DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

139751 poruka u 5963 tema- 5868 članova - Poslednji član: coolerns

Децембар 23, 2014, 04:01:33
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Prvi srpski lovački forumLoristLOVNI TURIZAMGrupni lov na lisicu, sakala i divlju svinju KOVIN 25.01.2014
Stranice: [1]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Grupni lov na lisicu, sakala i divlju svinju KOVIN 25.01.2014  (Pročitano 1536 puta)
Laki_90
Junior
**
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

laki123@hotmail.co.uk
« poslato: Јануар 06, 2014, 03:44:50 »

Lovačko Udruženje "Kovin" organizuje

GRUPNI LOV NA LISICU,ŠAKALA I DIVLJU SVINJU

Dana 25.01.2014.godine sa početkom u 07:00 časova u hotelu "Grad" u Kovinu, Lovačko Udruženje "Kovin" organizuje grupni lov na lisicu, šakala i divlju svinju, na terenima sekcija Kovin, Dubovac, Bavanište i Deliblato.

Svi učesnici lova moraju imati važeću lovnu kartu, oružni list za oružje koje se koristi kao i obeležavajući oznake (marker, prsluk) radi lakšeg uočavanja.

U lovu se mogu koristiti samo puške sa neolučenim cevima.

Broj učesnika je ograničen.

kotizacija za lov iznosi 2,000.00 dinara a u cenu ulazi :

- Ulazak u lovište,
- odstrel divljači,
- doručak,
- ručak,
- neograničeno piće.

Meso i trofej odstreljene divljači se plaćaju po dogovoru sa korisnikom lovišta.

Nakon lova organizovana je lovačka tombola sa bogatim nagradnim fondom kao i druženje uz muziku.

U hotelu je ogranizavаna prodaja lovacke opreme.

Prijava se vrši tako što se prijavni list sa sledećim podacima dostavlja putem mail adrese lukovin@hotmail.com ili putem pošte (LU Kovin, Ive Lole ribara br.13, 26220 Kovin) ili se traženi podaci javljaju telefonom.
Potrebni podaci su :
- Ime i prezime lovca,
- Broj važeće lovne karte za 2013/2014.godinu,
- Registarski broj oružnog lista od oružja koje će se koristiti u lovu,
- Kalibar oružja,
- Vrsta municije,
- Da li lovac želi da ide u pogon ili želi da bude na dočeku,
- Da li lovac dovodi svog psa.

Prijave izvrsiti najkasnije do 20.01.2014.g.
Uplate se vrše na licu mesta !

Telefon za prijave i sve informacije +381 64 873 75 26 i
+381 63 539 940

Sačuvana

ProfiHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1 poslato: Јануар 06, 2014, 04:21:08 »

Lovačko Udruženje "Kovin" organizuje

GRUPNI LOV NA LISICU,ŠAKALA I DIVLJU SVINJU

Dana 25.01.2014.godine sa početkom u 07:00 časova u hotelu "Grad" u Kovinu, Lovačko Udruženje "Kovin" organizuje grupni lov na lisicu, šakala i divlju svinju, na terenima sekcija Kovin, Dubovac, Bavanište i Deliblato.

Svi učesnici lova moraju imati važeću lovnu kartu, oružni list za oružje koje se koristi kao i obeležavajući oznake (marker, prsluk) radi lakšeg uočavanja.

U lovu se mogu koristiti samo puške sa neolučenim cevima.

Broj učesnika je ograničen.

kotizacija za lov iznosi 2,000.00 dinara a u cenu ulazi :

- Ulazak u lovište,
- odstrel divljači,
- doručak,
- ručak,
- neograničeno piće.

Meso i trofej odstreljene divljači se plaćaju po dogovoru sa korisnikom lovišta.

Nakon lova organizovana je lovačka tombola sa bogatim nagradnim fondom kao i druženje uz muziku.

U hotelu je ogranizavаna prodaja lovacke opreme.

Prijava se vrši tako što se prijavni list sa sledećim podacima dostavlja putem mail adrese lukovin@hotmail.com ili putem pošte (LU Kovin, Ive Lole ribara br.13, 26220 Kovin) ili se traženi podaci javljaju telefonom.
Potrebni podaci su :
- Ime i prezime lovca,
- Broj važeće lovne karte za 2013/2014.godinu,
- Registarski broj oružnog lista od oružja koje će se koristiti u lovu,
- Kalibar oružja,
- Vrsta municije,
- Da li lovac želi da ide u pogon ili želi da bude na dočeku,
- Da li lovac dovodi svog psa.

Prijave izvrsiti najkasnije do 20.01.2014.g.
Uplate se vrše na licu mesta !

Telefon za prijave i sve informacije +381 64 873 75 26 i
+381 63 539 940

Sve je to lepo i ok,al kada vidim da neko organizuje lov na DS izmedju ostalog a navede da se lovi iskljucivo neolucenim cevima,nije mi jasno zbog cega,niste jedini koji to navode,al mislim da to nije uredu,sad ce da se neko pravda zbog broja lovaca ,bezbednosti itd,itd,pa kada ste vec naveli da je broj ogranicen znaci imate uvidu koliko mogu da se prijave,nema sanse da je razlog ili ti opravdanje bezbednost jer onaj ko nepazi on ce i desetkom ili bilo kojom sacmom,namerno nenavodim duple nule i pp,da napravi neku glupost,znaci moze da dodje bilo ko al ne olucenim cevima,pa hvala lepo na pozivu al ja nelovim DS neolucenim cevima.I sad neko lovi Ds 5,10,15 ili 20 g.olucenim cevima,samim tim naucio kako da puca ,opasnije je sada da uzme pusku i lovi svinje  jer je uopsteno izgubio osecaj time da puca,nezna ni kako mu nosi koju kuglu ili vec sta,tako da to nije uredu da se nedozvoli olucanim cevima da se lovi posto se navodi da se puca i na DS.
Sačuvana

Lako je stici do vrha,mnogo je teze  tu i ostati
pescarac
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: Јануар 06, 2014, 07:53:36 »

Sve je to lepo i ok,al kada vidim da neko organizuje lov na DS izmedju ostalog a navede da se lovi iskljucivo neolucenim cevima,nije mi jasno zbog cega,niste jedini koji to navode,al mislim da to nije uredu,sad ce da se neko pravda zbog broja lovaca ,bezbednosti itd,itd,pa kada ste vec naveli da je broj ogranicen znaci imate uvidu koliko mogu da se prijave,nema sanse da je razlog ili ti opravdanje bezbednost jer onaj ko nepazi on ce i desetkom ili bilo kojom sacmom,namerno nenavodim duple nule i pp,da napravi neku glupost,znaci moze da dodje bilo ko al ne olucenim cevima,pa hvala lepo na pozivu al ja nelovim DS neolucenim cevima.I sad neko lovi Ds 5,10,15 ili 20 g.olucenim cevima,samim tim naucio kako da puca ,opasnije je sada da uzme pusku i lovi svinje  jer je uopsteno izgubio osecaj time da puca,nezna ni kako mu nosi koju kuglu ili vec sta,tako da to nije uredu da se nedozvoli olucanim cevima da se lovi posto se navodi da se puca i na DS.
Tereni su takvi da se puca ne dalje od desetak do dvadeset metara, iz tog razloga se lovi samo puškama sačmaricama. Da oni koji su na dočeku sede na čeki mogle bi se koristiti olučene cevi, ovako s obzirom da se svi nalaze na tzv. koti 0 od zemlje, zaključeno je ovako kako je zaključeno (iz bebzednosnih razloga) jer ljudi koji to organizuju znaju konfiguraciju terena, koliko se jedan pogon od drugog daleko nalaze i kako idu pogoni. Ko hoće tako da lovi dobrodošao, ko hoće karabinom da lovi, može, ali u pojedinačnom lovu čekanjem, i on je dobrodošao (ali ne 25.01.) jer taj dan nema lova čekanjem.
Inače prošle godine dva vepra (starosti od preko 7 godina) su odstreljena sa daljine od 3 metra, tako da karabin, a pogotovo karabin sa optičkim nišanom u takvom lovu je potpuno inferioran u odnosu na pušku sačmaricu
Sačuvana
pescarac
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: Јануар 06, 2014, 08:06:01 »

Slika sa prošlogodišnjeg grupnog lov
Sačuvana
ProfiHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: Јануар 06, 2014, 08:35:56 »

Slika sa prošlogodišnjeg grupnog lov
Svaka cast na ulovu  hi,dali ste dobro objasnjenje i ko organizuje lov naravno ima pravo i uslove da postavlja,to je ok 100%,al opet kako kazete da se puca na bliskom odstojanju mislim da je apsolutno isto rizicno i sa olucanim ili neolucanim al nema veze,zelim vam dobro vreme i dobar pogled,pa 26.1. ocekujemo slike iz lova  drinks
Sačuvana

Lako je stici do vrha,mnogo je teze  tu i ostati
dusanandra
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: Јануар 06, 2014, 09:00:48 »

Nije mi jasno kako 25.januara da imam lovnu kartu za 2013/2014god!!!Ja za tekucu godinu nikad nisam imao lovnu kartu pre aprila meseca vec vise od deset godina lova...
Sačuvana
sheytan
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #6 poslato: Јануар 06, 2014, 09:03:19 »

Za tebe ondak ovom prilikom lova - NEMA!  whistle
Sačuvana

Kad je Alfred Nobel hteo da napravi explosiv, pitao je čika-Peđu šta da radi...Ovaj mu je odgovorio: "Slušaj, Alfi, ja sam odveć star za te igrarije, ali uzmi malo šalitre..."(by dr Mita)
dusanandra
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: Јануар 06, 2014, 09:07:30 »

Izvinjavam se nesto sam permutovao,pa mi u stvari imamo lovnu kartu 13/14 a treba do dobijemo 2014/2015 god...
Sačuvana
sheytan
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #8 poslato: Јануар 06, 2014, 09:13:59 »

Izvinjavam se ondak i ja, za tebe znachi lova - IMA!  yahoo
Sačuvana

Kad je Alfred Nobel hteo da napravi explosiv, pitao je čika-Peđu šta da radi...Ovaj mu je odgovorio: "Slušaj, Alfi, ja sam odveć star za te igrarije, ali uzmi malo šalitre..."(by dr Mita)
dzore
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: Јануар 30, 2014, 06:37:44 »

da li je neko bio na ovoj hajci i ako jeste neka prenese utiske ostalima.
Sačuvana
kole
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #10 poslato: Јануар 30, 2014, 06:44:41 »

Nisam bio, al' sam čuo da je odstreljeno više komada ...
Sačuvana
Stranice: [1]   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: