DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161367 poruka u 7275 tema- 6980 članova - Poslednji član: aleksa101

Новембар 17, 2019, 11:10:45
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 [2] 3   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Bezbednost bez kompromisa  (Pročitano 9944 puta)
goranče
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #15 poslato: Март 04, 2014, 12:16:39 »

Ovo nema baš nikakve veze sa etikom, već je klasično nepoštovanje propisa, što zakonskih što bezbednosnih.

Ko je sužio vojsku zna kako se postupa sa oružjem i municijom na vatrenoj liniji. Zna se kad se puška puni, kad se prazni, kako se proverava...

Što se tiče učešća lovaca u grupnom lovu kad je to zabranjeno, svi do jednog su krivi, i tu ne postoje olakšavajuće okolnosti.
 Pravno gledano nepoznavanje zakonskih akata, ne oslobađa počinioca za učinjeno delo, niti mu se može uzeti kao olakšavajuća okolnost. Ni jedan lovac nije bio prisiljen da učestvuje u ovom grupnom lovu.
 Normalno, najveću odgovornost snose organizatori,odnosno uprava lovačkog društva.
 Trajno oduzimanje oružja svim učesnicima je najblaža kazna koja im se može desiti, a potpuno su opravdane i sve druge zakonske sankcije.

Ljudski život je u pitanju. Trebalo bi svaki od njih da moli boga da ovaj čovek preživi.

Ne treba komentarisati koje sve dodatne posledice ovaj događaj može imati na sve ostale lovce i vlasnike oružja u Srbiji

Sačuvana
Bogi
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

произвођач вабилица

WWW E-mail
« Odgovor #16 poslato: Март 04, 2014, 07:44:19 »

Ovo nema baš nikakve veze sa etikom, već je klasično nepoštovanje propisa, što zakonskih što bezbednosnih.

Postavlja se pitanje zasto je i u kojoj meri lovac (obican lovac) prekrsio pravila ponasanja.
Pa zar se u taj lov nije odazvao na poziv rukovodstva?
To se svodi na cinjenicu da biste morali znaci i pri ulasku u gradski autobus pogledati za svaki slucaj da li vozac ima dozvolu za voznju

Alo, pa ako tako krenemo sa proverama u ovoj zemlji ce sve stati
Medjutim, nekome je ovo samo bio dobar povod da saku lovaca jednostavno pocisti
Sačuvana

Код мене можете у свако доба поручити вабилицу за:
ЛИСИЦУ,ПАТКУ,СРНДАЋА,ГУСКУ.....
bogoljub
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #17 poslato: Март 04, 2014, 07:51:04 »

Nije lepo brisati dobronamerne upise ma koliko glupo izgledali.Pogreši svako ali neko za svoje greške mora i da odgovara pogotovo ako je u pitanju rukovodeći kadar.A lepo su opomenuti od pojedinaca da se grupni lov nemože izvoditi u Martu mesecu. hi
Sačuvana

Gledala mi Ciganka u dlan i kaže:
- Do 35. godine nećeš imati para i mučit ćeš se.
Ja je pitam:
- A poslije 35.?
A ona će:
- Će se navikneš na to.
steel
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

s.rodic@hotmail.com
« Odgovor #18 poslato: Март 04, 2014, 08:33:51 »

Postavlja se pitanje zasto je i u kojoj meri lovac (obican lovac) prekrsio pravila ponasanja.
Pa zar se u taj lov nije odazvao na poziv rukovodstva?
To se svodi na cinjenicu da biste morali znaci i pri ulasku u gradski autobus pogledati za svaki slucaj da li vozac ima dozvolu za voznju

Alo, pa ako tako krenemo sa proverama u ovoj zemlji ce sve stati
Medjutim, nekome je ovo samo bio dobar povod da saku lovaca jednostavno pocisti

hi
Sačuvana

Vuk ne vije što je mesa gladan, nego vije da družinu svije!
kaludra
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #19 poslato: Март 04, 2014, 11:23:38 »

sto rece bogi
komandna odgovornost
ako su oni svesno pozvali clanstvo...
Sačuvana
KOBI
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #20 poslato: Март 04, 2014, 01:32:56 »

Kada se lov zatvori gotovo je,oruzje se detaljno cisti i konzervira..Doduse moze se ici pucat na streljanu ko hoce.Ocito je nekima malo i hoce jos,a kad se nesto forsira onda to vecinom ne zavrsi dobro.Sve ih treba kazniti.
Sačuvana
Krilas911
Gost
« Odgovor #21 poslato: Март 04, 2014, 05:12:18 »

Svemu jednom dodje kraj a to u vecini slicaja kad dodje ume da ZABOLI!

Suvise je pogresnih ljudi na pogresnom mestu sa pogresnim ophodjenjem,olakim shvatanjem i bukvalnom samovoljom.

Ljudci zivot nema cenu i to sam pomenuo vise puta na ovom forumu i kada sam postavio jednu slicnu fotografiju ovoj u ovom namenskom
 odelu za grupni pogonski lov na Divlih Svinja ili za bilo koji drugi lov u kome se praktikuje pogon i veci broj ucesnika u lovu gde se puca na divljac u pokretu ili trku.
Pojedinci su terali neku vrsti sale i komike.

Ovo odelo nije NEPROBOJNO pancirsko ali je jako uocljivo i u vasem pravci moze podici pusku samo neko ko ima ozbilne probleme sa VIDOM.

Ovakvo ili odelo ovog topa vam nece pomoci ni kod krsenja zakona i propisa ako krenete u grupni lov kada je istom za to vreme isteklo po Lovnom kalendaru.

Ovako se to radi u zemljama gde se na bezbednost svih ucesnika u lovu polaze ogromna paznja i postovanje propisa o bezbednosti

Ko nema markirnu jaknu-prsluk nema ulaska u terem, moze da sedi pokraj lovacke vatre!
Nema PP-3 u red Brenek ili karabinska dzebana.

Organizator ili Predsednik snosi punu odgovornost od same oganizacije bezbednosti sta se i kolio lovi na kom mestu do samog zajednickog lovackog rucka!
Sačuvana
goranče
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #22 poslato: Март 04, 2014, 07:47:33 »

Svaki lovac treba da zna kad je lovostaj i na poziv rukovodstva ne treba da se odazove.
 To nije opravdanje. Da ih je rukovodstvo pozvalo u klasican krivolov, da li bi ti to bilo opravdanje pred sudom?
Sačuvana
steel
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

s.rodic@hotmail.com
« Odgovor #23 poslato: Март 04, 2014, 08:03:31 »

Lepo zboris gorance, ali da se mi ovde ne lazemo bar 90% lovaca u Srbiji nezna do kojeg je datuma dozvoljen lov pojedinacni za odredjenu vrstu a kamoli grupni. Za to im sluzi bilten da procitaju.
Dosta njih se inormise po forumima a sta cemo sa onom koji ne umeju sa komp i li nemaju inter.?
Tako da jedinu odgovornis snosi rukovodstvo LU.
Pisalo se vec o slicnoj temi kad se ide u grupni lov da li neko dobije dozvolu ili ona ostaje kod rukovodstva ,upravnia, lovocovara ili kod koga vec.
Sačuvana

Vuk ne vije što je mesa gladan, nego vije da družinu svije!
ProfiHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #24 poslato: Март 04, 2014, 08:48:16 »

Ako sam ja jedan od ucesnika lova sa vise lovaca tj vecoj hajci i koja je po pravilniku organizovana i sada ako jedan od ucesnika napravi neku glupost ili nedaj boze nekog rani,pa necu ja da budem odgovoran,nego licno ta osoba,cak u tom slucaju ni organizator lova nema nikakvu odgovornost jer se podrazumeva da je pre samog lova svima objasnio pravila i sam lov kako se izvodi.

Kada se ide u grupni lov dozvola ostaje ili je sa sobom nosi grupovodja ili lovnik jer nije obavezno prisustvo nekog iz uprave.

Naravno da nije nikakvo opravdanje da vecina nasih lovaca nezna kada i do kada se sme sta loviti jer svaka uprava salje pisanim putem kada se i koliko lovi plemenita divljac,a za stetocine onaj ko nezna do kada sme sta da lovi i treba da se kazni a i netreba ni da bude lovac kada te osnovne stvari nezna.Nikakvo opravdanje tu ne pije vodu.

Sačuvana

Lako je stici do vrha,mnogo je teze  tu i ostati
goranče
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #25 poslato: Март 04, 2014, 09:36:33 »

Nisam ni rekao da će svi učesnici lova odgovarati za ranjavanje...

Za ranjavanje, odgovaraće lovac koji je pucao, i lica koja su odgovorna za organizaciju i bezbednost.
  Ostali će odgovarati za učestvovanje u nezakonitom lovu. Nije ništa lično, ali to je zakon.
 Nepoznvanje zakonskih odredbi ne oslobađa počinioca dela za učinjeno delo.Ignorantia iuris non excusat
  To što 70% lovaca ne zna pravilnik o lovostaju, direktno je njihova krivica, kao i krivica uprave lovačkog društva koju su oni sami demokratski izabrali. I niko me ne može ubediti da to tako treba da bude.

Što neko pomenu...Kad sedneš da voziš auto, moraš da znaš propise. Probaj policajcu ili sudiji za prekršaje da kažeš da nisi znao da je zabranjeno proći na crveno svetlo. Šta misliš, da li će te osloboditi?

Možete vi braniti te ljude i nalaziti im opravdanja, ali razmislite samo koliku su štetu naneli kompletnom lovstvu Srbije.
 Kakva se slika o lovcima izgrađuje u javnosti posle ovakvih događaja i ovakvih naslova u štampi?

Vidim da se mnogi ustežu da daju komentar ovde.
 Zbog takve politike ne zameranja, ovakvi nemili događaji se i dešavaju.

I još nešto...Da li bi vi koji tražite opravdanje tako isto razmišljali da ste bili ispred cevi lovca koji je pucao?
 Ja sam imao sličan događaj kada je ceo snop 12-ice proleteo na par santimetara od mog stomaka. I to sa manje od metar razdaljine. Ja sam otvarao prednja leva vrata na kolima a snop sačme je probio staklo na zadnjim vratima pored mene. Kolega je unosio pušku sa desne strane da je spusti na zadnje sedište, kad mu je opalila.
  Opet ponavljam, nije ovo ništa lično, te ljude uopšte i ne poznajem, ali mnogo je nesreća ove godine.

Sačuvana
Krilas911
Gost
« Odgovor #26 poslato: Март 04, 2014, 10:16:45 »

Gorance slazem se sa tobom u potpunosti.

I sad se radja kljucni stav.

Svi ovi nemili dogadjaji se upravo dogadjaju jer se lovu prilsazi na sasvim pogresan nacin i smatra se SPORTOM,HOBIJEM,LAKOM PRE PODNEVNOM ZANIMACIJOM i JEDAN RAZLOG VISE DA SE NEDELJOM NIJE KUCI.

Sve se iprovizuje i ide na onu opciju VALjDA NECE BAS TO NAMA DA SE DESI i VIDIS KAKO JE TESKA SITUACIJA PUSTI LjUDE.
Izmedju lova ce se stvaraju OPKLADE ko ce PRVI da odstreli ili ko ce vise da ODSTRELI u lovnoj sezini prave se statistike izmedju lovaca i proglasavaju NAJBOLJI.

Po meni ovo je STRASNI i to nije LOV barem ne onakav kakav bi trebao i morao biti!

Kolege Lovci bio sam u jednom lovu na Zeca i Fazana gde domacini lovci svi do jednog koiriste 6-cu i 8-cu a bio sam i u lovu na prepelice gde par lovaca puca na prepelicu 8-om bio sam u lovu gde me je Jasen spasao i sacmeni snop se zaustavio u njega inace da nije bilo Jasena noge bi mi stradale jer je lovac video u tom trenutku samo ZECA i vise ga nista nije zanimalo osim MESO na stolu SINKO.

Sačuvana
ProfiHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #27 poslato: Март 04, 2014, 10:29:15 »

Ja neznam ko ovaj nemili slucaj ako je tacan moze i da pokusa da opravda,bice jako dobro da svi izvucemo pouke iz ovog slucaja u buducim lovovima.

A izostanak komentara moze biti iz vise razloga, ili su njih dosta licno ucestvovala u slicnim lovovima ili ih jednostavno ovo nezanima.
Sačuvana

Lako je stici do vrha,mnogo je teze  tu i ostati
Bogi
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

произвођач вабилица

WWW E-mail
« Odgovor #28 poslato: Март 05, 2014, 08:05:24 »

Svaki lovac treba da zna kad je lovostaj i na poziv rukovodstva ne treba da se odazove.
 To nije opravdanje. Da ih je rukovodstvo pozvalo u klasican krivolov, da li bi ti to bilo opravdanje pred sudom?

Onda je ovo ANARHIJA ?
Shto bi ucestvovao u izboru bilo kog rukovodstva ako u startu imam nameru da ne postujem isto?
Svako legalno, na demokratski nacin izabrano rukovodstvo je rukovodstvo cijim se stavovima i odlukama licno povinujemo pa i u slucaju da mislimo drugacije, jer polazimo od osnovnog postulata NJIH JE VECINA IZABRALA
Sačuvana

Код мене можете у свако доба поручити вабилицу за:
ЛИСИЦУ,ПАТКУ,СРНДАЋА,ГУСКУ.....
srbin
Gost
« Odgovor #29 poslato: Март 05, 2014, 08:23:28 »

Тема је одлична, па да и ја дам свој допринос....

Суштина проблема није то су позвани на обавезну акцију...
Суштина је да 60ак људи који себе називају ловциима не зна да се после 28.02. предатори не могу ловити у групном лову!
Још је горе ако су знали али нису смели или хтели да кажу.... зна се како пролазе они који противурече дуговима челницима...нема више 2 зеца, 3 зеца.....нема дозволе за лов....
КЛИМОГЛАВЦИ....

Видим многи покушавају да оправдају ово што се десило....АЛИ, НЕМА ОПРАВДАЊА....
Или су пи.де које не смеју да изађу из мишије рупе са својим мишљењем, или шабани који не знају основне ствари...
КЛИМОГЛАВЦИ....
Ово говори о ситуацији уопште, потеже многа питања, а требало би и одговорности.....

Како се нико не запита КАКО ЈЕ МОГУЋЕ ДА 60 ЛОВАЦА У КОВИЉУ НЕ ЗНА ДА ЈЕ ТАКАВ ЛОВ ЗАБРАЊЕН, ИЛИ ЗНАЈУ АЛИ ИХ БАШ БРИГА?
КОЛИКО У ВРБАСУ?
ИСТО НА ЗЛАТИБОРУ, АЛИ 1000 ЛОВАЦА?

Наредили истакнути....цврц....шта да су наредили да се неко ликвидира под претњом плаћања 1000 динара?
Да ли би то било оправдање?
Па и у војсци се може одбити наређење да се крши закон!!!

Сви су криви....до једног, а организатори су најкривљи и чини ми се да би лако могли завршити у затвору....што је права мера њихове глупости....

Који би био разлог за абОлирање било кога?Huh?
Порука би била стравична...МОЖЕ СЕ ЛОВИТИ СУПРОТНО ОДРЕДБАМА ПРАВИЛНИКА О ЛОВОСТАЈУ БЕЗ ПОСЛЕДИЦА!!!

Надам се само да се нећемо ове глупости сећати по трагедији и да ће се несретни човек опоравити.

ГДЕ ЈА ЖИВИМ!!!!
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: