DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161410 poruka u 7284 tema- 6989 članova - Poslednji član: Zaboravljeni_lovac

Децембар 12, 2019, 02:33:18
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 78 79 [80]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Crvena Zastava > karabini  (Pročitano 525872 puta)
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1185 poslato: Јул 03, 2018, 08:25:42 »

Kombinacija je odlična. U PPU imaš SP 9,0g koji fantastično nosi i na papiru i ima odličan efekat za srneću divljač i predatore. Odradiće verovatno i DS a ako namenski loviš DS imaš PPU GROM 10,2g. Meni se loše pokazao PPU SP 11,2g. Odlično radi S&B SP i od 9,0g i od 11,2g. Pored njih imaš skuplje varijante GECO, RWS, BRRNEKE... Verovatno dobro rade, njih nisam probao.
Na normalnim lovačkim daljinama ispod 200m ne oseća se neka velika razlika od 7x64.
Moja preporuka, i ako uzimaš sa kraćom cevi, kundak neka bude klasičan Monte Karlo a ne Manlicher koji se proteže do kraja cevi.
Pozz...
Sačuvana
Slob
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1186 poslato: Јул 03, 2018, 11:02:44 »

Mislio sam da uzmem sa Manlichher kundakom zato sto je u tom "pakovanju" najkraca cev pa bih onda skratio potkundak na standardnu velicinu i tako oslobodio cev. Naravno izdignut deo kundaka gde naslanjam lice, Monte Carlo, ili samo ravan kundak, svinjska ledja nikako.
A inace ne bih pucao preko cca 150m.
Sačuvana
Max011
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

To sam ja samo me zeza komp...

« Odgovor #1187 poslato: Новембар 21, 2018, 03:22:18 »

Naša Zastava dobila je novog direktora. Moj Milojko ode a došao je čovek koji je bio direktor Krušika. Ostaje da vidimo kojim smerom će krenuti novo rukovodstvo u fušeraj kao do sada ili možda u normalne vode.

https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2018&mm=11&dd=20&nav_id=1471944
Sačuvana

Teško je prvih 100 godina...
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1188 poslato: Новембар 21, 2018, 07:27:29 »

Ništa bitno se neće promeniti niti popraviti na žalost. Zastava oružje je zastareo, velik i glomazan sistem a samim tim i inertan, nesposoban da prati razvoj i promene tržišta.
Neke bitne promene mogu da nastanu jedino pripajanjem nekom većem koncernu.
Kao što je FN preuzeo Winchester i Miroku; Beretta preuzela Sakko, Tikka, Franchi; Turski Sarsilmaz preuzeo Bernardelli; Ruski Kalašnjikov preuzeo Izhevski...tako i Zastava mora da postane deo nekog većeg koncerna.
Veći kapital više ulože u razvoj novih tržišno interesantnih, kvalitetom zadovoljavajućih, cenovno isplativih proizvoda i može da obezbedi adekvatan marketing i prodajnu mrežu za plasman novog proizvoda.
Medjutim to se ne radi iz razloga što bi podrazumevalo upošljavanje samo do potrebnih proizvodnih kapaciteta odnosno racionalizaciju opreme i broja zaposlenih pogotovo onih van proizvodnje.
Dok se to ne dogodi biće samo "Sjaši Kurta da zajaše Murta"...
Pozz...

Sačuvana
Max011
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

To sam ja samo me zeza komp...

« Odgovor #1189 poslato: Новембар 21, 2018, 08:57:25 »

https://www.danas.rs/dijalog/licni-stavovi/i-brze-i-jace-i-bolje-trgovanje-oruzjem/     Poŝto je uvaženi kolega Buhag pomenuo udruživanje...
Sačuvana

Teško je prvih 100 godina...
Stranice: 1 ... 78 79 [80]   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: