DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161436 poruka u 7285 tema- 6989 članova - Poslednji član: Zaboravljeni_lovac

Децембар 15, 2019, 05:29:54
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 26   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Lovci i ribolovci  (Pročitano 171421 puta)
isa
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

najbolji na forumu u 2010.

« Odgovor #165 poslato: Децембар 19, 2010, 07:17:49 »

Zaboravio sam napisati jednu zanimljivost vezanu za morsku divljač.Morska divljač se  dere ,odnosno skida se kompletna  čvrsta koža i ona se  nejede.Koža je veoma čvrsta i hrapava poput šmigrl papira.
Meso je  bijelo , meko i bez puno kostiju i prilično ukusno za nepce a  uprkos  za nos, malo  jakom i neobičnom mirisu za ribu.
Ima  nekih načina da se iz divljači izvuče taj miris a da se ne mjenja okus ali po meni nema potrebe za tim. drinks
Sačuvana

Nesonix
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #166 poslato: Децембар 19, 2010, 11:41:22 »

Posle burenceta odlicnog vina nekog ( mekedonskog) koji se pakuje u RH, ne secam se naziva,  taj miris vise nismo ni osecali....

Pozdrav  beach
Sačuvana
isa
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #167 poslato: Децембар 20, 2010, 08:05:46 »

Posle burenceta odlicnog vina nekog ( mekedonskog) koji se pakuje u RH, ne secam se naziva,  taj miris vise nismo ni osecali....
Pozdrav  beach

da to je jedan od načina,provjereno efikasan a drugi je da se očišćena riba stavi na par sati u mlijeko da odstoji i mlijeko izvuče taj miris a ne mjenja okus  ribe. drinks
Sačuvana

isa
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #168 poslato: Децембар 30, 2010, 08:17:21 »

Ma vražija kriza i recesiju,bojim se kakva je situacija u nas a i u okruženju, da će kriza
ovdje  i ostati,mislim da joj je tako dobro da će ovdje poželiti ostati za stalno  i možda čak i umrijeti. whistle
Umjesto da pojedem lijep komad mesa  ,jedem što trenutno imam i  ulovim a trenutno lovim ,samo  ribu. wacko
Ova lijepa  salpa ima  1 kg,kapitalna je ,ora se priznati a baš bi volio da neznam od čega
je tako narasla i šta voli papiti.Na žalost znam a vi ako neznate ,živite i dalje u neznanju  i bolje da neznate.Kad dođete na more ne pušite one priče kako je riba zdrava prehrana ,da su sve  cjenjeni specijaliteti,da ali ne baš sva i ne baš sa svakom mjesta u moru.

laugh
Ova riba desno ,može proći,nije car od rib ali dobra je i carica.Car je zubatac a carica od rib je komarča. biggrin

A salpa ,šta sa njom ,moje mačke dobro jedu i puno ne pitaju.

Sačuvana

Ry
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na Forumu Lorist u 2011 godini

« Odgovor #169 poslato: Јануар 04, 2011, 09:41:48 »

Juce me dva prijatelja ribolovca pozvase na kraci izlet (160km) do reke
Ima tamo kao nekakvih riba i jelena
Nije da nema, nego je problem sto sa tim pecarosima moras da delis ulov (red je Wink)

Sačuvana

Sound of the drums
Beatin' in my heart
The thunder of guns!
Tore me apart
kaludra1
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #170 poslato: Јануар 04, 2011, 12:30:10 »

lol
sad ima da te zovu kad god budu isli biggrin
svaka cast na ulovima good
Sačuvana
mladen ks
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #171 poslato: Март 01, 2011, 09:28:26 »

Ma vražija kriza i recesiju,bojim se kakva je situacija u nas a i u okruženju, da će kriza
ovdje  i ostati,mislim da joj je tako dobro da će ovdje poželiti ostati za stalno  i možda čak i umrijeti. whistle
Umjesto da pojedem lijep komad mesa  ,jedem što trenutno imam i  ulovim a trenutno lovim ,samo  ribu. wacko
Ova lijepa  salpa ima  1 kg,kapitalna je ,ora se priznati a baš bi volio da neznam od čega
je tako narasla i šta voli papiti.Na žalost znam a vi ako neznate ,živite i dalje u neznanju  i bolje da neznate.Kad dođete na more ne pušite one priče kako je riba zdrava prehrana ,da su sve  cjenjeni specijaliteti,da ali ne baš sva i ne baš sa svakom mjesta u moru.

laugh
Ova riba desno ,može proći,nije car od rib ali dobra je i carica.Car je zubatac a carica od rib je komarča. biggrin

A salpa ,šta sa njom ,moje mačke dobro jedu i puno ne pitaju.

Cika iso,prosle godine sam letovao u sutomoru i koristio svaku priliku da idem sa gazdom u ribolov,kada bi lovili za nas zaobilazili smo jedan greben u sto vecem luku a nikako mi nije pricao zasto..u medjuvremenu mi je pricao da nikako ne jedem ribu po restoranima jer nije dobra svaka riba iz mora i rekao da ce mi pokazati na sta misli,5-6 dan od dolaska mu je ponestalo salpica za macke,izadjemo na more i pravac onaj pomenuti greben,mi tamo a ono cev FI 80 i bije kanalizacija pravo u more,nahvatali smo dve kofe ribe za dvadesetak minuta,e jel se o tome radi kad kazes bolje da neznamo od cega je tolika,mada su ove bile sve prosek o,5 kg i gazda mi kaze da ima restorana koji je dobavljaju sa tog mesta....da ne poverujes.. hi
Sačuvana
Sniper Hunter
Senior
Van mreže Van mreže

dejan_sladjana@hotmail.com
« Odgovor #172 poslato: Октобар 09, 2011, 08:13:22 »

Danasnji ulov

na ovom mestu
Sačuvana

Srbijalov
Nforce
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

LD "Stara Pazova"

WWW E-mail
« Odgovor #173 poslato: Октобар 09, 2011, 09:13:35 »

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=1yRxVK0hPpw#t=118s
Sačuvana

dreger
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #174 poslato: Октобар 23, 2011, 07:32:42 »

ovde ja pecam i odmaram,moja suma i brvnara pored Tamisa.

Uploaded with ImageShack.us
Sačuvana
isa
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #175 poslato: Јануар 07, 2012, 09:38:29 »

Da se i ja malo javim ,tek da znate da sam još živ i namjera mi je takav   ostati biggrin
Kuća mi je na selu i čim otvorim prozor ili vrata ,eto me u prirodi,prizori iz stvarnosti se nude i sami,samo treba malo ,opreme ,tehničkog znanja  i strpljenja  a toga ,imama ponešto . laugh
Snimka je nastala sa prozora moje kuće  a ispod  kuće je rijeka  a mačka, naravno da je  moja , prava lovica ,zna se na gazdu.Ipak se malo razlikujemo ja  samo lovim a ona i lovi i krade. biggrin
Može mi se možda zamjeriti što je mačka gladana i  da je dobro ne hranim ali tko je vidio  hraniti mačke koje žive na selu,pa one se hrane same  a to moraju samo oni  iz gradova. whistle
Nekoliko desetaka  metara dalje od mjesta snimanja , ova ista rijeka ulijeva se u more a jezera su također dosta blizu,oko 500 metara dalje.Ta rijeka je u biti voda iz  tih jezera koja  otječe u to more i recimo može se uvijek tu  svakodnevno ,uhvatiti ručak ili marenda.
Imamo video ,jedan lovac mačak,jedan ribolovac Nikša,legenda ribolova   i jedna riba.Sva objašnjenja u opisu samog videa ali još jednom kažem,ta mačka je zaslužila tu ribu,ušavši u hladnu vodu od tek nekoliko stupnjeva iznad nule pa je čak u jednom trnutku zaronila glavom u vodu ali uzalud ,ribu nije uspjela izvući. drinks

http://www.youtube.com/watch?v=iRkZCSTJOpw

Pozdrav svima  drinks
Sačuvana

KOBI
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #176 poslato: Јануар 07, 2012, 11:55:37 »

Mislim da je Niksa dobro prosao.
Ja pomalo bacam mreze,nekad sam bacao malo vise,fakticki zivio od toga i radio to profesionalno.Jednom me jedan prijatelj zamolio da pregledam i njegov alat,jer on je bio u nekom poslu.
Granicimo sa rejonom,ali je njegov na mjestu gdje divlje svinje prelaze i preplivavaju Savu.
Bas je bila voda u povlacenju i neke mreze su mu ostale u plitkom pa i na suhom.
Ja sam polako prikupljao sve u camac i cistio ali kad sam naisao na one u plicaku zaprepastio sam se.
Divlje svinje su se gostile ribom iz mreza a mreze su totalno devastirale i poderale.Uzas.
ps. Isa pokazi Niksi ovu sliku,pa pitaj ga kako bi ovu grdosiju uvalio u onaj camcic  laugh
http://img822.imageshack.us/img822/6005/sam1686w.jpg
Sačuvana
isa
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #177 poslato: Јануар 08, 2012, 10:42:31 »

Kobi ,tu ribu treba prvo ustreliti a potom vaditi ili vući čamcem.Moj prijedlog ne ići ispod kalibra   Browing 12,7 mm .
Nikša bi tu imao jesti cjelu godinu na desetke načina.
Što se tiče divljih svinja sa mrežama u plićaku ,nema mreže koje neće pokidati i ribe koju iz mreže neće pojesti.Ali kada zapne na mrežu  od  malo više od pola metra ,nema joj spasa.
IAKO IZVAREDNI PLIVAČI
Sačuvana

isa
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #178 poslato: Јануар 08, 2012, 11:00:15 »

Očito sam malo ispao iz forme,postovi mi  bježe i da ih ne završim. biggrin
Kod nas na moru ribari ih nalaze mrtve, kada se zapetljaju u mreže za ribu koje pokušavaju preplivati  pri prelazi preko mreža koje su za njih prepreke a   na  dubini većoj od pola metra.Može  izdržati desetke sati u borbi sa mrežom ili morem ali snaga se ipak gubi i nađu ih zapetljane , mrtve ili iscrpljene i jedva žive .Često precjene valove  ,morske stuje i  daljine pa ih se nalazi  u moru mrtve ili izbačene takve na neke plaže gdje su ih donijeli valovi i morske struje.
Moj prijatelj je  susreo  čamcem tri divlje svinje u kanalu između Ploča i poluotoka Pelješca u pravcu mjesta  Trpnja.Susret je bio na pola kanala a to znači da je najbliže kopno bilo daleko 5 km a preprivale su vjerovatno u tom trenutku najnanje toliko,mažda i više a sve zavisno odakle su krenuli plivati.
Odlični privlači ali svi imaju neka svoja ograničenja i stvari koje im ne idu u korist.
Po meni ne prate pomorsku prognozu............
Sačuvana

Ћира
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

[IMG]http://i63.tinypic.com/xe3afb.jpg[/IMG]

« Odgovor #179 poslato: Март 07, 2012, 10:28:12 »

ovde ja pecam i odmaram,moja suma i brvnara pored Tamisa.

Uploaded with ImageShack.us
Ау брате што је лоше  declare
Sačuvana

Ја нисам човек ја сам вук.Ја не причам ја завијам.Не завијам што ме је страх,не завијам што сам бесан.Завијам да би ме чуо чопор мој, да би ме чули вукови да би ме чула вучица и да би ме чули вучићи.Да се окупи чопор мој.А кад се окупи чопор мој, бојте те се пси!!! Цар Душан Силни
Stranice: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 26   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: