DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

157050 poruka u 6898 tema- 6653 članova - Poslednji član: Headhunter123

Август 21, 2017, 07:41:45
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 6 7 [8]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: MOJ VETERINAR  (Pročitano 43628 puta)
dr ivanm
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #105 poslato: Јануар 18, 2014, 11:00:59 »

Kao što sam već sijaset pita napisao - ništa nezahvalnije nego deliti dijagnoze na neviđeno i glumiti preveliku pamet, ALI , napisaću ti ponešto tek da shvatiš poentu:
ovako mladom psu sve i svašta može da bude uzrok bolesti, počev od nekvalitetne ili diskutabilne vakcinacije, ako je uopšte vakcinisan, preko ujeda krpelja koji je možda bio prenosnik opet sijaset parazitarnih ili infektivnih bolesti pa sve do potencijalno loše nege i ishrane kod bivšeg gazde.
Sami seteri i inače ne spadaju u kategoriju pasa koji su podložni preteranom jelu, a to što sada loše jede jeste pokazatelj da se kod njega nešto loše dešava. Dodatni problem je što mu ti preko hrane ne možeš pomoći dodavanjem lekova ili vitamina jer kao što si rekao vrlo slabo jede.
Moj ti je savet da ne eksperimentišeš sam jer ćeš u tom slučaju zasigurno izgubiti psa, već koliko sutra ga odvedi kod nekog mog kolege (vet) koji će ga najpre lepo pregledati, pa na osnovu pregleda postaviti tačnu ili najverovatniju dijagnozu i na osnovu toga i adekvatnu terapiju.
Smatram da ovaj slučj prevazilazi mogućnosti forum-savetovanja...

Nadam se da sam bio od koristi...
Sačuvana
МИЛОШ С.
Početnik
*
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #106 poslato: Јануар 19, 2014, 05:24:39 »

Очистио сам га од паразита и почео је да једе боље па сам почео и витамине да му дајем.Наравно и хвала пуно,одвешћу га за сваки случај! drinks
Sačuvana

ДОБАР ПОГЛЕД!
svetos
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #107 poslato: Јун 05, 2017, 09:29:10 »

Zna li neko zasto propadaju cela legla pasa? Naime zadnjih dva meseca dosta legla pasa rase bretom i nkd u Cacku,G. Milanovcu i okolini su komplet uginula. Objasnejenje veterinara macja kuga. Odgajivaci sumnjaju na lose vakcine.
Ima li ovih pojava u drugim krajevima?

Dobar pogled
Kos
Sačuvana
Stranice: 1 ... 6 7 [8]   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: