DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161435 poruka u 7285 tema- 6989 članova - Poslednji član: Zaboravljeni_lovac

Децембар 15, 2019, 07:02:48
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 26   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Lovci i ribolovci  (Pročitano 171398 puta)
isa
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

najbolji na forumu u 2010.

« Odgovor #135 poslato: Мај 14, 2010, 07:13:30 »

Malo sam zanemario ovu lijepu temu pa evo nešto svježe što je čak sinoć bilo živo a veselilo se lijepoj večeri  ali ne i udici.Tehnika parangal,otprilike na tom konopu je vezano nailonom 250 udica sa ješkom ,gambor.Po jedna udica  na otprilike 2 metra,znači 500 metara parangala.Polaže se iz trupe i čamca navečer i ujutro se diže.

Za vas kontinetalce  ,vjerujem slabo poznata tehnika ali na moru dosta upotrebljavana .Sada za lov jegulje ali se može loviti sva riba na taj način,samo je drugi izbor ješke za razne ribe i naravno veličina udice primjerena ribi i čvrstoća parangala ,primjerena očekivanom ulovu.

Sinoć smo ispod kuće bacili u rijeku parangal ,rijeka pod kućom pa hajde da oprobamo.Ujutro slabo,izvukla je zadnja udica i najveća jegulja od 60 dkg.Ukupno jedva 1,5 kg.Rećete pa šta nije loše ali  ipak  je 250 udica  a to je jako slab ulov.Spremiti ćemo na brudet ,da je više onako velikih  bilo bi dobre na malom ražnju.Dobro je narezati i ispeći da se mast iscjedi.Dobili smo od prolaznika malo salpi iz vrše pa smo to pofrigali na tavi,da su bile veće nebi bilo loše ali nisu pa su valjale i tako.Neidu u brudet sa jeguljom jer se jegulja ne ljubi sa salpom.Sa jeguljom u budet ide žaba,cipal,škrpun,kosmelj.....

Sačuvana

Nesonix
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #136 poslato: Мај 17, 2010, 03:00:30 »

Slucajno sam nasao neke slike u kompu, pa se i ja podsetio jednog nezaboravnog prvomajskog uranka u Slovackoj ispod Visokih Tatri, i desetodnevnih avantura sa kolegama lovcima poznatijim pod nikom tri musketara...

Evo docaracu i vama malo i pokusati da Vam priblizim nase dogodovstine sa te turneje....
Dogovarajuci se gde cemo i sta cemo za prvi maj 2008. god od jednom nam pade napamet ne tako skupa turneja u Slovackoj u lovacko-riblovackom kampu ispod Visokih Tatra... Stigli smo tamo vec 30. aprila, malo se odmorili od puta i odma po nasem starom lepom obicaju po koja rakijica i sve sto ide uz to..... Posle naseg obeda odma smo onako poluumorni namontirali neke stapove, uzeli koej parce hleba 9 nismo mogli da vadimo crvice, kukuruz i ostale mamce ) i krenuli u opipavanje terena... Duvao je jak vetar, talasao jezerce, postajalo je dosta hladno, a kad bacite pogleda ispred sebe vidite sneg koji ledeni dah ( i sada se jezim kada pomislim na to hladno popodne na Tatrima ).... Sto se vidi zi prilozenog...

Pecali smo oko sat-ipo, dva......Smrzli s eko p... Ni da pipne.... po malo smo postali nervozni i malo se razocarali ali sam ja i dalje ubedjivao moje drugare da "vise volim kad dodjem na vodu da riba ne radi odmah ,. nego da odma pocne da uizma" , oni su se smejali i terali skurnju i segu.... Prevalili tolke kilometre da bi se smrzavali.....

Vratili se u nas kamp, malo podgrejali vino, pojacali stub, domacini nam izneli na trpezu njihove mesnate specijalitete, poneo nas onaj lovacki ambijent, a mi po starom obicaju drzali se one UDRI BRIGU NA VESELJE... Iako sma po malo i brinuo da nas ovakvo vreme ne prati svih desetak dana... Ali nesto mi je ipak davalo nadu... Dogovorili smo s eda ujutru malo poranimo pa da vidimo sta cemo i kako cemo....

Ja sam prvi ustao, oko 9 h izjutra jer nas je ono vino lepo uspavalo... Kad izadjem na terasi imam sta i da vidim.....

Vreme prelepo, onaj sneg od juce nije imao vise nikakve sanse da preovlada, brzo probudio ove moje musketare, polili kafu i naravno rakijicu i krenuli u nove pohode sa svim zivim mamcima i stapovima koje smo poneli....
Bilans je bio sledeci, na secerac su grizli kao ludi sarani i babuske, u istoj meri i po koja pastrmka.... Na zive mamce pastrmke, grgeci i sarani naravno ali malo veci primerci....

Polako, ne osetivsi kako vreme brzo prolazi, osetili smo glad i vec polako zahladjenje, posle izvesnog vremena poceo je prvi sumrak, da nije bila po koja kafa, ne znam kako bi smo izdrzali...

Prvi dan nas je razocarao i po malo smo gubili nadu, ali ipak sve je doslo na svoje i ovo putovanje cemo pamtiti dok smo zivi....
Polako smo krenuli da se pakujemo, i otisli u kamp na dorucak, rucak i veceru....

Ista mislite , sta je bilo posle, slike bolje da ne stavljam............ drinks drinks drinks drinks drinks drinks drinks drinks  music music bad

Pozdrav  beach

Sačuvana
gile
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #137 poslato: Мај 17, 2010, 03:38:05 »

Slike posle toga ne moj da stavljas .....Jer je bilo dosta devojaka koje obozavaju takve momke (Lovce i Ribolovce),pa se tu malo popije i opusti i i i..... To je za pamcenje...Svaka cast Nesonix....
 hi
Sačuvana
Nesonix
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #138 poslato: Мај 17, 2010, 03:49:47 »

Naravno da necu jer ce biti opasno po nekoga...... Ovako je bolje..........

Pozdrav  beach

Sačuvana
isa
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #139 poslato: Мај 20, 2010, 06:13:08 »

Opravdano prepostavljam da vam nije naškodila ni mineralna,ni coca cola ni cedevita.
To sam gotovo siguran,ja znam šta bi naškodilo meni i zašto ,pa mislim da je to isto vjerovatno naškodilo i vama .Ali ne  toliko da  pamtite   turneju po lošem,naprotiv.
 good hi drinks
Sačuvana

Nesonix
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #140 poslato: Мај 20, 2010, 01:20:18 »

Pamtimo Isa, i pamticemo dok smo zivi, po dobrim domacinima, lepom vinu, dobrim i lepim curama i na kraju po dobrom ulovu i provodu na vodi...... Bilo je extra...... drinks

Pozdrav  beach
Sačuvana
hunter017
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Ситуација никад није била тако озбиљна као увек.

« Odgovor #141 poslato: Јун 05, 2010, 07:34:44 »

Malo proslonedeljnog uzivanja uz lep krajolik i slabo pecanje.  biggrin  hi
Sačuvana

Најкритичнија су у животу прва три минута!
А и последња три!
isa
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #142 poslato: Јун 05, 2010, 08:24:31 »

Malo morskih slika i tradicionalnog ribolova ,mrežama.Malo  domaćih ljudi , ovdje na moru lovi štapovima i udicama  ,pretežno mrežama,vršama, paragalima i umjetnom rasvjetom ,odnosno feralom i ostima .
Kada čujete u Dalmaciji onu " u  ribara  mokre gaće.........."to vam je to,more,valovi,vlažan brod ,mokra mreža................

Pozdrav iz Dalmacije      drinks
Sačuvana

MikaHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

I don't regard nature as a spectator sport.

« Odgovor #143 poslato: Јун 06, 2010, 01:02:53 »

Svaka cast druze,lepo shranace hi
Sačuvana

No matter what happens, whether you succeed or not, if you stand up and do it right and pay attention, hunting will always give you what you need. It may not be what you were looking for, but it will absolutely be important enough to justify whatever you      -- Jacob Bowers
hunter017
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #144 poslato: Јун 06, 2010, 01:03:53 »

Ozbiljan ribolovac sa ozbiljnim priborom... hi
Sačuvana

А и последња три!
Nforce
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

LD "Stara Pazova"

WWW E-mail
« Odgovor #145 poslato: Јун 10, 2010, 09:26:25 »

hvala na lepim recima  good
Sačuvana

hunter017
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #146 poslato: Јул 06, 2010, 01:04:57 »

sta radis sa tolkom ribom? Ako je pustas pusti neku na moju adresu  biggrin
Sačuvana

А и последња три!
isa
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #147 poslato: Јул 06, 2010, 04:24:49 »

Čestitam predhodnim kolegama na lijepim ulovima  hi
Da malo osvježim temu  i stavim par svježih slika

Vrlo je zgodno loviti ribu 20 metara od svoje kuće ,kao na ovom mjestu .Koliko u  zadnje vrijeme koristim tu prednost.Iskreno nekoliko puta godišnje  i ovaj put sam se zadovoljio sa par slika kako moj prijatelj  lovi  ispod moje kuće i to baš  "moju ribu " .  laugh
Nije ni bitno tko lovi  ,važno je da ćemo je zajedno pojesti .Imao sam i ja svoju ulogu u ovom filmu i to veoma važnu.
Osim slikanja imao sam dva ključna poteza  koju su dali rezultate u vidu ulova.Nije riba radila na stari kruh  pa sam ja od kuće donio  fetu friškog .Tada je krenulo.
Drugi  ključan i važan potez  bio mi je kada sam otišao u trgovinu koja se nalazi blizu i donio dvije mrzle pive.Neznam dali je to bilo važno za ulov ili ribu ali  za mene je bilo.
Kopneno lovište u daljini polako tone u mrak,DS se tamo upravo spremaju u noćni izlazak i da se spuste u niže djelove lovišta.Za sada bezbrižno ali uskoro.........................
Poz od ise
Sačuvana

isa
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #148 poslato: Јул 09, 2010, 11:21:55 »

Nastavak slika ,one sitnije smo bacili mački a krupnije smo pekli.
Ne volim zdravu hranu a volim oni nezdravu ali  meni dragu.Ma kako  su samo doktori znali šta volim pa mi samo to zabranili a preporučili  ono  što nevolim.Mora da je to bila izdaja  nekog domaćeg izdajnika iz moje blizine   ili  vjerovatno doktori znaju znanje.
Ovo što smo sinoć uhvatili ,trebalo je odmah ispeći pa smo to i napravili.Ako je već jedem  ribu radi društva onda nevolim da to prenoći u zamrzivaču.Volim to direktno iz mora na gradela.Samo tako može proći pod uvjetom da poslije toga  pojedem jedan mesni narezak.Riba mi pita  uvijek vino i to je to.

Sačuvana

Nforce
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

LD "Stara Pazova"

WWW E-mail
« Odgovor #149 poslato: Јул 10, 2010, 12:28:01 »

cccccc, Iso sram da te bude kako mozes da okacis tako nesto, jos u krupnom planu  lol
Sačuvana

Stranice: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 26   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: