DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161814 poruka u 7334 tema- 7067 članova - Poslednji član: ZeljkoBG

Септембар 19, 2020, 03:55:42
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 34   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Kremen i crni barut  (Pročitano 88300 puta)
Fisherman
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #135 poslato: Јул 26, 2016, 02:53:18 »

Tomo VRBAS80

To u Uzicu je prelepa Kentucky perkusiona ( Kapislara ) na crni barut. Preko Perica moze da se poruci bilo sta iz Henry Krank ponude ( kremenjace, perkusione, pistolji, puske... ) Lov za sada nije dozvoljen ali se radi na tome da se dozvoli i da sezona lova oruzjem na crni barut pocne nedelju dana ranije i zavrsi se nedelju dana kasnije. AcaNik zna vise o tome.

kociz65

Svrha ove teme i jeste da medjusobno razmenjujemo informacije i pomazemo se koliko mozemo.
Na zalost jos uvek nema ponude prateceg pribora ali je u najavi. Meni jos stoji na carini kalup za izlivanje zrna za cal.36
S druge strane ocekujem i od jednog prijatelja da mi ovih dana pribavi kalup za konusna zrna i kugle cal.36, tako da kad mi to stigne mozes da racunas da cu ti izliti malo zrna i kugli da imas za pocetak, sa kuglama cu ti dostaviti i nesto kapisli... a barut... hm... mozda nesto malo da imas za probu. Cucemo se kad mi stigne kalup.

Sačuvana
kociz65
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #136 poslato: Јул 26, 2016, 03:07:34 »

Hvala puno,verujte da ste me obradovali.Ako je ovo vasa futrola za uberty,ako sam dobro shvatio,uradio ju je neko ovde u Srbiji?Ako je tako da li moze da se naruci?
Sačuvana
Fisherman
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #137 poslato: Јул 27, 2016, 06:56:00 »

Futrola je moja... Radi ih Bora Mad Dog http://maddogleatherart.webs.com/
https://www.facebook.com/MadDogLeatherArt/
Covek radi sa kozom iz hobija, to mu nije osnovno zanimanje, ali je umetnik za kozu. Nadam se da nismo napravili neki prekrsaj na forumu sa kacenjem ovog linka. Na linku je email.
Sačuvana
MilosM
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #138 poslato: Јул 27, 2016, 07:34:02 »

Čitam ovu temu, i opasno sam se zagrejao za jedan Navy kao Vaš, kolega fisherman.  yahoo

Nije problem kupiti, u stvari ispade to najmanji problem, ali mi nešto "mrsko" da mi stoji u ormanu a da nemam čime da napravim zrno ili nemam gde da nabavim barut.

Zna li se okvirno ko će početi da uvozi opremu i kada?

Nije mi problem ni da kupim online, radio sam već to, ali koliko vidim naši carinici nisu baš otvoreni za druženje sa ovakvim stvarima, pa ne bih baš da bacam pare na punjenje njihovih magacina.

Barut ne sme da uveze fizičko lice, to znam, a sad vidim da prave problem i za kalupe...šta je još na crnoj listi?

hi
Sačuvana
MilosM
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #139 poslato: Јул 28, 2016, 11:37:37 »

I gde ima da se kupe ove konverzione jedinice?  Cool hi
Gledam na netu, neće niko da šalje van USA  focus
Sačuvana
Fisherman
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #140 poslato: Јул 29, 2016, 07:15:18 »

Milose, sve i da ti posalju nasa carina bi to zaustavila. Naveo sam kao informaciju i mogucnost da postoji i ta varijanta. Neki se i snadju, ali.. kada bi se to ugradilo revolveri vise ne bi pripadali kategoriji C vec B i trebala bi dozvola i sve sto ide uz to.
Sačuvana
Fisherman
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #141 poslato: Јул 30, 2016, 09:11:35 »

Par slicica sa danasnjeg pucanja na strelistu u Svilajncu. Mali karavan je krenuo iz Beograda i proveli smo divan dan.

Nesto pribora

Sačuvana
Fisherman
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #142 poslato: Јул 30, 2016, 09:28:10 »

Hawken .45 Slowmotion

View My Video

Sačuvana
Stefan092
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

Stefan092
« Odgovor #143 poslato: Август 01, 2016, 11:57:36 »

Da li je jos neko registrovao ovo oruzje? Ja sam takoreci kaparisao u Grofu Uberti 1851 navy oval.Danas sam bio u SUP-u da se rasitam, zajedno sam sa referentom citao i tumacio zakon. I on covek kaze da po logici stvari to treba da sada u kategoriju C. "Onesposobljeno vatreno oružje, staro oružje i njegove moderne kopije koje ne koriste metak sa centralnim ili ivičnim paljenjem" Ali da mora da pise dopis svojim nadredjenima u BG i da ce da me obavesti za koji dan. U grofu sam pitao da u slucaju da nece da mi ga registruju kao oruzje iz kategorije "C" da mi vrate novac. Videcemo sta ce na kraju da ispadne. Ja se iskreno nadam da cu imati srece   blink
Sačuvana
MilosM
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #144 poslato: Август 01, 2016, 02:05:47 »

Ijaooo, kako si me zeznuo...  scare
A sve sam našao i barut, kugle i kalup iz HR, samo da odem da ga pazarim.   shout

A sve se mislim, ma imam fore, ko će to još da kupuje...kad ono - PRC! Sad
Sačuvana
Fisherman
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #145 poslato: Август 01, 2016, 03:02:06 »

Da li je jos neko registrovao ovo oruzje? Ja sam takoreci kaparisao u Grofu Uberti 1851 navy oval.Danas sam bio u SUP-u da se rasitam, zajedno sam sa referentom citao i tumacio zakon. I on covek kaze da po logici stvari to treba da sada u kategoriju C. "Onesposobljeno vatreno oružje, staro oružje i njegove moderne kopije koje ne koriste metak sa centralnim ili ivičnim paljenjem" Ali da mora da pise dopis svojim nadredjenima u BG i da ce da me obavesti za koji dan. U grofu sam pitao da u slucaju da nece da mi ga registruju kao oruzje iz kategorije "C" da mi vrate novac. Videcemo sta ce na kraju da ispadne. Ja se iskreno nadam da cu imati srece   blink

Stefan092

To sto tvoj referent nije u stanju da ti registruje govori o njemu. Glupavi birokrata.
Budi siguran da MUP MORA da registruje takvo oruzje ako im ga doneses. Ako ste pazljivo citali prethodne upise, videli ste da su meni trazili da iz streljackog kluba " Trofej" donesem potvrdu da oruzje zaista pripada kategoriji C. Ja sam to uradio iako po zakonu nisam morao. To sto referent ne zna da prepozna oruzje je NJEGOV problem i onoga ko ga je zaposlio tu.
Dakle, prodavac treba da ti napise na racunu da oruzje pripada kategoriji C i to je dovoljno a Grof to i radi.
U iduci petak ce biti registrovan jos jedan Navy u Zemunu  hi
Sačuvana
MilosM
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #146 poslato: Август 01, 2016, 04:00:25 »

A gde je kupljen taj Zemunac br.2? Smiley
Sačuvana
Fisherman
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #147 poslato: Август 01, 2016, 04:02:26 »

Mislim da je u Grofu.
Sačuvana
MilosM
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #148 poslato: Август 01, 2016, 04:09:24 »

Ja pricao sa vlasnikom pre par dana, kaze na stanju samo jedan navy i jedan army 1860 nikl sa cenom od skoro 600€...pa me zanima da l nema jos negde da se pazari...
Sačuvana
acacommando
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

[IMG]http://i64.tinypic.com/msd9xi.jpg[/IMG]

« Odgovor #149 poslato: Август 01, 2016, 05:49:06 »

nema vise ubertija u grofu ja istavio br telefona da mi jave sutra moze li da se poruci al verovatno ce kostati 888 eura kakve sam sreece
Sačuvana
Stranice: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 34   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: