DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161818 poruka u 7334 tema- 7068 članova - Poslednji član: Momo

Септембар 22, 2020, 06:04:04
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 34   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Kremen i crni barut  (Pročitano 88478 puta)
MilosM
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #285 poslato: Јануар 10, 2017, 01:56:47 »

Kugle su .440, 130 g.

Manje su nego što treba, a treba .451 ili .457.
Treba da nabavim novu zalihu odgovarajućih uskoro pa ću probati i javiti rezultat.
Sačuvana
acacommando
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

[IMG]http://i64.tinypic.com/msd9xi.jpg[/IMG]

« Odgovor #286 poslato: Јануар 10, 2017, 02:21:04 »

svaka cast milose odlican je ja sam merkao kod perica isti takav samo sa target nisanima ali mi je cena od 52000 bila nedostizna u odnosu na 34000 koliko je kostao moj.Bice kugli 451 uskoro a i kokile cu da pravim imam masinsku radionicu.Problem je samo prvi komad da se ustanove postupci i redosled radnji i odrade alati,posle ima da izlecu ko leptirice iz kupusista.
Sačuvana
MilosM
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #287 poslato: Јануар 10, 2017, 02:22:23 »

Previše je to para...

Šta su kokile?
Sačuvana
acacommando
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #288 poslato: Јануар 10, 2017, 02:23:29 »

kalup za livenje kugli sa klestima
Sačuvana
MilosM
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #289 poslato: Јануар 10, 2017, 02:24:43 »

Pretpostavio sam, al rekoh ajd da pitam  good

Ajde pravi to brzo, ja te čekam odavno  Cool hi
Sačuvana
acacommando
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #290 poslato: Јануар 10, 2017, 02:29:08 »

acobp ima peric isti ovakav pietin prohromski sa target nisanima kao i jedan jednometni target pistolj i jednu kuburu sve na kapislu. ima i jednu kentaki pusku ali joj treba presmirhlavanje kundaka. a sto se tice kvaliteta piete u odnosu na uberti moracemo da se zadovoljimo sa onim sta nam uvezu jer kazu iz grofa da uberti nece da saradjuje sa srbijom.
Sačuvana
Fisherman
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #291 poslato: Јануар 10, 2017, 04:07:50 »

Ne opterecujte se toliko razlikom u kvalitetu Piette i Ubertyja. Jeste Pietta nesto jeftinija ali nije to bas tolika razlika u kvalitetu.
Acacomando, ako pravis kokilu za kugle neka bude .454 ili .457. Konusno ( round nose ) zrno moze .451
         Kugla .451 ne daje dobar " Prsten", ne zaptiva bas najbolje i mogucnost za "chain fire" je veca. I preciznost je bolja sa .454 ili 457.
Sačuvana
acobp
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #292 poslato: Јануар 10, 2017, 04:09:29 »

Pokusacu da nabavim pietu direkt iz italije.
I kod nas u Crnoj Gori je oruzje na crni barut kategorija C i slobodna je nabavka, samo mora da se prijavi.
Ali od baruta ni traga, nekad je imalo kamnika da se kupi ali sad niko ni bezdimni ne prodaje  a kamoli crni.
Saznao sam da fabrika eksploziva polieks iz Berana ima velike zalihe crnog baruta posto se oni izmedju ostalog bave i unistavanjem municije i granata.
Problem je sto nece da prodaju fizickom licu nego firmi koja se bavi eksplozivnim sredstvima.
Cijena je vjerovatno povoljna pa ako neko moze da smisli i izburgija neku semu kako to kupiti od njih eto baruta za citav forum.
Sačuvana
StefanS
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #293 poslato: Јануар 10, 2017, 05:28:06 »

Kakva je preciznost bila sa tim kuglama Miloše i hteo sam da pitam čime ste podmazivali komore doboša nakon punjenja, da ne bi došlo do lančanog opaljenja? Pietta revolvera bi trebalo da bude kod nas. Video sam slike tih revolvera iz Sport Užica i lepo izgledaju, ali i dalje nemaju ništa od Henry Kranka, iako su rekli još ranije da će biti.
Sačuvana

Češka Zbrojovka...
acacommando
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #294 poslato: Јануар 10, 2017, 06:45:01 »

ako je zakon u cg kao kod nas ne pokusavaj samostalan uvoz jer ces zavrsiti u lazi.momci sto uvoze lukove i samostrele sa svom mogucom papirologijom popiju 3 benswdina pa krenu na carinu.a barut cemo praviti budite bez brige.kao i kugle samo kapisle ce biti problem alo decje crvene ne budu mogle
Sačuvana
acacommando
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #295 poslato: Јануар 11, 2017, 11:02:01 »

izgleda da dobijamo novog drugara peric mi kaze da ce neko iz nbgd da pazari onaj prohromski remington neka mu je srecno i cadjavo
Sačuvana
AcaNik
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #296 poslato: Јануар 11, 2017, 11:11:37 »

Неко је качио један на војни форум. Чини ми се да је калибар .45
Sačuvana

Нема живота пре кафе
StefanS
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #297 poslato: Јануар 12, 2017, 12:52:44 »

Sada sam uporedio slike od Perića i sa tog foruma, nije to taj revolver Aco. Onaj kod Perića ima drukčije nišane, mesingani branik obarača i dužu cev čini mi se. U svakom slučaju, želim novom vlasniku tog revolvera da ga dugo i srećno služi!
Sačuvana

Češka Zbrojovka...
Fisherman
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #298 poslato: Јануар 12, 2017, 05:11:19 »

Taj na Military forumu je po mnogo cemu drugaciji. Obratite paznju na njegovo bure. To nije perkusionac. Odnosno, jeste (bio) ali mu je bure zamenjeno i sada je na jedinstveni metak. Mislim da je .45 ACP.
Sačuvana
MilosM
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #299 poslato: Јануар 12, 2017, 09:28:13 »

Kakva je preciznost bila sa tim kuglama Miloše i hteo sam da pitam čime ste podmazivali komore doboša nakon punjenja, da ne bi došlo do lančanog opaljenja? Pietta revolvera bi trebalo da bude kod nas. Video sam slike tih revolvera iz Sport Užica i lepo izgledaju, ali i dalje nemaju ništa od Henry Kranka, iako su rekli još ranije da će biti.

Preciznost nije neka jer su kugle manje nego što treba da budu pa sam se više zezao nego nešto pažljivo nišanio. Kad nabavim prave (treba da stignu iz lijepe njihove) potrudiću se pa slikati. good

Podmazujem sas vazeljin, onaj iz apoteke, nemam goveđeg loja. scare
A i kažu da on odlično podmazuje  lol lol

Sad će čiča Šeki da se sprda malo, kao veliki poznavalac materije, pazi šta sam rek'o  locomotive lol
Sačuvana
Stranice: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 34   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: