DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161361 poruka u 7275 tema- 6980 članova - Poslednji član: aleksa101

Новембар 13, 2019, 07:44:35
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 23 24 [25] 26   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Lovci i ribolovci  (Pročitano 169710 puta)
marlin
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

Nije se rodio ko je svima ugodio.

« Odgovor #360 poslato: Април 01, 2015, 05:38:23 »

Ja sam bas pitao nekoliko ljudi,neki  kazu Africki neko kaze Amer,zato i jesam postavio mozda neko bolje pozna.Ja iskreno nikad nisam ni cuo za Africkog soma.
Sačuvana

Brno
Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #361 poslato: Април 01, 2015, 12:43:25 »

Manić (Lota lota) u narodu ga zovu još Žabar, Derača, Menka, Menjka.
Tačno je da spada u porodicu bakalara (Lotidae)...
Ima ga dosta u Tisi, Uglavnom prisutan je u velikim rekama Dunavskog sliva, redak je zato što se samo zimi lovi, jako dobra mesta na Tisi su kod bečejske brane, gde se čak organizuju i takmičenja na Manića u januaru obično, lovi se na parče ribice i gliste. Ribari ga uhvate u dubinske mreže, leti ga je nemoguće naći sakriva se u rupama na dnu reka a Som ga obožava kao hranu.
Jako puno mrtvih manića sam video u Tisi kada je iz Rumunije pušten onaj cijanid, sad bilo je dosta i živih i poluživih ali i mrtvih, tada sam praktično i prvi put u životu i držao Manića u rukama.

Sačuvana
KOBI
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #362 poslato: Април 01, 2015, 09:04:46 »

Manic je cijenjena riba i ljudi ga love zimi u senkere sa velicinom oka 3 cm.Ako je oko vece provuce se i ode.Cesto puta u isti senker udje po nekoliko komada.Udje i u dubinsku mrezu..Ukusna riba.
Sačuvana
isa
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

najbolji na forumu u 2010.

« Odgovor #363 poslato: Април 14, 2015, 10:21:47 »

drinks

Evo prave teme  da  i ja vas počastim sa jednim  novim  ribolovnim videom ,jesen prošle godine .
Samo da vidite da i dalje uvjek nešto lovim ,koliko mogu ali  naravno i dalje je po starom, lovit ribu i dalje  volim a jesti je i dalje ,ne volim.

Evo jedan ribarski video od prošle godine kada mi je bio u gostima , pašo Vlado Spasojević  iz Kanade.
Malo mi je trebalo  vremena da  složim video  (  ma samo  6 mjeeseci ) i  napokon  sinoć
" premijera".

Bilo je odlično ,lijepo smo se proveli ,lovili smo ribu,školjke, jeli  i naravno pili dobro bijelo vino.

pozdrav od ise hi

https://www.youtube.com/watch?v=Gvr17Kd1h9U&list=PLkA9QPHB5dW4sfdKm-t2UxdJSpIj9JVOc&index=1

Sačuvana

ProfiHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #364 poslato: Јул 01, 2015, 06:04:37 »

Malo opustanja i odmora od puske.

Kako sam bio sam nisam mogao da snimam nego samo fotke,naravno na kraju sam ga vratio u svoj dom  dance

Inace po slobodnoj proceni tezina od 1,5 kg do 1,7 kg,jedan od najvecih klena kog sam uhvatio.
Sačuvana

Lako je stici do vrha,mnogo je teze  tu i ostati
marlin
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #365 poslato: Јул 01, 2015, 06:41:20 »

Svaka cast,Ima ga i kod nas na Savi,jos ga zovu i Bucov,hoce na varalicu ali je vrlo lukava riba.
Sačuvana

MikaHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

I don't regard nature as a spectator sport.

« Odgovor #366 poslato: Јул 01, 2015, 06:52:02 »

Marlin bucov je drugaciji....i ubija na varalicu piliker,meps,sitne glavinjare.On jutri jurca kedera razbija kada je mirna voda mogu da se vide raubi po povrsini.Klen je totalno druga vrsta ribe spada u saranski rod.

Pozdrav!! Bistro
Sačuvana

No matter what happens, whether you succeed or not, if you stand up and do it right and pay attention, hunting will always give you what you need. It may not be what you were looking for, but it will absolutely be important enough to justify whatever you      -- Jacob Bowers
ProfiHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #367 poslato: Јул 01, 2015, 08:44:38 »

Jeste Miko saranski rod ali sve sto si naveo za bucova vazi isto tako i za klena,a i lice jako dosta na bucova tj bar meni lice,inace isto sve vole varalice sa tim sto klen jos sto sta tj sve zivo voli da juri i jede  hi

Malo  da ubijemo vreme dok ne pocne parenje i jurnjava sa srndacima  drinks
Sačuvana

marlin
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #368 poslato: Јул 02, 2015, 12:04:04 »

Da li je ovo ista riba,mislim da li je Klen ili Bucov?

Sačuvana

KOBI
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #369 poslato: Јул 02, 2015, 12:44:47 »

Ja sam najveceg klena ulovio od oko 2 kg.na Savi na kedera.to su kapitalni primjerci.
a na zadnjoj slici je bolen-buco.
Sačuvana
ProfiHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #370 poslato: Јул 02, 2015, 05:27:08 »

Bucov i to poveci tj kapitalac  hi
Sačuvana

marlin
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #371 poslato: Јул 02, 2015, 05:43:03 »

Sta ti je pravi ribolovac  hi, ja ribolovac nisam,ali volim da se vozim plovnim objektima  declare
Sačuvana

Ћира
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

[IMG]http://i63.tinypic.com/xe3afb.jpg[/IMG]

« Odgovor #372 poslato: Август 14, 2016, 02:50:02 »

“Лови рибу, Ахмете Шабо. Изгледа велика лудост, што и јест. Али постане највећа страст, и брани човека од његових лудости. Свијет се може рушити, а ти ћеш, непомичан, буљити у воду. Највећа мудрост у животу је да човијек пронађе праву лудост”. М.Селимовић    drinks
Sačuvana

Ја нисам човек ја сам вук.Ја не причам ја завијам.Не завијам што ме је страх,не завијам што сам бесан.Завијам да би ме чуо чопор мој, да би ме чули вукови да би ме чула вучица и да би ме чули вучићи.Да се окупи чопор мој.А кад се окупи чопор мој, бојте те се пси!!! Цар Душан Силни
Ћира
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #373 poslato: Јун 29, 2017, 05:21:43 »

Свиће а ја на Белоцркванским  језерима  smile

Sačuvana

Ја нисам човек ја сам вук.Ја не причам ја завијам.Не завијам што ме је страх,не завијам што сам бесан.Завијам да би ме чуо чопор мој, да би ме чули вукови да би ме чула вучица и да би ме чули вучићи.Да се окупи чопор мој.А кад се окупи чопор мој, бојте те се пси!!! Цар Душан Силни
Ћира
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #374 poslato: Јун 29, 2017, 05:22:51 »

Sačuvana

Stranice: 1 ... 23 24 [25] 26   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: