DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

159837 poruka u 7072 tema- 6836 članova - Poslednji član: dzoni 88

Септембар 25, 2018, 06:46:44
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 [2]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: najtoplije i najpogodnije cizme za lov  (Pročitano 11869 puta)
S.M.
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #15 poslato: Фебруар 04, 2014, 01:51:17 »

nekako mi planika uliva vise poverenja od ovih drugih proizvodjaca koji se mogu naci kod nas a koji su pravljeni ko zna gde i verovatno za trzista trecih zemalja.

najvise mi odgovara model NANOS jer je najdublji ali tamo na njihovom sajtu ovaj model su okarakterisali kao planinski i ima oznaku

dok recimo modeli BRANA,MANGART i FORESTER su oznaceni kao  alpinisticki ali su plići i pored ove imaju i oznaku

Sačuvana
Nikola Vojinovic
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na Forumu u 2012 godini

« Odgovor #16 poslato: Фебруар 04, 2014, 02:22:03 »

Kolega, mislim da nije drasticna razlika u dubini cipela, ali je kod Forester modela vibrom djon, veruj da nema razlike da li hodas po kamenoj, sumskoj ili blatnjavoj podlozi! Lepo "se drze" za podlogu na strmom terenu i na snegu, u svakom slucaju treba isprobati...  hi
Sačuvana

Priroda, kerovi i lov
steel
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

s.rodic@hotmail.com
« Odgovor #17 poslato: Фебруар 04, 2014, 02:40:44 »

Koristim Aigle vac 5 godina, vibrom djon od goretex-a,
 prezadovoljan

Sačuvana

Vuk ne vije što je mesa gladan, nego vije da družinu svije!
S.M.
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #18 poslato: Фебруар 04, 2014, 03:34:49 »

najverovatnije cu uzeti  MANGART ili FORESTER model od planike.
nego samo jos jedno pitanje, znam da svakako zimska obuca mora da bude komotnija ali da li uzeti recimo za broj vece pa da moze i vunena carapa da se obuje ili samo da budu nesto komotnije ali sa sa obisnom punijom carapom?
Sačuvana
Nikola Vojinovic
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na Forumu u 2012 godini

« Odgovor #19 poslato: Фебруар 04, 2014, 09:42:05 »

Treba uzeti komotnije zbog cirkulacije, ukoliko hodas dosta, ne treba nikakva termo carapa, tople su i ovako, za stajanje u mestu nije lose da imas deblje, odvojene su dovoljno od zemlje, da ne osecas hladnocu, nije lose da uzmes i sprej, imaju ga u planici, isprskas ih pre izlasak na teren...
Sačuvana

Priroda, kerovi i lov
HuntingFan
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #20 poslato: Фебруар 07, 2014, 02:22:53 »

I meni bi trebala preporuka za čizme teren CG ,ako ko zna nije nešto težak ima kamenjara ali ne toliko , bitno da su tople a da nisu teske do 50-60E.
Sačuvana
slobo
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #21 poslato: Фебруар 08, 2014, 05:04:19 »

Ovo,po meni,nisu cizme,nego cipele.
Sačuvana
S.M.
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #22 poslato: Децембар 15, 2014, 02:53:14 »

Posto prosla zima i nije bila zima, ove godine sam uzeo SALOMON ANNKA cipele. Namenjene su za temperature do minus 25 a kao ne bi trebalo noga da se znoji u njima.
Moj utisak posle jednog izlaska na teran u njima je da su udobne i lagane. Vreme nije bilo bas hladno pa nisam mogao da ih testiram  a hladnncu. Pesacio sam par kilometara i noga mi se nije znojila. E sad videcu kako se biti kad stvarno zahladni ali tacunam da je to ipak ozbiljan proizvodjac..
Sačuvana
cile
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #23 poslato: Децембар 20, 2014, 09:34:16 »

Ako neko planira da kupi čizme koje će koristiti za vreme čekanja mogu da preporučim oba modela sa slike.

Ove zelene su bolje ukoliko je sneg dublji i mekši, nekoliko lovaca ih koristi već 20 god. , jedino nisu pogodne za duže hodanje jer se noge brzo oznoje u njima. Mislim da se i dalje mogu kupiti u Ketneru.
   Ove sa pertlama imaju promenljiv uložak i dobre su za plići sneg, suvomrazicu i sl, nisam siguran da li ih još uvek prodaje Frankonia.
Sačuvana
dreger
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #24 poslato: Децембар 26, 2014, 02:29:56 »

A sta mislite o ovim zimskim cizmama,dal mozda neko ima ili je imao prilike da ih vidi .
1.Demar predator.od Eva kompozitnog penastog materijala,ulozak se vadi,postave ne dozvoljava da se noga upari,izuzetno lagane itd.cena 35 evra.

2.Arktic snow boots.za extremno hladne uslove,materijal guma i polester,postava aluminijum ,poliester,thinsulate membrana,ojacana peta i prsti itd.cena 6000,oodin.

ima jos slicnih mil-tec cizama pd 4000,oo din pa do 6000,oo.u dilemi sam sta uzeti za zimsko cekanje predatora?
Sačuvana
dreger
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #25 poslato: Јануар 31, 2015, 03:08:31 »

Ja se odlucio i kupio ove za zimski cekanje lisica,samo jos da padne sneg i stegne mraz pa da ih testiram.

Snow boots thinsulate.
zimske cizme sa membranom za ekstremno hladne vremenske uslove,vodonepropusne,veoma izdrzljive,udobne i tople.djon guma,sastav guma i 100%govedja koza,postava 3m thinsulate i poliester itd.
Sačuvana
Stranice: 1 [2]   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: