DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161435 poruka u 7285 tema- 6989 članova - Poslednji član: Zaboravljeni_lovac

Децембар 15, 2019, 06:13:03
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: [1] 2   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Remington model 700 bdl 30-06  (Pročitano 3619 puta)
Aleksandar90
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« poslato: Август 29, 2015, 04:06:04 »

Interesuje me dali neko ima iskustva sa ovom puškom, prednosti mane, eventualna konkurencija u cjeni i kvalitetu? http://www.remington.com/products/firearms/centerfire/model-700/model-700-bdl.aspx
Sačuvana
svetos
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1 poslato: Август 29, 2015, 04:25:35 »

Interesuje me dali neko ima iskustva sa ovom puškom, prednosti mane, eventualna konkurencija u cjeni i kvalitetu? http://www.remington.com/products/firearms/centerfire/model-700/model-700-bdl.aspx
Prodaje sportperic uzice. Ja sam pre nekoliko godina u Burgasu u Bugarskoj, prodavnica Safari gledao model 770 koji se prodavao sa optikom u kompletu i licno mi se nije svideo. Cev dodiruje kundak celom duzinom, a kundak polimerski i tesko da bi to moglo da se popravi. Par godina kasnije se pojavio kod nas i gledao sam ga na sajmu u Kragujevcu i  nasao sam isti problem. Za ovaj model bolje pogledaj komentare na nekom americkom forumu jer sigurno imaju vise iskustva sa tim modelom.
Dobar pogleg
Kos
Sačuvana
Aleksandar90
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: Август 29, 2015, 04:40:39 »

Zelim da kupim neki karabin u kalibru 30-06, maks 1500 evra bih dao. Par prijatelja mi je preporucilo ovaj karabin, ali rijetko ko zna nesto vise o njemu.
Sačuvana
majer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: Август 29, 2015, 05:15:23 »

Remington 700 pravi se vec 50 godina, kazu da je 40% karabina u USA su mod.700. Probao sam ga u kal. 7 rem.mag. pravio je odlicne grupe.
Po preciznosti su uostalom i poznati. Mislim da doduse ovaj nije bio bdl mislim da je bio cdl al nisam siguran.
Ono sto bi trebalo pogledati je jedan film na o bezbednosti ili bolje reci o nebezbednosti tog modela.
Inace mod. 770 je mnogo jeftinija varijanta mod. 700 i nema puno veze za mod. 700.

Kad je rec o tome sta bi ti preporucio za te pare to bi na prvom mestu bila polovna zadtava koja bi za nekoliko 100tina € da se doradi a za ostale pare bi sredio optiku.

Drugo bi bio CZ 550 za te pare + da ti ostane para.

Trece svideo mi se Wnchester mod. 70, al izuzev sto sam ga drzao u rukama nemam drugih iskustava.

Cetvrta preporuka bi bila TIKKA T3, al i tu bi preporuka bila na osnovu tidjih iskustava.
Sačuvana
SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: Август 29, 2015, 05:16:12 »

Remington 700 je odlichan karabin, bez obzira o kojem konkretnom modelu prichamo, za razliq od modela 770, koji je DNO DNA, neshto kao Zastavina bokerica medju sachmarama...  bad

Navodno zadnjih 10ak godina ni 700 nije shto je nekad bio, ali daleko od toga da je losh.

Sigurniji i jeftiniji izbor bi bila Zbrojovka, lichno bih uzeo model 550, sa normalnom cevi(cca. 60cm), jer je kod modela 557 cev valjda 52cm, bez obzira na kalibar...  wacko

Ni polovna Zastava, uz probu na strelishtu pre kupovine, nije uopshte losh izbor, naprotiv! I Zastava i Zbroja su mnogo jeftinije od 1500e, pa bih ti preporoochio da vishak para prebacish ka boljoj optici!  hi
Sačuvana

T N T

diablo  diablo  diablo diablo  diablo  diablo

B  E  S  N  I  L  O
SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: Август 29, 2015, 05:18:53 »

Majer, o chemu se radi u tom filmu, mozesh li preprichati? I ima li ga na youtube?

Imao sam Tiq staniless u rukama, i prvi utisci su bili prilichno razochmarajutji, izuzev nehrdjajutjeg materijala... Preciznost je izvesno perfektna, ali dosta plastike, deluje nekako nedovrsheno i sl...
Sačuvana

T N T

diablo  diablo  diablo diablo  diablo  diablo

B  E  S  N  I  L  O
Aleksandar90
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #6 poslato: Август 29, 2015, 05:34:59 »

Gledao sam video na youtube vezano za model 700, ima neku manu sa okidanjem. Navodno karabin opali sam cim mu se dohvati zadnja strana zatvaraca. S obzirom da je to poznata firma, ne vjerujem da nisu rjesili taj problem. Sto se tice cz 550 lux ili standard, cuo sam od dosta lovaca koji ga posjeduju da im je brunir lose odradjen i da je pre zahtjevan u ciscenju. Izbacuje nekakve mrlje od hrdje cim ga malo vlage obidje. Zastava definitivno nije sto je nekad bila. Tikka t3 je navodno odlican karabin, a slabo gledam da se prica o Browingovim karabinima, osim poluautomata. Zelim uzeti nesto kvalitetno, jer se ne uzima to svaki dan.
Sačuvana
majer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: Август 29, 2015, 10:06:11 »

Ne potcenjuj zastavu, a posebno ne starije primerke.
Cz550 svako je zahtevna sto se tice odrzavanja al ako ne zivis u nekim bas teskim uslovima ne vidim sto bi to bio problem.
Browning karabine ja bih zaobisao u sirokom luku nisam neki fan tih novotarija, misljenja sam da ti zatvaraci nisu tolko sigurni kao mauserovi.
Remington ako ima taj problem nije ga otklonio sad u to sam siguran. Mislim da je cela prica pokrenuta od strane neke od konkurentskih firmi posto je remington potpisao neke nove velike ugovore sa erickom vojskom, al mi je deluju ni najmanje najvno. Ne bi bilo lose da neko okaci taj film  ja sam gledao na youtube.
I meni tikka deluje jeftino al ne sumnjam da je super, na netu samo pohvale mogu da se nadju o tom karabinu, u ostalom mislim da finci generalno prave ozbiljne stvari
Sačuvana
kaiser0591
Junior
**
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #8 poslato: Септембар 01, 2015, 11:25:46 »

Ma uzmi ČZ500 LUX pa da idemo po nju  spiteful lol
Sačuvana

8x57 !!!
GPK
Gost
« Odgovor #9 poslato: Септембар 01, 2015, 01:47:23 »

Ne trpi metak .30-06
Sačuvana
majer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #10 poslato: Септембар 01, 2015, 04:29:38 »

Sta tacno ne trpi
Sačuvana
GPK
Gost
« Odgovor #11 poslato: Септембар 01, 2015, 05:01:15 »

Po iskustvima lovaca koji su ga psedovali u Cal. .30-06 ne izvlaci svaku praznu cauru iz lezista cevi.
Sačuvana
majer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12 poslato: Септембар 01, 2015, 05:12:41 »

Meni se nikad nije desilo dok sam pucao iz njega.

Moj dobar prijatelj puca njim vec dugo i to bas u .3006 prezadovoljan je njim, a nije neko ko nike ima prilike da proba i druge puske.

Ne vidim sta bi to moglo da razlikuje taj kalibar u odnosu na druge pa da bi se izveo taj zakljucak.

Odlicno okidanje, dobra zavrsna obrada, umerena cena sve u svemu dobre puske.
Sačuvana
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13 poslato: Септембар 04, 2015, 09:56:55 »

Po iskustvima lovaca koji su ga psedovali u Cal. .30-06 ne izvlaci svaku praznu cauru iz lezista cevi.

To što pričaš je naj običnija glupost, molim te nađi mi na netu gde se pominje ta mana i baš za taj kalibar, inače imao sam ga baš u tom kalibru model 700 sps i nije nikad imao taj problem. Problem o kome pričaš je vezan za poluautomate 740, 7400 koji su loše radili u ovom kalibru sa mekanim čaurama PPU, S&B.. pa čak i kidali dno čaure prilikom repetiranja.
Sve u svemu odličan karabin i da sam ga uzeo u nekom drugom modelu BDL, CDL, CDL SF sa mnogo boljom završnicom i u nekom drugom kalibru imao bih ga i danas ali mi je zinulo doope za 200-300 evra razlike u ceni.
Mane ovog mog su bile očajno kratak i neudoban plastični kundak, i veoma gruba završna obrada, takođe mi se nije svideo aluminijumski-magacin a po meni izvlakač mu je loše rešen odnosno to je jedna nazubljena lisnata opruga ubačena u čelo zatvarača nisam imao sa njom problema ali mi je delovala kao slabo i loše rešenje.
U kombinaciji sa PPU nije bio idealan odnosno grupe su bile oko 1.5 MOA ali je zato sa RWS FEDERAL i REMINGTON mundžom vozio od 3/4-1 MOA 5 komada.
Okidanje je trebalo doštelovati jer je fabrički dosta tvrdo naštelovan a okidač je baš kako ga opisuju u reklami bez hoda bilo kakvog trenja, kao kad pukne staklo, jednostavno idealan.
Zatvarač mu nisam rasturao ali kažu da je rasturanje dosta komplikovano. Udarač ima izuzetno kratak hod i izuzetno je masivan pri čemu obezbeđuje dosta jaku silu udara u kapislu u izuzetno kratkom vremenu.
Ni sad se ne bih libio da ga uzmem ali u nekom od pomenutih modela sa boljom završnicom.
Ako se neko dvoumi između Remingtona i ČZ ipak blaga prednost za ČZ.
Sačuvana
majer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #14 poslato: Септембар 05, 2015, 11:08:59 »

Ljudi ja saznadoh da remington 700BDL U .3006 košta u Sportpeiicu 1900e, mislim da ni sekund ne bi razmisljao.
To je dvostruko skluplje od CZ 550, uzeo bi zbrojavku odmah.
Za preostali iznos novca kupio bi montazu i malo bi jos  dodao i MEOPTA R2 2,5-15x56 i savrsena kombinacija.
Sačuvana
Stranice: [1] 2   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: