DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161362 poruka u 7275 tema- 6980 članova - Poslednji član: aleksa101

Новембар 14, 2019, 08:49:16
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Prvi srpski lovački forumKinologijaGoniči i Tragači po krvi (Urednik: #)Psi krvoslednici na krvnom tragu.
Stranice: 1 [2] 3   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Psi krvoslednici na krvnom tragu.  (Pročitano 17225 puta)
One Shoot
Senior
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

vukiking@hotmail.com
« Odgovor #15 poslato: Јануар 14, 2009, 01:06:54 »

Ti to oces da kazes da sam ja zensko?Huh?
Sačuvana
One Shoot
Senior
Van mreže Van mreže

vukiking@hotmail.com
« Odgovor #16 poslato: Јануар 14, 2009, 01:08:21 »

Odma pocni da nosis naocare...  Angry

Sačuvana
Brno
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #17 poslato: Јануар 14, 2009, 01:22:49 »

Kolega ako te Tamarica proglasi za žensko savetujem ti da ''čuvaš leđa'' i ''dupe uza zid'', nemoj da bude komendije posle  Smiley, znaš još ako se nategne koja iz pljoske, svašta može da se priviđa.
Šalim se malo, bez ljutnje....
Ajd da mi forumaši malo poradimo na tome da svako iole ozbiljnije lovište ima bar jednog psa krvoslednika na raspolaganju što bi se reklo 24h.
Predlažite rasu, način obuke, kako ste vi radili, šta ne treba raditi prilikom obuke ili prilikom same konkretne pripreme psa na krvni trag u ''ozbiljnoj'' situaciji. Kada krenuti, posle kog vremena za krvnim tragom itd.
Takođe mnoge od nas interesuje i cena kučića i način nabavke od vas koji imate te pse.
Ja lično planiram nabavku jednog psa kojeg želim obučiti za krvni trag, jer stvarno dobar deo divljači nažalost biva ne pronađen a šteta je neprocenjiva i prelazi vrednost svake godina sigurno za 10 dobrih kučića krvoslednika.
Svestan sam da za dobrog psa treba dosta rada i znanja i naravno dobrih uslova za obuku, lično imam svega sem možda dovoljno znanja, kako, kada i šta.
Sačuvana
huntinggirl
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Žena

NAJBOLJA NA FORUMU LORIST U 2009 GODINI

« Odgovor #18 poslato: Јануар 14, 2009, 01:32:34 »

Naravno, po mom mišljenju nema bolji pas za krvni trag od oštrodlakog jazavičara, jednostavno nenadmašni su (Bucko), ali radila sam krvni trag već i sa oštrodlakom nemicom.
A štene od jazavičara možeš kupiti već oko 150 evra.
Sačuvana
One Shoot
Senior
Van mreže Van mreže

vukiking@hotmail.com
« Odgovor #19 poslato: Јануар 14, 2009, 01:36:12 »

Ja sam imao zenku koja je ostenila 6 krvoslednika.Za mene sam ostavio 1, a ove druge sam davao u razna lovista.Sva 6 kera odlicno rade.Bilo je 5 muskih i 1 zensko.Posle ovako dobrih kerova hteo sam da nastavim da se bavim krvoslednicima, ali nazalost otrovali su mi kuju.Onda sam ostavio 1 za mene i sad samo njega imam.Sto se tice treniranja krvoslednika na krvnom tragu, oblajavanju itd.
Mozemo na ovoj temi.Tu  je i moja kolegenica (koja misli da sam zensko) i ona ima jazavicara pa mozemo zajedno da razgovaramo o tome. Wink
Sačuvana
djboban
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #20 poslato: Април 01, 2009, 05:37:13 »

Bavarski planinski krvoslednik i Hanoverski krvoslednik su jedine dve rase koje su kao izvorni krvoslednici upotrebljivi kod nas. Naravno sve rase pasa mogu raditi na krvnom tragu uz adekvatnu obuku. Posedujem bavarca starog godinu dana i sam ga obucavam treba napomenuti da je literatura jako oskudna i nesta od toga moze da se nadje na internetu. U principu genetika je presudna ako je pas dobrog njuha, stalozen i ne treba mu neka specificna obuka osim one osnovne. Puno krvave koze i krvi i napred. Ovi psi nesmeju goniti divlja; tj sav rad je na povodcu kazu da iz dvorista ne bi smeo izaci bez njega. Mom bi ovo bila prva sezona pa videcemo kako ce da se pokaze.

Sačuvana
One Shoot
Senior
Van mreže Van mreže

vukiking@hotmail.com
« Odgovor #21 poslato: Април 08, 2009, 01:19:06 »

Postavi slike da vidimo psa krvoslednika...
Sačuvana
djboban
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #22 poslato: Април 13, 2009, 09:35:42 »

Uskoro, imam nešto slika sa mob. mada je kamera 3.0mp ipak slike mi nisu nekog kvaliteta za par dana postaviću par slika
Sačuvana
djboban
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #23 poslato: Април 21, 2009, 08:50:35 »

Sačuvana
Sale Zr
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #24 poslato: Април 21, 2009, 06:41:23 »

Lep pas doktore!  hi
Sačuvana

One Shoot
Senior
Van mreže Van mreže

vukiking@hotmail.com
« Odgovor #25 poslato: Април 23, 2009, 10:58:31 »

Ovo je krvoslednik? :blink:Odakle je pas?Koje je poreklo??
Sačuvana
djboban
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #26 poslato: Април 26, 2009, 08:29:07 »

Bavarski planinski krvoslednik nastao ukr[tanjem hanoverskog krvoslednika i brak jazavičara te dve rase su mu osnov. Kuče sam dobio od prijatelja iz Arandjelovca a on opet od tipa koji ima sad već registrovanu odgaivačnicu bavaraca i  ja ga lično ne poznajem ali mogu se raspitati. Inače ovi psi su obavezan dekor lovočuvara u malo sredjenijim lovištima i vrlo su retki. Ja se zovem Boban Djukanović i živim u Zrenjaninu, po profesiji dečji hirurg. Naravno spreman sam za svaki vid saradnje u smislu popularizacije ove rase.
Sačuvana
djboban
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #27 poslato: Април 26, 2009, 08:42:28 »

Sale hvala na lepim rečima
Sačuvana
One Shoot
Senior
Van mreže Van mreže

vukiking@hotmail.com
« Odgovor #28 poslato: Април 26, 2009, 09:40:23 »

Krvoslednici nisu gonici u pravom smislu te reci, ali oni pripadaju jednoj vrsti tragaca  uvezbanih posebno za pronalazenje visoke divljaci ranjene u toku lova.Posto se vecina rasa pticara Evrope podvrgava ovoj obuci tragaca, 2 rase su krvoslednika su manje rasprostranjene.U Srbiji se gaji izvestan broj ovih pasa.Zato cu pomenuti ove 2 rase nemackih krvoslednika, Bavarskog krvoslednika i Hanoverskog krvoslednika.

Bavarski krvoslednik.
Visina psa ne sme predci 50 cm, a visina zenke 45 cm.Srednjeg su rasta, boje zuto-crvene ili psenicno crvene, kratke dlake i lake gradje.Lobanjski deo glave malo ispupcen, stop vidljiv, njuska srednje duzine, cetvrtasta, ne presiljatog vrha, nos crne ili vrlo tamne boje.Usi su ravne, visoko usadjene i zaobljenih vrhova.Vrat je snazan.Noge su snaznog kostura, narocito prednje.Sape su cvrste, sa crnim noktima.Dlaka je gusta, duza je na donjoj strani repa, rep se ne skracuje, nosen je ravno ili ispod horizonatale.

Hanoverski krvoslednik.
Standardom nije precizirana visina.Kod nekih je 52 cm u proseku, kod nekih 50-60 za pse, 40-50 za zenke.To je vrloo snazan pas izduzenog trupa.Glava mu je srrednje velika, siroka u zadnjem delu.Stop je blago izrazen, njuska ispred ociju suzena, spreda zarubljena, visecih labrnja.Njuska crna ili vrlo tamna.Usi su siroke, ravne, zaobljenih vrhova, visoko usadjene ne dopiru do njuske.Vrat je dug i vrlo snazan.Rep dosta dug, nisko nosen.Prednje noge snaznnije od zadnjih, pravilnih stavova.Grudi duboke i duge.Sape cvrste.Dlaka je prava, boje sivomrke, crvenomrke,  zute ili tamno zute, sa tamnom bojom na njusci, usima i po gornjoj strani ledja.

Toliko od mene mislim da sam uspeo da vam u kratkim crtama opisem ovu rasu...

Pozdrav Vuk
Sačuvana
djboban
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #29 poslato: Април 27, 2009, 08:40:53 »

Vuče, standarde pasa mogu se naći u svim enciklopedijama kao i na brojnim veb adresama. Mislim da ovde nebi trebalo dase prepucavamo čiji je pas bolji niti ko više zna o nečemu. Mislim da bi trebalo svakako da razmenjujemo iskustva i da pomognemo jedni drugima savetima literaturom kao i da probamo da popularizujemo i da probamo uticati da svako lovište bar razmisli o posedovanju psa krvoslednika. Ponavljam da se svakoko na krv može obučiti pas bilo koje rase nije li naša koleginica radila i sa ptičarem. U zemljama sa iskustvom u radu sa krvoslednicima da bi dobio psa moraš prvo da završiš kurs za vodiče pa da tek onda budeš kandidat za kuče. Mi tek počinjemo i trebaće nam vremena da dodjemo do nekog nivoa lai hajde bar da pokušamo.
Pozdrav
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: