DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161397 poruka u 7278 tema- 6989 članova - Poslednji član: Zaboravljeni_lovac

Децембар 09, 2019, 10:38:19
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 4 5 [6]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Kosi hitac?  (Pročitano 31457 puta)
StefanS
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #75 poslato: Мај 13, 2016, 03:20:16 »

Kolega Hunter_CRO, hvala na ovom tekstu. Vidim u gornjem delu stranice piše nešto o uljnom hicu. Hteo sam da zamolim da li možete da fotnete kompletan tekst o tom uljnom hicu jer smo pisali jednom nešto o tome i zanima me to? Pozdrav! drinks
Sačuvana

Češka Zbrojovka...
Hunter_CRO
Junior
**
Van mreže Van mreže

Tko umre na jesen, za njega nema zime...

« Odgovor #76 poslato: Мај 13, 2016, 03:36:59 »

Kolega Hunter_CRO, hvala na ovom tekstu. Vidim u gornjem delu stranice piše nešto o uljnom hicu. Hteo sam da zamolim da li možete da fotnete kompletan tekst o tom uljnom hicu jer smo pisali jednom nešto o tome i zanima me to? Pozdrav! drinks

Nikakav problem kolega, izvolite Wink

image hosting 12mb

image uploading site
Sačuvana

Beretta S55 12/70
Sabatti Rover 870 LH 30-06
StefanS
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #77 poslato: Мај 13, 2016, 04:27:52 »

Hvala Vam! Živeli! drinks
Sačuvana

Češka Zbrojovka...
laufer223
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #78 poslato: Мај 13, 2016, 05:39:20 »

U planinama se često puca pod oštrim kutevims: uzbrdo ili nizbrdo. Kosi hitac pod kutem, bilo gore ili dolje, u odnosu na vodoravni položaj je iznad ili ispod razine lovca. Pri kosom hicu smjer djelovanja sile teže nije približno okomit na smjer gibanja zrna, kao pri vodoravnom hicu, kod kojeg je cilj na približno istoj razini kao i lovac. Zbog toga je utjecaj sile teže na promjenu smjera gibanja manji nego pri vodoravnom hicu. Rezultat slabijeg djelovanja sile teže bit će manji pad zrna, tj. viši pogodak, odnosno prebačaj. Kod onih lovaca koji često love u visokim planinama i prisiljeni su pucati pod oštrim kutevima, vrijedi pravilo; pod oštrim kutem gore ili dolje (uzbrdo ili nizbrdo) uvijek nišaniti nisko!
Kod hica pod kutem dobro je pogledati sljedeće navode: Kod oružja upucanog horizontalno na 200 m pod kutem pucanja do 30 stupnjeva tačka upucavanja je zadržana do udaljenosti od 200 do 250 m. Prebačaj je na 200 m manji (od 2,5 do 4 cm) Na 300 m prebačaj se podiže još za pola (oko 6 cm ukupno) a to znači da se tada nišani nešto ispod sredine plečke. Kod hica pod kutem od 45 stupnjeva na 200 m prebačaj je 4-9 cm. Nišani se dakle manje od širine dlana ispod plečke. Povečanjem kuta hica na 60 stupnjeva povečava se prebačaj, što je kut hica oštriji manji je utjecaj zemljine teže i prebačaj će biti veći. Kod hica na 200m pod kutem od 60 stupnjeva prebačaj hica je između 9 i 14 cm. Nišani za širinu dlana ispod sredine plečke. To važi i za 250 m Na 300m stvara se također manji prebačaj od 5-15 cm, ovisno o kalibru. Nišani se dakle sredina plečke ili za širinu dlana ispod. Lovi li se iznad 2000 m nadmorske visine, tad će se ukalkulirati prebačaj uvjetovan visinom iznad 250 m.
Sačuvana
Hunter_CRO
Junior
**
Van mreže Van mreže

Tko umre na jesen, za njega nema zime...

« Odgovor #79 poslato: Мај 13, 2016, 06:34:59 »

Hvala Vam! Živeli! drinks

Nema na čemu kolega, također Wink
Sačuvana

Beretta S55 12/70
Sabatti Rover 870 LH 30-06
Pedja1965
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #80 poslato: Мај 13, 2016, 06:42:30 »

To je to jasno i precizno hvala
Sačuvana