DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161393 poruka u 7277 tema- 6986 članova - Poslednji član: nikola025

Децембар 06, 2019, 06:08:42
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 26   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Lovci i ribolovci  (Pročitano 170919 puta)
NINA
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

I bjese lov

« Odgovor #195 poslato: Март 13, 2012, 10:35:39 »

E moj kolego druga je to nacija kuktura i kultura zivljenja nisu oni kao ovi nasi zafrljaci smece iz kola i bole ga ona stvar . Jednom recju zapad i to pozitivna strana prljaj ali da bude cisto .
Sačuvana
shaka_pg
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #196 poslato: Март 14, 2012, 10:47:18 »

Nažalost sve je više takvih a što se tiče toga uhvati i pusti to bi trebalo i moglo clapping kod ribolovaca ali ta opcija nepotoji kad se riba najviše izvovljava dinamitom i strujom,i proći će dosta vremena kod se svijest NEribolovaca-krivolovaca angry2 promijeni this
Sačuvana

Kad snajperista namigne to uvijek obara sa nogu!!! buba
Sniper Hunter
Senior
Van mreže Van mreže

dejan_sladjana@hotmail.com
« Odgovor #197 poslato: Март 17, 2012, 03:39:50 »

Zbog topljenja snega velika reka danas nije bila baš za pecanje,pa odlučih da malo muvam u kanalima ,to su kanali u ravnici koji služe za navodnjavanje a kako su povezani sa glavnom rekom Ronom u njih ulaze pastrmke kada je veliki vodostaj i mutna voda

jedan tipičan kanal
i u njima ima zaista lepih primeraka potočne pastrmke ,teško se peca zbog plitke vode i obilja vodenih biljaka ,ti kanali pošto su sa šljunkovitim dnom služe i za mrest pastrmki ,jel im je temperatura vode zimi oko 12c a leti ne prelazi 18c,tehnika je da se zabacuje mamac ,keder uzvodno i povlači se prema sebi velikom brzinom ,skoro po površini a pastrmke kojima keder dolazi u usta iskaču za njime ,ako je krupniji primerak vidi se i talas kada pastrmka napada ,u tom momentu se zastane ,prestaje se sa namotavanjem najlona i prati se isti ,kada pastrmka uzme mamac i krene uzvodno u zaklon najlon se polako dotegne i kada se oseti da je zategla i odlazi uzvodno udara se kontra ,i onda počinje da bude veselo,:D

današnji ulov
Sačuvana

Srbijalov
Ћира
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

[IMG]http://i63.tinypic.com/xe3afb.jpg[/IMG]

« Odgovor #198 poslato: Март 17, 2012, 06:49:31 »

Мало ми ове слике изгледају анемично.Нигде најлон кеса,пластичних флаша а нема ни старих шпорета ни шкољки од аута.А видиш има рибе и то лепе .Браво мајстори  hi
Sačuvana

Ја нисам човек ја сам вук.Ја не причам ја завијам.Не завијам што ме је страх,не завијам што сам бесан.Завијам да би ме чуо чопор мој, да би ме чули вукови да би ме чула вучица и да би ме чули вучићи.Да се окупи чопор мој.А кад се окупи чопор мој, бојте те се пси!!! Цар Душан Силни
Bajkal
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #199 poslato: Март 17, 2012, 07:20:05 »

O Ciro legendooo  hi  haha  haha  good  good
zato ribe i nisu velike nemaju plastike i gvozđurije  haha  haha  haha
Sačuvana
Ћира
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

[IMG]http://i63.tinypic.com/xe3afb.jpg[/IMG]

« Odgovor #200 poslato: Март 17, 2012, 08:33:43 »

Дрина наша лепотица - сликано код Бање Ковиљаче

Sačuvana

Ја нисам човек ја сам вук.Ја не причам ја завијам.Не завијам што ме је страх,не завијам што сам бесан.Завијам да би ме чуо чопор мој, да би ме чули вукови да би ме чула вучица и да би ме чули вучићи.Да се окупи чопор мој.А кад се окупи чопор мој, бојте те се пси!!! Цар Душан Силни
Sniper Hunter
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #201 poslato: Март 17, 2012, 09:11:39 »

Lepe slike sa Drine good
Sačuvana

Srbijalov
Nforce
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

LD "Stara Pazova"

WWW E-mail
« Odgovor #202 poslato: Март 17, 2012, 11:19:44 »

Ona potocara s prve slike izgleda predivno. Kakve boje, za razglednicu! Nikad nisam imao priliku da pecam pastrmku a zelja mi je da naucim musicarenje i odem u ribolov na gore pomenute! Kakvo mesto za pecanje, milina! Da li je moguce da u takvom kanalu ima tako plemenite ribe? Verovatno logicno za stanovnike te "oblasti", za nas? Pa i ne bas!  unsure
Sačuvana

Sniper Hunter
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #203 poslato: Март 17, 2012, 11:32:51 »

U ovome delu Švajcarske gde ja živim to je najčešća riba u vodama ima je bukvalno svuda ,dosta se poribljava ,mlađ i odrasli primerci ,vode su relativno čiste ,mada se desi da dođe do zagađenja pogotovu u ovim kanalima koji prolaze kroz polja obradive zemlje i voćnjake ,ponekad neki nesavesni seljak,ili njegov radnik opere posle prskanja prskalicu  od herbicida pa dođe do pomora,ali je sve manje i ređe takvih slučajeva jel su kazne i kontrole velike ,a i mlađa generacija je savesnija od starijih .
Sačuvana

Srbijalov
Nforce
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

LD "Stara Pazova"

WWW E-mail
« Odgovor #204 poslato: Март 31, 2012, 08:40:16 »

Snajperu, daj deder jos koju sliku tih kanala i recica ako ti nije tesko i ako imas u arhivi!
Sačuvana

Sniper Hunter
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #205 poslato: Март 31, 2012, 04:18:29 »

Evo još nekoliko slika od prošle godine

dabar napravio branu

ova je sa velike reke  drinks
Sačuvana

Srbijalov
Nforce
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

LD "Stara Pazova"

WWW E-mail
« Odgovor #206 poslato: Март 31, 2012, 06:25:45 »

Eto, gledam te recice i rukavce, kad bih pretpostavio da su kod nas, odmah bi se znalo da su opustosene ovako em lepo em puno ribe i to plemenite! Neverovatno, barem za mene jer sam navikao na vodu u kojoj sam srecan ako uhvatim nesto, na djubre i smece oko istih, na dinamit, struju, mreze, korpe itd. Zalosno je to kakav smo narod  blush2
Sačuvana

Sniper Hunter
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #207 poslato: Март 31, 2012, 08:35:32 »

Eto, gledam te recice i rukavce, kad bih pretpostavio da su kod nas, odmah bi se znalo da su opustosene ovako em lepo em puno ribe i to plemenite! Neverovatno, barem za mene jer sam navikao na vodu u kojoj sam srecan ako uhvatim nesto, na djubre i smece oko istih, na dinamit, struju, mreze, korpe itd. Zalosno je to kakav smo narod  blush2

Toga nema kolega ovde ,kazne su velike a niko i ne pomišlja da baci smeće bilo gde,mada ima slučajeva ,nije da nema da se poneki  džak "zaboravi" na parkingu ,ali ako te uhvate ,ili zapišu broj tablica,a ovde je svako policajac ,što je dobro ,ma kako god da nam se čini da nije ,znači mora se voditi računa hteo ne hteo,a stvarno treba biti skot pa da se u ovakvu lepotu baci smeće,pola zakona i kazni odavde kada bi se primenilo u Srbiji bilo bi nam svima bolje ,ali ovo već nije pecanje izvinjavam se za skretanje sa teme  drinks
Sačuvana

Srbijalov
Nenad000
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

JA SAM PONOSAN COVEK!

bi-dj@hotmail.com
« Odgovor #208 poslato: Април 07, 2012, 01:22:44 »

Bila losa dva dana za pecanje ,u smislu da su jutra bila veoma hladna u minusu riba je slabo uzimala mamac ali uhvatilo se ponesto ,uglavnom veci komadi sitnijih nije bilo .Uglavnom sve se upecalo na varalicu u zelenoj ili beloj boji ,pastu nije uzimala ili veoma retko u beloj boji. Riba se jos uvek nije izmrestila prepuna je ikre a voda je jos hladna.
 Ali evo ovaje bila riba dana http://img7.imageshack.us/img7/1108/iphonenenad082.jpg ,upecana na varalicu starije proizvodje ,sve u svemu dva dana pecanja a moglo je i bolje i naravno sa vise uzivanja
Sačuvana

Nforce
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

LD "Stara Pazova"

WWW E-mail
« Odgovor #209 poslato: Април 07, 2012, 11:14:00 »

ohoho, lep ulov, svaka cast!  good
Sačuvana

Stranice: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 26   Idi gore
Štampaj