DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

159821 poruka u 7071 tema- 6836 članova - Poslednji član: dzoni 88

Септембар 24, 2018, 01:20:08
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: [1] 2   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: prenosenje oruzja u drugu drzavu  (Pročitano 9599 puta)
medeni
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« poslato: Децембар 09, 2014, 04:17:58 »

ako je lovac clan l.drustva u Srbiji i ima oruzje sve uredno a ujedno je drzavljanin R.Srpske, dali sa tim oruzjem uz sve potrebne propratne papire,pozivno pismo i najavu moze nesmetano otici u lov u R.Srpsku?
Sačuvana
drinski
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #1 poslato: Децембар 09, 2014, 09:12:10 »

Moze samo morate paziti na koji granicni prelaz ulazite u R. Srpsku jer postoje odredjeni granicni prelazi na kojima je dozvoljen unos oruzija a na nekima nije dozvoljen. Morate i platiti osiguranje mislim da je 20 km (1200 din)  naravno pozivno pismo i oruzani list su vam potrebni za ulazak! buba
Sačuvana
medeni
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: Децембар 09, 2014, 10:11:28 »

to znam da samo na odredjenim granicama moze da se prenese i to mi je poznato da je oko 20 km osiguranje i inreresuje me ako neko zna koliko vremenski to oruzje moze dana ostati u R.Srpskoj? Znaci nestvara problem sto je drzavljanin i jedne i druge drzave?
Sačuvana
GPK
Gost
« Odgovor #3 poslato: Јул 02, 2015, 07:55:51 »

Ako lovacko i sportsko oruzije zelite nositi u drugu drzava bez obzira dali ste dupli drzavljanin ili ne u drzavu u koju zelite privremeno uneti oruzije morate posedovato pozivno pismo od Lovackog Udruzenja Lovista ili od sportskog kluba ili strelista u kome ce te trenirati lili ce te se takmiciti!
Sačuvana
goranv
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na forumu Lorist u 2015 godini

« Odgovor #4 poslato: Јул 02, 2015, 10:26:23 »

Ako lovacko i sportsko oruzije zelite nositi u drugu drzava bez obzira dali ste dupli drzavljanin ili ne u drzavu u koju zelite privremeno uneti oruzije morate posedovato pozivno pismo od Lovackog Udruzenja Lovista ili od sportskog kluba ili strelista u kome ce te trenirati lili ce te se takmiciti!
Ime ako ti nije tesko uprosti nam :pozoves svog ortaka iz srbije u tvoje loviste u fr.on hoce da lovi sa svojim oruzjem-kako?
Sačuvana

marlin
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Nije se rodio ko je svima ugodio.

« Odgovor #5 poslato: Јул 03, 2015, 12:24:17 »

Ako sam dobro shvatio,bilo gdje da ideš moraš imati "pozivno pismo" iz toga mjesta gdje hoćes da ideš u lov.A pozivno pismo samo može izdati lovačko udruženje,ako pričamo oko lova.A tako i streljački klubovi ako ideš na takmiečnja.
Sačuvana

GPK
Gost
« Odgovor #6 poslato: Јул 03, 2015, 04:13:19 »

Naj prostije:

Ja hocu da dodjem u Srbiju u lov.
Meni neko lovacko udruzenje posalje pozivno pismo u kome se naglasava moje puno ime i prezime adresa sa stalnim prebivalistem vreme od kad do kad cu loviti u tom lovisti i pozeljno je da se u tom pismu naglasi koje se oruzije unosi marka model tip i broj oruzija.

Sve ovo vam moze poslati i neko streliste ili streljacki klub na kome ce te se takmiciti ili trenirati.

Turisticka agencija koja se bali organizacijom lova vam sve ovo moze isto poslati samo sto oni iz svojih bezbedonosnih razloga jedan primer dostavljaju i granicnom prelazu na koji ce te vi proci pri ulasku u Srbiju.

Na granicnom prelazu se oruzije prijavljuje carini koja vas prosledi granicnoj policiji koja vam izda privremenu dozvolu za unosenje i nosenje oruzija na citavoj teritoriji Srbije ta dozvola ili taksa se placa oko 10-15€.
Vracate se na carinu carina vam upisuje unos u Pasos cela procedura traje nekih 20min.

Pri Izlasku iz Srbije prijavljujeta carini da iznosite oruzije carina uz prisustvo policije indetifikuje dali je oruzije koje se iznosi isto koje je i uneto i da li se broj oruzija podudara.Policija vracate privremenu dozolu da unosenje i nosenje oruzija carina vam ponistava unos oruzija u Putnoj ispravi i to je to.

Sačuvana
AcaNik
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: Јул 03, 2015, 04:24:31 »

За муницију нико ништа ништа не пита?
Sačuvana

Нема живота пре кафе
GPK
Gost
« Odgovor #8 poslato: Јул 03, 2015, 04:30:37 »

Imas pravo da uneses Municiju za taj kalibar u kom ti je i oruzije koje unosis.
Iskreno moras deklarisati municiju unosio sam sacmenu municiju i po 500 komda ,karabinsku i do 100komada i niko me nije nista vise pitao, pri izlasku niko me nije pitao A koliko municije sad vracas, a ja nikad nisam vratio ni jedan metak nazad.
Sačuvana
GPK
Gost
« Odgovor #9 poslato: Јул 03, 2015, 04:43:16 »

Jos nesto u vezi zemalja EU ja zivim u Svajcarskoj posedujem Evropsku dozvolu za nosenje oruzija, lovim u Francuskoj pucam Olympik Trap u Francuskoj Nemackoj i Italiji za Nemacku i Francusku ako si clan streljackog kluba i ako pritom posedujes Nacionalnu Lizencu na granici ti niko nece traziti oruzije na uvid.
Za nemacku u pogranicnoj zoni do 100km ako si clan makar i pasivan ne moras biti aktivan jednog streljackog kloba mozes nositi oruzije na svako streliste do tih 100km.

Italija je zemlja u kojom mozes i bez pozivnog pisma a mozes i sa pozivnim pismom doziveti neprijatnosti.

U Svajcarsku svako ko zeli koristiti streliste ili loviti ima pravo uneti maximum 3 oruzija razlicita ili ite konstrukcije i 300 metaka bez obzira dali za jedno ili za sva TRI.
Bitno je samo da na granici prijavi oruzije i da zna tacnu krajnju adresu strelista ili lovista to je sve.
Sačuvana
AcaNik
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #10 poslato: Јул 03, 2015, 04:46:43 »

Тамо релативно слободно преносиш оружје и муницију. Што значи да би се та сачмена муниција могла и загубити овде. Посебно у тим мањим калибрима  Cool
Sačuvana

Нема живота пре кафе
GPK
Gost
« Odgovor #11 poslato: Јул 03, 2015, 05:15:22 »

Тамо релативно слободно преносиш оружје и муницију. Што значи да би се та сачмена муниција могла и загубити овде. Посебно у тим мањим калибрима  Cool
Da ako na granicnom prelazu nema osobla i ne zaustavljas se niti koga trazis da bi muse zargoski receno Javio "Krenuo sam u Lov ili na streliste nosim oruzije i municiju".
Sačuvana
goranv
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12 poslato: Јул 03, 2015, 06:49:51 »

Gorane,Aca i Ja idemo u Francusku u lov.kakav je to postupak?
Sačuvana

GPK
Gost
« Odgovor #13 poslato: Јул 03, 2015, 07:08:35 »

Prilozite regionu u kom ce da lovite kopiju Srpske lovne karte na osnovu nje doijete odnosno platite Lovnu Lizencu tog regiona za 3 ili 10 dana to je oko 100€ na osnovu te Lizence unosite svoje oruzije u Francusku bez ikakvog dodatnog pisma.
Evo ja vas pozivam kad krenu pogonski lovovi da dodjete meni samo posaljete foto kopiju Lovne karte za 2015-2016 ja vam sve to sredim posaljem za srbiju i vi jednostavno puske u gepek i dobrodosli dobar pogled.
Sačuvana
goranv
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #14 poslato: Јул 03, 2015, 07:22:03 »

Hvala ime.
Mogu da zamislim madjarskog carinika,koji pravi problem za 3 pakle cigara.
https://www.youtube.com/watch?v=6r55fVcYeTY
Sačuvana

Stranice: [1] 2   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: