DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161367 poruka u 7275 tema- 6980 članova - Poslednji član: aleksa101

Новембар 17, 2019, 11:11:11
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: [1] 2 3   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Bezbednost bez kompromisa  (Pročitano 9945 puta)
kos
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« poslato: Март 03, 2014, 09:54:51 »

Podstaknut nemilim dogadjajem iz Kovilja otvaram novu temu. Zalosno je to sto se desilo i boricu se na ovom forumu za bezbednost u lovu bez kompromisa. Nadam se da cu imati podrsku urednika, moderatora i svih dobronamernih lovaca. Znam da ce biti i onih drugih, da ce biti grubih reci ,ali ako uspemo da se sacuvamo kroz edukaciju na forumu od ijedne povrede smatracu uspehom. Hteo sam i ranije da pokrenem ovu temu postaknut jednom hajkom od ove sezone koja se ako me secanje ne vara isto bila organizovana u Kovilju gde se lovila i d.svinja, a bila je reportaza u Predatoru gde se na slikama vide lovci sa karabinima bez obaveznih markera jakih boja (prsluka, sesira,kapa...), a pri tom je bila i magla. Hteo sam da pisem i listu Predator, ali nisam. Da jesam, mozda se ovo ne bi ni desilo.
Dobar pogled
Sačuvana
ProfiHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1 poslato: Март 03, 2014, 11:58:10 »

Kolega Kos,tema ti je na mestu i trebala je biti i ranije pokrenuta al nikada nije kasno,samo kada pomenes edukaciju u bilo kom smislu nekom se ovde na forumu podigne kosa na glavi.Jako problematicna tema u smislu kako poboljsati bezbednost kod nasih lovaca koji su navikli kako su navikli da love i svakog koga bi pitao rekao bi ma kakavi mi pazimo dovoljno,al posle se desi nesto sto netreba da se desi.

Samo ne bih voleo da sada posle ovog nemilog dogadjaja nadlezni organi to shvate da smo svi takvi pa da nam zarezu neke pravilnike ili zabrane,jer mislim da je svako za sebe posebno odgovoran plus organizator lova posebno.

Inace svaka cast na temi  good
Sačuvana

Lako je stici do vrha,mnogo je teze  tu i ostati
Krilas911
Gost
« Odgovor #2 poslato: Март 03, 2014, 12:29:15 »

Kos ja te podrzavam u otvaranje ove teme i bice mi drago ako se bilo sta uradi po tom pitanju,da se svest nasih lovaca dovede na taj stepen da lovac nije lovac po svaku cenu i da je najmanje bitno dali je divljac odstreljena i koji broj i ko je naj vise odstrelio.

Od samog mog dolaska na ovo imaginarno druzenje  sam se borim da se svest nasih kolega lovac podigne na visi nivo!
Da lov nije ZABAVA SPORT I HOBI i da ne trpi inprovizacije, zanearivanje, spajanje nespojivog ne promisljene postupke ujedno ne postovanje lovackog kodeksa i etika.
Da teska finansiskoj situaciji nema opravdanje i da ljuci zivot nema cenu.

Sačuvana
Max011
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

To sam ja samo me zeza komp...

« Odgovor #3 poslato: Март 03, 2014, 01:14:14 »

A šta se desilo u Kovilju ?
Sačuvana

Teško je prvih 100 godina...
sremac
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #4 poslato: Март 03, 2014, 01:16:03 »

Dali neko moze da mi napise sta se to tacno desilo.na terenu sam mesec dana,tako da nisam nista cuo
Sačuvana
ProfiHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: Март 03, 2014, 01:17:37 »

A šta se desilo u Kovilju ?

O tome  sta se desilo kolege imate link na temi vuk od juce,pozdrav
Sačuvana

Lako je stici do vrha,mnogo je teze  tu i ostati
Krilas911
Gost
« Odgovor #6 poslato: Март 03, 2014, 03:24:15 »

Dali neko moze da mi napise sta se to tacno desilo.na terenu sam mesec dana,tako da nisam nista cuo

Kovilj, kod Novog Sada: Još jedno teško ranjavanje lovca u nezakonitom lovu na predatore!

Kako Srbijalov nezvanično saznaje, danas, 02.03.2014. oko 9:30 h, u ataru sela Kovilj kod Novog Sada, došlo je do teškog ranjavanja lovca u grupnom lovu na predatore!

Teško je ranjen lovac S.P. star oko 60 godina, a pogodjen je u glavu hicem iz lovačke patrone sa krupnom sačmom, moguće je da je korišćena čak i municija PP (tri u red)! Ispituje se da li je pogodak bio direktan, ili je posledica rikošeta, čemu je PP sačma sklona. Po nekim pričama koje se čuju, izgleda da je jedna dramlija ostala u organizmu ranjenog, koji je u vrlo teškom stanju prebačen na hirurgiju bolnice u Novom Sadu, sa za sada neizvesnom prognozom!

Da zlo bude veće, ovaj grupni lov je organizovan u vreme kada je propisima izvodjenje lova na taj način zabranjeno propisima(dozvoljen je grupni lov na vuka, šakala i lisicu do 28.02.)! Ispituje se i uloga rukovodstva koviljskog LD u organizaciji ovog lova.

Ni tu nije kraj, nego su izgleda lovci njih 54 samoinicijativno, bez dozvole za grupni lov koju i nije moguće dobiti od korisnika lovišta (LU Novi Sad) za taj datum, na svoju ruku izašli u lovište!  Prema svedočenju očevidaca, policija je na licu mesta u ataru, i svim učesnicima u nezakonitom lovu oduzima oružje i pokreće krivične prijave. Nepotvrdjene vesti kažu da je sa policijom prisutan i neko iz pravosudnih organa, nije poznato da li je u pitanju tužilac, ili istražni sudija.

Istraga će pokazati ko je bio inicijator i organizator ovog nezakonitog lova. Po rečima nekih lovaca, čak je prethodnih dana bilo telefonskih poziva da lovci dodju i učestvuju u ovom nezakonitom lovu!! Skoro svi učesnici lova su lovci članovi LD iz Kovilja, a pošto sad ostaju bez oružja i sa krivičnim prijavama gube status lovca, onda je i sudbina koviljske lovačke organizacije vrlo neizvesna!!

Sve ove informacije su nezvanične, ali proverene na više mesta. Očekujemo dalje informacije, pa ćemo ih objaviti nakon provere. Nadamo se da epilog ovog dogadjaja neće završiti tragično, i da će se ranjeni lovac izvući.
Sačuvana
goranv
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na forumu Lorist u 2015 godini

« Odgovor #7 poslato: Март 03, 2014, 04:24:58 »

Da covek prezivi i da mu bude kako treba,yebes puske.
Svako ko krene u neku nezakonitu radnju,mora da bude svestan posledica.Krenulo 50 ljudi u krivolov!!!
Sačuvana

Huntercro
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #8 poslato: Март 03, 2014, 04:48:10 »

Lov ako se čovjek ne bavi profesionalno, je sport, hobi ili amatersko bavljenje nečim.

Sve ovo objašnjava da nije profesionalno.

Nekome to očito nije jasno.

profesionalizam = bavljenje nečim kao zanimanjem i za plaću; suprotnost od amaterizam

Lovove vodi lovnik ili grupovođa, lovovođa ili nekim drugim imenom iskusan lovac.

Nadalje, u lovu je davno sve izmišljeno i ne treba izmišljat toplu vodu, nema mjesta improvizacijama, nego se bespogovorno mora slušat osobu koja taj dan vodi lov. Obilježavajući prsluci pomažu u skupnom lovu radi lakšeg uočavanja lovca do sebe, ispred sebe ili iza sebe. Oni se nose na jaknama ili na košuljama, nikako na nogama jer su noge obično u travi. Prihvatljivo je još i traka jarke boje na šeširu ili sama kapa iste boje.
Upotreba krive municije može dovesti do neželjenih posljedica, a za sve je odgovoran čovjek koji vodi lov, jer nije pregledao i nije odstranio to iz lova.
Tko se ne zna ponašati u lovu, tog čovjeka treba odstraniti iz lova, ali za to treba imati muda jer je drug ili partijski jak, ili je fukara, ili je neki direktor ili šta ja znam i onda se ide linijom manjeg otpora, pa kad ga se na vrijeme ne spriječi nastane s****.

Ko nikad nije vodio skupni lov sa nekoliko desetaka ljudi i ne zna probleme oko toga.

Sva lovačka društva, pa i poput mojega nismo profesionalci, jer nam to nije zanimanje i od toga ne živimo, već smo lovci amateri koji se pridržavamo lovnih pravila i etike, a nadzire nas lovnik i osoba za provedbu lovnogospodarske rije osnove.

Svi mi prije lova pokazujemo pri upisu sudionika lova, lovniku: oružne listove, lovačke iskaznice i papire za psa. Ukoliko je u pitanju lovačka puška, ona u oružnom listu nosi predznak lovačka, pa taman to bio i M76. Ostalo oružje koje nema taj predznak ne može se koristiti u lovu. U većini lovačkih društava ne odobravaju nošenje vojne maskirne odore.
Svi moramo imati ili prsluke ili trake u skupnom lovu. Krećemo se u ravnini, bez isturanja pojedinaca. I onda, na kraju lov je uspješan kad se vratimo svi živi i zdravi kući, a usto još ponešto i odstrelimo.
I onda o čemu pričate o lov je ovo lov je ono, oko lova je sve davno izmišljeno.
Ovdje u Kovilju se radi o nečemu o čemu će istraga pokazati svoje, dal je bio krivolov, dal je bio nesretni slučaj, dal gruba nepažnja sudionika, dal kriva upotreba lovačke municije, a mi nismo tu da nekoga osuđujemo ili neosuđujemo, nego da svojim prisustvom i primjerom u narednim lovovima izvedemo neke kolege na pravi put dal to bio savjet, pod*** ili ukor.
Ako svako riješi jednog, učinili smo puno.

Sačuvana
bogoljub
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: Март 03, 2014, 08:42:43 »

Kovilj, kod Novog Sada: Još jedno teško ranjavanje lovca u nezakonitom lovu na predatore!

Kako Srbijalov nezvanično saznaje, danas, 02.03.2014. oko 9:30 h, u ataru sela Kovilj kod Novog Sada, došlo je do teškog ranjavanja lovca u grupnom lovu na predatore!

Teško je ranjen lovac S.P. star oko 60 godina, a pogodjen je u glavu hicem iz lovačke patrone sa krupnom sačmom, moguće je da je korišćena čak i municija PP (tri u red)! Ispituje se da li je pogodak bio direktan, ili je posledica rikošeta, čemu je PP sačma sklona. Po nekim pričama koje se čuju, izgleda da je jedna dramlija ostala u organizmu ranjenog, koji je u vrlo teškom stanju prebačen na hirurgiju bolnice u Novom Sadu, sa za sada neizvesnom prognozom!
Nije to baš tako njih 54 samoinicijativno izašlo u lov na predatore 02.3.2014. neko je dao inicijativu na skupštini 01.3.2014. ko li je taj nesretnik ? nebih mu bio u koži.
Da zlo bude veće, ovaj grupni lov je organizovan u vreme kada je propisima izvodjenje lova na taj način zabranjeno propisima(dozvoljen je grupni lov na vuka, šakala i lisicu do 28.02.)! Ispituje se i uloga rukovodstva koviljskog LD u organizaciji ovog lova.

Ni tu nije kraj, nego su izgleda lovci njih 54 samoinicijativno, bez dozvole za grupni lov koju i nije moguće dobiti od korisnika lovišta (LU Novi Sad) za taj datum, na svoju ruku izašli u lovište!  Prema svedočenju očevidaca, policija je na licu mesta u ataru, i svim učesnicima u nezakonitom lovu oduzima oružje i pokreće krivične prijave. Nepotvrdjene vesti kažu da je sa policijom prisutan i neko iz pravosudnih organa, nije poznato da li je u pitanju tužilac, ili istražni sudija.

Istraga će pokazati ko je bio inicijator i organizator ovog nezakonitog lova. Po rečima nekih lovaca, čak je prethodnih dana bilo telefonskih poziva da lovci dodju i učestvuju u ovom nezakonitom lovu!! Skoro svi učesnici lova su lovci članovi LD iz Kovilja, a pošto sad ostaju bez oružja i sa krivičnim prijavama gube status lovca, onda je i sudbina koviljske lovačke organizacije vrlo neizvesna!!

Sve ove informacije su nezvanične, ali proverene na više mesta. Očekujemo dalje informacije, pa ćemo ih objaviti nakon provere. Nadamo se da epilog ovog dogadjaja neće završiti tragično, i da će se ranjeni lovac izvući.
Sačuvana

Gledala mi Ciganka u dlan i kaže:
- Do 35. godine nećeš imati para i mučit ćeš se.
Ja je pitam:
- A poslije 35.?
A ona će:
- Će se navikneš na to.
Krilas911
Gost
« Odgovor #10 poslato: Март 03, 2014, 09:29:17 »

Lov ako se čovjek ne bavi profesionalno, je sport, hobi ili amatersko bavljenje nečim.

Izvini ,Lov je SPORT?
Sa kim se ti to ili protiv koga boris?
Izvini, Lov je HOBI?
Hobi je naprimer Filatelija?
Lov nazvati amaterski bavljenje necim je neso jako jako ruzno i nepristojno!
Omalovazavane iskrenih lovaca koji ulazu poslednje atome svoje snage da lovsto podignu na najvisi nivo a veruj mi mnogi za taj trud i rad  ne primaju nikakvu novcanu nadoknadu.

LOV je e`moj druze Zagrebacki ako nisi znao STRAST!
Nesto sa cim se covek rodi ili se ne rodi!
Doduse ima i takvih koji nemogu skrenuti nikakvu paznju(pozornost)na svoju licnost pa se uhvate lovacke puske da bi bili deo price i onda sve pogresno rade.
Prave iprovizacije i spajaju ne spojivo,pa tako svojom utrkom koja se pojavi ni od kud a lako se siri leci kao i svaka zaraza tesko i tako unakazise opstu sliku LOVSTVA.

Sačuvana
Huntercro
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #11 poslato: Март 03, 2014, 10:13:54 »

za bolesne postoje bolnice,
za lude ludnice,
 a za budale nema ništa - zato ih ima svuda
Sačuvana
goma0702
Senior
Van mreže Van mreže

Не можеш ако нећеш !

« Odgovor #12 poslato: Март 03, 2014, 10:32:35 »

Da li možemo nazvati lov Strastvenim hobijem?
Neko voli lov iz strasti,nekome je hobi,nekome je posao...
Jbg...
Ja sam i za strast i za hobi i za posao i za SVE!

Sačuvana
Krilas911
Gost
« Odgovor #13 poslato: Март 03, 2014, 10:39:31 »

Zar i ovdi?
Sačuvana
goma0702
Senior
Van mreže Van mreže

Не можеш ако нећеш !

« Odgovor #14 poslato: Март 03, 2014, 10:48:54 »

Zar i ovdi?

Ma jok kolega Krilaš.
Mi smo ovde svi prijateljski nastrojeni.
Nego htedoh napisati,ako u lovu ne pazimo na sebe,onda kako da pazimo na druge.
Jednostavno zar ne.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: