DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161362 poruka u 7275 tema- 6980 članova - Poslednji član: aleksa101

Новембар 14, 2019, 08:10:18
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 2 3 [4] 5   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: BROWNING BAR - BENELLI ARGO  (Pročitano 37491 puta)
Bogi
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

произвођач вабилица

WWW E-mail
« Odgovor #45 poslato: Јун 10, 2014, 11:27:56 »

Kupujes da bi ga imao duzi niz godina ?

E u tom slucaju moras razmisljati prvenstveno o odrzavanju. Neka ti to bude vodilja pa javi sta si kupio
Znaci, kupi ono u ciju cev lako mozes pogledati i lako zavuci sipku s obe strane
Svaka neodrzavana je kratkog veka

pozz
Sačuvana

Код мене можете у свако доба поручити вабилицу за:
ЛИСИЦУ,ПАТКУ,СРНДАЋА,ГУСКУ.....
SSG
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #46 poslato: Јун 10, 2014, 12:01:15 »

Kupujes da bi ga imao duzi niz godina ?

E u tom slucaju moras razmisljati prvenstveno o odrzavanju. Neka ti to bude vodilja pa javi sta si kupio
Znaci, kupi ono u ciju cev lako mozes pogledati i lako zavuci sipku s obe strane
Svaka neodrzavana je kratkog veka

pozz

Bogi,što bi ti kupio na mom mjestu?
Hvala na savjetu vezano uz održavanje  victory
Sačuvana

Bolje biti dobro obješen nego li loše oženjen
crni đorđe
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #47 poslato: Јун 10, 2014, 04:04:38 »

Čini mi se da sam već pisao u ovoj temi, ali nema veze i kad ponovim: moj izbor bi bi Benelli Argo.
Sačuvana
ProfiHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #48 poslato: Јун 10, 2014, 04:55:11 »

Pre nego sto sam i sam nabavio jedan od ta dva,  jako lepo sam se raspitao o oba modela i u velikoj vecini su vise hvalili jedan od drugog a taj je Beneli Argo,iz vise razloga a mozda i jako bitan razlog je taj da Beneli moze lovac sam kod kuce ceo da rasturi i ocisti i posle da vrati na mesto sto sa Brovingom nije slucaj.

Tako da sam ja licno nabavio tj kupio Beneli u kal.30-06 i jako je lep,udoban i bas bas lepo lezi kada se stavi u rame,neverovatan nisan ima koji omogucava jako brzo nisanjenje,sve u svemu malo vise plusa bih dao Beneliju,sto uopste neznaci da je Broving los.

Ako vec mozes i hoces da biras moj ti je savet Beneli  drinks
Sačuvana

Lako je stici do vrha,mnogo je teze  tu i ostati
SSG
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #49 poslato: Јун 11, 2014, 07:50:43 »

Dečki hvala puno na savjetu hi
Onda će biti benelli yahoo
Sačuvana

Bolje biti dobro obješen nego li loše oženjen
crni đorđe
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #50 poslato: Јун 11, 2014, 12:02:17 »

Ajde, opet ja. Svi argumenti koje je naveo ProfiHunter, bili bi i moji. Napominjem da sam upucavao moptike na oba. Beneli ima čak i užu grupu, ljepše i brže nišane, ergonomiju. A kad smo htjeli da rasklopimo Baruninga radi čišćenja, to je tek bila nemoguća misija.
Sačuvana
goranv
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na forumu Lorist u 2015 godini

« Odgovor #51 poslato: Јун 11, 2014, 12:49:13 »

Neznam dali cevi na benelliju prolaze crio tehnologiju.
Sačuvana

nidzamotocrosss
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

https://sr-rs.facebook.com/LovstvoSrbije

« Odgovor #52 poslato: Јун 11, 2014, 01:03:09 »

Modeli sa Crio tehnologijom su:

-ARGO E
-ARGO E Class
-ARGO E Comfortech Black
-ARGO E Comfortech Amazonia Green
-Argo E Limited Edition

To su podaci sa njihovog sajta, što znači da je odgovor DA.  drinks
Sačuvana

''Kao ptica koja je bez krila
Srbija bi bez goniča bila''
kos
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #53 poslato: Јун 11, 2014, 07:32:47 »

Prednost za Benelli u svemu osim kocnice koja nije bas na najboljem mestu.
Dobar pogled
Sačuvana
ProfiHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #54 poslato: Јун 11, 2014, 08:01:33 »

Prednost za Benelli u svemu osim kocnice koja nije bas na najboljem mestu.
Dobar pogled

Apsolutno je kocnica na svom mestu i logicki gde bi trebala da bude,na Brovingu je gde je malo nelogicno al opet sve je stvar navike,tako da sam kolega morao da te malo ispravim da neispadne da je to mana jer je bas na Beneliju gde treba da bude i jako lako se rukuje sa njom tj kocnicom.
Sačuvana

Lako je stici do vrha,mnogo je teze  tu i ostati
goranv
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na forumu Lorist u 2015 godini

« Odgovor #55 poslato: Јун 11, 2014, 10:44:36 »

hvala nidzo na odgovoru   drinks
Bio sam prisutan kada je mom prijatelju BAR zaglavio posle prvog metka,nije zabravio drugi metak.Tu su se zavrsile sve njegove price o BAR-u ne bih i ciframa ali znam da mu je ceo komplet sa optikom prebacio 5000 evra.Nevezano za Bar vidjao sam Browning-e iz Portugala,Canade iz Japana,kome vise verovati,sta se pravi u Turskoj Kini.Beretta je vecinski vlasnik Benellija,deo proizvodnje je prebacen u Spaniju.
Sačuvana

DejanG
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #56 poslato: Јун 30, 2014, 10:21:53 »

Koji model BAR-a je u pitanju?

Ima li neko iskustva sa modelom SAFARI, to je stariji model koji je čelični?  drinks
Sačuvana
kos
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #57 poslato: Август 09, 2014, 09:42:44 »

Apsolutno je kocnica na svom mestu i logicki gde bi trebala da bude,na Brovingu je gde je malo nelogicno al opet sve je stvar navike,tako da sam kolega morao da te malo ispravim da neispadne da je to mana jer je bas na Beneliju gde treba da bude i jako lako se rukuje sa njom tj kocnicom.

Pre neki dan sam isao sa dvojicom kolega da se jedan od njih se ponovi sa novim karabinom. Otisli smo u jednu dobro poznatu prodavnicu oruzja i tu je naravno krenula polemika oko izbora modela i kalibra. Posto je kolega znao sta ce da kupi to je i pazario, a ja sam hteo da uradimo i malo testiranje o koriscenju karabina sa razlicitim polozajem kocnice i uz malu pomoc vlasnika prodavnice uradismo testiranje ova dva modela iz naslova.

Situacija sledeca, lovac sedi na lovackoj stolici, drzi karabin naslonjen na noge, brzo ustaje , ubacije karabin u zgib ramena i u toku tih operacija otkocuje karabin.

Niko nije uspeo svih pet puta koliko smo probali da otkoci Benelli . Najbolji rezultat 3 od 5 i to je uspeo vlasnik radnje , a nas troica smo bili losiji.
Sa Browningom je bila druga prica i svi smo bili daleko uspesniji.

Napravili smo i drugu situaciju gde smo stavili remnike na pomenute karabine pa ih okacismo na rame i probali istu radnju sa brzim skidanjem karabina sa ramena i ostalo sto sledi i rezultati su bili jos losiji da ne kazem smesni.

Na kraju uzesmo Zastavu i tu smo bili daleko boli nego sa ova dva karabina.
Dobar pogled

Sačuvana
nexi
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #58 poslato: Септембар 10, 2014, 08:26:38 »

ako razmisljas samo o ta dva onda argo,iz iskustva bi predlozio sauer 303 u 9,3x62 za pogon svinja
Sačuvana
milos vidak
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #59 poslato: Новембар 20, 2016, 11:04:40 »

Pre nego sto sam i sam nabavio jedan od ta dva,  jako lepo sam se raspitao o oba modela i u velikoj vecini su vise hvalili jedan od drugog a taj je Beneli Argo,iz vise razloga a mozda i jako bitan razlog je taj da Beneli moze lovac sam kod kuce ceo da rasturi i ocisti i posle da vrati na mesto sto sa Brovingom nije slucaj.

Tako da sam ja licno nabavio tj kupio Beneli u kal.30-06 i jako je lep,udoban i bas bas lepo lezi kada se stavi u rame,neverovatan nisan ima koji omogucava jako brzo nisanjenje,sve u svemu malo vise plusa bih dao Beneliju,sto uopste neznaci da je Broving los.

Ako vec mozes i hoces da biras moj ti je savet Beneli  drinks

Interesuje me druze kolika ti je duzina cevi na argu koji posedujes? Koje zrno koristirs i iptiku..? Koristim i ja isti takav pa me interesuju detalji. pozz
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] 5   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: