko su prezenteri/po raznim forumima i magazinima/ novinari ili dobri poznavaoci oružarskog zanata, uvek možemo sresti uzdržanost, kod predstavljanja novih modela ali i realnost kod odavanja pošte veteranima na tržištu. Pre svega, ozbiljnim poznavaocem i autoritetom za potpunu ocenu nekog karabina se podrazumeva onaj ko godišnje druguje sa barem više desetina modela i iz njih ispali stotine metaka u raznim uslovima. Taj isti autoritet osluškuje tržište i skuplja povratne informacije. Totalni sud o nekom modelu je ...vreme. Naravno,ovo važi kao konstatacija za prosečne korisnike koliko i za dobre poznavaoce materije

Poznavaoci karabina cene proizvodjača ili modele po više kriterijuma i sa većom dozom kritičnosti od običnog korisnika ili prosečnog ljubitelja oružarske edicije. I to je normalno.Tako funkcioniše tržište lovačkog naoružanja /verovatno i svakog drugog/. Da nije tako,da su svi stručnjaci/na današnji dan ne bi postojala poplava karabina za 500-1000 eura
koji su više-manje klonovi 2-3 sistema. Marketing je odavno utiče na razne tokove, od toga kako ćeš pronaći ženu, kupiti auto, pa zašto ne i koju pušku kupiti.? Televizori, veš mašine, frižideri, automobili, već 25 godina nisu trajna dobra. Zašto bi karabin to bio... jednostavno, to su trendovi. Prosečnog lovca interesuje da mu karabin bude lep, da malo košta, da glatko radi, i da ima servis.Zaboravih, i da pogodi na 200met. u vitalni deo divljači. I onako je pravljen za funkciju od 2000-3000 ispucalih metaka, što je 10-15 godina za prosečnog ozbiljnog lovca, a posle....posle kupi nov karabin za 1000 eura /čitaj 1/3 ili 1/2 plate, kako gde. I idemo dalje.

Poznavaoc gleda na drugi način... Kakav je sistem, pouzdanost kroz prostor i vreme, materijali, zanatska preciznost, tehnička rešenja,ingenioznost, konstruktora, pasovanja, vek trajanja, uslovi eksploatacije, mogućnost unapredjenja, dodatni acesoar... i još trista čuda. I sad kako naći kompromis kod prosečnog poznavaoca ili korisnika i onog ko tera kera uz masnu banderu.? Kako usaglasiti mišljenja a ne ukrstiti teške reči.? Kako naterati da se poznavaoc privoli na silumine, plastiku, 3D štampače i jeftine materijale a kako da prosečan korisnik pristane na to da je kupio konfekciju, igračku /koja uzgred radi../ a pri tome je pročitaopo časopisima da je sa njegovim ljubimcem sve OK i da "radi". Proizvodjač nikada neće reći da za 700-1000 eura /na svetskom tržištu, ne kod nas/ kupujete po principu "najbolje za pare koje dajete.I još nešto, da ne zaboravim, kod procena tipa "dobar i kvalitetan karabin/ mora se poznavati mašinstvo, proizvodni procesi, tehnološki procesi, materijali, sistemi,u jednu ruku...mašinsko-metalurški fakultet, u malom.

Na kraju, neko može postaviti pitanje... i šta sad, dali je zaista Blaser 4x bolji od nekog Sabatija Rovera ili Browning X bolt 3x od Zastave ? Gluposti, sa aspekta upotrebne vrednosti, svakako Ne...ali sa aspeta drugih kriterijuma i pshologije kupovine i posedovanja, svakako Da. Na Marketingu se ozbiljno studira predmet -donošenje odluke o kupovini-. Taj predmet se uči kako uticati na donošenje odlike a ne dali to vredi ili ne neki iznos.

A što se tiče Zastavinog M-70, sa svim njegovim manama i propustima /sve većim i većim/, nije rešenje u tome da nov treba da košta 200-250 eura, već je problem u tome što ga ne "prepeglaju" u ozbiljan karabin, sa realnom cenom od 700-900 eura u zavisnosti od modela.To bi trebalo ličiti na srpsku verziju Mausera M-12 i svi bi bili zadovoljni.

Na zalost, prošlo je vreme "običnih" obrtnočepnih poput Saka 75, Winčestera pre 64, Češkog Zg-47, Heym-a SR-20, i sličnih..   drinks      

Sačuvana

odstrelis kad mozes a sa .270 kad pozelis
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #22 poslato: Септембар 27, 2015, 11:41:26 »

...
A što se tiče Zastavinog M-70, sa svim njegovim manama i propustima /sve većim i većim/, nije rešenje u tome da nov treba da košta 200-250 eura, već je problem u tome što ga ne "prepeglaju" u ozbiljan karabin, sa realnom cenom od 700-900 eura u zavisnosti od modela.To bi trebalo ličiti na srpsku verziju Mausera M-12 i svi bi bili zadovoljni.

Na zalost, prošlo je vreme "običnih" obrtnočepnih poput Saka 75, Winčestera pre 64, Češkog Zg-47, Heym-a SR-20, i sličnih..   drinks      

Ovom spisku bih ja obavezno dodao i Sauer 80, Manllicher Shoanauer M72, Mauser M77...

Sto se pomenute ideje tice ja sam njen zagovornik vise od 15 godina, mada bi licno bio zadovoljan da se za ovu sadasnju ili malo vecu cenu vrati kvalitet "Mark X" modela izvozenih na zapad 80-tih godina.
Ili da se ako nista drugo bar postojece proizvodne jedinice razvrstaju u vise klasa i naravno cena.
Ne verujem da za ovim ima sluha niti ce ga u skorije vreme biti.
Od svega dobismo samo "buriganovo magare" u vidu modela 808.
Sačuvana
milos vidak
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #23 poslato: Октобар 16, 2017, 11:21:15 »

Ima li ko islustva sa karabinom sabatti rover thumbhole?
Sačuvana
givan
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #24 poslato: Фебруар 18, 2019, 11:49:05 »

Pošto ove godine planiram nabavku karabina,interesuje me sabbati rover,bergara b14,i cz557.
Jedini sam do sada u rukama imao sabbatija,a ostale ne,pa me interesuje vase mišljenje u vezi sa ova tri karabina?
Sačuvana
crni đorđe
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #25 poslato: Фебруар 19, 2019, 08:07:53 »

Nisam ima priliku da se uživo sretnem sa Bergarom. Sa ostala dva jesam. svrstao bi ih u istu grupu. Vjerujem da je i Bergara tu.  kad kažem istu grupu, mislim na estetske, ergonomske i funkcionalne osobine, a mislim da su i cijene tu negdje.
Sačuvana
Stranice: 1 [2]   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: