DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

136537 poruka u 5728 tema- 5705 članova - Poslednji član: bukimilos

Јул 26, 2014, 05:10:26
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 15   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Kalibar 20  (Pročitano 24907 puta)
krilašgoran
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

Goran

« Odgovor #15 poslato: Децембар 19, 2008, 01:48:11 »

niko nikoga neomalovažava! da je jasno ili nesto drugo!!!!  Angry

a sad ja nemam pojam ša misliš sa nešto novo??
šta je kalibar 20 nešto novo???  :Smiley  :Smiley
Nije novo kao izum,mislio sam na osobe koje se po prvi put srecu sa necim sto postoji relativno dugo ali je za same osobe to novina i ne poznanica.
Na to sam mislio kada sam rekao da se ne treba prerano "osudivati, omalovazavati ,pocenjivati".
Prvo se dobro treba upoznati sa materijiom,pa sve ostalo.
Narodnim jezikom : NEKUDITE KONJA KOGA NISTE JAHALI!
Pozdrav
Dobar Pogled

evo neci o sebi govoriti, ali od jednom lovcu koji je star 71 godinu
on puca to i na 100metara srusi fazana ako ga pogodi!
desilo mu se da je dosta fazana i srusio!

jeli sad trebamo jedan drugom nešto ovdje dokazivati koliko ko zna ili koliko ko nezna! ili ko liko je ko sa tim puco ili nepuco!
ništa ja sad nerazumijem vise!
ja dao svoj komentar, ako si smatrao da nemam pojma, nevidim razloga onda da se nesto "ljutis" ili da ti je nešo krivo šta sam ja napisao!
jednostavno ako to smatraš, nehvataš se za svaku! napisanu rijeć!

Taman posla prijatelju moj NE LjUTIM SE JA.Nemam razloga za ljutnjom,ti si izneo svoj stav o kalibru.
Mene mozes naljutiti ako si jako uporan poritom bezobrazan,ako mi pretis, direkno me vredjas i ponizavas dez ikakvih dokaza i razloga.

Pozdrav
Dobar Pogled
Sačuvana

E moj druže stari u moru koim plivaš,mlogi su se utopili.
Tako stoje stvari,više misliš manje bivaš,mlogi su tu vodu popili.
marko cvarak
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #16 poslato: Децембар 19, 2008, 09:27:48 »

pa sad svi znaju kako te mogu naljutiti!  Cheesy
Sačuvana

Ja sam prisutan
nikola
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #17 poslato: Фебруар 27, 2009, 07:42:22 »

Imam  pusku  u  kalibru  20  spanska   dobra  lagana  ,ali  davam  kazem   iskreno  dosta  sanjom  masi  ali  dalje  bije  od  dvanajske   i  uzi  snop  nosi  ,prava  za  sitnu  divljac .Toliko  o  toj  pusci  koje  kupi  necese  pokajati  .Puno  pozdrava  za  kolege  lovce  od  nikole . Wink
Sačuvana
milos91
Početnik
*
Van mreže Van mreže

licni odstrel :)

« Odgovor #18 poslato: Јануар 04, 2010, 12:12:34 »

ja sam pocetnik lovac i ovo mi je prva sezona lova bila, dosta sam gledao po netu i video sam na nekom hrvatskom forumu da je hvale. uzeo sam ruskinju iz-27em-1c 20/76, puska je dosta laksa od calove 12/76 takodje ruskinje (na njoj sam i ucio da gadjam i bio sam veoma uspesan). malo je divljaci koja je uspela da mi pobegne, imao sam bolje rezultate nego polovina lovaca starijih iz moje grupe. cak sam jednom isao na divlje svinje i imao sam jedno divlje svince od 60-ak kg. sto se tice municije ja mogu da nabavim sve osim dvojke i duple nule mada najvise sam koristio B&P 10-ku super magnum 20/70 od 35g i osmicu i sesticu mythos semimagnum 20/70 od 32 grama, mada me interesuje gde bi mogao da nabavim municiju 20/76 magnum Huh?

Poštovani, pročitajte pravila Foruma i predstavite se u predviđenoj temi
Sačuvana
gardista
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #19 poslato: Јануар 04, 2010, 03:14:39 »

@milos91...
ne treba ti magnum, 28grama zavrsava sve situacije...
Sačuvana

cev je shipka kroz koju je provucena rupa...

www.adio.rs
najlovac
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #20 poslato: Јануар 05, 2010, 08:49:50 »

Pozdrav prijatelji lovci. Ja bih se u potpunosti slozio sa komentarima gosp. gardiste i dodao svoje gledanje svega toga. Lovim godinama sa kal. 20/70 bukvalno sve i prezadovoljan sam istim.Sto se tice gramaze ona se krece od 24-32 grama tako da vam nikako nebi preporucio 76 ticu.Molio bi da mi neko pojasni cemu leziste 76 i gramaze od 32-40 grama pa zar onda nije bolje kupiti 12/70 neku ultra light pusku pa pucati normalne gramaze do 36 grama.Pozdrav!
Sačuvana
mladjan lovac
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #21 poslato: Мај 18, 2010, 01:46:49 »

Da li neko ima iskustva sa IZ-43 u ovom kalibru?Mozda ova puska nema dobru zavrsnu obradu i ima malo vecu masu ali je dosta prijemciva zbog svoje cene pa je usla u uzi izbor za kupovinu.
Sačuvana
pils
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #22 poslato: Децембар 21, 2010, 03:07:59 »

Pozdrav svima!Posto sam pocetnik,bez iskustva,a imam nameru da kupim IZ 43 u kalibru 20/76.Pa me zanima kakvo je vase iskustvo sa tom puskom.Prvenstveno me zanima,jer je cena prihvatljivija.I jos nesto,da li se sa ovim kalibrom moze loviti i krupna divljac,tj. divlja svinja.
Sačuvana
drinski
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #23 poslato: Децембар 21, 2010, 06:15:19 »

Pozdrav svima!Posto sam pocetnik,bez iskustva,a imam nameru da kupim IZ 43 u kalibru 20/76.Pa me zanima kakvo je vase iskustvo sa tom puskom.Prvenstveno me zanima,jer je cena prihvatljivija.I jos nesto,da li se sa ovim kalibrom moze loviti i krupna divljac,tj. divlja svinja.
Samo ne kupujte sa promenjljivim cokovima meni su na IZ 27 u cal 20/76 izleteli cokovi a nisam jedini znam nekoliko ljudi kojima se to desilo! Ne bih vam savetovao osim ako nisu fiksni cokovi tada uzmite! Postoje jedinicna zrna za lov d.s.u cal. 20 malo manje mase ali uz adekvatan pogodak uspeh je zagarantovan!
Sačuvana
pils
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #24 poslato: Децембар 21, 2010, 07:15:17 »

Samo ne kupujte sa promenjljivim cokovima meni su na IZ 27 u cal 20/76 izleteli cokovi a nisam jedini znam nekoliko ljudi kojima se to desilo! Ne bih vam savetovao osim ako nisu fiksni cokovi tada uzmite! Postoje jedinicna zrna za lov d.s.u cal. 20 malo manje mase ali uz adekvatan pogodak uspeh je zagarantovan!

Hvala Drinski na odgovoru, a jel se to sa cokovima desava i na IZ 43?
Sačuvana
drinski
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #25 poslato: Децембар 21, 2010, 10:35:07 »

Ista fabrika ,isti materijal, isti cokovi , isti kalibar samo su cevi u drugom polozaju!
Ma sve je to isto zaobidji kolega !Moja je samo sreca sto sam ja svoju pusku sredio vec prve godine jer sam ispucao oko 500-700 patrona kod nekog prosecnog srpskog lovca to je cifra za nekih desetak godina(moj tata je naprimer ove godine oko 10 patrona ispucao)! Ja sad imam Huglu i odlicno se pokazala malo skuplja ali za nekih 200 E razlike mnogo bolji kvalitet bar za sad! Uzmite Iz 43 sa fiksnim cokovima i necete pogresiti ili malo vise para spremite!
Sačuvana
mladjan lovac
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #26 poslato: Децембар 21, 2010, 11:24:32 »

Iz-43 u kalibru 20/76 se ne moze naci kod nas sa fiksnim cokovima,cak mislim da se uopste ne proizvodi u toj varijanti.Ali u kalibru 12/70 i 16/70 se radi sa fiksnim cokovima i 2 obaraca sto je i najsigurnija varijanta.Ako ti je prva puska,mozda bi bio dobar potez da kupis 12/70,nije mnogo teza od 20/76,pouzdanija,veci izbor municije itd.
Sačuvana
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #27 poslato: Децембар 21, 2010, 11:54:54 »

Ruske puske nemaju nikakvih problema sa cokovima koji se redovno odrzavaju, podmazuju odgovarajucom mastu, i stalno suu zavrnuti do kraja. Promenljivi cokovi moraju da se ciste posle svakog ispaljenog patrona, pa bila cev i hromirana..

Sto se tice ruskih pusaka u kalibru 2, ne hvala. Rusi 20tice prave na glavama 12, samo promene cevi, i dobiju nazovi pusku u kalibru 20. Ona po upotrebljivosti, masi, a da ne pominjemo balansu, nikada nece biti ista kao puska kojaq je od pocetka projektovana za 20 kalibar..

Ako nekohoce 20, a da ona ima smisla, onda je Huglu jedini izbor bez mnogo novca.
Sačuvana
drinski
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #28 poslato: Децембар 22, 2010, 12:06:47 »

Ruske puske nemaju nikakvih problema sa cokovima koji se redovno odrzavaju, podmazuju odgovarajucom mastu, i stalno suu zavrnuti do kraja. Promenljivi cokovi moraju da se ciste posle svakog ispaljenog patrona, pa bila cev i hromirana..

Kolega ja sam sve radio kako treba a vestacenjem je bilo utvrdjeno da je cok pukao iznad loze znaci bio je skroz zavrnut i zategnut pucano obicnom municijom a u pitanju je cilindar cok! Problem sa cal.20 je izrazen dok sa cal.12 retko ima problema znam jos nekoliko slucajeva izletanja cokova bas u cal.20 ! Kolega i drugar inace clan naseg foruma radi u jednoj radnji lovacke opreme i on mi je takodje rekao da su mu se zalili lovci da im cokovi izlecu! Kolegi iz Raske takodje je izleteo cok na pusci u cal.20 ! Smatram da je materijal za izradu coka tanak i los (vidna razlika u kvalitetu i debljini kod Huglu pusaka i kod IZ-a)!
Sačuvana
MikaHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

LU,,Varovnice,,

sgrstruja@live.com zivanovicmiodrag@rocketmail.com
WWW E-mail
« Odgovor #29 poslato: Децембар 22, 2010, 12:17:13 »

...i cek` kad izleti cok jer to moze da se opravi ili mora da se nabave nove cevi?
Sačuvana

Stranice: 1 [2] 3 4 ... 15   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: