DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161361 poruka u 7275 tema- 6980 članova - Poslednji član: aleksa101

Новембар 13, 2019, 07:41:08
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 2 [3] 4   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: RIBOLOVCI NAS BAŠ I NE VOLE?  (Pročitano 20224 puta)
KARABAJA
Početnik
*
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

L E G E N D A

« Odgovor #30 poslato: Децембар 24, 2008, 10:40:21 »

zašto nisam ribolovac!!!!
  Kad sam bio mlađi sa jednim sam kolegom skoro svaki vikend išao da lovim ribe, u stvari tačno je da sam samo išao a on je lovio i ulovio često puta. Bilo mi je toliko lijepo u ribolovu da sam ubrzo postao poznat u mjestu gdje smo išli riboloviti, mene mještani nisu pozdravljali već kad me sretnu pitaju :IŠTA ja odgovorim NIŠTA, i tako godinama, tješilo me što mi daju ribe pa mi bilo milo ići u ribolov.kasnije sam skonto da su mi davali ribu sa puno kosti sa kojom  oni nisu htjeli da se zafrkavaju, a ja mislio kako me VOLE
hronološki moje prestajanje baviti se rebolovom teklo je ovako: prvo mi nadriribar (čuvar)  inače moj poznanik pita da mi vidi opremu, ja mu pokažem a on meni kaže dok sam  ja živ nemoj plaćati članarinu, Pitam zašto: pa ti sa ovom opremom nikad ništa nećeš uloviti, tu mi je ubio 305 volje i za životom i ribolovom.
Primjer drugi ja sa kolegama na čamcu lovili lipljena svi smo samo jednom zabacili taj dan ja im  zapetljao udice i mrtav hladan kod sebe odsjekao situ i sjeo, pa zapalio a oni morali polako otpetljavati valjda im mušice puno znače, je..m ti mušicu.
 slijedeći ribolov normalno ne daju mi na čamac kažu loži vatru i čekaj,u međuvremenu  ja normalno zabacim i otrgnem i za taj dan završim sa ribolovom, naložim vatru, a njih nema tako hodajući uz obalu nađem dosta sprejeva raznih veličina (ovo niko nek ne pokušava-omladina) i na vatru kad za minut dva poče paljba ja se odmaknem, jer tuklo ko na sutjesci kad je rex spasio Tita jer je znao da će Tito biti doživotni predsjednik i uvijek jednoglasno izabran. (oni sa golog otoka su glasali u odsutnosti) obzirom da ja nisam bio pametan ko Rex ja se odmaknem kad u međuvremenu eto SFOR-a pita me prevodilac šta je bilo? Ja kažem neka djeca mamu im j.b.m palili boce od sprejeva i ja ih otjerao. Onaj njihov šef mi izzahvaljivao i odoše. Bio sam se malo usro da izvinete.
Ove moje kolege po danu hranili ribu pa naveče pošli da zabacuju normalno pošao i ja (imao sam jednu žrtvu koja mi je vezala udice) pita mene jedan stariji ribar đe ćeš. rekoh da zabacim on mi ljut kaže nazad ti ne znaš da zabacuješ po danu a kamo li po noći.
kažem im da mi namontiraju mislim da se zove lajmer-ono po dnu što se sa njim može uloviti lako NEĆE kažu gdje ti je sportski duh. E tad mi je prekipjelo je.. sam i duha, i sport i ribolov, i otišao u lovce_e tu sam se OTKRIO!!!
Nastavak slijedi!!!! Wink
P.S. Sporije sam kucao zbog onih što sporije čitaju!!!
Sačuvana

Ne slijedite me i ja sam izgubljen !!
air_sniper
Senior
Van mreže Van mreže

Rifle expert

« Odgovor #31 poslato: Децембар 24, 2008, 11:15:24 »

Ovde nema ribocuvara a tamo-Stabilization Forces   Grin
Sačuvana
TOZA
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

NAJBOLJI NA FORUMU U 2008 GODINI

« Odgovor #32 poslato: Децембар 25, 2008, 12:14:43 »

Karabajo!
Nije valjda da plaču za mušicama?
Sačuvana

THE OVOZEMALJSKI
air_sniper
Senior
Van mreže Van mreže

Rifle expert

« Odgovor #33 poslato: Децембар 25, 2008, 12:29:31 »

Ovde su u komsiluku otkrili da lepo pukne dezodorans u vatri...posle su otkrili i da od toga jako lepo lete aluminijumski schrapneli.
Sačuvana
TOZA
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

NAJBOLJI NA FORUMU U 2008 GODINI

« Odgovor #34 poslato: Децембар 25, 2008, 12:34:23 »

Da nije Karabaja slučajno bio u N.Sadu?
Sačuvana

THE OVOZEMALJSKI
Avdzija
Gost
« Odgovor #35 poslato: Децембар 25, 2008, 12:56:19 »

...e da je još potrefio da stavi onu od pur pjene što bi bilo veselo  Grin Cheesy
Sačuvana
Jastreb
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

>>>>>---------------->

« Odgovor #36 poslato: Децембар 25, 2008, 01:04:37 »

Bio sam prisutan u prostoriji u kojoj je explodirala puna boca od PUR pene...(ne preporuchujem nikome)

Izbilo je prozor zajedno sa shtokom...spalilo pola nameshtaja...meni deo kose i komplet shake (imao sam zimsku garderobu)... opekotine su neko vreme trajale...ali josh pamtim ono shishanje koje je trajalo 2,5 h..  Wink
Sačuvana

dragan2229
Senior
Van mreže Van mreže

drdragan@verat.net
« Odgovor #37 poslato: Јул 19, 2010, 10:31:32 »

Mislim da nas ribolovci ne vole sa razlogom, i to ne jednim nego vise njih. Prvi je definitivno otvaranje sezone lova na sitnu divljac, ako hoces tog dana na pecanje moras da nosis slem, o zvucnim efektima necu ni da komentarisem. Drugi razlog - nekultura lovaca i njihovih pasa - neretko se desava da lovac posalje psa da pretrazuje obalu bare ili reke a da prethodno nije ni proverio da li ima nekog, mozda se taj neko plasi pasa, dolazi do prevrtanja pribora i stapova i kao pod obavezno svaki pas tad dobije zelju da se malo okupa i otrese tik uz ribolovca. I treci mozda i najveci - imam utisak da vecina lovaca gleda na ribolovce sa neke visine, u fazonu - pametan covek nosi pusku a budala stap. Po meni je ribolov mnogo kompleksnija disciplina gde treba mnogo vise znanja a mnogo manje sirove snage, dok je u lovu to obrnuto pa je samim tim i profil ljudi drugaciji. Plus gomila drugih stvari gde sam video da se ljudima puca u plovak ili kad se krene autom u lov, otvoris prozor i ribolovca na bicikli pitas gde je krenuo itd  lol Najgori smo, bre !
Sačuvana

reze73
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #38 poslato: Јул 19, 2010, 11:45:12 »

Nisam imao takvo iskustvo,da nas nevole.Mnoge moje kolege su i pecaroši.Inače ostali koji nisu lovci i oni su ljubitelji prirode,čak pomažu sa informacijama o kretanju divljači i nepozvanih gostiju u lovištu.Hvala im na tome!  friends
Sačuvana
baracuda
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #39 poslato: Август 11, 2010, 12:36:40 »

Pozdrav svima! Nov sam na forumu, ribolovom se bavim od desete godine zivota a evo sad me je zainteresovao i lov. Niko od mojih u porodici a ni od drugara nije lovac pa to sve malo teze ide. A da su ribolovci organizovani bar 10% kao lovci mnogo bi vise ribe bilo u nasim vodama. Samo pogledajte ovaj podatak: da bi postao lovac covek mora godinu dana da stazira pa da polaze ispit pa tek onda u lov. A za pecanje ti je potrebna samo dobra volja. Onda nije ni cudo sto ljudi masakriraju ribu. O ribocuvarskoj sluzbi necu da govorim. Negde su OK a negde vlada kriminal.

Idemo na predstavljanje! Druga opomena...
Sačuvana
hunter017
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Ситуација никад није била тако озбиљна као увек.

« Odgovor #40 poslato: Август 11, 2010, 01:23:27 »

Mislim da nas ribolovci ne vole sa razlogom, i to ne jednim nego vise njih. Prvi je definitivno otvaranje sezone lova na sitnu divljac, ako hoces tog dana na pecanje moras da nosis slem, o zvucnim efektima necu ni da komentarisem. Drugi razlog - nekultura lovaca i njihovih pasa - neretko se desava da lovac posalje psa da pretrazuje obalu bare ili reke a da prethodno nije ni proverio da li ima nekog, mozda se taj neko plasi pasa, dolazi do prevrtanja pribora i stapova i kao pod obavezno svaki pas tad dobije zelju da se malo okupa i otrese tik uz ribolovca. I treci mozda i najveci - imam utisak da vecina lovaca gleda na ribolovce sa neke visine, u fazonu - pametan covek nosi pusku a budala stap. Po meni je ribolov mnogo kompleksnija disciplina gde treba mnogo vise znanja a mnogo manje sirove snage, dok je u lovu to obrnuto pa je samim tim i profil ljudi drugaciji. Plus gomila drugih stvari gde sam video da se ljudima puca u plovak ili kad se krene autom u lov, otvoris prozor i ribolovca na bicikli pitas gde je krenuo itd  lol Najgori smo, bre !

Svaka ti je na mestu,tj. vecinom nas nevole zbog (ne)kulture i bezobzirnosti prema drugima. Inace u prolece i prvoj polovini leta sam ribolovac.  Wink
Sačuvana

Најкритичнија су у животу прва три минута!
А и последња три!
dragan2229
Senior
Van mreže Van mreže

drdragan@verat.net
« Odgovor #41 poslato: Август 11, 2010, 09:43:31 »

vecinom nas nevole zbog (ne)kulture i bezobzirnosti prema drugima. Inace u prolece i prvoj polovini leta sam ribolovac.  Wink

Da, nisu svi lovci isti ali vecina jeste slika i prilika ovog sto sam opisao... i ja sam ribolovac, ali onako opustena varijanta, bitnije mi je da ponesem cumur i rostilj nego cuvarku  beach najcesce ponesem donji deo jednog stapa i gornji od drugog pa onda zaglavljujem papirom i lepim selotejpom da ne ispadne a za mamac moze da posluzi sta god ima, hleb, parce kobasice itd.  blush2
Sačuvana

mladen ks
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #42 poslato: Март 01, 2011, 09:39:23 »

Ma nisam ja takav, nego stvarno sam sad prvi put cuo za plin u ribolovu.
Cuo sam za plin i lisicu(u rupi) ali ovo jok.
  e druze svasta sam cuo za lisice ali plin...to je bas neljudski..pustati plin u rupu...svasta ima u zemlji srbiji..
Sačuvana
Venom
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #43 poslato: Април 07, 2014, 08:29:24 »

Zašto ja ne volim lovce,pre koju godinu odem na ciglanu u Futogu da pecam,lepo se namestim,zabacim štap(uglavnom pecam na jedan štap),mir,tišina,neke ptičice cvrkuću,Vodomari vrebaju siću,milina,kad posle koji minut dobro poznat zvuk(nije mi prvi put)sitna sačma kosi trsku iza mene,u*ro sa se,prebledeo,jer imam u nozi jednu sačmu koja mi se šeta po mesu,izlazim kad ono čova neki,vidi se pripit,jao izvini nisam znao da ima nekog... i šta ću,pakuj se i bežanija,dok sam čitav. I sad ispada da se ne sme ići na pecanje bez pancira i šlama. Na kraju sam i to nabavio da mogu na miru na neke vode da idem,čisto da bi sebe zaštitio. Skoro odem na strelište,kad medju čaurama pun brener,kako,odakle,nemam pojma,da li je neko zaboravio,dal mu je ispao,ne znam...
Sačuvana
KOBI
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #44 poslato: Април 07, 2014, 09:12:51 »

Bitno da ti pecas samo na jedan stap,i ja nosim samo jednu pusku kad idem u lov  umnik
Jedan moj stariji komsija skojim sam proveo sate i sate pecajuci mi je uvijek govorio da kad god dovedem pse na Savu na kupanje pojedu mu mezu iza ledja i uvijek pojedu kruh sto na njega peca kedere  sarcastic Ipak,volio me deda,pokoj mu dusi.
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: