DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161361 poruka u 7275 tema- 6980 članova - Poslednji član: aleksa101

Новембар 13, 2019, 08:59:10
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: [1] 2   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Alpski Brak Jazavicar  (Pročitano 26012 puta)
Poce017
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« poslato: Јануар 03, 2009, 06:50:59 »

Interesuju me vasa iskustva u lovu sa brak jazavicarima na brdskoplaninskim terenima prvenstveno u lovu na divlje svinje.Pozeljne su i fotografije vasih pasa.
Sačuvana
Poce017
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1 poslato: Јануар 07, 2009, 10:22:14 »

Evo adrese [youtube]ttp://www.youtube.com/watch?v=YS2nnkvckCg[/youtube] na kojoj mozete videti rad mojih pasa u gateru sa napomenom da sam kerusu prodao a muzjaka sam upravo danas na Bozic doveo iz Bugarske gde je pre 2 nedelje preterao divlje svinje i bio je uhvacen,ali na ovom svetu jos ima postenih lovaca koji su mi pomogli da ga pronadjem. Pas je pronadjen 40 km. od mesta gde sam lovio ,bio je spreman za dalji transport ali sreca moja nije otisao jer nisu znali o kojoj se rasi pasa radi. Inace pas je slobodan za parenje.Sa njim lovim u okolini Vlasinskog jezera na 1250m.Nepogresivo se vraca,pretrazuje teren oko mene u precniku od 100 m,i kad pronadje divljac ako je trag svez dok je ne podigne ne oglasava se.Inace goni otprilike do 2 sata a u mestu oblajava divljac dok ja ne dodjem ili se divljac podigne a na pistaljku se vraca. A ako se odstreli divljac pred njim veoma tesko mu se oduzima. To mu je jedina mana i verovatno je tako i uhvacen.
Sačuvana
Poce017
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: Јануар 07, 2009, 10:28:26 »

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=YS2nnkvckCg[/youtube] evo da pokusam ponova sa youtube adresom a ako ne mozete videti jednostavno ukucajte na youtub pretrazivacu brak jazavicar.
Sačuvana
Nikola Vojinovic
Lovac veteran
Na mreži Na mreži

Pol: Muškarac

Najbolji na Forumu u 2012 godini

« Odgovor #3 poslato: Јануар 08, 2009, 02:34:08 »

Imam drugare iz Leskovca, koji love na tom terenu, od Crne Trave do Vlasine, imaju dosta uspeha, ali love sa dugonogim gonicima, trenutno je na toj visini sneg veoma veliki i imaju problema, bas me zanima kako se snalaze brakovi na velikom snegu?!
Ja lovim u okolini Nisa, na okolnim planinama, znam jednog decka koji je probao da lovi sa brakovima kod nas, ali bez uspeha! Posto se radi o planini, pas koji se ne javlja za vreme utrage moze da nadje svinju iza brda i oblajava je a da ga niko od lovaca ne cuje, divljac se pokrece i ide dalje, tako je pas izgubljen za taj dan...
O brakovima imam visoko misljenje sto se tice lova svinje sa njima, medjutim smatram da nisu namenjeni za lov u planini?!
Sačuvana

Priroda, kerovi i lov
Poce017
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: Јануар 08, 2009, 09:52:45 »

Veruj mi da im sneg u opste ne smeta jer kada podignu divljac bukvalno se krecu u njenom tragu,a i iz iskustva znam da kada je veliki sneg  i divljac ide na terene gde je manji sneg. Mogu da ti kazem da u jednom danu mozes da napravis i po tri pogona,sto je sa nasim autohtonim gonicima skoro i nemoguce,opet kazem cast izuzetcima. To su psi koji su u toku pretrazivanja terena u stalnom kontaktu sa lovcem jer pretrazuju teren u precniku otprilike do 200metara tako da i kada pronadju divljac lovac pogonic ima vise sanse za odstrel nego kada lovi sa gonicima,jedino sto se mora sa njima dosta pesaciti u pretrazivanju terena,ali i to nije problem jer se uvek od prilike zna na kojim potezima divlje svinje idu na dnevni odmor. Pronadje se ulaz, obidje teren da nisu izasle ,napravi blokada,puste jedan ili dva psa a ako ne isteraju divljac pusti se jos pasa ako ih ima i onda je lov samo u rukama lovaca i lovacke srece i umeca.   
Sačuvana
yoki hant
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #5 poslato: Март 21, 2009, 10:07:36 »

Postavi slike tvog brak jazavicara na klipu se ne vidi jasno ja imam dve zenke iz Pirota stare 9 meseci vec sam ih vodio na zicu nisam smeo da ih pustim unutra jedna nije stala a druga je bila malo plasljivija svidjaju mi se zato ston su izuzetno temperamentne i neumorne postavljam slike za neki dan pozdrav
Sačuvana
donet
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #6 poslato: Мај 13, 2010, 10:57:49 »

Pozdrav, pitanje za poce017. Dali se u ovom rodovniku nalazi i neki od tvojih pasa. Stene ciji je ovo rodovnik sam kupio u okolini Leskovca(Biljanica, milism da se zove selo)...

http://www.lorist.co.rs/new/forum/index.php?topic=2277.0
Sačuvana
taksator
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: Јануар 06, 2011, 06:24:47 »

Da pokusam da ukazem na neke stvari kada su brak jazavicari u pitanju.
Ranije sam drzao gonice, najvise trobijce. Kako sam zbog spleta okolnosti izgubio liniju, odlučio sam nakon analize nekih svakodnevnih situacija iz lova, kao i na osnovu svog iskustva, počnem sa odgojem brak jazavicara. Trenutno  imam tri psa, kuju i dva muzijaka. Hteo sam da imam psa za svaku priliku, polje, sibljak, brdo, planinu, sa akcentom na lov d. svinja. Neko moje iskustvo je sledece. Siroko uptrebljiv pas, sa stalnim kontaktom sa lovcem i izuzetnom moci orijentacije. Njihova prednost je ta, sto meni, koji ide u pogon omogucavaju veliki broj prilika za odstrel i dovoljno dugo gone divljac da obaveste lovce na doceku da je divljac u terenu. Istina je da traze malo vise kretanje za lovca koji ih vodi, kao i to da su manje primetniji kada u grupi ima gonica. Gonici su prava stvar, ali cesto puta su nakon podizanja divljaci izgubljeni za taj dan a nekad i duze. Brakirci tu imaju prednost i pored sporijeg pretrazivanja terena koje je temeljno i bukvalno ne razgone divljac. Poslednji odstrel koji sam imao odigrao se tako da su d. svinje bezale pred psima, nakon izvesnog vremena stale i slusale kretanje pasa, sto se odigralo na nekih 50 ak. metara od mene, gde sam uspesno oborio 2 kom. Psi su nastavili gonjenje tako da su i ostali lovci pucali. Teren koji im najvise odgovara je pojas hrastovih suma, nadmorska visina 200-600 m. Znaju da dobro drze divljac u mesto, sto je veliki plus. Ne trpe veliku guzvu pasa. Za vece nadmorske visine su manje upotrebljivi, mada ako se poznaje teren gde divljac "zaleze" itekako mogu biti od koristi.

* IMG_7_8_1.jpg (105.55 KB, 640x480 - pregledano 157 puta.)
Sačuvana
Ervacanin Predrag
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #8 poslato: Јануар 13, 2011, 07:43:54 »

NESTALA KERUSA ALPSKI BRAK JAZAVICAR U OKOLINI PANCEVA PRE MESEC DANA AKO NEKO NESTO ZNA NEKA JAVI POZDRAV
Sačuvana
Pedja1965
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: Фебруар 10, 2011, 10:11:28 »

ALPE ONO BI OKEAN RASA KOJA JE NASTALA NA 2000 METARA JEDINO KOD NAS NEMOZE DA LOVI U PLANINI KOMENTARI VAM NE STOJE GOSPODO LOVCI CUVAJTE SE NELOGICNIH KOMENTARA DOBAR POGLED
Sačuvana

ja opraštam mnogo,ali nikad ne zaboravljam ono što mi je učinjeno
drchale
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #10 poslato: Фебруар 15, 2011, 07:50:47 »

prijatelju tacno
napravili ga nemci zove se alpski brak,a tesko ide po planini
ajde, to mogu da kazem , shout
zanimljivo,
pasmina  kako ga ucis,moze da goni sve,sporo goni, oglasava se samo na svez trag,ne trpi druge pse oko sebe ,prgav,hoce da se davi sa drugim psom, ulazi u korove ,gustise nemilosrdno , vremenom odbija sam pticiji trag ,fazan ,prepelice....zanima ga samo sisarski
zec,lisica  svinja, sve zavisi od ucenja 
za razliku od drugih gonica kasnije progoni,sve zavisi od izvodjenja,ucenja,koristi se na povodcu kao krvoslednik, dobro razvijena nosna pecurka, cuva odstreljenu divljac,naucen na svinje npr.ne obustavlja gonjenje svinje ako mu iskoci zec i presece trag,......
stene od malena uciti na sve,a sa odrastanjem usmeravati ga ,svinje ,ptice,krvoslednik.....
Sačuvana
HANTER1
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #11 poslato: Март 02, 2011, 05:50:41 »

Evo da predstavim moje brak jazavičare, ženku staru 2,5 godine i mužjaka od 11 meseci

* brak11.jpg (103.63 KB, 593x445 - pregledano 188 puta.)

* brak12.jpg (69.18 KB, 533x400 - pregledano 144 puta.)
Sačuvana
HANTER1
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12 poslato: Септембар 21, 2011, 08:39:25 »

Na prodaju mužjak brak jazavičara star godinu dana, odlično ocenjen, može i zamena za štene labrador retrivera-pre svega crna ženka.
Bojan-060/374-6110
Sačuvana
StefanFilipovic
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13 poslato: Мај 26, 2012, 01:26:34 »

Sačuvana
Pedja1965
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #14 poslato: Септембар 01, 2014, 10:37:43 »