DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161872 poruka u 7331 tema- 7056 članova - Poslednji član: supercaivi

Октобар 28, 2021, 05:38:49
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 2 3 [4]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Bergara  (Pročitano 14739 puta)
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #45 poslato: Март 27, 2016, 01:53:27 »

Sa tim mogu da se slozim.
Cenom od 700 eura + ako se ubode jos i neki sajamski popust, nema jeftinijeg stranog obrtno cepnog karabina.
Uz to na ovom karabinu malo sta bi moglo tj. imalo potrebe da se doradi a ako neko bas hoce ima na raspolaganju gomilu "After market" delova za Remi 700 koji pasuju i ovom karabinu.
Meni licno smeta bas ono sto ne moze odnosno nije isplativo da se menja ili nadogradi. Liveni sanduk i "Button rifled" cev, nisam ljubitelj ni aluminijumskog magacina ali postoje takvi celicni za nadogradnju Remi 700.
Ono za sta mu skidam kapu,  duzine sanduka prema grupi kalibra, precizno izradjene sve pozicije, vise nego solidan kundak i fantasticno okidanje. Nisam imao prilike da vidim B 14 od nerdjajuceg celika, ukoliko se proizvodi u sporter verziji bio bi mnogima veoma zanimljiv.
Pozz...
Sačuvana
majer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #46 poslato: Март 27, 2016, 02:18:02 »

Buhag kakva je bergara u odnosu sabatti rover 870.
Da li sabatti ima hladno kovanu cev. Jednom i drugom je osnova remington 700 zar ne.
Sačuvana
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #47 poslato: Март 27, 2016, 09:10:41 »

Da, Sabatti Rover 870 ima hladno kovanu cev i konstrukcijski i po nacinu izrade i vizuelno je blizi Remi 700 od Bergare.
Konstrukcijski se razlikuje bitno u 3 pozicije.
1. Izvlakac koji je opruzni smesten bocno u glavi slicno Sakko ili Steyr SBS izvlakacu. Kod Remi 700 to je opruga smestena direktno u glavu zatvaraca.
2. Poluga ustavljaca smestena je bocno sa leve strane a kod Remi 700 je ispred obaraca.
3. Okidacka grupa je SST sto znaci guranjem obaraca napred dobija se izuzetno lako okidanje.
Probao sam samo jedan Sabatti i mogu da kazem da sam bio veoma zadovoljan.
Ne zelim nikog da reklamiram, stvar ukusa i afiniteta za koji model ce neko da se odluci, meni licno je dopadljiviji Sabatti, a od oba su mi dopadljiviji Sauer, Sakko, Steyr... biggrin
Sačuvana
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

swift

« Odgovor #48 poslato: Март 27, 2016, 05:41:10 »

Sa tim mogu da se slozim.
Cenom od 700 eura + ako se ubode jos i neki sajamski popust, nema jeftinijeg stranog obrtno cepnog karabina.
Uz to na ovom karabinu malo sta bi moglo tj. imalo potrebe da se doradi a ako neko bas hoce ima na raspolaganju gomilu "After market" delova za Remi 700 koji pasuju i ovom karabinu.
Meni licno smeta bas ono sto ne moze odnosno nije isplativo da se menja ili nadogradi. Liveni sanduk i "Button rifled" cev, nisam ljubitelj ni aluminijumskog magacina ali postoje takvi celicni za nadogradnju Remi 700.
Ono za sta mu skidam kapu,  duzine sanduka prema grupi kalibra, precizno izradjene sve pozicije, vise nego solidan kundak i fantasticno okidanje. Nisam imao prilike da vidim B 14 od nerdjajuceg celika, ukoliko se proizvodi u sporter verziji bio bi mnogima veoma zanimljiv.
Pozz...
Još neku da dodam, pa da idem da dremnem.
     Mislim da je iz perspektive Srbije pitanje "After market" mogućnosti potpuno zanemarljiva stvar. Nažalost. Niti nam je lovačka populacija zainteresovana za to, niti uvoznici vide svoj interes da uvoze delove za nadogradnju. U Srbiji nema para. Na stranu što edukacija po tom pitanju još je uvek daleko od naših prostora. Treba posmatrati stvari u globalu a finese i mogućnosti prepustiti onima koji žele da to znaju, da se obrazuju i da upotrebe. Naravno, i da se bave time. U globalu, Bergara B-14 radi i puca potpuno Ok za  lovačke potrebe. I više od toga. Pitanje je samo "minulog rada". Ne znam odgovor na test vremena, nova je puška i šta posle 500 ili 1000 vremena. Takodje, Pola cevi na svetskom tržištu /i kod renomiranih proizvodjača, čak i Blasera, su batonovane. Pa šta.To je trend koji će postti standard za karabine niskog cenovnog razreda a polako i većeg. Uz mikro liv tako se jedino može dobiti puška od 270-470 jevreja u nabavci. Govorim o postulatima na svetskom tržištu, za karabine nižeg cenovnog razreda u plastici. I to nam je neminovnost.Naravno, i ja sam u fazonu "stare škole i "sve čelik" ali to polako postaje luksuz.Pored svega, danas je akcenat na šminki, prestižu i vizuelnim pojavnim oblicima. Novotarijama koji su marketinški trikovi /vrlo uspešni/ a čiji će se efekat videti za 5.10 ili 15 godina. A ko će pobediti...naravno, mikro liv.

Što se tiče dopadljivosti, slažem se, Sako, Sauer,stari Heym,i još neki, naravno, obrtnočepni.Mator sam ja za ove drke-drke fazone po zatvaraču, da pucam što brže i da se
manekenišem na štandu. A ko mi je kriv kad mi matora krštenica.
Ajd. drinks   
Sačuvana

odstrelis kad mozes a sa .270 kad pozelis
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #49 poslato: Март 27, 2016, 06:28:12 »

Ovome stvarno nema sta da se doda.
Vec sam pisao da je Zastavina sansa koju treba da iskoristi proizvodnja karabina potpuno od celika po ceni ovih plastikanera jer to polako postaje Luxus.
Zadnji karabin koji sam kupovao platio sam skuplji model samo da nema plasticno dno magacina i donosac vec celicni.
Tikka je na novim modelima plasticnu spojnicu zatvaraca zamenila celicnom, jos samo da zameni plasticni branik obaraca ili da ponudi "After market" celicni i ko bombonica.
Inace pionir u primeni Mikro liva u oruzatskoj industriji je Ruger ali cak ni on ga ne koristi na svim modelima oruzja koje proizvodi.
Slazem se i za direktnu akciju i modularne karabine, nemam ja vise zivaca za to, obrtno cepni, celik, fiksna celicna montaza, optika bez elektronike, jedna vrsta municije i kad krenes mislis samo na divljac i lov.
Pozz...
Sačuvana
majer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #50 poslato: Март 27, 2016, 08:10:22 »

buhag, swile  hi
Sačuvana
goranv
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na forumu Lorist u 2015 godini

« Odgovor #51 poslato: Март 27, 2016, 08:45:49 »

A evo sa istog testa za Sako municiju kako puca M-70 iz 1988god.
8x57, 4 metka i to lagana za ovaj kalibar.
Mrzi me da tražim ostale slike, ima i bolja grupaq sa težim zrnom.

hi hi hi
Sačuvana

SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #52 poslato: Април 04, 2016, 09:47:08 »

A men se na ovogodišnjem sajmiću u BG najviše dojmio - Bergara kip, ipak!  laugh

Što reče Swift negdi, ruski je ipak mnogo ozbiljnije, trajnije, robusnije uradjen, ali i ovaj ima neke adute. Npr., okidanje je sasvim fino, deluje da se može precizno pooknooti iz njega, ako je sama pooška iole precizna. Zatim, kalibri - izbor kod Rusa je KANTASTROFA, tj. od R beše ima samo 7.62x54r, dok kod ovog ima lep srneći 6.5x57r, kojem je jedina mana što ga PPU ne pravi...  wacko

Dalje, estetika je na strani Španaca. Cevke sa kanalima su simpa, a na vrhu je navoj za gasnu kočnicu, koja može biti fina stvar, qj voli... Dužine cevi imaju valjda dve - cca. 500 i 580mm(zamislite koliko je zgodna puška koja je za dužinu zatvarača kraća od Lečkog Mausera, m85!  good ). Isto tako, imaju brunirane i od nehrđajućeg gvojza. Ove druge, model je Scout, imaju i lepši konjcept otvaranja, barem meni...

Setiću se valjda još nečeg, a sg žoorim, pa Vas moram pozdraviti!  drinks
Sačuvana

T N T

diablo  diablo  diablo diablo  diablo  diablo

B  E  S  N  I  L  O
StefanS
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #53 poslato: Април 04, 2016, 10:32:53 »

Najjači utisak na mene sa sajma su ostavili oni Strasser karabini, nekoliko lepih pištolja i one simpatične turske jednocevke u kalibru .410. laugh
Ali da ne kvarim temu... stvarno je lep taj Bergarin kip. Imalo ih je još u kalibrima .308 i .270. Mada me čudi da ih nisu uvezli u .30-06. wacko
I meni se više dopao onaj drugi sistem prelamanja (valjda mislimo na isti), ali što se izgleda tiče, voleo bih kada bi bili drukčiji nišani i drveni kundak... Nekako za moj ukus ne ide plastika uz kip. drinks
Sačuvana

Češka Zbrojovka...
SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #54 poslato: Април 04, 2016, 11:03:32 »

^ Ali bi ondaK bila i seqndarna cena...  hi

Samo ako bi to bilo iole precizno, vrlo rado bih posedovao edan kratki beli k(l)ipić u 6.5x57r...  focus
Sačuvana

T N T

B  E  S  N  I  L  O
StefanS
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #55 poslato: Април 04, 2016, 11:14:18 »

Heheh mislio sam da ćeš reću .270, ali dečije kalibre ne prave sa obodom...! sarcastic
I mene je oduševilo okidanje, kratko je i mekano. Na prvi pogled mi se učinio jako kratak, ali tek posle vudeh da je cev 50-ak cm. Kako bi ovaj kalibar podneo tu dužinu cevi?? Verujem da bi bio malo skuplji, ali ne bi trebala ni tada da bude preterano visoka cena. smile
Sačuvana

Češka Zbrojovka...
SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #56 poslato: Април 04, 2016, 11:19:58 »

Kao što rekoh, postoje i sa dužinama cevi 580mm, qj misli da ga kratki neće zadovoljiti...  sarcastic

Cene su iste, tj. sve je tu 500 i neki jevrej...

A drveni qndak bi možda bio i znatno sqplji, pogotovo u procentima u odnosu na ovu cenu... S obzirom na to da je ponuda oružja kod nas redovno bila svedena na jedan do dva qlibera, edan edini qndak, ednu doožinu cevi, ovde ima GOMILA VARIJACIJA, i načelno sam prijatno time iznenadjen... Još ako je preciznost kao kod Swifta, a ne kao kod Kalibra, to je stvarno odličan kipić za male nofce!  hi
Sačuvana

T N T

B  E  S  N  I  L  O
MilosM
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #57 poslato: Април 04, 2016, 01:22:19 »

Nesam čit'o od početka, ali moram da izjavim sledeće, za Dnevnik:

Dobro očuvana stara Zastava je za te Bergare - Zbroja 550!
Fala na pažnji! Wink
 lol hi
Sačuvana
SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #58 poslato: Април 04, 2016, 01:37:30 »

550 Zbroja = eto lepe reeme!  lol

A ti, lošMi, sedi, 1!  sarcastic Ovdi hvalim kip, di neke velike konjqrencije do jedno cca. 1500e - NEMA, nažalos, i Zastava NIJE u pritči...

Repetirq nisam uopšte gledijo, jer znam da je polovna Zastava apsolutni BEST BUY na srbistanskom tržištu, a i hvaljena preciznost od strane novinara Kalibra me totalno odbila i od samog gledanja iste, mada Swift znatno drugačije navede... Qj zna, možda su ovi iz Kalibra operisati od pucanja...  unsure Bilo ka kobilo, nemam para na batzanje da bih proverio qj pucati zna, i vredi li koja Bergara za snajperq za kilometar...  hi
Sačuvana

T N T

B  E  S  N  I  L  O
MilosM
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #59 poslato: Април 04, 2016, 06:14:05 »

Kad bude plime, biti ce i rime, mh? Smiley

Zato sam se i ogradio gore - da nesam čit'o sve...A keca će opravim kod Profija u lofu na fazana, tad častim pivo da se bolje osećaš što sam ti pokvario "review" Qrabeena Tongue
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4]   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: