DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161538 poruka u 7289 tema- 6998 članova - Poslednji član: Svajle

Јануар 19, 2020, 03:43:32
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 34   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Kremen i crni barut  (Pročitano 79289 puta)
Fisherman
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #30 poslato: Март 29, 2016, 06:26:36 »

Dobro pitanje Svetozare.
Ima vise nacina. Na nekim Americkim forumima za CB citam da neki od njih drze i napunjene puske ali uklone kapislu. To nije dobro resenje. Oruzje mora da se isprazni. Ako si u lovu i nisi imao prilike da pucas, najlakse je da ispucas u bezbednu metu.
Drugi nacin - Postoje unloaderi koji rade na principu komprimovanog vazduha vidi ovde:
http://www.dixiegunworks.com/default.php?cPath=22_99_322
Odvrne se nipl i kroz tu rupicu se izduva punjenje ( i tada zrno zna da izleti silovito ).
Treci nacin - kroz nipl se sipa malo vode u cev, da se neutralise barutno punjenje. Onda se alatom za to namenjenim ( Kao vadicep ) izvadi zrno a zatim i barut kroz usta cevi.
Sačuvana
Fisherman
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #31 poslato: Март 30, 2016, 06:54:11 »

Hawken .45 na strelistu. 70 graina barutno punjenje i zrno MINIE od 250 graina.
Punjenja za ovu pusku idu od 50 - 110 greina. Zrna od 133 - 295 greina.

View My Video
Sačuvana
SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #32 poslato: Март 30, 2016, 07:00:05 »

Izuzetno lepa pooškitza!  good

Lepa tema, svaka čas, Fisherman!  drinks
Sačuvana

T N T

diablo  diablo  diablo diablo  diablo  diablo

B  E  S  N  I  L  O
AcaNik
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #33 poslato: Март 30, 2016, 07:44:13 »

Где се могу наћи таблице пуњења?
Sačuvana

Нема живота пре кафе
StefanS
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #34 poslato: Март 30, 2016, 10:55:12 »

Kako da otvorim ovaj video?
Hahah nije kolega Svetos, ne reklamiram ih nego smo se dotakli teme, pa sam rekao gde se taj pribor može naći kod nas. smile

Inače, nisam pitao, kako se kreću brzine zrna ispaljenih iz ovih pušaka i revolvera u zavisnosti od punjenja, kalibara i oblika zrna...?? drinks
Sačuvana

Češka Zbrojovka...
Svetozar
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #35 poslato: Март 30, 2016, 12:23:39 »

Onda je najjednostavnije ispaliti hitac u bezbednu zonu. Zanimljiva je tema,praticu je. Smiley Nisam do sada imao priliku da se sretnem sa takvom vrstom oruzja. Jedino sto sam do sada znao je princip punjenja ali si to u prethodnim postovima mnogo vise pojasnijo. Bilo bi lepo kada bi mogli loviti sa takvim oruzjem. Da li znas mozda moze li se na takvu pusku montirati neka optika? Mislim da sam ranije video sliku takve puske sa optikom koja izgleda bukvalno kao komad cevi. DOBAR POGLED! Smiley
Sačuvana
Fisherman
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #36 poslato: Март 30, 2016, 01:02:51 »

Kratak raport sa sajma " Zabaci, isplovi, ulovi" vezan za ovu temu.
Samo dva trgovca su zasad pokazala nameru da ponude oruzje na crni barut. Opremu jos uvek nemaju u ponudi ali obecavaju da ce biti.
Na standu Grof MBM mozete traziti da pogledate perkusioni revolver na CB Colt Navy Mod. 1851 u cal. 36. I ... Molim Vas da ne skjocate na prazno jer cete zanitovati niplove a bilo bi mi zao... jer sam uplatio taj revolver u celosti sad cekam da policajci " Dozvole" trgovcima da pocnu da primenjuju vazeci zakon i prodaju takvo oruzje BEZ dozvole Smiley
Drugi trgovac je Peric iz Uzica. Na njihovom standu mozete videti perkusioni Kentucky cal. 50
Legendarna puskica. Ova je polovna u ne bas sjajnom stanju mada, sasvim upotrebljiva. Cena joj je oko 45.000
Inace, cevi kod ovih pusaka dugo traju, olovna zrna su meka i ne trose cev a spolja se da urediti u sopstvenoj reziji. Peric je zastupnik http://www.henrykrank.com/index.php?main_page=index iz Londona ciji je direktor nas covek. Od Henryja sam vec kupovao stvari vezane za CB. Robu isporucuju za Srbiju ( Izuzev cevi ).
Sačuvana
Fisherman
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #37 poslato: Март 30, 2016, 01:12:11 »

Moze da se ugradi optika, ko nam brani. ALi... to onda izgleda ovako:

Iskreno, mislim da su ovom Hawkenu uzeli dusu ugradnjom ovakve optike. Licno nikad ne bih to uradio.

Moze ovako:

Smekerica Smiley Verovatno si na ovo mislio. Optika kakva je koriscena na ovakvom oruzju u 19. veku.
Sačuvana
Svetozar
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #38 poslato: Март 30, 2016, 01:26:05 »

Mislio sam bas na optiku sa druge slike. Nisam nikada drzao takvo oruzje pa ne znam kakvi su nisani uopste i kako se nisani. Mozes li nesto reci oko daljina na kojima ova puska ostvaruje zadovoljavajuce pogotke kao i o daljinama na kojima srecni lovci koji ovakvo oruzje mogu nositi u lov, pucaju na divljac i koja divljac je dozvoljena za lov ovakvim oruzjem. Super je sto si pokrenuo temu. Mislim da ce biti puno zainteresovanih. Smiley
Sačuvana
Fisherman
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #39 poslato: Март 30, 2016, 01:56:16 »

Hvala svima na podrsci. Voleo bih da dam svoj skroman doprinos popularizaciji oruzja na crni barut.
Aco,
tablice cu okaciti cim nadjem nacin. PDF fajlovi nisu podrzani na nasem forumu.
Svetozare,
Ovakvim oruzjem je lovljeno sve sto se krece sumama i prerijama. Vodjeni su i ratovi ovakvim oruzjem.
Nema divljaci koja ne moze uspesno da se odstreli oruzjem na crni barut. Samo treba odabrati adekvatan kalibar, izabrati projektil i odgovarajuce barutno punjenje.
Ipak u savremenom lovstvu sa ovakvim oruzjem daljine pucanja ne bi trebale da prelaze 100m. Sa Hawkenom .45 postizem odlicne rezultate na 100m sa mehanickim nisanima. Inace sve ove puskice imaju odlicne mehanicke nisane. Pad zrna kod ovog oruzja je znacajan posle 100m.
Ovde mozete videti kako izgleda slika pogodaka na 200 Yard ( 182 m.)
https://www.youtube.com/watch?v=Zx8OdBHm-C0
Inace ovde mozete videti jako lepe klipove, pa cak iako ne razumete engleski. Ove klipove pravi mladi madjarski profesor istorije ( na engleskom, sa uzasno jakim madjarskim akcentom   biggrin ) i predstavlja razlicito oruzje https://www.youtube.com/user/capandball
Sačuvana
HANTER1
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #40 poslato: Март 30, 2016, 02:11:20 »

Meni se čini da ovi modeli nisu loši a nisu ni preskupi a video sam na yutoobu da su i precizne

http://www.henrykrank.com/index.php?main_page=index&cPath=694_740_741_742
Sačuvana
Svetozar
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #41 poslato: Март 30, 2016, 02:13:45 »

Pregledao sam malo klipove na yt. Stvarno je zanimljiva sprava. Dok nisi pokrenuo ovu temu nisam nesto bio zainteresovan. Ali sad je to druga prica... Cheesy
Sačuvana
AcaNik
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #42 poslato: Март 30, 2016, 02:36:25 »

Већ сам напомињао Јеремији да не могу да се каче пдф фајлови али ништа Sad
Пошаљи ми па ћу направити јпг фајл од њих и окачити као слике Wink
Sačuvana

Нема живота пре кафе
Fisherman
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #43 poslato: Март 31, 2016, 07:06:09 »

Prekjuce na strelistu:

Strelac puca revolverom S&W 686 cal 357mag. a u 10-oj sekundi se vidi kako je Navy " Bljucnuo" vatru na drugoj streljackoj liniji iza pregrade

View My Video

Taj efekat je uneo nemir mladom strelcu kad je trebao da puca iz Navyja

View My Video

Ipak, nakon pucanja utisak je da je bilo zabavno i udobno pucanje iz Navyja. Inace meta je bila na 25m i svi pogoci ( tri strelca ) u crnom.
Sačuvana
Fisherman
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #44 poslato: Март 31, 2016, 07:17:37 »

Meni se čini da ovi modeli nisu loši a nisu ni preskupi a video sam na yutoobu da su i precizne

http://www.henrykrank.com/index.php?main_page=index&cPath=694_740_741_742

Ovo su savremene puske na crni barut. Obzirom da na ovoj temi pisem o tradicionalnom oruzju na crni barut tj. savremenim replikama istog, mislim da bi ove puske sa linka trebale da imaju svoju temu, da ne zbunjujemo ljude koji pocinju da se interesuju za CB. Ove puske su vrlo precizne i sa njima se moze loviti sva divljac, pa svakako zasluzuju svoje mesto na ovom forumu.
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 34   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: