DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161364 poruka u 7275 tema- 6980 članova - Poslednji član: aleksa101

Новембар 17, 2019, 09:52:06
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Prvi srpski lovački forumORUŽJE, MUNICIJA, OPTIKE I MONTAŽEMUNICIJA (Urednik: swift)Slike izvadjenih (ispucanih) Zrna - Razni Kalibri
Stranice: [1] 2 3 ... 14   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Slike izvadjenih (ispucanih) Zrna - Razni Kalibri  (Pročitano 93541 puta)
Jäger und Jagd
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

Jagd ist kein Hobby, Jagd ist Leidenschaft!

« poslato: Децембар 21, 2008, 08:40:18 »

Mogli bi u ovoj temi da diskutujemno malo o Balistickim podacima raznih kalibara, raznih gramaza i o razlicitim proizvodjacima.
Evo ja cu priloziti jedno Zrno od proteklog Petka.

Radi se o kal 7x64, Zrno je RWS Tug klasic od 11,5 gr ili 177 grena.
Pucanj s nekih 170 metra, zrno je probilo obe plecke.
Pronasao sam ga iza odstreljenog grla u zemlji zariveno nekih 30 cm.
Sačuvana

I*A*A*M*M
Gaga Lovac

Pisi i Citaj Istinu.
Lazes Druge, Lazes i Sebe.
1Schultz and Larsen
Početnik
*
Van mreže Van mreže

Carpe Diem

« Odgovor #1 poslato: Децембар 21, 2008, 10:54:54 »

Kal. 65x55SM Zrna North fork i Trophy Bonded Bear Claw. Oba tezine 140grs. 9,1 gram. Izvadjeni iz losova tezine 260-370kg. Rucno motana municija. Pucano od 50- do 100m.

Dva premium zrna. Po meni, mozda najbolja sto se moze kupiti.
Sačuvana

Schultz & Larsen
systematic precision

"You are here to hunt - if long range shooting appeals to you more than hunting, then surely the rifle range will suit you better."

John Pondoro Taylor
tasa
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: Децембар 22, 2008, 06:20:47 »

7x64 Grom,10g, daljina pucanja oko 150m.
Sačuvana

"Svima Vama treba šaka, faktura par štaka, batina davat, da da batina Vam dat :-) "
1Schultz and Larsen
Početnik
*
Van mreže Van mreže

Carpe Diem

« Odgovor #3 poslato: Децембар 22, 2008, 10:31:35 »

Tipicni Grom. Zrno ze "izulo". Olovo ispalo iz kosulje. A ostalo je na mjestu Grin
Sačuvana

Schultz & Larsen
systematic precision

"You are here to hunt - if long range shooting appeals to you more than hunting, then surely the rifle range will suit you better."

John Pondoro Taylor
Brno
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: Децембар 23, 2008, 07:53:39 »

Evo neka zrna iz sačmarice.
Sačuvana
Brno
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: Децембар 23, 2008, 10:57:00 »

Zrno Grom u kalibru 7X57R, 10,2gr
Izvađeno iz Vepra.
Sačuvana
krauc
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

NAJBOLJI NA FORUMU LORIST U 2009 GODINI

« Odgovor #6 poslato: Децембар 23, 2008, 06:28:26 »

Evo dva razlicita zrna izvadjena iz DS.Daljina pucanja je bila ista oko 150met,pogodci skoro isti u plecku i oba su kacila rebra.Izvadjena su iz suprotne plecke.DS su bile iste tezine oko 90kg.Reakcija na pogodak je bila ista kao i duzina bega od mesta nastrela koja je iznosila oko 60met.

DOBAR POGLED!!!
Sačuvana
krauc
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: Јануар 03, 2009, 07:59:57 »

Evo jednog lepog primera deformacije zrna bas kao na reklami.Radi se o Blaserovom zrnu CDP 12,7gr.Proslo je kroz plecku vepra od 140kg. na daljini od 90met.

DOBAR POGLED!!!
Sačuvana
car
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #8 poslato: Јануар 03, 2009, 08:44:01 »

Evo da prilozim i ja jedno zrno kal  7,62x39 tezine 8g ,izvadjeno iz sakala zrno se izulo iz kosuljice ali je i odneo pogodak prilicno daleko nekih 170 koraka,cak me iznenadilo.
Deo zrna koji sam nasao se zakucao u kicmu a ostatak se prosuo kroz sakala ali male izlazne rupe cudno
Sačuvana

Volim lov i pecene prasice
krilašgoran
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Goran

« Odgovor #9 poslato: Јануар 04, 2009, 01:20:40 »

Deformacija zrna Norma proizvodnog programa.

Pozdrav
Dobar Pogled
Sačuvana

E moj druže stari u moru koim plivaš,mlogi su se utopili.
Tako stoje stvari,više misliš manje bivaš,mlogi su tu vodu popili.
krauc
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #10 poslato: Јануар 04, 2009, 07:31:50 »

Zrno H Mantel RWS cal. 7x64 11,2gr izvadjeno iz DS.Pucano sa daljine od 100tinak met.Pucano malo u koso spic rebara,a zrno izvadjeno iz suprotne plecke.DS tezine oko 100kg.

DOBAR POGLED!!!
Sačuvana
krauc
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #11 poslato: Јануар 04, 2009, 07:51:16 »

Zrno Grom PPU 7X64 10gr.Izvadjeno iz DS tezine oko 120kg.Pucano sa daljine od 50tak metara,pogodak u plecku i izvadjeno iz suprotne.Imao sam priliku da u vise primera vidm Grom posle pogodka u divljac i svaki put je olovo izletelo,otvaranje kosuljice nije bilo simetricno i zrna su bila u neobicnom polozaju u odnosu na pravac iz kojeg su ispaljena.Stekao sam utisak da nakon ispadanja olova zrno izgubi balans i kao da se tumba kroz telo?

DOBAR POGLED!!!
Sačuvana
bane30
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Ako kanis pobijediti nesmes izgubiti!

« Odgovor #12 poslato: Јануар 04, 2009, 08:18:46 »

Koliko ja kontam ta zrna bi trebalo da izadju napolje? Da to nisu slabi kalibri za svinje?
Sačuvana
Jastreb
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

>>>>>---------------->

« Odgovor #13 poslato: Јануар 05, 2009, 03:17:09 »

Ma gde slabi Bane... u principu, zrno, ako samo "prosvira" kroz divljach, ne prenese dovoljno energije na cilj... smrtonosnije je ako se pravilno izdeformishe i prenese punu silu na metu, ali je u sluchaju ranjavanja teze pratiti zbog manjka krvnog traga..

Ovo shto se deshava sa Gromom, nikako ne bi smelo da se deshava.. losha izrada zrna i koshuljica se odvoji od olova... olovo produzi, a koshuljica, kao laksha se istumba unutar cilja i jako brzo izgubi energiju.. olovo mozda usputno napravi josh koju znachajnu povredu, ali sve u svemu ogromna degradacija potencijalnog uchinka na cilju...
Sačuvana

Brno
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #14 poslato: Јануар 05, 2009, 03:52:55 »

Krauc iskreno svakim danom me iznenađuješ delikatnim zapažanjima, koja sam i ja iskusio ali nisam smeo da tvrdim.
Tačno ista iskustva imam sa Grom zrnima, iako ih koristim tek od maja meseca 2008, zrna grom lutaju po telu divljači. Naime desilo mi se a nisam znao kako da svinju koja je stajala koso i gledala prema meni pogodim lepo u špic plećke i nađem zrno na zadnjici, ali zrno nije išlo prvolinijski već je skrenulo pa čak i delom buta išlo ispod kože i opet ušlo u dubinu mesa i zaustavilo se u blizini repa na zadnjici. Uglavnom zrno je menjalo nekoliko puta drastično smer kretanja. Na zrnu ni traga od olovnog jezgra.
Za neverovati ali sa klasičnim SP zrnima od prvog partizana do sada sam imao najmanje nekih iznenađenja, svaki dobar pogodak je odradio svoje bez obzira na sve. Mnogo faktora utiče na izgled izvađenog zrna iz divljači pa i istog proizvođača, nalazio sam idealne pečurke SP-a ali i fragmente samo od zrna, ili samo košuljicu bakra a olova samo u fragmentima. Znači nema pravila.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 14   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: