DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161554 poruka u 7290 tema- 7008 članova - Poslednji član: pera sumar

Јануар 29, 2020, 11:32:36
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 34   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Kremen i crni barut  (Pročitano 79749 puta)
StefanS
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #195 poslato: Август 06, 2016, 10:32:42 »

I ja mislim da za livenje kugli za oružje na CB ide čisto olovo. Fisherman je pre pisao da olovo naručuje preko nekog sajta zbog čistoće. A što se tiče pištoljske municije, mislim da ide malo manje anfimona od 5-6%, ali da se dodaje još neki metal u maloj količini, mada nisam siguran.
Sačuvana

Češka Zbrojovka...
Fisherman
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #196 poslato: Август 06, 2016, 12:21:58 »

Za CB se koristi cisto olovo bez primesa. Crni barut se ponasa drugacije od bezdimnog. Ono sto ste naucili o punjenju municije za savremeno oruzje nemojte automatski da primenjujete na CB. Nije isto.
Stefane, zrno koje si postavio nije za revolver vec za pusku, ali revolveri na CB ( Uberti, Pietta i ostali ) mogu da koriste konusna zrna ( Npr. za cl. 44 konusno zrno od 220 grs.). kalupi nisu isti kao za isti kalibar za bezdimni barut i savremeno oruzje. Kalupi za zrna za oruzje na CB imaju blagi konus na dnu zrna ( Jer ga " Trpamo" odozgo ).
Sačuvana
Fisherman
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #197 poslato: Август 06, 2016, 12:31:09 »

Evo zrna za revolver cal. 36 ( Zrna su .375 )

Ovakva zrna izlivena od cistog olova ( bez primesa ) bez problema mogu da se koriste u revolverima na CB.
Sačuvana
StefanS
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #198 poslato: Август 06, 2016, 01:08:23 »

Negde sam video da je razlika u masi između kugle i konusnog zrna za kalibar .36 50 greina. Kako su se ova zrna pokazala po preciznosti u odnosu na kugle? I koji tip zrna više odgovara koraku uvijanja u cevi kod Navy-ja? drinks
Sačuvana

Češka Zbrojovka...
Fisherman
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #199 poslato: Август 06, 2016, 05:13:48 »

I kugle i konusna zrna su davale zadovoljavajuce rezultate. Moj kolega misli da su konusna zrna nesto bolja i vise voli da puca s njima a ja mislim da je kugla za nijansu bolja... sto ce reci, da je samo do afiniteta strelca.
Inace razlika je jos veca kod kalibra 44. Kugla je 140 grs. a konusno zrno 220 grs.

Pronasao sam jednu sliku gde je moguce videti koliki je zapravo Colt Walker, zivotinja od revolvera Smiley
Evo ga u poredjenju sa ionako velikim savremenim Smith&Wesson 629 44 mag.

Sačuvana
nidzamotocrosss
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

https://sr-rs.facebook.com/LovstvoSrbije

« Odgovor #200 poslato: Август 06, 2016, 10:11:05 »

Slikaj tvog Ubertyja pa nam okaci slike. Koji je kalibar, koji model?

Ostao sam dužan, da odgovorim.
Model je 1858 u kalibru .44.  hi
Sačuvana

''Kao ptica koja je bez krila
Srbija bi bez goniča bila''
MilosM
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #201 poslato: Август 09, 2016, 10:05:53 »

Šta je, bre čađavci, tema zamrla...?  shout

Aco, jesu gotovi ti kalupi? Smiley
Sačuvana
Fisherman
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #202 poslato: Август 15, 2016, 03:58:07 »

Evo čađavci  Wink malo upisa.
Pištolj na kremen Scharleville mod. 1777 cal.69, glatka cev ( Smoothbore ), bez žl***ova.

U poređenju sa Kentucky - jem cal.45

Sačuvana
Fisherman
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #203 poslato: Август 17, 2016, 06:57:51 »

Izašao je novi broj kalibra i u njemu tekst pod naslovom " Diskretni šarm aristokratije " koji se bavi oružjem na crni barut... i to vrlo nestručno. Tako je kad se piše po svaku cenu, pa i o stvarima koje se ne poznaju.
Nije mi cilj da ocrnim autora teksta već da vam skrenem pažnju na proizvoljne i netačne tvrdnje i preporuke koje autor iznosi u tekstu.
Navodi da je puška " Hawken " GLATKE cevi i da je o tome prepoznatljiva, što nema veze sa istinom. Nisam još naišao na Hawken glatke cevi, sve su ožl***ljene ( Možda ih i ima ali svakako da Hawkeni nisu prepoznatljivi po glatkoj cevi ).
Autor teksta preporučuje da kupujemo " Fabrički dozirana fabrička punjenja u plastičnim kapsulama "  taunt
NE NARAVNO! Nisam video da se prodaju takva punjenja za odredjene kalibre i odredjeni tip oružja. Upravo je veliko zadovoljstvo da sami punite svoje oružje u skladu sa tablicama i preporukama proizvodjača oružja iz koga pucate i naravno sa proverenim vrstama baruta ( Pisali smo ranije o razlikama kod crnog baruta ). Dakle, ako volite oružje na crni barut, edukujte se, upoznajte svoje oružje, pročitajte preporuke proizvodjača, pitajte iskusnije kolege i uživajte!
Autor takodje piše o " Opasnostima " koje se kriju kod samostalnog izlivanja zrna!
Još jedna .. hm.. ne znam kako da kažem drugačije budalaština.
Kada nabavite kalup za svoje oružje koje vam preporučuje proizvodjač, nema greške kod izlivanja po pitanju kalibra i težine zrna, jer sa takvim kalupom možete da izlijete SAMO zrno tačno definisane težine i kalibra.
Podržavam popularizaciju oružja na crni barut pa i sam pokušavam da dam skromni doprinos, ali ne može se pisati o oružju i njegovoj upotrebi ako se o tome malo ili nimalo zna. Takve dezinformacije mogu biti opasne čak i kada je namera dobra.  hi
Sačuvana
AcaNik
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #204 poslato: Август 17, 2016, 09:06:41 »

Калибар одавно служи само за рекламирање тако да овакав текст уопште не изненађује.
Sačuvana

Нема живота пре кафе
Fisherman
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #205 poslato: Август 21, 2016, 11:59:25 »

Gomila pucaljki i pucackog pribora sa nedavnog treninga u Svilajncu

Sačuvana
SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #206 poslato: Август 22, 2016, 09:57:27 »

Veruem da će posetioce teme interesovati ova izložba:

http://www.novosti.rs/vesti/kultura.71.html:621231-Izlozba-Perkusioni-pistolji-i-revolveri-u-Vojnom-muzeju-u-Beogradu#.V7q8puUh1rA.facebook

Evo i beograckih perqsionista:  http://www.indjija.net/upload/2015/vesti/Beogradski_perkusionisti.jpg    haha
Sačuvana

T N T

diablo  diablo  diablo diablo  diablo  diablo

B  E  S  N  I  L  O
Fisherman
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #207 poslato: Август 22, 2016, 02:44:04 »

Odlično Šeki  good
Obzirom da izložba traje do 22.11. stići ću i ja da je posetim. Eto lepe prilike čađavci. Lepo bi bilo da neko ko ima vremena poseti izložbu, napravi malo fotki pa da nam okači ovde.  hi
Sačuvana
AcaNik
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #208 poslato: Август 22, 2016, 05:48:19 »

Могли би да организујемо екскурзију као у школи Smiley
Sačuvana

Нема живота пре кафе
StefanS
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #209 poslato: Август 22, 2016, 06:21:32 »

Могли би да организујемо екскурзију као у школи Smiley
Dobra ideja, i meni je palo na pamet da se organizuju jednom svi sa foruma koji su zainteresovani  i da idemo zajedno. drinks
Sačuvana

Češka Zbrojovka...
Stranice: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 34   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: