DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161362 poruka u 7275 tema- 6980 članova - Poslednji član: aleksa101

Новембар 14, 2019, 08:50:58
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 [2]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Gaskonjski gonic  (Pročitano 8231 puta)
nidzamotocrosss
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

https://sr-rs.facebook.com/LovstvoSrbije

« Odgovor #15 poslato: Август 07, 2015, 07:37:55 »

Ptičari imaju svoju namenu i lov sa njima je izuzetan.

Ali kao što si već rekao...

Lov na zeca... Kad se začuje onaj vrisak, pa zvonki glasovi u kojima se prepoznaje muka da se raspetljaju sve one zvrčke koje pravi zec... Tamo gde se zec lovi samo goničima, zeca će uvek biti u lepom broju...

Lov na lisicu, šakala i ostale predatore... Možemo mi da pričamo o lovu na mrciništu, čekanjem, vabljenjem, ali lov na predatore je za mene nezamisliv bez psa goniča! Svako ko je jednom video šta znači moć dobrog istrajnog goniča u ovakvim lovovima, nije ostao ravnodušan. Ko ne veruje, neka pita goničlije koji u lovištu imaju šakala, rećiće da nemaju štetu na divljači od njega u svom lovištu, jer gde gonič vlada, neće šakal da procveta.

Lov na svinje... O tome nema potrebe da pričam... Taj adrenalin, to zadovoljstvo kada posle kilometara i kilometara vepar samac pusti penu na usta od umora, dok gonič na metar od njega satima i satima ne staje sa oblajavanjem... Nije se jednom desilo da gonič prosutih creva ne ostavlja vepra... Nema toga kod stranih rasa goniča........

Što se tiče srna, kvalitetna obuka rešava taj problem i to je jedna od najvećih zabluda i rekla-kazala priča koje nam serviraju u udruženjima. Zato ne vidim jedan, jedini validan razlog da se goniči sputavaju u bilo kom lovištu južno od Save i Dunava...
Sačuvana

''Kao ptica koja je bez krila
Srbija bi bez goniča bila''
Pedja1965
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #16 poslato: Август 07, 2015, 07:47:39 »

Sto juzno,pa i severno je Srbija.Da otvorimo novu temu, Sta je to lov pozdrav
Sačuvana

ja opraštam mnogo,ali nikad ne zaboravljam ono što mi je učinjeno
nidzamotocrosss
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #17 poslato: Август 07, 2015, 08:15:17 »

Severno je sasvim drugačiji način lova i mentalitet lovaca... Da se ja pitam i tamo bi se lovilo domaćim goničima, ali se ne pitam... Prvo da sredimo situaciju u pobrđu i planinama, pa ćemo se spustiti i u ravnicu... Samo polako, doćiće pet minuta i nas goničlija... Neće dugo da se trpi nepravda. Čuće se pesma goniča i pred skupštinom..  hi
Sačuvana

lukava lija
Junior
**
Van mreže Van mreže

Lovac od malih nogu pa do kraja zivota

« Odgovor #18 poslato: Август 07, 2015, 08:51:11 »

Ja lovim u lovackom udruzenju Gucevo Loznica u reviru gde je 80 posto brdski deo lovista.I nemogu da lovim sa gonicima.A lovacko udruzenje Vidojevica koje se granici sa nama je Macvanski deo odnosno vecina ravnice love sa gonicima.I gdeje tu logika?
Sačuvana

Lovim zato sto volim prirodu i druzenje.A ne zbog skupljanja oruzija i trofeja.
nidzamotocrosss
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #19 poslato: Август 07, 2015, 09:01:17 »

Logika je u glavama kravatiranih lovaca koji bi da (krivo)love na miru.
Sačuvana

lukava lija
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #20 poslato: Август 07, 2015, 09:35:51 »

Danas svako hoce da bude lovac a nerazume sta to podrazumeva.I onda izmislja neke inovacije i time ugnjetava nas prave lovce i ljubitelje lova,druzenja i odgajanja lovackih pasa.Ali mi smo u manjini i nemozemo nista da promenimo,jer su oni elita i okupljaju oko sebe veci broj ljudi koji su lako potkupljivi.I onda mi ispastamo i trpimo sve to.TO JE DANASNJI LOV I ODGAJANJE LOVACKIH PASA GONICA I DRUGIH
Sačuvana

nidzamotocrosss
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #21 poslato: Август 07, 2015, 09:44:06 »

Ma druže, živiš život svoj i loviš svoj lov... Nije meni žao što će lov da postane privilegija bogatih, tako je svuda... Žao mi ovih veličanstvenih rasa pasa goniča sa Balkana, e brada mi zaigra kad me ujutru kada ih hranim gledaju i kao da mi govore da ih pustim iz boksa, ali ne može, je zakon pišu oni koji su za goniča i za autohtone rase pročitali negde na internetu ili u časopisu...
Sačuvana

lukava lija
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #22 poslato: Август 07, 2015, 09:53:43 »

Razumem te.Vecina njih nikada nije uopste odgajilo psa ili ti lovio sa njim.Samo okace pusku na rame i ajmo.A gdeje tu car lova i milina kad pustih psa kojeg si ti odgaijo i obucio.Nemoras nista ni da ubijes samo kad vidis njega kako radi.
Sačuvana

nidzamotocrosss
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #23 poslato: Август 08, 2015, 10:44:42 »

Recept za lovca je kratak i lak, kupiš bolju sačmaricu (po principu da je što ređa među lovcima), zastavin karabin da bi pričao kako je domaće najbolje, optiku iz velike petorke, pod obavezno. Onda kreneš da izučavaš balistiku da bi u društvu mogao da se qrčiš. Platiš da te drugi dovede do srndaća, da ti drugi dotera svinje u noge. Za sitnu divljač kupiš odgojenog psa, po mogućstvu bretona, jer zaboga, ostali jedu previše i smrde. Onda mu zakačiš biper i ne skidaš prst sa tastera dok pas prestane da trči i krene da puzi u lovu. I eto si, slika i prilika lovca!

Namerno sam karikaturizovao na ovaj način jer zaista počinje da bude tako... Onaj pravi merak se izgubio. Za mene su goniči taj merak, bez njih bi lov bio prazan jer još nisam izašao u lov na svom terenu da za pojasom nisam imao dva balkanca, a u dvorištu ih je uvek bilo po 4-5. A koliko je potrebno da bi jedan gonič stasao u lovno uporebljivog psa, to je tek neka nova priča koju znaju samo prave goničlije...

E sad se našao neko da to oduzima od nas, nemaju nikakvo pravo to da rade, a kao što rekoh, čuće se i naš glas, samo polako... hi
Sačuvana

nidzamotocrosss
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #24 poslato: Август 08, 2015, 10:45:46 »

Mislio sam na teletakt, a ne na biper u prethodnom postu.  hi
Sačuvana

skljo
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #25 poslato: Септембар 18, 2016, 12:00:33 »

Ptičari imaju svoju namenu i lov sa njima je izuzetan.

Ali kao što si već rekao...

Lov na zeca... Kad se začuje onaj vrisak, pa zvonki glasovi u kojima se prepoznaje muka da se raspetljaju sve one zvrčke koje pravi zec... Tamo gde se zec lovi samo goničima, zeca će uvek biti u lepom broju...

Lov na lisicu, šakala i ostale predatore... Možemo mi da pričamo o lovu na mrciništu, čekanjem, vabljenjem, ali lov na predatore je za mene nezamisliv bez psa goniča! Svako ko je jednom video šta znači moć dobrog istrajnog goniča u ovakvim lovovima, nije ostao ravnodušan. Ko ne veruje, neka pita goničlije koji u lovištu imaju šakala, rećiće da nemaju štetu na divljači od njega u svom lovištu, jer gde gonič vlada, neće šakal da procveta.

Lov na svinje... O tome nema potrebe da pričam... Taj adrenalin, to zadovoljstvo kada posle kilometara i kilometara vepar samac pusti penu na usta od umora, dok gonič na metar od njega satima i satima ne staje sa oblajavanjem... Nije se jednom desilo da gonič prosutih creva ne ostavlja vepra... Nema toga kod stranih rasa goniča........

Što se tiče srna, kvalitetna obuka rešava taj problem i to je jedna od najvećih zabluda i rekla-kazala priča koje nam serviraju u udruženjima. Zato ne vidim jedan, jedini validan razlog da se goniči sputavaju u bilo kom lovištu južno od Save i Dunava...

u nasem lovistu dok nisu uvedeni ovi " ticari " bilo je zeca ko trave dok sada sve redje i redje ali to mnogi ne svataju da tebi kad ticar radi zeca to je sve u puskometu i 10 posto zeceva uspije da se izvuce dok kod nas koji lovimo gonicima pod broj jedan moras da poznajes staze divljaci jer ako stanes na pogresno mjesto mozes cekati danima tud zec nece a kada ga dignu i krenu okrecati kosa ti se na glavi dize i tu dolazi do izrazaja ko stvarno lovi zbog uzivanja a ko lovi zbog mesa 
Sačuvana
Stranice: 1 [2]   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: