DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

157429 poruka u 6923 tema- 6682 članova - Poslednji član: Dejvid kroket

Октобар 21, 2017, 03:01:13
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: [1] 2 3   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Mehanicki nisani-milion pitanja???  (Pročitano 13485 puta)
slavisa1205
Senior
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« poslato: Децембар 17, 2008, 09:00:49 »

pozdrav od novog clana
Gdje mogu da pronadjem (kupim) mehanicke nisane-lovacke za karabin?
Koliko kostaju otprilike i postoji li mogucnost slanja pouzecem ili nesto slicno tome tipa fedex-a?
Ako ne nadjem zavaricu celicnu zicu po sredini pa ozezi Cheesy
Sačuvana
Sale Zr
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1 poslato: Децембар 17, 2008, 09:46:44 »

Pozdrav Slavisa i dobro dosao!
Za pocetak je pozeljno da se predstavis tamo gde je predvidjeno:
http://www.lorist.co.yu/new/forum/index.php?topic=51.0
A Majstor Toza je tu da ti da pravi odgovor...
Sačuvana

krilašgoran
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Goran

« Odgovor #2 poslato: Децембар 17, 2008, 09:52:15 »

pozdrav od novog clana
Koliko kostaju otprilike i postoji li mogucnost slanja pouzecem ili nesto slicno tome tipa fedex-a?
Slavisa mehanicke nisane za karabin bi mogao da pronađes u malo boljoj snabdevenoj prodavnici lovackog naoruzanja,ili kod nekog malo boljeg snabdevenog puskara.
Ako nije tajna reci iz kog si mesta mozda ti neko sa ovog foruma moze preporuciti,
iz tvoje sredine nekog puskara ili radnj u kojoj mozes naci mehanicke nisane.

P.S. Ja bih mogao da ti prodam  Wiliams  mehanicke nisane za karbin u koliko se dogovorimo za cenu.
Pozdrav
Dobar Pogled
Sačuvana

E moj druže stari u moru koim plivaš,mlogi su se utopili.
Tako stoje stvari,više misliš manje bivaš,mlogi su tu vodu popili.
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: Децембар 17, 2008, 10:15:52 »

Kakvi ti nisani trebaju? Za brzo gadjanje sa svetlecim tackama, ili za precizno gadjanje? Licno preferiram Ghost ring tj zadnji diopterski nisan, i crveno vlakno napred, ali je to stvar licnog izbora i nicega drugog. Da li planiras da ih montiras kao pomocne, ispod optike, ili ce ti biti glavni nisani na pusci. I na kraju koju pusku imas?
Sačuvana
slavisa1205
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: Децембар 17, 2008, 11:31:49 »

imam karabin u kalibru 8x57 sa mitraljeskom cijevi.vise bi mi odgovarali nisani sa vlaknima.
zivim u rep.srpskoj
Sačuvana
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: Децембар 17, 2008, 11:39:51 »

Na tu cev tesko da ces montirati bilo koji fabricki nisan, ostaje ti samo da se nesto pravi. Treba ti za brzo gadjanje u sumskim uslovima ili kao univerzalni nisan.

Ako je za brzo gadkjanje u sumskim uslovima, onda prednji i zadnji idu na cev, i ne moraju da budu na preteranom odstojanju jedan od drugog. To nije neki problem napraviti, samo sto ja ne bi previse glodao cev da bi ih namontirao, stavise napravio bi ih da odgovaraju profilu cevi, i samo da se zalepe tecnim metaklom ili jos bolje zaleme.

Druga varijanta ti je standardni prednji i zadnji diopter na zadnjem mostu sanduka. Precizna je skoro koliko i optika, a i poprilicno je brza. No onda mora neko da ti buisi rupe na zadnjem mostu sanduka, a zadnji nisan narucujes iz Amerike, Lyman 55, ili wiliams, provericu oznaku.
Sačuvana
TOZA
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

NAJBOLJI NA FORUMU U 2008 GODINI

« Odgovor #6 poslato: Децембар 17, 2008, 11:45:37 »

pozdrav od novog clana
Pozdrav Slaviša!
Ono sa žicom ti je odlična ideja Wink Cheesy
Vidi,da bi rešili tvoj problem,moraš nam dati malo više podataka o tvom karabinu.
A sa žicom malo pričekaj,za to ćeš uvek imati vremena! Wink
Sačuvana

THE OVOZEMALJSKI
slavisa1205
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: Децембар 17, 2008, 11:53:23 »

da da za sumske uslove. volio bih nisane koji lice nisanima na argo beneliju. i ja sam za lemljenje jer je brze i naravno mnogo jeftinije.
Sačuvana
slavisa1205
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #8 poslato: Децембар 18, 2008, 12:01:47 »

podatke tipa duzina cijevi, precnik ili zelis nesto trece
slike karabina imaju na snajperskom metku. http://snajperskimetak.com/phpBB3/viewtopic.php?f=12&t=383
Sačuvana
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: Децембар 18, 2008, 12:11:07 »

Odes na sajt Tru Gloa, ili Hi Viza, i pogledas sta oni imaju od nisana slicnih argou.. Sve sto vidis tamo je od plastike, i uglavnom ce moci da se postavi na tvoju cev.

Sačuvana
slavisa1205
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #10 poslato: Децембар 24, 2008, 10:15:31 »

I sta rekoste ljudi?
Ne mogu da vjerujem da niko ne zna broj telefona neke prodavnice u kojoj bi mogao da kupim nisane.
Sačuvana
krilašgoran
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Goran

« Odgovor #11 poslato: Децембар 24, 2008, 11:29:16 »

I sta rekoste ljudi?
Ne mogu da vjerujem da niko ne zna broj telefona neke prodavnice u kojoj bi mogao da kupim nisane.
Reci mi pobratime kako da kupis nestso a u ovom slucaju prednji nisan za cev puskomitraleza kada svi dobro znamo da prednji nisan ne stoji na cevi puskomitraljeza vec na zastitnom oklopu ceci.
Takva nisan ne mozes nacu u prodavnicama lovacke opreme jer kolko je meni poznato vojno oruzije jos nije dobilo odobrenje vlade da se moze prodavati u prodavnicama (Radnama) lovacke opreme, a kako takvog oruzija nema u slobodnoj prodaji normalno je da nema ni rezernih delova.
Obrati se nekom dobrom puskaru u tvojoj blizini, a ja ti preporucujem i naseg dragog kolegu sa foruma i vrsnog puskara TOZU.
Pozdrav
Sačuvana

E moj druže stari u moru koim plivaš,mlogi su se utopili.
Tako stoje stvari,više misliš manje bivaš,mlogi su tu vodu popili.
slavisa1205
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12 poslato: Децембар 28, 2008, 10:54:00 »

I sta rekoste ljudi?
Reci mi pobratime kako da kupis nestso a u ovom slucaju prednji nisan za cev puskomitraleza kada svi dobro znamo da prednji nisan ne stoji na cevi puskomitraljeza vec na zastitnom oklopu ceci.
Takva nisan ne mozes nacu u prodavnicama lovacke opreme jer kolko je meni poznato vojno oruzije jos nije dobilo odobrenje vlade da se moze prodavati u prodavnicama (Radnama) lovacke opreme, a kako takvog oruzija nema u slobodnoj prodaji normalno je da nema ni rezernih delova.
Obrati se nekom dobrom puskaru u tvojoj blizini, a ja ti preporucujem i naseg dragog kolegu sa foruma i vrsnog puskara TOZU.
Pozdrav
puska je legalizovana u sretno vreme kada je sve moglo da se registruje,a i vjerovatno ne zivimo u istoj drazavi-mada bih ja licno volio.Nasao sam katalog od firme rocknagel ili tako nesto i imaju dimenzije za moju cijev.
E sad pitanje je kako poruciti takve stvari iz inostranstva. Placanje nije problem,ali dostava vjerovatno jeste.
pozdrav
Sačuvana
crni đorđe
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13 poslato: Април 06, 2009, 07:49:08 »

Slaviša, kako vidim ti si iz Republike Srpske, pa će ti ovo možda pomoći. U prodavnici preduzeća ''Jaćimović'' u Banjaluci imaju nišane za karabine, a i ovlašćeni servis koji ih može ugraditi i prilagoditi tvojoj cijevi. Oružar se zove Saša (ne sjećam se prezmena) i mnogo ga hvale u ovom kraju. Broj telefona prodavnice je 051/319-502.
Sačuvana
slavisa1205
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #14 poslato: Април 07, 2009, 04:15:53 »

Hvala na informacijama djoedje.
Trazio nisane trazio i nista pa sam se odlucio za optiku. bushnel elite 3200 uvecanje 3-9 objektiv 40mm.
Jacimovic sam zvao nekad davno i tad nisu imali na zalihama a taj sasa mi je rakao da kostaju 130 maraka bez ugradnje.
e sad 130 + ugradnja izadje to mnogo vise nego sto vredi moja puska.
usput sta mislite o ovoj optici i koje prstenove da kupim-mislim na visinu jer bi zelio da je ona sto blize cijevi.

odgovorite u temi OPTIKE biggrin
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: