DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161395 poruka u 7277 tema- 6986 članova - Poslednji član: nikola025

Децембар 07, 2019, 02:38:56
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 22 23 [24] 25 26   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Lovci i ribolovci  (Pročitano 170998 puta)
isa
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

najbolji na forumu u 2010.

« Odgovor #345 poslato: Март 27, 2014, 08:19:58 »

Sve više vremena  provodim u ribolovu a moje iskustvo ,malo volje ,  prirodne prednosti poput blizinu mora,rijeke i jezera i rezultati tada nisu upitni,nešto od  mojih  morskih delicija redom :

cipli,mješancija (cipli,ugor,špar,ovčica,rak kosmelj ),strelka, komarča ili orada

drinks
Sačuvana

lukadjukic
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

WWW E-mail
« Odgovor #346 poslato: Март 27, 2014, 01:23:14 »

lijepo lijepo  hi
Sačuvana
Ћира
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

[IMG]http://i63.tinypic.com/xe3afb.jpg[/IMG]

« Odgovor #347 poslato: Април 03, 2014, 01:32:01 »

јучерашњи дан провео на води

друштво ми правили

и

и

ту је и Роки

па једна штукица која је пуштена уз услов да испуни три жеље

није она мала него је моја чуварка велика

и лепо одморио од свега. drinks

Sačuvana

Ја нисам човек ја сам вук.Ја не причам ја завијам.Не завијам што ме је страх,не завијам што сам бесан.Завијам да би ме чуо чопор мој, да би ме чули вукови да би ме чула вучица и да би ме чули вучићи.Да се окупи чопор мој.А кад се окупи чопор мој, бојте те се пси!!! Цар Душан Силни
goma0702
Senior
Van mreže Van mreže

Не можеш ако нећеш !

« Odgovor #348 poslato: Април 03, 2014, 08:10:05 »

E tako se to radi.Bravo Ćiro!  drinks
Sačuvana
isa
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #349 poslato: Мај 07, 2014, 10:29:51 »

buba

Pozdravljam sve forumaše i koristim priliku da potvrdim neka nagađanja , jesam li još živ .  bb
Ako mogu napisati ovaj post ,očito jesam a ako mogu uhvatiti i  ponešto ribe ,očito nije ni tako loše.

Ova hobotnica od oko 5 kg ,je i mene obradovala jer ih baš i ne lovim u vršu često. Onu ribu koju često lovim  baš i nevolim jesti pa se tu krije odgovor zašto volim hobotnicu.Kad sam ronio bila je čest ulov pa je tada naravno  , nisam volio. laugh

Ovu sam rješio tako da sam je prerezao na dva djela  i stavio  mjesec dana u zamrzivač da je  "ubije  malo led ".
Hobotnica je jedna od rijetkih kojoj zamrzivač ne smeta ,čak  što dulje stoji zamrznuta bude mekša i  bolje se skuha ili ispeče.Odlučio sam pola odnosno četri kraka sa pripadajućim djelom glave ispeći  sa krompirom a ostatak  odvojiti  za jednom skuhati na lešo i servirati kako mi kažemo "na salatu ".
Kako je prošla prva polovica ,vidite na slikama i nemojte da vas buni veličina kaške,to nije obična kaška  za juhu već višestruko veća od standardne.Ipak i kada jedem juhu volim je  često koristiti jer sam brži i učinkovitiji.  whistle
Naravno nakon svega ide sve osim vode i sokova,možda bi mogla " coca colu "  ili borovnicu ,odgovara boja ali ja preporučavam nešto treće  od grožđa.

Sve vas pozdravlja isa  sa mora    buba

To je to,pojedeš jedan krak,5-6 krompira  ,malo onog crnog iz bocuna sl. 3  a onda malo prilegneš popodne da se sve to lijepo sljubi.Evo to je isa ,nije mu lako  lazy lazy lazy
Sačuvana

Sale Zr
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #350 poslato: Мај 07, 2014, 11:09:13 »

Uživaš  hi
Sačuvana

isa
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #351 poslato: Мај 07, 2014, 01:46:43 »

Uživaš  hi

Uživam sada u onome što mogu i koliko mogu.Pozdrav svima od ise drinks
Sačuvana

isa
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #352 poslato: Мај 07, 2014, 03:34:28 »

buba

Za neka jela mogu reći da ne privlače na prvi pogled,pa ni na drugi ,jednostavno  treba  osjetiti njihov miris,zatvoriti oči  i probati ma koliko neprivlačno izgledala.U takva jela spada svakako i pečena hobotnica sa krompirima ,crni rižoto od sipe radi crnila , jegulja radi zmijolikog tijela ,barske žabe jer su jednostavno žabe i sl.Za nas  koji se često sa time susrećemo ,to su vrhunske delicije  koje svi domaći ljudi sa mora , redom cijene i stavljaju na vrh liste morskih specijaliteta. Čak i ja se sa time slažem i volim to jesti.
Znam  da za većinu kontinetalaca  ova slika  nije  nimalo privlačna i nebi se žurili da to jedu osim ako nekada prije nisu probali.Za nas domaće ovo je vrhunski specijalitet ali sa izgledom koji baš ne privlači.
Ovo je moj tanjir ,to sam izvadio ,pojeo i ponovio još jednom.Jednom je jednom a dvaput je ipak dvaput. whistle

Šta mogu ,sve što  radim ,radim kvalitetno i temeljito.

Poz od ise
Sačuvana

erwolf
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #353 poslato: Мај 07, 2014, 03:52:22 »

veliki pozdrav za morskog vuka  hi drinks hi
Sačuvana
isa
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #354 poslato: Мај 07, 2014, 04:22:42 »

drinks

Saša ,pozdrav i tebi od morskog vuka a poseban pozdrav mojim malim fanovima , Savi i Nikoli

Sačuvana

SSG
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #355 poslato: Октобар 14, 2014, 11:49:33 »

Isa legendo  hi
Sačuvana

Bolje biti dobro obješen nego li loše oženjen
marlin
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Nije se rodio ko je svima ugodio.

« Odgovor #356 poslato: Март 31, 2015, 07:34:34 »

Pre par dana pozove me drugar,kaže dođi vidi uhvatio sam neku neobičnu ribu.Ja mislio zeza me i malo okasnim.Nisam stigao da vidim u cijelosti kako izgleda ali ostala je glava koju sam slikao  scratch_ones_head.Ja ovu ribu nikad nisam vidio.Tijelom je kao som(citiram riječi prijatelja koji je uhvatio ovu ribu),usta su bez zuba(kao bijela riba)i ima jedan brk na donjoj vilici koji se nalazi na sredini.Boja mi je neka čudna...pa ako neko ima saznanja da nam pomogne.Inače je uhvaćena u Savi.

Sačuvana

kaludra
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #357 poslato: Март 31, 2015, 07:52:04 »

manic
Sačuvana
marlin
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Nije se rodio ko je svima ugodio.

« Odgovor #358 poslato: Март 31, 2015, 07:55:27 »

manic
Afrički somić ili manić,kako reče drugar da je bio težak  do 1,5kg,buni me ovaj brk na donjoj vilici  read
Sačuvana

crni đorđe
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #359 poslato: Март 31, 2015, 08:03:10 »

Afrički somić ili manić,kako reče drugar da je bio težaj  do 1,5kg,buni me ovaj brk na donjoj vilici  read

Rerče mi Milan sinoć. Kad mi je opisao, iako nisam vidio sliku, pretpostavio sam da je manić, ili kako ga još zovu i slatkovodni bakalar. Nema veze sa cverglanom ili somićem, koji je inače mislim "made in USA".
Sačuvana
Stranice: 1 ... 22 23 [24] 25 26   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: