DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161814 poruka u 7334 tema- 7067 članova - Poslednji član: ZeljkoBG

Септембар 19, 2020, 03:38:15
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 34   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Kremen i crni barut  (Pročitano 88297 puta)
Fisherman
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #60 poslato: Април 04, 2016, 08:14:05 »

Ovo moram da podelim sa vama
https://www.youtube.com/watch?v=mtiJMSS2soA
Pedersoli Africa Express perkusiona puska cal. 72 ( 18,28mm.)
2 X 120 Graina crnog baruta
Desna cev 800 Greina konusno zrno
Leva cev 550 Greina kugla ( Puna kugla )
Cilj je metalna ploca 300X300mm. na 100m.
Slusajte onu ljudeskaru u pozadini " Nice"... "Nice" ( Lepo, lepo ).  lol
Sačuvana
AcaNik
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #61 poslato: Април 04, 2016, 09:10:35 »

Па неће скоро писати том руком Wink
Sačuvana

Нема живота пре кафе
nidzamotocrosss
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

https://sr-rs.facebook.com/LovstvoSrbije

« Odgovor #62 poslato: Април 04, 2016, 11:52:40 »

Pozdrav Fisherman, ja sam totalni laik što se ovoga tiče. Imam kući revolver marke Uberti, koji pojma nemam da li spada u ovu vrstu oružja iz prostog razloga što koristi kompresovani barut, koji izgleda kao mali valjak. Preko baruta ide ovo belo poput filca, pa preko njega kugla. Na burence ide kapisla.

Iako dugo pucam sa njim, skoro mi se na strelištu desio mali peh koji je mogao da rezultira i povredom. Kugla se iz nekog razloga zaustavila na izlazu iz burenceta, iako sam te iste kugle do sada ispaljivao bez ikakvih problema. Povratni gasovi su aktivirali i kapislu u susednoj cevi burenceta pa je kugla iz susedne cevi burenceta izletela iz burenceta i završila na levo od mene na dvadeset metara u zemlju.

Zbog čega?
Sačuvana

''Kao ptica koja je bez krila
Srbija bi bez goniča bila''
Fisherman
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #63 poslato: Април 05, 2016, 05:39:18 »

Pozdrav Fisherman, ja sam totalni laik što se ovoga tiče. Imam kući revolver marke Uberti, koji pojma nemam da li spada u ovu vrstu oružja iz prostog razloga što koristi kompresovani barut, koji izgleda kao mali valjak. Preko baruta ide ovo belo poput filca, pa preko njega kugla. Na burence ide kapisla.

Iako dugo pucam sa njim, skoro mi se na strelištu desio mali peh koji je mogao da rezultira i povredom. Kugla se iz nekog razloga zaustavila na izlazu iz burenceta, iako sam te iste kugle do sada ispaljivao bez ikakvih problema. Povratni gasovi su aktivirali i kapislu u susednoj cevi burenceta pa je kugla iz susedne cevi burenceta izletela iz burenceta i završila na levo od mene na dvadeset metara u zemlju.

Zbog čega?

Taj "mali valjak" je Pyrodex. Savremena zamena za crni barut. Pyrodex volumetrijski odgovara crnom barutu. Iste su zapremine ali ako ih meris tezinski Pyrodex je 20-30% laksi i dobices preterano punjenje (overloading). Dakle, Pyrodex se meri zapreminski, mericom. Ti si kupio gotove pelete Pyrodexa, pretpostavljam prilagodjene za tvoj revolver.

Dve stvari mi padaju na pamet u ovom slucaju.
Prva je da kugla nije " sela " do kraja pa je ostao prostor izmedju peleta i kugle. Iako je Pyrodex bezbedniji za upotrebu od crnog baruta, mislim da se ponasa isto u slucaju da ostane vazdusni dzep ( Ovo cu da proverim, nisam 100% siguran ). Tada pritisci znaju da krenu na drugu stranu i da urade bas ovo sto se tebi desilo. Nemam licno iskustvo sa Pyrodexom.

Druga stvar je izostanak maziva. Preko kugle bi trebala da ide mast kao sto je objasnjeno u prethodnim postovima. Prvi razlog je sprecavanje " Chain fire " lancane reakcije a drugo je podmazivanje, koje je kod oruzja na crni barut vazno.

Inace Pyrodex ima drugaciji zvuk od crnog baruta prilikom opaljenja i manje dimi.

Slikaj tvog Ubertyja pa nam okaci slike. Koji je kalibar, koji model?
Sačuvana
Fisherman
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #64 poslato: Април 08, 2016, 12:01:24 »

Rizikujem da Vam budem dosadan, ali sam spreman da prihvatim taj rizik imajući u vidu kakve posledice nepravilne upotrebe ( svakog ) oružja na crni barut mogu biti.
Evo dve slike oštećenja oružja zbog upotrebe BEZDIMNOG baruta u oružju na crni barut.

Dozvoljen je crni barut
i
PIRODEX koji pominje nas kolega a izgleda ovako:

Sačuvana
AcaNik
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #65 poslato: Април 08, 2016, 02:43:41 »

Никако ниси досадан!!!
Само настави и пиши што више!
Sačuvana

Нема живота пре кафе
Fisherman
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #66 poslato: Април 08, 2016, 06:38:14 »

Da odemo korak dalje. Vecina ovih revolvera nacrni barut ima svojukonverzionu jedinicu.
Sta je to konverziona jedinica?
Ovo u kalibru .45 ACP:

ili ovo u pravom kaubojskom kalibru .45 Long Colt:

Ili ovo, u kalibru koji vec prepoznajete ( uz ovaj komplet dolazi i cev ):

Ima ovakvih modela,kao na prve dve slike gore, gde se burence demontira da bi se revolver napunio.
Ili ovakvih sa vratancima:

PAZNJA! Iz ovakvih konverzionih jedinica se ispaljuje SAMO municija sa olovnim zrnom.
Municija za konverzione jedinice moze da se puni i bezdimnim barutom ali do ogranicenih pritisaka ( o tome nekom drugom prilikom ).
Hm... bezobrazne neke stvari... Samo golicaju mastu postenog naroda... i navode na greh  :Smiley

A evo i ko previ te brezobrazne stvari: http://kirstkonverter.com/shopdisplayproducts.asp?id=3&cat=Colt+1851%2C+1860+%26+1861+Konverter

Ljudi!? Pa ovaj crni barut i nije tako los Smiley
Sačuvana
Fisherman
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #67 poslato: Април 08, 2016, 06:44:11 »

I onda tako upakovan revolver na crni barut, recimo Remington mod. 1858 cal. 44 izgleda ovako:

Ovo niste ocekivali, zar ne ?  8)
Sačuvana
AcaNik
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #68 poslato: Април 08, 2016, 07:05:24 »

Скупље конверзије од револвера.
8 инчи је права мера Smiley
Sačuvana

Нема живота пре кафе
SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #69 poslato: Април 08, 2016, 08:15:11 »

Opaaa, Gjurgjo! Pochinje i meni ovo opasno da se djasvi!!!  clapping

drinks
Sačuvana

T N T

diablo  diablo  diablo diablo  diablo  diablo

B  E  S  N  I  L  O
StefanS
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #70 poslato: Април 08, 2016, 08:39:26 »

Samo napred Fisherman, ako nekome ova tema dosađuje, ne mora da je prati... ima nas koje ovo zanima. drinks
Ovo stvarno odlično izgleda, imalo je nekih stvari koje su me bunile u vezi sa konverzijama, ali sam shvatio o čemu se radi. Posebnu pažnju mi privlači ovaj najmanji kalibar. Wink
Sačuvana

Češka Zbrojovka...
Fisherman
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #71 poslato: Април 26, 2016, 12:56:15 »

( Tek ) danas sam odgledao Mad Max-a Fury road. Jeste videli kako je baba spičila one nevaljalce sa perkusionom muzzleloading puškom  biggrin Nabijača, oružje budućnosti    yahoo

Ima li nekog sa iskustvom sa savremenim "In Line" puškama na crni barut , da otvori novu temu o tom oružju.

Sačuvana
SharpShooter
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

II mesto Tirion kup 500 m/ III mesto Lovac na crti

« Odgovor #72 poslato: Април 29, 2016, 01:36:31 »

Ima li ovih stvari kod nas na trzistu u ponudi, odnosno gde traziti? Sad su u kategoriji C...
Sačuvana

M48 - 8x57 - Leupold VX-3 3.5-10x50
M48 - 8x57 long range
K98 - 6.5X47 Lapua, Falcon 18+ - 4-18x44 FFP mil/mil
Suhl 127 - 12 gauge

TNT
Browning 425 20/76
StefanS
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #73 poslato: Април 29, 2016, 03:13:16 »

Za sada ima nekoliko polovnih pušaka iz Engleske u Sport Užicu, a valjda može da se naruči i nešto novo. Ima Uberti revolvera u Grofu, ali im je neko rekao da moraju da ih prodaju i dalje uz dozvolu, pa valjda i dalje oružje na crni barut kod njih ne može da se kupuje uz ličnu kartu. Nadam se da će se i to srediti u skorije vreme. Kod njih je bilo nekoliko modela, a cene su bile od cca 300 do oko 600 jura.
drinks
Sačuvana

Češka Zbrojovka...
SharpShooter
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

II mesto Tirion kup 500 m/ III mesto Lovac na crti

« Odgovor #74 poslato: Април 29, 2016, 04:09:59 »

hvala kolega
Sačuvana

M48 - 8x57 - Leupold VX-3 3.5-10x50