DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161215 poruka u 7249 tema- 6961 članova - Poslednji član: Početnik991

Септембар 19, 2019, 12:28:44
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 30 31 [32] 33 34   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Kremen i crni barut  (Pročitano 74301 puta)
Fisherman
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #465 poslato: Јун 09, 2017, 05:39:18 »

Sa potvrdom da ste registrovali oruzje kategorije C nosenje oruzja NIJE dozvoljeno po nasem zakonu.
Mozete da prenosite oruzje do strelista. O pravilnom prenosenju oruzja ne treba previse trositi reci, basr ne na lovackom forumu.
Sačuvana
svetos
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #466 poslato: Јун 09, 2017, 03:33:14 »

Prosvetli nas malo oko tog ustavnog suda. Ko se i na sta zali?

Na nasu zalost posto smo neslozni da nesto pfeduzmemo po mojim saznanjima NAOS.
Dobar pogled
Kos
Sačuvana
svetos
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #467 poslato: Јун 09, 2017, 03:38:41 »

Sa potvrdom da ste registrovali oruzje kategorije C nosenje oruzja NIJE dozvoljeno po nasem zakonu.
Mozete da prenosite oruzje do strelista. O pravilnom prenosenju oruzja ne treba previse trositi reci, basr ne na lovackom forumu.

A gde pise da je zabranjeno?
Jel zabranjeno loviti sa puskom na crni barut koja je registrovana u "c" kategoriju?

Dobar pogled
Kos
Sačuvana
Fisherman
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #468 poslato: Јун 09, 2017, 05:37:59 »

Jeste, zasad je zabranjeno. Ja dobronamerno savetujem ljude ono sto sam proverio. Ti slobodno ponesi oruzje C kategorije, pa gde te volja.
Sačuvana
sherlockholmes1987
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #469 poslato: Јун 09, 2017, 05:46:51 »

Član 26.
Zabranjeno je nošenje oružja na javnom mestu osim u slučajevima utvrđenim
ovim ili drugim zakonom.
Lovačko oružje može se nositi za vreme lova, u skladu sa propisima o
lovstvu.
Sportsko oružje može se nositi u otvorenim i zatvorenim prostorima
namenjenim za streljačke sportove i obuku za rukovanje oružjem.
Punoletna lica mogu nositi gasne sprejeve i uređaje za izazivanje
elektrošokova.
Maloletna lica starija od 16 godina mogu nositi gasni sprej.
 Osim u slucaju kada je izdata dozvola za nosenje, kategorije B...
Sačuvana
sherlockholmes1987
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #470 poslato: Јун 11, 2017, 01:10:30 »

Mozda moze i ovo da se koristi https://www.youtube.com/watch?v=BVQaJydnxKY#t=244.214919
ima ih i kod nas da se kupe...
Sačuvana
sherlockholmes1987
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #471 poslato: Јун 11, 2017, 01:12:24 »

https://www.dexy.co.rs/oruzje/32786-edison-cal-12-kapisle
Sačuvana
Dan_The_DJ
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #472 poslato: Јун 19, 2017, 01:05:55 »

sastijci za barut spremni kuglasti mlin je problem u fazi resavanja a kalup za kugle odmah iza toga tako da su svi problemi resivi samo da otopli pa da izadjemo na streliste
Здраво свима, ја сам нови члан форума. Годинама унатраг се бавим проучавањем BP пушака, револвери ме мање занимају. Јуче сам сазнао за овај нови закон и како је могуће купити овакву пушку само на пријаву.
Такође већ дужи период експериментишем са црним барутом, ручно прављени, за коју недељу правим нову туру, чим направим млин пошто знатно побољшава квалитет смеше и за пуњење пушака је обавезан, такође и гранулација.
Саму пушку сам такође планирао да направим ручно, као ковачи некада, само без ковања  yahoo
Није ме било брига колико је нелегално xD
Ево млатим се по интернету већ месецима, кад год укебам прилику да немам обавеза на факултету, тражећи оригиналне спецификације, димензије и композиције челика које улазе у састав пушчаних цеви из тог доба како не бих направио бомбу, а не пушку.
Углавном, нашао сам све, само постоји пар проблема типа, морао бих преко неког правног лица да набавим цев, код неког мајстора у радионици да направим онај шраф за затварање цеви и држач за капислу, окидач итд...
Такође видим писали сте и о калупима, имам два-три добра канала на YT који се баве овим стварима.
Ако некоме требају линкови, упутства како да се нешто од горе поменутог направи/набави, евентуално превод са Енглеског, било шта, може да се јави...

За почетак, један од чланова је изазио жељу да прави калуп за кугле, имам одличне клипове који показују израду алата за израду калупа за куглу и minie ball, она конусна са рупом у бази, за олучене цеви.
П.С. Тренутно једино што не могу да набавим/направим је сумпор за барут. Добавилац преко кога сам узимао је пензионисан, па су ми одређена врата затворена Cheesy
Sačuvana
Fisherman
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #473 poslato: Јун 19, 2017, 01:20:51 »

Dan_The_DJ
Dobro dosao na forum. Ne bih da te obeshrabrujem, naprotiv, ali malo je cudno da si saznao za zakon godinu i po nakon sto je poceo s primenom a kazes da proucavas tematiku. No, dobro.
Takodje, kazes sumpor ti je problem? Ima ga u skoro svakoj poljoprivrednoj apoteci. Dobro i to.
E sad... Kazes ne zanima te koliko je to ilegalno. TO nije dobro. Bavimo se ozbiljnim stvarima, ne skupljamo salvete vec oruzje. Moramo da postujemo zakon ili cemo zapasti u tesku nepriliku. Ovo svi citaju.
Kazes, napravio bi pusku a onda u tekstu nabrajas sta ti sve nedostaje-pa si sve delove ( Osim kundaka) nabrojao  :Smiley :Smiley
Inace, sve to ( izuzev cevi koja ne bi prosla carinu ) moze da se kupi na dixiegun-u ali bi te takav nacin "Pravljenja" puske kostao znatno vise nego da je kupis regularno u prodavnici.
Firma "Sport Peric" iz Uzica u dogledno vreme ocekuje kontigent pusaka na CB i novih i polovnih.
 hi
Sačuvana
Dan_The_DJ
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #474 poslato: Јун 19, 2017, 01:41:43 »

Dan_The_DJ
Dobro dosao na forum. Ne bih da te obeshrabrujem, naprotiv, ali malo je cudno da si saznao za zakon godinu i po nakon sto je poceo s primenom a kazes da proucavas tematiku. No, dobro.
Takodje, kazes sumpor ti je problem? Ima ga u skoro svakoj poljoprivrednoj apoteci. Dobro i to.
E sad... Kazes ne zanima te koliko je to ilegalno. TO nije dobro. Bavimo se ozbiljnim stvarima, ne skupljamo salvete vec oruzje. Moramo da postujemo zakon ili cemo zapasti u tesku nepriliku. Ovo svi citaju.
Kazes, napravio bi pusku a onda u tekstu nabrajas sta ti sve nedostaje-pa si sve delove ( Osim kundaka) nabrojao  :Smiley :Smiley
Inace, sve to ( izuzev cevi koja ne bi prosla carinu ) moze da se kupi na dixiegun-u ali bi te takav nacin "Pravljenja" puske kostao znatno vise nego da je kupis regularno u prodavnici.
Firma "Sport Peric" iz Uzica u dogledno vreme ocekuje kontigent pusaka na CB i novih i polovnih.
 hi
Хвала!
Углавном проучавам на енглеском, тамо је све обимније и опширније објашњено, али су ми неки термини проблематични за превод, мада небитно, сналазим се.
Претраге на нашем језику ми не одговарају пошто има саваквих чланака свакаквих часописа и људи који немају појма о чему пишу, са изузећем овог форума. Свака част за ангажовање.
А закон сам читао још дана кад је изашао, само нисам обратио пажњу на категорију Ц Cheesy
За сумпор фала, нисам знао да продају чист по апотекама, а извор ми је скоро отишао у пензију, па нисам имао времена од обавеза да потражим негде...
Што се тиче кундака, не видим проблем у његовој изради, чак ми ни машина не треба ако га претходно пустим кроз абрихтер Smiley
Направио сам пар комада, чисто за вежбу. Има посла, ал је занимљиво радити на њему Cheesy
Што се тиче закона, разумем бригу, разумем озбиљност, и добро је што сад нећу имати потребу да пролазим кроз све то јер као што сте рекли, могу да купим то у продавници.
Али што се тиче пратеће опреме, мислим да могу да прођем доста јефтиније радећи сам свој барут и калупе, као колега Аца, коме се извињавам јер у првом посту нисам знао да је баш он хтео да ради те калупе    swoon
И на крају једно питање, само пушчану цев, тренутно по закону не могу ни да наручим сам, нити преко неког од продаваца?
Sačuvana
Fisherman
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #475 poslato: Јун 19, 2017, 02:19:15 »

Oruzje na crni barut je tek nedavno postalo interesantno nasim ljudima, pa samim tim i trgovcima. Zato i trgovci tek pocinju, stidljivo da uvoze poneki kontigent oruzja. Firme s kojima saradjuju uglavnom ( nisam proverio ) ne prodaju cevi posebno.
Evo sta mozes. Na Kupujem-prodajem se s vremena na vreme pojave stare cevi po nekim normalnim cenama. Jednu takvu posalji nasim kovacima nozeva u Leskovcu ( Obojica dobro poznaju i ovu temu ) pa ako hoce da je prekuju. Oni bi mogli i novu cev da naprave kovanjem, e sad, da li hoce - ne znam. Treba pitati. O njima mozes da se informises na temi "Nozevi"
Sačuvana
Dan_The_DJ
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #476 poslato: Јун 19, 2017, 02:32:47 »

Хвала на помоћи, сачекаћу неко време да видим како ће да се одвија ситуација са увозом...
Ви беше имате hawken 50cal rifle?
Врло лепа и занимљива пушкица, где сте je купили, колко пара вас је коштала? Smiley
Sačuvana
dulep
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #477 poslato: Јун 22, 2017, 09:49:07 »

Papir iz SUP-a u dzepu, sledeca destinacija - streliste. biggrin
Sačuvana
Atomski mrav
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #478 poslato: Јун 25, 2017, 08:39:04 »

Evo malo sam imao slobodnog vremena pa reko da uradim nesto korisno.[IMG]http://i67.tinypic.com/73ciuo.jpg[/IMG
Sačuvana
Fisherman
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #479 poslato: Јун 25, 2017, 08:45:41 »

Odlicno Atomski. Lepo utroseno vreme  hi
Sačuvana
Stranice: 1 ... 30 31 [32] 33 34   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: