DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161374 poruka u 7276 tema- 6983 članova - Poslednji član: blorist

Новембар 21, 2019, 11:42:55
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: [1]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: STA RECI  (Pročitano 2946 puta)
goranv
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

Najbolji na forumu Lorist u 2015 godini

« poslato: Октобар 05, 2013, 10:19:41 »

http://www.kupujemprodajem.com/prodajem-papire-za-8069640-oglas.htm?filter_id=22121304
Sačuvana

crni đorđe
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1 poslato: Октобар 05, 2013, 11:05:33 »

Obavijestiti MUP ili Tužilaštvo. Čisto falsifikovanje.
Sačuvana
corvus
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: Октобар 06, 2013, 01:12:11 »

E kolege zbog ovakvih pojedinaca koji muljaju sa papirima nasa kinologija i ide nizbrdo, ovo sigurno nije usamljen slucaj.
 Mislim da je pravo mesto da vam ispricam jednu istinitu pricu.
 Pre par godina sa jednim mojim poznanikom , koji uzgred za nekog Italjana ili bolje reci nekom Italijanu odgaja i obucava kerove, otisli kod mog druga za nekakve delove.
Ulazimo u dvoriste kod druga i vidimo poentera. Prvo sto mi je palo napamet da je posto drug zivi na periferiji, ker zalutao i obreo se tu oko njegove kuce, jer znam da nije lovac i nikakve pse nije dotad drzao cak ni avlijanere. Izadje drug iz kuce, pozdravismo se, ovi se upoznase ali gledam sad ovog poznanika ne skida oci s onog poentera vise ga delovi ne interesuju, al normalno je  i on drzi poentere pa sto da ne gleda,samo jednom rece "Isti moj B...(zaboravio sam ime psa)"
 Nisam izdrzao a da ne pitam druga odakle mu poenter, i on rece kako ga je dobio na poklon od nekog coveka.
 Gledam poznanika on i dalje merka poentera i vec mi nesto postaje sumnjivo. Odjednom poznanik pita " Kolko je star ovaj ker?" a drug ko iz topa odgovara "Ne znam bas tacno ali imam rodovnik, kako mi ovaj rece da je dobrog porekla, mogu da pogledam!"
 " Izvini brate ajd' ako ti nije tesko donesi da vidim rodovnik!" rece poznanik a kad drug ode u kucu ovaj mi samo dobaci "Ovo je moj ker!"
 Zbunjen, jer ne znam o cemu se radi pitam ga kako je to njegov ker i on poce pricati ali se vrati drug sa rodovnikom u ruci. Poznanik uze onaj rodovnik poce naglas citati imena predaka psa i rece "Dobar rodovnik, samo da je njegov, bio bi jos bolji a i godinu dana ste mu dali vise nego sto ima!"
 Drug gleda u ovog coveka sav zbunjen, ne zna o cemu se ustvari radi a meni neprijatno sacuvaj Boze.
 "Ovaj pas koga imas" poce picati poznanik " Ostenjen je 7.ili 8. septembra te i te godine, ostenila ga je ta kuja a parena je pod tim kerom!" naprica on zacas
 Sad vec i drugu nije svejedno pa poce pricati da je on to uzeo od tog coveka da mu je on dao te papire za psa da je ovo ili ono, a poznanik primetivsi da je ovom neprijatno rece " Ma nema niceg loseg niti cu ja da ti trazim kera niti me zanima da je bio dobar ostao bi kod mene ili bi otisao za Italiju, samo kad vidis "kinologa" raci mu da znas da je ker moj". Onda nam poce pricati kako je taj keric ostao kod njega dok je Italijan ostala 3 steneta odneo za Italiju a kasnije se ispostavilo da ovaj ima plasljiv karakter pa ga je i poznanik dao tom "kinologu' koji je posto-poto  zeleo to stene. Naravno papiri za njega nisu nikad stigli iz Italije ali je zato "kinolog" napravio.

Sve dok budemo imali takve "kinologe" koji za 20e falsifikuju rodovnike i ko zna sta ti sve ne, nemojmo da nas cude ovakvi oglasi, mozda u nekom oglasu bude i neki od nasih pasa, sve je moguce.

Sačuvana
marlin
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Nije se rodio ko je svima ugodio.

« Odgovor #3 poslato: Октобар 06, 2013, 05:34:24 »

Ja ću samo  reći jedno i iza toga stojim a imao sam priliku da se uvjerim u to:
Lovci koji kupe: rodovnik,diplomu o položenom lovačkom ispitu i lovci koji tokom lova odstrele neku divljač a ona je lovostaju....to su za mene dno dna lovci,sve ih trpam u isti koš,jer se ne mogu udostojiti da imaju svoj lovački karakter ,najružnija riječ koja postoji da se može opisati ili uporediti čovek sa tim...e tako bi nazvao ove pomenute osobe koje se bave ovom rabotom.Tu nema ni lovca ni čoveka a ni lovačkog kodeksa i etike.Ovde na forumu je bio čovek javno dao oglas da kupuje rodovnik,nije mu prošao oglas a budite sigurni da neće nikom proći taj tip oglasa..bar dok ja imam gumicu ovde u rukama.Jer i ja sam odgajivač i znam koje su muke i poteškoće u svijetu odgajivača.
Što se tiče ovog oglasa,mislim da tu zakon ne može ništa,ili može...nisam baš u toj branši,ali volio bi da ima zakon za taj oblik kriminala.Ovo neki balavander prodaje koji nema pojma o lovu,kinologiji i moralu,nego mu treba kredit za telefon ili još nešto gore.  hi
Sačuvana

crni đorđe
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: Октобар 06, 2013, 11:01:12 »

Dispozicja krivičnog djela "falsifikovanje javne isprave" glasi otprilike ovak: "Ko napravi lažnu ispravu, ili lažnu ispravu upotri***i kao pravu, kazniće se...". Iz oglasa se vidi djelomično ko ga je postavio, pa bi mu se moglo "ući u trag". Dakle, posao za policiju i tužilaštvo. Obavijestite ih, dajte im link do ovog oglasa. Ja bih, ali u drugoj sam državi, pa bi to malo teže išlo.
Sačuvana
goranv
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: Октобар 06, 2013, 11:06:20 »

Ovo je jedan oglas javno dat,medjutim sta se sve radi a da neznamo.
Sačuvana

Djura Radivojevic
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

DJURA LOVAC

« Odgovor #6 poslato: Октобар 07, 2013, 11:57:06 »

Ovo je jedan oglas javno dat,medjutim sta se sve radi a da neznamo.
Neki put je i bolje da ne znas sve  nono
Sačuvana
goranv
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: Октобар 07, 2013, 12:54:11 »

Neki put je i bolje da ne znas sve  nono
ISPADA DA NEZNAMO NISTA.
Sačuvana

Djura Radivojevic