DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161395 poruka u 7277 tema- 6986 članova - Poslednji član: nikola025

Децембар 07, 2019, 11:15:29
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 3 4 [5]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: BROWNING BAR - BENELLI ARGO  (Pročitano 37790 puta)
milos vidak
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #60 poslato: Новембар 23, 2016, 07:04:19 »

Interesuje me misljenje onih koji imaju Benelli argo. Ja ga imam u varijanti 30 06, sa zrnom 11,7gr sa cevi duzine 510mm, pa me interesuje da li sa tom duzinom cevi moze da se puca na vecim daljinama, tj da na isti namontiram optiku sa vecim uvecanjima kako bih je koristio kao iniverzalnu pusku.. hvala unapred.. pozz
Sačuvana
ProfiHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #61 poslato: Новембар 23, 2016, 07:44:04 »

Interesuje me misljenje onih koji imaju Benelli argo. Ja ga imam u varijanti 30 06, sa zrnom 11,7gr sa cevi duzine 510mm, pa me interesuje da li sa tom duzinom cevi moze da se puca na vecim daljinama, tj da na isti namontiram optiku sa vecim uvecanjima kako bih je koristio kao iniverzalnu pusku.. hvala unapred.. pozz

Ja ga imam u istom kalibru i nemam jos nameru da stavim nikakvu optiku,iz razloga sto imam vec jednu pusku sa optikom za cekanje,a neznam kako bi to islo da stavis neku optiku sa vecim uvecanjem,mislim da to ne ide iz razloga sto su ti karabini prvenstveno namenjeni za pogone i bliska rastojanja,sto naravno ne znaci da ti ne mozes to da stavis sto hoces.
Ali neznam dal bi mogao da pokrijes i pogon i ceku sa tim,mozda bi i mogao al bi ti malo teza puska bila sa tom optikom,jer se obicno na takva oruzija stavlja ili Aimpoint ili neka manja uvecanja od 1-4x24.E sad ko sta moze i zeli to ce i staviti.
Sačuvana

Lako je stici do vrha,mnogo je teze  tu i ostati
milos vidak
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #62 poslato: Новембар 24, 2016, 05:05:51 »

Ja ga imam u istom kalibru i nemam jos nameru da stavim nikakvu optiku,iz razloga sto imam vec jednu pusku sa optikom za cekanje,a neznam kako bi to islo da stavis neku optiku sa vecim uvecanjem,mislim da to ne ide iz razloga sto su ti karabini prvenstveno namenjeni za pogone i bliska rastojanja,sto naravno ne znaci da ti ne mozes to da stavis sto hoces.
Ali neznam dal bi mogao da pokrijes i pogon i ceku sa tim,mozda bi i mogao al bi ti malo teza puska bila sa tom optikom,jer se obicno na takva oruzija stavlja ili Aimpoint ili neka manja uvecanja od 1-4x24.E sad ko sta moze i zeli to ce i staviti.

Znam lovce koje koriste poluautomate sa kracim cevima i optikama sa vecim zumom ..i iz njihove price sam cuo da su obarali krupniju divljac na vecim daljinama.. Cisto sam pitao, da vidim iskustva lovaca sa ovog foruma sta kazu..
Sačuvana
ProfiHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #63 poslato: Новембар 24, 2016, 05:50:35 »

Znam lovce koje koriste poluautomate sa kracim cevima i optikama sa vecim zumom ..i iz njihove price sam cuo da su obarali krupniju divljac na vecim daljinama.. Cisto sam pitao, da vidim iskustva lovaca sa ovog foruma sta kazu..

Nemoj pogresno da shvatis, ne mislim da to ne moze kada moze, nego sam hteo da kazem da tom karabinu prilici nesto ili neka druga optika jer ima krace cevi, malo bi neskladno izgledalo naprimer neka optika od 56 mm objektiv,veci deo cevi bi takva optika prekrila, a mislim da su i sami proizvodjaci takvih karabina imali nesto drugo na umu da se stavi na njih, al opet ako neko hoce jednim udarcem dve muve da ulovi nek proba svakako.
Ipak je ceka jedno a pogon nesto sasvim drugo.
Sačuvana

Lako je stici do vrha,mnogo je teze  tu i ostati
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #64 poslato: Новембар 25, 2016, 06:11:22 »

Ne znam šta smatraš pod većim daljinama ali za ovaj tip karabina to sigurno nisu one preko 200m.
Do ovih daljina tvoj karabin ima mogućnosti a ostalo zavisi od strelca.
Cev od 51 cm u ovom kalibru ima otprilike brzinu kao 308win. sa cevi normalne dužine tako da imaš dovoljan energetaki potencijal.
Korak žleba je 1:11 tako da gotovo idealno nosi zrna 11,7 gr koja nameravaš da upotrebljavas.
Grupacije pogodaka ovim karabinom sa dobrom municijom koja mu leži su uglavnom ispod 5 cm na 100m nadam se da ni tvoj nije izuzetak, tako da do ovih daljina ima i zadovoljavajuće disperziju.
Glavni problem će ti biti okidanje koje je sa hodom i silom od 1,8 do 2,0 kg pretvrdo za precizno pucanje pa ti ostaje ili da usavrši tehniku ovim okidanje u realnim situacijama ili da mu iskusan puskar smanji hod i silu na nekih 1,3-1,5 kg ne više zbog bezbednosti u pogonu, ili oboje.
Za ove daljine ti zadovoljava povećanje od 6x a objektiv optike obzirom da bi se koristila i u pogonu ne više od 42.
Znaci po meni idealno 1,5-6x ili 2-7x a ako hoćeš da se otvoriš za skuplje onda 1-8x.
Pozz...
Sačuvana
drinski
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #65 poslato: Новембар 25, 2016, 06:25:41 »

Interesuje me upotreba Aimpoint optickih uredjaja ? Na snimcima to sve izgleda fantasticno da li je neko koristio ili ima nekakva iskustva sa ovim uredjajima ? Kolika je realna daljina uspesnog gadjanja ?

Recimo ovog modela!
http://www.aimpoint.com/product/aimpoint-micro-h-2/
Sačuvana
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #66 poslato: Новембар 25, 2016, 06:46:07 »

Interesuje me upotreba Aimpoint optickih uredjaja ? Na snimcima to sve izgleda fantasticno da li je neko koristio ili ima nekakva iskustva sa ovim uredjajima ? Kolika je realna daljina uspesnog gadjanja ?

Recimo ovog modela!
http://www.aimpoint.com/product/aimpoint-micro-h-2/

Od prilike kao i sa mehaničkim nišani ma sam se brže i lakse postavlja na cilj.
Nisanska svetleća tačka od 4 MOA je lakše uočljiva i brže se postavlja na cilj ali na 100m pokriva približno 12 cm pa je pogodnija za veće ciljeve ili manje daljine.
Ona od 2 MOA pokriva duplo manje pa je pogodnija za manje ciljeve ili veće daljine.
Pozz...
Sačuvana
drinski
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #67 poslato: Новембар 25, 2016, 08:02:07 »

Hvala na odgovoru neke stvari su mi sada malo jasnije ! Ovaj video me je doveo u dilemu koliko je mocan ovaj uredjaj i univerzalan u primeni na lovackim puskama i karabinima! drinks

https://www.youtube.com/watch?v=aq9RYNo6V7o
Sačuvana
Markic85
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #68 poslato: Јул 09, 2019, 10:13:32 »

Ja se odlučio za Browning Bar MK3, kalibar 30-06 Spr. Šta reći, ljubav na prvi pogled, još kada trgovac reče da može na rate yahoo Montiran red dot Vortex Crossfire. Slike sa upucavanja, prva tri metka na 25 metara, druga slika na 100 metara, municija SB 11.7g SPCE. Zadnja dva metka su ovaj najbliže sredini i ovaj desno od njega. Prelijepa puška, dobrog balansa, lagana, a tek okidanje je nevjerovatno. Vidjećemo kako će se pokazati dalje.

Sačuvana
Stranice: 1 ... 3 4 [5]   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: