DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161436 poruka u 7285 tema- 6989 članova - Poslednji član: Zaboravljeni_lovac

Децембар 15, 2019, 05:17:31
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 [2] 3 4   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: RIBOLOVCI NAS BAŠ I NE VOLE?  (Pročitano 20419 puta)
Nesha
Senior
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

erc_nenad@hotmail.com
« Odgovor #15 poslato: Децембар 09, 2008, 11:15:12 »

Ma da a ja odem i cekam patke na obali Dunava,zima,noge utrnule,ne mrdam duze vreme,dozivam vabilicom i taman one krenu u obalu a baja pecaros isprobava novu pentu i po sred jata.....patke odose,ovaj se ne obazire a ja...gde si bio -nigde sta si radio-nista! Angry nemojte o ovome za***ana je tema bar za mene Grin
Sačuvana

zec,lisica,jarebica,divlja patka,prepelica....
kmkole86
Gost
« Odgovor #16 poslato: Децембар 09, 2008, 12:31:42 »

znaci nereseno  Cheesy  tema moze biti veoma osetljiva, jbg nema pravila, gresaka ima sa obe strane, bilo je i bice, mi tu nista ne mozemo da promenimo  Sad
Sačuvana
Nesha
Senior
Van mreže Van mreže

erc_nenad@hotmail.com
« Odgovor #17 poslato: Децембар 09, 2008, 12:34:29 »

Tako je,moramo jedni sa drugima i jedno je evidentno sto nas veze a to je priroda,cuvanje iste,sazivljavanje sa njom,.......
Sačuvana

zec,lisica,jarebica,divlja patka,prepelica....
majer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #18 poslato: Децембар 09, 2008, 07:56:19 »

Malo mi je to cudno umesto da radimo zajedno na istom zadatku mi se sukobljavamo.
Sačuvana
kmkole86
Gost
« Odgovor #19 poslato: Децембар 09, 2008, 08:07:25 »

eeeeeee, pa mi smo cudan narod  Grin
Sačuvana
Ry
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na Forumu Lorist u 2011 godini

« Odgovor #20 poslato: Децембар 10, 2008, 05:42:52 »

Musicav kakav jesam volim da pecam pastrmku na musicu.I jos neke ribe.
Kod mene u selu pre nekih dvajs godina ubio lovac ribolovca. Padala kisica i magla, ribolovac imao crnu kabanicu i sagnuo se da  ostavi ribu u cuvarku.
Nasipom kanala izao lovac, sve to video na nekih 80m i zakljucio da je u pitanju zedna divlja svinja.  i dan danas mislim da je lovac bio u pravu)
Mi nismo znali sta je narandzasto dok nije dosao prvi madjarski voz sa takvim interijerom...nije proslo dugo predsednik mesne zajednice je za 8. Mart doneo i 2 kila narandzi.
Gde bi nam bio kraj da nije bilo rata!?
Sačuvana

Sound of the drums
Beatin' in my heart
The thunder of guns!
Tore me apart
Brno
Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #21 poslato: Децембар 12, 2008, 04:48:06 »

Neznam kako je u nekim sredinama, ali svugde i u svačemu treba biti tolerancije, normalno do neke razumne granice.
Naime, kod mene je Lovački dom u Lovištu i na nekom raskršću puteva gde se hteli ili ne sreću i ribolovci i lovci. Ribolovci svaki dan navrate na Dom, ko na pivo, rakijicu, kaficu da se ugreju ili rashlade kako već u koje doba, jel.
Nikada nismao imali bar mi lovci problema, znaju pecaroši iz naših priča i kad je otvaranje lova na patke, i kad ne trebaju noću da lunjaju pored bara i mrtvaja, uglavnom dobro se živimo, razmenjujemo informacije iz prve ruke, problema je bilo samo sa onima koji su pod okriljem noći hvatali ribu mrežama i slično. Takođe i ribolovci nama jave kada primete nešto ili nekoga u lovištu.
Generalno neke netrpeljivosti između lovaca i ribolovaca nema , ima među ljudima koji se svađaju iz ko zna kojih razloga, pa im je onda svako kriv.
Kako ribolovci ne vole pucnjeve iz lovačkih pušaka, kada na mirnoj vodi čekaju da riba trzne, tako i mi lovci ne volimo galamu, priču, vatru, ribolovaca u predvečerje preleta pataka, ili čekanju svinja pokraj mrtvaje, ali treba biti tolerantan, skrenuti idskretno pažnju itd.
Mi se na Lovačkom Domu susrećemo i razgovaramo o svemu i svačemu a i mnogi Lovci su ujedno i strastveni ribolovci i obratno.
U Bugarskoj je naprimer savez lovaca i ribolovaca jedna institucija i svi su zajedno. Ja sam čak dao i jednu kancelariju ribolovcima na Domu ako osnuju ribolovačko Društvo, da imaju gde da se okupljaju i do sada nisu osnovali iako su pokušali pa im MUP nije odobrio Statut.
Eto to je moje viđenje iz perspektive koju ja imam i mog iskustva, ne isključujem da je u nekim sredinama sasvim druga situacija, ali se sve može razgovorom i radom srediti.
Sačuvana
aca014
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #22 poslato: Децембар 12, 2008, 08:15:46 »

Ja ne volim nesto specijalno ribolov ali nemam nikakvih problema sa ribolovcima, a imam ih dosta u svom najblizem okruzenju. Prica je jednostavna- SVI ZAJEDNO VOLIMO PRIRODU.Naravno za kolegu ribolovca se ostavlja cela zecija glava za prvljenje muva(valjda skida dlacice i brkove), a uvek se ostavi i po neko pero. Oni vole nas gulas mi njihovu corbu, picence, zezanje, dobra sala, po neka laz i svima lepo.

Dobar pogled i bistro.
Sačuvana
KARABAJA
Početnik
*
Van mreže Van mreže

L E G E N D A

« Odgovor #23 poslato: Децембар 24, 2008, 03:29:19 »

Slažem se kolega  i ja više volim ribu od prirode, prirodu nisam volio ni u školi,
šalim se, ja sam lovac , mi lažemo duplo jer moramo i za psa!!! Grin Grin Grin Grin
Sačuvana

Ne slijedite me i ja sam izgubljen !!
isa
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

najbolji na forumu u 2010.

« Odgovor #24 poslato: Децембар 24, 2008, 05:00:14 »

RIBOLOVCI NAS BAŠ I NE VOLE? ,evo ja vas volim  Wink  Cheesy   Grin.
Možda zato što sam ribolovac i lovac,ja u svom okruženju nemam problema sa netrpeljivosti prema ribolovcima i obrnuto  ,baš naprotiv  mnogi lovci u mom kraju  su ujedno i strastveni ribolovci i obratno.Vjerujem baš radi toga da nema sukoba  i mržnje i sam   do prije 5-6 godina bio strastveni ribolovac,lovio sam svim zakonski dozvoljenim metodama,od udice ,mreže ,vrša a najviše sam volio  ronjenjem i podvodni ribolov uz pomoć puške na komprimirani zrak.
Jedini problemi koje sam imao sa ribolovcima je bio kada sam i sam bio ribolovac a to  su pojedinačni i izdvojeni slučajevi i samo  zato što su neki ljudi baš kao  i svugdje  navikli loviti na nedozvoljene načine  ali oni i nisu ribolovci niti ih ja smatram ,to su krivolovci i svakako ne spadaju ni u lovce  a ni u riblolovce.Jedine neugodnosti sa ribolovcima koji to nisu , sam imao od tih ljudi koji su lovili ribu, pazite sada dinamitom što je jako opasno za  podvodne ribolovce ,imao sam rijetko takve problema ali sam imao  i  ti problemi  kada bi ih imao bili su  jako ozbiljni i opasni za mene.
Pravi lovac i pravi ribolovac,oni su za mene isto ,volimo prirodu,,lov, samo svatko drugim metodama i različite vrste.Radimo to  sa istom strasti i ljubavi za time što radimo,volimo prirodu,druženje sa kolegama  i imamo iste interese i nebi  smjelo biti netrpeljivosti.Rado sam viđen gost  kod lovaca ali i ribolovaca, a često su to ljudi koji su jedno i drugo.
Naravno ponekad je potreban kompromis jer nemogu se na istom mjestu loviti patke i pucati iz puške   a da ribolovci nedaleko love ribu. Kada su većina univerzalni kao u mom kraju pa su velika većina i lovci i ribolovci ,sve je puno lakše .
Prestao sam sa ronjenjem  prije 6-7 godina ,ne još nisam to prebolio,želja  za tim je jaka  i dalje i  ne popušta , na sreću ostala je druga velika ljubav lov koja ipak nemože potpuno nadomjestiti  ovo prvo.Na sreću ostale su slike  koje ponekad sa sjetom pregledajem i samo mi je krivo što nisam i više  slikao.Tako savjetujem svim lovcima  i ribolovcima ,nosite obavezno digitalac, sve dokumentirajte , sjećanja blijede vremenom a sam pogled na slike odmah osvježi sjećanje na taj događaj ,pa čak i sitnice koje sam mislio da sam  zaboravio.Sada imam na stotine  takvih slika koje su ostale kao  trajno  i neizbrisivo sjećanje na taj period mog života .
Žao mi je pročitati da tako nije u svim sredinama i da ima mržnje između  lovaca i ribolovaca ,nebi smjelo niti bi trebalo biti....

Ipak za kraj ,u krugu sam i lovaca i ribolovaca ,ribolovci ipak bolje lažu,šta jest, jest tu su bolji nego mi lovci ,bar ovi moji Shocked
Sačuvana

TOZA
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

NAJBOLJI NA FORUMU U 2008 GODINI

« Odgovor #25 poslato: Децембар 24, 2008, 05:01:28 »

Slažem se kolega  i ja više volim ribu od prirode, prirodu nisam volio ni u školi,
šalim se, ja sam lovac , mi lažemo duplo jer moramo i za psa!!! Grin Grin Grin Grin
A ako vodiš dva ili više? Cheesy Cheesy Cheesy
Sačuvana

THE OVOZEMALJSKI
KARABAJA
Početnik
*
Van mreže Van mreže

L E G E N D A

« Odgovor #26 poslato: Децембар 24, 2008, 05:11:37 »

Pozdrav!!
Mrze nas iz prostog razloga što oni ne mogu da rade one stvari koje MI lovci  mižemo!! Wink Grin Grin
Sačuvana

KARABAJA
Početnik
*
Van mreže Van mreže

L E G E N D A

« Odgovor #27 poslato: Децембар 24, 2008, 05:15:20 »

Ne vole nas iz razloga što oni ne mogu da rede stvari koje MI lovci možemo!!!
Sačuvana

TOZA
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

NAJBOLJI NA FORUMU U 2008 GODINI

« Odgovor #28 poslato: Децембар 24, 2008, 05:16:45 »

A ono!!
Pa to je razlog Cheesy
Onda nas nemrze već nam zavide Cheesy Cheesy
Sačuvana

THE OVOZEMALJSKI
isa
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

najbolji na forumu u 2010.

« Odgovor #29 poslato: Децембар 24, 2008, 05:29:08 »

Generalno mislim da ti koji mrze lovce  u biti ne mrze samo nas ,oni mrze  sve i lovce ,ribolovce,pilote,moreplovce ,sve  Wink  često do podne sebe a poslijepodne sve po redu.
Ja sam bio i jedno i drugo, to je po meni potpuno ista strast i ljubav za sličnim stvarima ,lovci i ribolovci isto razmišljaju imaju iste interese ,slične hobije samo je razlika u tehnikama.
Mi odstreljujemo  veću divljač pa nemamo potrebe  puno lagati a oni moraju od  ribe  od 1 kg napraviti 10 kg, utoliko se razlikujemo , sve ostalo je jako slično.
Sačuvana

Stranice: 1 [2] 3 4   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: