DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161785 poruka u 7327 tema- 7056 članova - Poslednji član: Shomitheking

Август 04, 2020, 03:24:46
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 64   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Nacrt Zakona o oružju i municiji  (Pročitano 177708 puta)
HANTER1
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #15 poslato: Октобар 28, 2013, 11:03:06 »

Koliko sam ja razumeo vazdušno i oružije sa tetivom nespada u kategoriju B već u kategoriju D-ostalo oružije navedeno u članu 3. i samim tim u skladu sa članom 5. stav 4. Zakona oružije iz kategorije D može se slobodno posedovati-šti po meni znači da se kupuje i poseduje bez odobrenja
Da li sam u pravu
Sačuvana
Montenegrin
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #16 poslato: Октобар 28, 2013, 01:43:06 »

Već viđeno u CG,praktično prepisano.
Sačuvana
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

swift

« Odgovor #17 poslato: Октобар 28, 2013, 02:58:43 »

Ako pozajmis pusku ili karabin, moraš sa njim u lov.... buba E stvarno...
Sačuvana

odstrelis kad mozes a sa .270 kad pozelis
goranv
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na forumu Lorist u 2015 godini

« Odgovor #18 poslato: Октобар 28, 2013, 08:13:36 »

Ima nas vise nego vojske i milicije zajedno a niko nas ne pita nista.
Sačuvana

ostrodlaki70
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #19 poslato: Октобар 28, 2013, 10:33:31 »

Zato ce NAOS i portiri da napisu zakon koji je po meri lovaca.
Probao sam da nadjem rec "jednometno" u recniku ali nema . Ne znam dal je Milka Canic u zivotu pa da je pitam.
Pozdrav
Sačuvana
goma0702
Senior
Van mreže Van mreže

Не можеш ако нећеш !

« Odgovor #20 poslato: Октобар 28, 2013, 11:15:24 »

"Obrazac oružanog lista  sadrži prostor za potrebe automatskog očitavanja podataka u koji se unose vidljivi alfanumerički podaci na ispravi, kao i zaštitne elemente koje propiše ministar nadležan za unutrašnje poslove".

Ako sam dobro shvatio, onda ćemo menjati uskoro stare oružne listove za nove.Mh,još jedna plastična čipovana kartica i to će se naravno uredno naplaćivati,kao što se "simbolično" naplaćivala L.K. pasoš, saobraćajna , Dozvola ...

"Zahtev za izdavanje oružnog lista podnosi se na propisanom obrascu uz koji se daje na uvid lična karta i prilažu uverenje o zdravstvenoj sposobnosti i dokazi o opravdanosti razloga za posedovanje oružja".

E ovde se već plaća isto "simbolično" par crvenih za sistematski pregled i možda će morati da se priloži diploma o položenom lovačkom ispitu,konkretno za lovce početnike,e tek onda će se razmatrati da li je zaslužio da poseduje vatreno oružje.

Malo je sve ovo tako nejasno, ali videćemo happy end.

Sačuvana
HANTER1
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #21 poslato: Октобар 29, 2013, 08:00:18 »

Neko je u predhodnim upisima pomenuo član 3. tačku 15. Lovačko oružije je dugo i kratko vatreno oružije i oružije sa tetivom, kojima je dozvoljen lov
Po meni ovde je sve jasno, zakonodavac je dao da lovačko oružije može biti i kratko(Pištolji) i dugo (Puške) i da se može koristiti i nositi i prenositi kao svo lovačko oružije u skladu sa odredbama ovog nacrta zakona, ALI kojima je dozvoljen lov-ZNAČI ovaj nacrt zakona je OK u ovom delu treba da se izvrše izmene i dopune ZAKONA o divljači i lovstvu činimi se u članovima 76. i 77. i da se precizira upotreba, kalibar i namena kratkocevnog oružija u lovu I SADA nam je prilika za to jer kako znate formira se ili je formirana radna grupa za promenu Zakona o divljači i lovstvu.
Sačuvana
majer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #22 poslato: Октобар 29, 2013, 09:57:56 »

Pa kako da nas neko za nesto pitaju kada se mi bavimo ko ce da bude u kom odboru, kako ce predsednik sekcije da vodi svoje drugare u lov, kako da ne platimo....
Salu na stranu u izradu zakona ukljuceni su i ljudi iz LSS, ko tacno ne znam.
Sačuvana
goranv
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #23 poslato: Октобар 29, 2013, 10:25:29 »

Salu na stranu u izradu zakona ukljuceni su i ljudi iz LSS, ko tacno ne znam.
Da li odredili platformu sa koje ce da deluju.
Misljenja sam da niko nikad nije sagledao nasu problematiku,da smo mi samo neko ko ce uredno placati RAT,i druge dazbine koje oni odrede.
Sačuvana

ostrodlaki70
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #24 poslato: Октобар 29, 2013, 11:01:49 »

Idemo malo pomalo, redom.
Opet se upotrebljava zbunjujuca kategorija malokalibarsko oruzje: pistolj, puska i revolver. Ako se vec vrsi podela treba ga podeliti na oruzje sa ivicnim paljenjem i oruzje sa centralnim paljenjem. Nije definisano ovim predlogom koji kalibar spada u koju vrstu oruzja. Pre svega drzava treba da ima instituciju koja ce prilikom proizvodnje, uvoza i prodaje oruzja dati odobrenje za prodaju za naznakom koja je vrsta i kalibar u oruzja u pitanju , tako da ne bi imali registrovane  lovacke karabine u pistoljskim kalibrima: 9mm para, 7.62 tt, 45 acp, 357mag itd. LSS treba da predlagacu definise koje se oruzje i kalibri koriste u lovu i da to samo oruzje se registruje kao lovacko i da ga mogu posedovati samo lovci.
Pozdrav
Sačuvana
Brno
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #25 poslato: Октобар 29, 2013, 05:32:01 »

Narodskim rečnikom me interesuje, da li je po ovom nacrtu sada moguće legalno u lov na divlju svinju na primer nositi revolver 357magnum kao pomoćno oružje za potragu pored lovačkog karabina. Ili će i dalje pištolji u 99,9% slučajevo morati da stoje u kući kao i do sada.
Dobra i normalna stvar je što će se sada moći municija za žl***ljeno oružje da se kupi na oružani list. Tako će i sirotinja moći da opali po koji RWS.
Lekarsko uverenje iako još jedan trošak je OK, imao sam prilike videti neke likove koji su popustili na svim šavovima a imaju registrovano lovačko oružje ali to niko nije prijavio, ovako ode na lekarski pa će valjda doca videti sa kime ima posla. Samo da ne bude da se i to zloupotrebljava pa zbog dioptrije od 0,5 neko ne može dobiti dozvolu, znamo svi kako se često jedan zakon raznoliko tumači po opštinama, okruzima itd.
Nije mi jasno punjenje municije, da li tu spada i karabinka municija ili samo sačmena?
Sačuvana
ostrodlaki70
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #26 poslato: Октобар 29, 2013, 05:49:06 »

Sledece pitanje.
U koju vrstu oruzja po ovom predlogu zakona spada puska koja se puni jednim metkom, koja nema magacin, a ima zatvarac koji se rucno repetira?
Pozdrav
Sačuvana
goranv
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #27 poslato: Октобар 29, 2013, 06:02:39 »

Citam,podvlacim,vracam se ponovo na prethodnu recenicu,ali u svemu ovome ne nadjoh nista olaksavajuce za nas lovce,prepsano od negde sa promenjenim redom reci u recenici.Zamoljavam bilo koga ko u ovome vidi neki "boljitak"za nas vlasnike oruzja da nam ukaze na to.Od ovoga je samo smesniji zakon o denacionalizaciji,dokle vise lazemo Brisel da uskladjujemo zakone i propise,a i koji ce nam qrac i taj brisel mi smo sami sebi dovoljni.
Sačuvana

Brno
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #28 poslato: Октобар 29, 2013, 06:55:52 »

Koliko sam pričao sa lovcima iz Hrvatske kod njih je dozvoljena upotreba revolvera ili pištolja za samilosni hitac i ako si lovac možeš ga nositi u lovu na krupnu divljač bez ikakvih problema. Volio bi kada bi neki lovac iz Hrvatske to i potvrdio ili nam objasnio kako je to regulisano kod njih jer je zakon očito prepisan od njih.
Sačuvana
goranv
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #29 poslato: Октобар 29, 2013, 07:40:01 »

Promasujemo iz puske,e sa revolverom cemo da razvalimo.
Sačuvana

Stranice: 1 [2] 3 4 ... 64   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: