DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161852 poruka u 7341 tema- 7075 članova - Poslednji član: martin123

Октобар 23, 2020, 06:05:33
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 34   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Kremen i crni barut  (Pročitano 90337 puta)
Fisherman
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #75 poslato: Април 30, 2016, 07:06:30 »

Koliko znam, za sada samo Peric Uzice prodaje oruzje na crni barut na licnu kartu. Takodje i prima porudzbine za nabavku od Henry Kranka. Peric je, koliko sam obavesten dobio potvrdu u tamosnjem MUPu da se nabavka i registracija obavljaju po novom - vazecem zakonu. Vazno je da Vam trgovac na racunu napise da oruzje pripada "C" kategoriji.
Kao sto vidite, zakon Republike Srbije se primenjuje selektivno, od grada do grada.
Sačuvana
StefanS
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #76 poslato: Април 30, 2016, 04:47:45 »

Nažalost...
Ali mi je drago da je kod Perića moglo slobodno da se kupuje oružje na CB. Kolega Fisherman, možete li da prenesete nešto oko tog naručivanja oružja, šta su rekli za to u Sport Užicu (kako ide procedura, kakve su cene, koliko se čeka itd...)?? Zna li se koliko košta registracija ovog oružja, pošto je registracija vazdušnih pušaka iz C kategorija 800 dinara u SUPu. hi
Sačuvana

Češka Zbrojovka...
Fisherman
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #77 poslato: Мај 01, 2016, 05:13:27 »

Za par dana se vracam iz inostranstva pa cu da posetim zemunski MUP i da pitam za takse i procedure.
Kod Perica mozete da porucite oruzje i pribor za crni barut ( izuzev baruta ) iz ponude http://www.henrykrank.com/index.php?main_page=index&cPath=694&zenid=1f80d8c6168aa3b639b7d1ff35421c6e
i kako mi je jedan nas kolega rekao, ceka se oko dva meseca. Kolega koji je porucio pusku od 189 funti ovde ce je platiti oko 280 funti.
To je ono sto znam za sada. Ako neko ima druga iskustva, ako je nesto porucivano, podelite informacije sa nama ovde.
Sačuvana
Fisherman
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #78 poslato: Мај 01, 2016, 05:15:09 »

Iako sam ljubitelj tradicionalnih flintara i kapislara veoma sam blizu odluke da porucim ovo:

http://www.henrykrank.com/index.php?main_page=product_info&cPath=694_740_741_742&products_id=7132
Sačuvana
AcaNik
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #79 poslato: Мај 01, 2016, 07:21:46 »

И то ће доћи на ред Smiley
Sačuvana

Нема живота пре кафе
StefanS
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #80 poslato: Мај 01, 2016, 06:23:58 »

Odlično, drago mi je da čujem da će moći da se naručuje oružje na CB po nekim normalnijim cenama i da se neko ozbiljnije zauzeo za to! Hvala Vam kolega Fisherman! drinks Ima li kakvih novosti što se Grofa tiče? hi
Sačuvana

Češka Zbrojovka...
car
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #81 poslato: Мај 01, 2016, 08:10:29 »

Bio ja kod GROFA u pozarevcu imali samo jedan revolver  kal 36 i to je to ,niti imaju barut ,kugle kapsle ma nista od pribora kosta nekih 30000 din,a navodno cekaju da krene zakon pa ce da donesu oruzje .
Sačuvana

Volim lov i pecene prasice
StefanS
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #82 poslato: Мај 01, 2016, 08:22:52 »

Kada je to bilo? Video sam sliku tog revolvera. Mislim da je to taj Colt Navy 1851 .36 cal sa otvorenim ramom i koji košta oko 300 jura. Mislio sam da su dobili još nešto. Stvarno svašta... ne znam šta ima da se čeka da počne zakon, kada je počeo da se primenjuje pre skoro 2 meseca. Mislim ako se redovno prodaje municija i vazdušno oružje, ne znam zašto ima problema sa prodajom ovog oružja jer je neko iz SUPa rekao da moraju i dalje da prodaju na nabavnu dozvolu. Šteta... znači i dalje je sve po starom.
Sačuvana

Češka Zbrojovka...
car
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #83 poslato: Мај 02, 2016, 10:49:49 »

Bio sam pre 2 nedelje u Grofu ,ovi dana idem u pozarevac pa cu videti ima li sta uzeo bi nesto za mene focus
Sačuvana

Volim lov i pecene prasice
Fisherman
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #84 poslato: Мај 02, 2016, 11:17:38 »

Ova situacija sa ne primenjivanjem zakona ne moze da potraje predugo. Obzirom da ne mogu da se pozalim na tog policajca koji se nije meni obratio, vec trgovcu (a ovaj opet verovatno zivi u strahu od njega), ostaje mi kad dodjem iz inostranstva ili da odustanem od vec placene robe ili da se obratim inspekciji... a onda ce trgovac morati da kaze razloge sto ne predaje placenu robu... i tako cemo doci do serifa, pa je to onda vec posao za unutrasnju kontrolu policije i drzavnog tuzioca...
Sačuvana
StefanS
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #85 poslato: Мај 02, 2016, 05:55:06 »

Bio sam pre 2 nedelje u Grofu ,ovi dana idem u pozarevac pa cu videti ima li sta uzeo bi nesto za mene focus
Zahvaljujem! Kada budite išli, raspitajte se oko toga, pa ako ste voljni, prenesite kolezama kakvih novosti ima u Grofu. smile
Nadam se da to pogrešno primenjivanje zakona neće trajati dugo jer nikome ne ide na korist. Šteta bi bilo odustati od toga, a i šteta bi bilo da to ide do inspekcije i da se pravi problem. Valjda će se srediti sve uskoro. hi
Sačuvana

Češka Zbrojovka...
Nelle
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #86 poslato: Мај 25, 2016, 08:39:13 »

Kolega Fisherman, ili neko drugi ko je upućen, imate li informacija šta se događa kada kod oružja na crni barut zakaže prilikom opaljenja? I kod oružja sa kapislom i kod oružja bez.

Kod savremenog oružja, lako je izvaditi takav metak, međutim, ovde bi to moglo biti vrlo opasno.  focus

Hvala unapred!
Sačuvana
Fisherman
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #87 poslato: Мај 25, 2016, 03:14:47 »

Nelle,
Nije neobično da dodje do problema kod oružja na CB. Ipak je to tehnološki zastarelo oružje.
- Može doći do izostanka opaljenja kod perkusionog oružja zbog kapisle ili kod oružja na kremen da varnica nije upalila barutno punjenje. U takvim situacijama zadrži oružje upereno u bezbednom smeru, stavi novu kapislu i ponovi. Kod kremena proveri da li je izgorelo punjenje u čančetu ( verovatno jeste) ponovo napuni čanče i pucaj u metu.
Kada nam iz raznih razloga oružje nije opalilo a moramo da krenemo i da ponesemo oružje u takvom ( polunapunjenom stanju ), sipaj vode kroz rupu za paljenje da bi neutralisao barut pa kasnije pristupi vadjenju zrna.
Zrno se može ( Uz veliki oprez ) izduvati komprimovanim vazduhom... OPREZNO!!! Tako izduvano zrno može imati veliku energiju, oružje mora biti usmereno u bezbednom prevcu!
Može se na neku cev navariti običan holšraf koji se navije u zrno ( koje je od mekog olova ) i jednostavno se izvadi kao čep iz boce.
Kod revolvera, odvij nipl i nekim šilom jednostavno izbij zrno... Ako nijedan od ovih odgovora ne pokriva tvoju situaciju, slobodno napiši kakav je roblem na PP pa ćemo rešiti. Mada... Više bih voleo da baš ovde razmenjujemo iskustva i tako se edukujemo.
Sačuvana
Nelle
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #88 poslato: Мај 26, 2016, 09:55:52 »

Hvala Fisherman!

Ne, nemam perkusiono oružje. Ako se proširi ponuda, verovatno ću pazariti nešto, otom potom... Izuzetno zanimljivo deluje. Ova tema me zainteresovala.

A problem mi pade na pamet pošto pretpostavljam da jeste od značaja za sve koji koriste ili imaju nameru da koriste takvo oružje, pa postavih pitanje od "opšteg značaja"...

Hvala još jednom!
Sačuvana
Fisherman
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #89 poslato: Мај 26, 2016, 03:09:42 »

EVO PRAVIH VESTI !

Počelo je  Wink Razum i zakon su pobedili !  Danas sam preuzeo Navy.

Stigao je u kutiji ( Malo razvaljenoj Smiley )

A u kutiji:
- Revolver Colt Navy London ( Uberty ) cal. 36
- Knjižica sa Ubertyjevom ponudom oružja
- Uputstvo za upotrebu sa tablicom barutnog punjenja zavisno od tipa zrna
- Garancija na 18 meseci

Sutra idem da ga registrujem pa se javljam sa informacijama kako je prošlo.

Sačuvana
Stranice: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 34   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: