DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161816 poruka u 7334 tema- 7067 članova - Poslednji član: ZeljkoBG

Септембар 20, 2020, 02:42:56
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 34   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Kremen i crni barut  (Pročitano 88367 puta)
StefanS
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #105 poslato: Мај 30, 2016, 08:51:03 »

Heheh samo to zezaj! laugh
Hoću da kažem koliko ima grešaka u unošenju podataka prilikom registracije oružja... a naravno, ovo sa oružjem na CB je ozbiljnije jer ispade da ovog revolvera u sistemu nema.
 drinks
Sačuvana

Češka Zbrojovka...
goranv
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na forumu Lorist u 2015 godini

« Odgovor #106 poslato: Мај 30, 2016, 10:04:02 »

Bice problema,samo dok se uhodaju,a uhodace se u q....
Kao kada ti pogrese na saobracajnoj,pa moras da platis drugu saobracajnu,zato sto nisi video za shalterom.Kukali smo na one stare,ovo dolaze sve grdji i grdji.
Moram da ispricam,dao ja agenciji koja mi registruje kamione ovlascenje za registrciju i onaj na salteru nece da prihvati overenu fotokopiju jer je na njoj plavi pecat,e onda ja odem,na shlter bog zna kako onaj referent ali mu treba crep a on ce da plati u vise rata,ja dreknu ma ni za pare necu da ti prodam,drkas nekog setas a trazis da ti neko cini,tajac svi oni referenti kao u nekom poslu.Mi smo krivi!
Sačuvana

nidzamotocrosss
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

https://sr-rs.facebook.com/LovstvoSrbije

« Odgovor #107 poslato: Мај 31, 2016, 06:56:42 »

Ti si još i dobar... Moj Reno Senik, kako piše, u saobraćajnoj ima 1854 konja. Nisam znao da vozim Suhoja.
Sačuvana

''Kao ptica koja je bez krila
Srbija bi bez goniča bila''
goranv
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na forumu Lorist u 2015 godini

« Odgovor #108 poslato: Мај 31, 2016, 07:18:48 »

Ti si još i dobar... Moj Reno Senik, kako piše, u saobraćajnoj ima 1854 konja. Nisam znao da vozim Suhoja.
Meni jedan auto podmladili 3 godine,ja odmah u glavi kad ga budem prodavao jbg.2007 super,a placam 3 godine po 25000 vise.
Sačuvana

acacommando
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

[IMG]http://i64.tinypic.com/msd9xi.jpg[/IMG]

« Odgovor #109 poslato: Јун 13, 2016, 11:44:00 »

cestitke fishermanu 26 maj treba upamtiti da je covek kupio revolver na crni barut na licnu kartu.Samo leba ti skidaj one slike konverzija na sjedinjeni nemoj tetka u policiji da provali najbali smo
Sačuvana
Fisherman
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #110 poslato: Јун 16, 2016, 03:19:30 »

Evo jos jedne zanimljive stvarčice iz sveta crnog baruta:

https://www.youtube.com/watch?v=Hv7aF2AhSNM

Perkusioni deringer. Proizvode ga Česi. Na žalost nije jeftiniji od revolvera, ali garantuje zabavu Smiley
Proizvodi se u kalibrima .36 i .45
Sačuvana
AcaNik
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #111 poslato: Јун 16, 2016, 08:28:39 »

Шта би за регистрацију на крају?
Sačuvana

Нема живота пре кафе
Fisherman
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #112 poslato: Јун 17, 2016, 05:14:45 »

Nista Aco, uzeli su mi telefon da mi jave kad apdejtuju svoj sistem i ubace podatke za moj revolver i ... nisu se javili. Ja sam se vratio na posao i javicu im se po povratku u zemlju. Inace to apdejtovanje sistema traje ne vise od 3-4 minuta, ali...
Tako da sad imam potvrdu sa pecatom da sam zapoceo registraciju revolvera u zakonskom roku.
S druge strane, porucio sam od DIxiegun-a kompletan pribor za Navy cal. 36 ( kalup za livenje zrna, capper, dva rezervna nipla i td. ) i nabasao na problem. Iako sam i ranije porucivao slicne stvari i dobijao ih bez problema, ovog puta mi je " Revnosni " sef trazio da im dostavim uvoznu dozvolu ili kako oni zovu " Pravo na uvoz". Da stvar bude komplikovanija, nisu me obavestili o prispecu posiljke. Posiljka po pravilu stoji na carini 30 dana a onda se vraca posaljiocu.
I da skratim pricu, posto sam obavesten ( nakon sto sam ih ja zvao i rekao da mi kasni posiljka ) dva dana pred put u inostranstvo, da mi to treba, nisam uspeo da im pribavim taj FT1P.
Zato sam predao prijavu unutrasnjoj kontroli carine, protiv sefa carinske ispostave . Obavestili su me da su zapoceli postupak a ja njih da ce da solidarno fasuju tuzbu sa odstetnim zahtevom ako mi posiljku vrate posaljiocu ( obzirom da sam je unapred platio ukljucujuci i postarinu ). Rok od mesec dana je istekao, u tracking tool-u vidim da je posiljka jos na carini, nije vracena.
Umesto da taj sef carine, ocarini paket i naplati PDV te se time malo ovajdi drzavni budzet, on se odlucio da paket zadrzi  ( i verovatno vrati ) o trosku drzave jer mu nije ponudjen mito ( i nece ni biti ).
Sačuvana
AcaNik
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #113 poslato: Јун 17, 2016, 07:26:33 »

О раду царине и поште бих могао да напишем роман! Или можда рећи сабрана дела невиђене глупости индивидуа која изгледају као људска створења. Не познавање закона од стране истих је горе него код службеника МУП-а који су душли са Косова.
Зато сам решио да упишем школу за цариника - шпедитера!
Sačuvana

Нема живота пре кафе
SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #114 poslato: Јун 17, 2016, 09:06:42 »

^ Vidim ja, hoćeš da postaneš carinik, pa da radiš po celu smenu SAM...  swoon

lol

Srbistan, braćo & sestre, Srbistan...   bad

drinks
Sačuvana

T N T

diablo  diablo  diablo diablo  diablo  diablo

B  E  S  N  I  L  O
MilosM
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #115 poslato: Јун 17, 2016, 11:52:20 »

Mene bi jako začudilo da si uspeo da ga registruješ iz prve, lagano, kao čovek...tj onako kako bi to trebalo da ide.
Da nas nema trebalo bi nas izmisliti... Sad
Sačuvana
acacommando
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #116 poslato: Јун 19, 2016, 07:55:39 »

moramo se strpiti braćo bajdvej ja pikiram isto colt navy 1851 u pozarevcu ovih dana.razgovarao sam pre neki dan sa prodavcem iz trofeja 11april,koji je jedini bio zainteresovan za pricu ostali su me od***ali na prvu.kaze da bi trbalo tek od pocetka sledće godine da se nabavlj a nesto po pitanju crnog baruta valjda kad se pobede fisermanovi carinici.
Sačuvana
Fisherman
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #117 poslato: Јун 19, 2016, 09:51:30 »

Nije lako probijati led ali je bitno. Ne pisem bas sve sto se desava jer mi je nekako zao da kvarim temu. Zeleo sam da tema bude bas oko samog oruzja na CB.
S druge strane, veoma je vazno da odnesemo pobedu nad birokratijom i uzivamo u pogodnostima koje nam zakon RS daje.
Dobio sam odgovor unutrasnje kontrole carine, zapoceli su proceduru i proveru. Kao rezultat toga sam dobio zavanicno obavestenje da mi je pristigla posiljka ( izostanak toga je njihova greska za koju se hvatam) ali i dalje insistiraju na dozvoli za uvoz koja kosta oko 11.500 din plus setnja od saltera do saltera.
Sad sam poslao novu zalbu sa vise detalja na vise adresa. Odbijam da pribavim dozvolu, zahtevam da mi se paket preda uz placanje carinskih dazbina i PDV-a i nameravam da ih tuzim u slucaju vracanja paketa. Necu odustati. U zalbi sam ih uputio na zakon. Jedna od VAZNIH recenica je: ORUZJE IZ KATEGORIJE C SE MOZE SLOBODNO NABAVLJATI. O kakvim onda dozvolama pricaju?!
Sačuvana
AcaNik
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #118 poslato: Јун 19, 2016, 10:20:39 »

Не квариш тему писањем о свему томе, баш напротив!
Sačuvana

Нема живота пре кафе
acacommando
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #119 poslato: Јун 19, 2016, 11:27:50 »

gledam i hrvati su napravili pricrednu granu oko toga samo nasi maloumnici furaju fazon biće manje ubistava ako se poštenom svetu zabrani oružje ko da su svi klonovi jednog istog udbaša koji je potomak a i sam ovčar sa obronka neke planine
Sačuvana
Stranice: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 34   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: