DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161818 poruka u 7334 tema- 7068 članova - Poslednji član: Momo

Септембар 22, 2020, 05:54:58
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 34   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Kremen i crni barut  (Pročitano 88475 puta)
StefanS
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #90 poslato: Мај 26, 2016, 03:21:24 »

Čestitam kolega Fisherman, neka Vas dugo i u zdravlju služi i da pogađa tačno gde treba! drinks Kako stoji stvar sa komponentama, ima li baruta, znra i kapisli u prodaji? smile
Sačuvana

Češka Zbrojovka...
Fisherman
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #91 poslato: Мај 26, 2016, 03:32:36 »

Čestitam kolega Fisherman, neka Vas dugo i u zdravlju služi i da pogađa tačno gde treba! drinks Kako stoji stvar sa komponentama, ima li baruta, znra i kapisli u prodaji? smile

Hvala Stef,
Za sada ništa od komponenti. Ja sam poručio preko Dixiegun-a kalup za livenje kugli, tako da to nije problem, Sada imam kalupe za  5 kalibara. Za barut i kapisle moramo da se snalazimo još uvek. Važno da je krenulo. Očekujem da će ljudi pokazati zanimanje za ovo oružje, jer su uslovi za klasično oružje bitno pooštreni a s druge strane oružje na CB se sada kupuje na ličnu kartu bez izuzetka.
Zbog toga očekujem i veću i kompletniju ponudu od strane trgovaca.
Sačuvana
AcaNik
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #92 poslato: Мај 26, 2016, 05:41:18 »

Честитам и очекујем снимке Smiley
Sačuvana

Нема живота пре кафе
Nelle
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #93 poslato: Мај 26, 2016, 06:18:17 »

Čestitam!!! Čekaćemo utiske, snimke...  drinks
Sačuvana
Fisherman
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #94 poslato: Мај 27, 2016, 07:24:24 »

Evo izveštaja od danas:
Bio sam u Zemunu da ( Pokusam da ) registrujem revolver po zakonu... ali... ne lezi Haže...
- " Dobar dan, došao sam da registrujem perkusioni revolver "
- " Molim? Kakav Vam je to revolver? "
 Ja pokažem ... i objasnim i kažem da je o novom zakonu to oružje svrstano u kategoriju "C" što i piše jasno na računu koji mi je izdao prodavac.
- " Jaaaaoooo! Šta sve neće doći da registruju ( Ne znam kome se obraća ), još malo pa ćemo spejs šatl da registrujemo... A Šta će vam to? ( Na licu vidim nadu da ću možda da odustanem. Osećam da je poželela da nestanem ).
A kako to radi? Pita ona...
Ja objasnim
- Štaaaaa!? Koristi barut !? Pa kako vi to mislite!?
- Po zakonu, kako zakon nalaže.
- Kako ja da znam da to ne koristi jedinstveni metak?
- Ne znam... trebalo bi na ovom radnom mestu to da znate.
- Ne znam ja to... Mora to neko da napiše.
- Ko?
- Ne znam...Idite u Trofej da vam izdaju potvrdu da pripada kategoriji "C"
- Pa piše na računu prodavca da pripada kategoriji "C" znate " Grof MBM" radi isto što i Trofej iz Beograda. Lepo su napisali na računu " Kategorija C "
- A što nisu napisali da koristi crni barut!?
- A što bi napisali... crni barut se ne pominje ni u jednom pravnom aktu.
- Ne znam ja... idite u Trofej.
I ja odoh u Trofej. Tamo se iznenadiše. Kažu " Pa već vam piše na računu da pripada kategoriji C "
Ne mogu da verujem...
Rekoh, vidi bato... Napiši molim te i naplati. I tako i bi 1750,00 bez potrebe. Nisam stigao danas da odnesem famoznu potvrdu jer sa stranakama rade do jedan ( A verujem da bi voleli da uopšte ne rade sa strankama... ma šta stranke... zašto te stranke uopšte i postoje!? ... I... Ako bi mogla nešto veća plata ).
Nastavak u Ponedeljak
Sačuvana
skljo
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #95 poslato: Мај 27, 2016, 09:19:38 »

Evo izveštaja od danas:
Bio sam u Zemunu da ( Pokusam da ) registrujem revolver po zakonu... ali... ne lezi Haže...
- " Dobar dan, došao sam da registrujem perkusioni revolver "
- " Molim? Kakav Vam je to revolver? "
 Ja pokažem ... i objasnim i kažem da je o novom zakonu to oružje svrstano u kategoriju "C" što i piše jasno na računu koji mi je izdao prodavac.
- " Jaaaaoooo! Šta sve neće doći da registruju ( Ne znam kome se obraća ), još malo pa ćemo spejs šatl da registrujemo... A Šta će vam to? ( Na licu vidim nadu da ću možda da odustanem. Osećam da je poželela da nestanem ).
A kako to radi? Pita ona...
Ja objasnim
- Štaaaaa!? Koristi barut !? Pa kako vi to mislite!?
- Po zakonu, kako zakon nalaže.
- Kako ja da znam da to ne koristi jedinstveni metak?
- Ne znam... trebalo bi na ovom radnom mestu to da znate.
- Ne znam ja to... Mora to neko da napiše.
- Ko?
- Ne znam...Idite u Trofej da vam izdaju potvrdu da pripada kategoriji "C"
- Pa piše na računu prodavca da pripada kategoriji "C" znate " Grof MBM" radi isto što i Trofej iz Beograda. Lepo su napisali na računu " Kategorija C "
- A što nisu napisali da koristi crni barut!?
- A što bi napisali... crni barut se ne pominje ni u jednom pravnom aktu.
- Ne znam ja... idite u Trofej.
I ja odoh u Trofej. Tamo se iznenadiše. Kažu " Pa već vam piše na računu da pripada kategoriji C "
Ne mogu da verujem...
Rekoh, vidi bato... Napiši molim te i naplati. I tako i bi 1750,00 bez potrebe. Nisam stigao danas da odnesem famoznu potvrdu jer sa stranakama rade do jedan ( A verujem da bi voleli da uopšte ne rade sa strankama... ma šta stranke... zašto te stranke uopšte i postoje!? ... I... Ako bi mogla nešto veća plata ).
Nastavak u Ponedeljak

klasican primjer stranackog zaposljavanja ili eventualno svalerka necija nezna ni zasto tu sjedi nit zna sta treba da radi a u ponedeljak kad odes sa tom "potvrdom" vjerovatno ce da ti opet fali neki dokument ako bude ista ta radnica dok naprimjer da si stigao kod nekog drugog u smjenu vjerovatno bi samo pokupio to i registrovao nadam se da ces dobro proci u ponedeljak posto nikom nije da se za***aje oko toga
Sačuvana
StefanS
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #96 poslato: Мај 27, 2016, 09:25:06 »

Takođe, nadam se da će se ubrzo pojaviti komponente u prodaji jer bi bio red da prodavci izađu u susret ljubiteljima ovog oružja. Oko nekih sitnica se može snaći, ali je ipak najpoželjnije da komponenti bude po radnjama i ostalog što je potrebno za ovu vrstu oružja. Ako može, javite kakvi su utisci sa Navy-jem.
Čujem da, nažalost, ima referenata za oružje po SUP-ovima, koji zbog svoje neupućenosti i nezainteresovanosti tumače Zakon kako hoće. Nadam se da će dobro proći... Znate li cenu registracije za ovo oružje, odnosno da li je ista cena izdavanja potvrde za vazdušne puške koja košta oko 800 dinara? drinks
Sačuvana

Češka Zbrojovka...
Nelle
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #97 poslato: Мај 28, 2016, 04:46:29 »

Kolega fisherman, pre svega svaka čast na ljubavi i trudu. Ljubavi prema Navy-u, a trudu da ga lično doživite i u njemu uživate.

Ako ne budu hteli da prihvate registraciju, napišite im Zahtev, stavite u prilog račun (naravno koiju sačuvajte) i tražite da taksu platite po pozivu.

U tom slučaju, morali bi da reše zahtev, a Vi nećete prekoračiti rok od 8 dana za prijavu. Ako ga pak negativno reše, moraju da obrazlože (neće da bude lako, ali je moguće). Tada je poželjno da se obratite advokatu u kog imate poverenja...

Ali ključno je da Vas ne navuku (onako šalterski: ne može to!) da propustite rok za prijavu i učinite prekršaj! Tad ćete biti u problemu s registracijom.
Sačuvana
Fisherman
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #98 poslato: Мај 28, 2016, 08:10:24 »

Hvala momci na podrsci !
Verujem da cu u ponedeljak zavrsiti posao bez daljih natezanja. Bitno da je Navy kod mene Smiley
Stefane, da taksa je isto 800 dindzi.
Ma, samo da to krene i da postane rutina, ta registracija...
Sačuvana
AcaNik
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #99 poslato: Мај 28, 2016, 09:18:17 »

Требао си право код начелника да одеш! Срећом код мене су много паметније и фине. Воле и мог Ероса Smiley
Sačuvana

Нема живота пре кафе
StefanS
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #100 poslato: Мај 29, 2016, 07:24:27 »

Znači tebi to Eros preko veze sređuje nabavne dozvole...? biggrin drinks
Sačuvana

Češka Zbrojovka...
Fisherman
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #101 poslato: Мај 30, 2016, 05:44:54 »

Pokusaj drugi:
Predajem papire..
Pregleda...
Pocinje unosenje podataka na obrascu u elektronskoj formi, reklo bi se da se neko potrudio. Nema slobodnog tipkanja i unosa podataka o oruzju nego se ide korak po korak iz padajuceg menija. Marka Uberti, model - nema ...  scare pa ni tog kalibra ( .36 ) - nema.
     Aj tijevac koji je to radio program se ocito razume u oruzje na CB ko Marica u kriv....A i onaj koji mu je davao podatke za unos nije imao 5 iz ovog predmeta Smiley I tako... dobio sam papiric kao dokaz da sam oruzje prijavio u zakonskom roku ( 8 dana ) i sad cekamo da se u sistem unese kalibar .36 i ( Mozda ) model revolvera ( Navy 1851 ).
Ponudio sam da ispisem na papiru i ostale kalibre u kojima se pravi oruzje na CB kako bi ih na vreme uneli u sistem ali nije bilo interesovanja za tako necim.
Cekamo...
Sačuvana
AcaNik
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #102 poslato: Мај 30, 2016, 06:41:57 »

Овде горе ништа не уносе у комп. Оно што си написао на папиру то ти је. Провери број и то је то.
Sačuvana

Нема живота пре кафе
StefanS
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #103 poslato: Мај 30, 2016, 08:20:49 »

Slična je situacija i kod mene bila sa vazdušnom puškom... Model 350 N-Tec Magnum se zaveli kao Diana 350 Magnum, a to su 2 različita modela. Čuo sam da je bilo još slučajeva da modele vazdušnih pušaka referenti za oružje nisu upisali kako treba...
Sačuvana

Češka Zbrojovka...
SHEYTAN
Lovac veteran
Na mreži Na mreži

« Odgovor #104 poslato: Мај 30, 2016, 08:32:17 »

E, Shtef, to tvoje N-tec je stvarno veliki problem!  scare

lol

Kakvih problema ima u ovoj branshi, kod tebe definitivno problem ne postoji!  drinks
Sačuvana

T N T

diablo  diablo  diablo diablo  diablo  diablo

B  E  S  N  I  L  O
Stranice: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 34   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: