DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161367 poruka u 7275 tema- 6980 članova - Poslednji član: aleksa101

Новембар 17, 2019, 11:55:15
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 2 [3]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Bezbednost bez kompromisa  (Pročitano 9946 puta)
srbin
Gost
« Odgovor #30 poslato: Март 05, 2014, 08:24:24 »

U normalnim državama, a zbog ovoga na Zlatiboru i posebno u Kovilju, bi i resorni Ministar podneo ostavku, a kаmoli rukovodstva Saveza (množina).

U našem slučaju bi ostavke trebali da podnesu :
Ministar poljoprivrede
Predsednik LSS
Predsednik LSV
Miloš Beuković
Dušan Kunovac
Jeremija Trifunović

Vaša je sramota što su vaši lovci ovolike neznalice!
Vama je odgovaralo da ih držite u totalnom mraku zarad lakšeg parazitiranja na mestima koja ste zaposeli, i zarad ostvarivanja ličnih interesa!!!
Gde je informisanje?
Gde je edukacija?
Gde je Zeremski i njegov grafoskop?
Koliko plaćate za "informisanje" kojeg nema???
Koliko lovaca treba da se obogalji da shvatite da nešto ne radite kako treba???
Da li je vama uopšte bitno šta se dešava na terenu, ili se vaša briga o lovcima završava kontrolom izvoda iz banke i proverom da li je uplaćena članarina???

SRAM VAS BILO, ISTAKNUTI LOVNI RADNICI!!!
Sačuvana
kos
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #31 poslato: Март 05, 2014, 10:48:20 »

Citajuci zakon o lovu, primetio sam da isti ne prepoznaje hajku kao nacin izvodjena lova,vec samo grupni lov sa listom-dozvolom na kojoj moze biti od 3 - 20 lovaca. Takodje u godisnjem planu odstrela i gazdovanja lovistem sve je definisano i tu hajke sigurno nisu uracunate i odobrene od ministarstva.
Svako lovacko udruzenje ima svoj pravilnik i statut koji kaze pod kojim uslovima i po kojoj ceni lovac-gost moze da lovi kod njih i koliki broj procentuano u odnosu na domace lovce moze da primi lovacko udruzenje i u odnosu na povrsinu gde se lovi.
 Na ovakvim manifestacijama se sva ova pravila i propisi krse.
Dobar pogled
Sačuvana
Brno
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #32 poslato: Март 05, 2014, 04:20:55 »

Kada bi se izvršila neka anketa i provera znanja o aktuelnim propisima iz lova utvrdili bi poraznu činjenicu da 5-10% lovaca ima upotrebljiva ''zadovoljavajuća'' saznanja i znanja o aktuelnim propisima - to sam spreman da se opkladim, pogledajtze samo svako u svom dvorištu (svom lovačkom društvu-udruženju) koliko se lovaca razume u propise, samo da ih shvata i ima saznanja ne ulazim u detaljnije i da ih primeni u praksi.
Žao mi je kao čoveku da sad baš nastradaju svi ovi lovci iz Kovilja i to ne bi bilo ni moralno jer nisu samo oni zakazali, dobrim delom kriva je i zakonska regulativa i propisi, donose se propisi koji se ne mogu primenjivati u praksi, njihova primena sa kojekakvim raznim uredbama i tumačenjima još više zbunjuje lovce, svake godine se menja lovna sezona, pomeraju termini za lov i slično, okosnica problema je i u preteranoj papirologiji a tu mislim na dozvole za lov koje niti su jasne kada se popune jer se pišu samo brojke (umesto imena i prezimena lovaca), zatim se mora imati stručni pratilac, grupovođa, a znamo da u svakom udruženju koje broji 400-500 članova ima jedan upravnik i jedan ili dva lovočuvara i kada bi oni morali da budu prisutni u svakom lovu kako zakoni i propisi nalažu tada lova ne bi ni bilo jer ko bi to mogao organizovati, na papiru to izgleda jednostavno a u praksi? i tu se doskočilo i organizuju se kursevi za grupovođe, pojavi se kurta i murta i odslušaju predavanje od sat vremena i oni su stručni pratioci u lovu, grupovođe i odgovorni.
Šta je falilo pozitivnom iskustvu kao nekada, uzeću primer Vojvodine koja je neki reper za organizovanost u lovu, pre je svako lovačko društvo imalo Lovnika (komadanta lova - negde se upotrebljava ovaj izraz) ili glavni lovac, nebitno, u mnogim društvima upravo je taj lovnik bio glavna figura u lovačkom društvu, jači ker i od predsednika, njega je birala Skupština a birao se uvek čovek koji je sa dugogodišnjim lovačkim stažom ,uspešan lovac, vredan i radan, koji poznaje lovište kao svoj džep, koji je autoritet, bar je tako bilo kod mene, pored njega u zavisnosti od potreba i broja članova birala su se jedan ili dva zamenika lovnika (negde više negde manje) koji su mu bili leva i desna ruka isto tako iskusna kao i lovnik i koji su se učili u praksi i spremali da u budućnosti zauzmu mesto lovnika. Ja sam dugo godina bio zamenik lovnika (kod mene u društvi je bio lovnik i njegov zamenik), nije bilo markirnih prsluka nekada, lovila se svinja i PP-om u ritskim šumama i trskama dok je bio dozvoljen, i nikada ni jedan eksces nismo imali. Sada prošle godine lovnik i ja nismo išli na predavanje za stručne pratioce zbog zauzetosti i posle toga ne možemo vršiti dužnost grupovođe, nismo bili na predavanje i šlus (čovek bio 30 godina Lovnik/zamenik lovnika), bili neki sa godinom dana lovačkog staža odslušali i oni mogu biti grupovođe. Pa to tako ne može i neće da valja.
Kada je počela primena novog zakona prvo što je bilo je više nema lovnika već samo grupovođe, nekada su lov organizovala dva čoveka sada imamo 18 grupovođa, hvala bogu još se ništa loše nije desilo da tako i ostane ali neće to dugo biti.
Daću jedan banalan primer: na primer na večernjem preletu divljih pataka nekada je bilo lepo dođeš na lovački dom, tu je bila sveska evidencije, moralo je da učestvuje najmanje 3 lovca, u svesku evidencije se upiše ime i prezime, tačno mesto gde se čekaju patke na preletu i raspored lovaca ko gde stoji (to je kod nas sve jednostavno bilo i znala su se tačno mesta za lov - stajanke), dođe lovnik ili zamenik i slučajno se nisi upisao kako treba ili te ne nađe tamo disciplisnka i završio si lov na patke, znalo se ko gde stoji i gde je raspoređen i imali smo pravilnike interne o načinu organizovanja svake vrste lova i kako se lovi.
Sad lepo odeš u udruženje izvadiš dozvolu, odeš u lov, niko živ ni ne zna gde čekaš patke i gde ste raspoređeni, kada smo hteli da uvedemo reda i da pored te dozvole mora obavezno da se upiše u sveksu evidencije kao i pre naišli smo na otpor lovaca to nije u skladu sa zakonom, pitali su upravnika i kaže imate dozvolu idite na patke, druga grupa lovaca isto izvadi dozvolu i ode na patke i ne zna da je jedna grupa već tamo raspoređena jer se ne upisuje obavezno u svesci evidencije, pokvari se lov, jer je već kasno menjati teren, dao sam primer lova na patke koji je najbezbedniji.
Taj ko je pisao propise pojma nema kako je organizovano jedno lovačko društvo, koje su tradicije u lovu i kako se izvodi bezbedno lov a da se sa papirologijom ne preteruje.... imao bih ovde guliti 10 strana ali nemam ni živaca i vremena iovako sam napisao post made in Isa (naš drugar dobri).
Sačuvana
Krilas911
Gost
« Odgovor #33 poslato: Март 05, 2014, 05:05:15 »

Brno sta sam ja sve samo cuo na ovom druzenju od lovaca i od pojedinaca i kako se u globalu prilazi Lovstvu nebi me puno i ni zacudilo bi neka provera  poznavanje lovackih propisa i zanona o Lovu dala prosecno dostigao i tih 5%.
Sačuvana
steel
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

s.rodic@hotmail.com
« Odgovor #34 poslato: Март 05, 2014, 05:06:06 »

Svaka cast Brno hi
Lepo receno u kratkim crtama, kao sto ti rece moglo  bi se jos  piskarati dosta o ovome ali svi znamo o ovome neko manje neko vise jer smo svedoci istih ovih stvari ( gore navedenih ) u nasim L  drustvima
Sačuvana

Vuk ne vije što je mesa gladan, nego vije da družinu svije!
kos
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #35 poslato: Мај 04, 2014, 10:09:52 »

Pogledajte ovaj snimak i obratite paznju na pucanje posle 12 minuta, da se covek zapita da li vredno ovakog postupka.
http://www.youtube.com/watch?v=kLxRqZUK2F8
Dobar pogled
Sačuvana
majer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #36 poslato: Мај 04, 2014, 11:06:09 »

Pa kad covek procita komentare sve je jasno.

Bezbednost nema kompromis. Nema improvizacije.

Nazalost nisam bio ni u jednom lovu gde je barem vecina imala prsluke, ili neki drugi marker.
Nisam bio ni u jednom lovu gde bar neki od ucesnika nije konzumirao alkohol tokom lova.
Nisam bio ni u jednom lovu gde se u potpunosti postuju dogovori postavljeni pre pocetka lova.
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3]   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: