DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161362 poruka u 7275 tema- 6980 članova - Poslednji član: aleksa101

Новембар 14, 2019, 07:38:13
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: [1] 2 3 4   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: RIBOLOVCI NAS BAŠ I NE VOLE?  (Pročitano 20231 puta)
oscar
Gost
« poslato: Децембар 05, 2008, 08:41:04 »

U svojoj novinarskoj karijeri bio sam glavni i odgovorni urenik jeden ribolovačke revije. Želeći da ipak u nju ugradim nešto što je tipično moje ubacio sam desetak strana lova. I šta se desilo. Buljuk protesta od strane ribolovaca. Do pretnje da više neće čitati reviju. Nisam mogao verovati. Drugi slučaj. Pošli smo u lov u Gunaroš. Tu ima nekavo jezero i dok smo hodali ka lovištu prošli smo pored ribolovaca koji su već pecali. Uljudno smo ih pozdravili sa "Bistro". Međutim neki su to prećutali a neki Boga mi i glasno negodovali.
Pitam se  a i vas, zašto nas ne vole ili imam pogrešan utisak.
Sačuvana
Chaki
Gost
« Odgovor #1 poslato: Децембар 05, 2008, 10:10:37 »

Ma varas se Dzeremaja i to opasno  Wink. Ajde reci koje ribolovacke revije da malo pokrenemo tu temu.

Interesantna stvar ali recimo ja nisam nikada imao sukob sa ribolovcima mozda zbog toga sto kad nema lova ja uzmem stap i varalicu u ruke i odem na vodu ili sednem na camac i prosetam Dunavom da uzivam u njemu i opustim se od svakodnevnice.
I na vodama vlada isti haos kao u lovstvu i treba krenuti i tu da se sredjuje stvar. Ako si spreman na to onda onaj prvi deo PP koji nije tu ima apsolutno smisla  Wink
Sačuvana
kaludra
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: Децембар 05, 2008, 10:20:19 »

ebiga izbrisa mi se post ajd sad ponovo pisi

dzeremija
mozda nevole zbog uhvati i pusti pokreta
mozda zbog pocetka lova na fazana i zeca
mozda zbog lova na patke
mozda zato sto su lovci organizovaniji po pitanju ocuvanja prirode i divljaci
ko sto znamo u lovu ima lovokradje i krivolova ali je to u ribolovu frapantno i naocigled svih .
i sam sam od rodjenja ribolovac,podvodni ribolovac i lovac i ne mrzim sebe
naravno ni ikog drugog Grin Grin
Sačuvana
oscar
Gost
« Odgovor #3 poslato: Децембар 05, 2008, 10:21:35 »

Ma Chaki drago mi je ako grešim jer smo praktično dve organizacije koje su vezane za prirodu i sve što se dešava u njoj. Dakako i sam volim otići na pecanje uz opasku da sve manje imam vremena i pored blizine Dunava i kanalske mreže DTD. Ja lično mislim da svaki kontakt sa prirodom ima svoju draž i svoju lepotu. Poznajem mnogo lovaca koji su strastveni ribolovci, čak su pojedini i predsednici LU i za sebe tvrde da im ribolov predstavlja veći užitak. Znam i jeno LD gde je predsednik istovremeno i predsednik Ribolovačkog udruženja. Ali slažem se sa tobom da je tu poveliki javašluk, mnogo nerešenih pitanja oko Zakona, korisnika ribolovnih voda, čuvarske službe, ingerencija.  Dalje strahovito slab rad Saveza. recimo Ribolovački savez Vojvodine nije član Istog saveza Srbije. I tako redom. Ali da ostavimo nešto i za kasnije.
Sačuvana
MAUZ
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

sstegnjaic
« Odgovor #4 poslato: Децембар 05, 2008, 10:37:15 »

eee, a 'el treba neka dozvola za pecovanje? Ja nemam nikakvu, rekao mi drugar da ne treba, a uvek mi netko trazi!
Sačuvana
Chaki
Gost
« Odgovor #5 poslato: Децембар 05, 2008, 10:53:19 »

Trab Mauz dozvola ali kupis je i za celiu godinu izlaska na vodu niko je ne trazi ili recimo pecas na keju i vodom na 5 m od obale ide camac i vuce 100m merze i prilazi kontrola i meni trazi dozvolu a njemu gleda kroz prste. ***iga meni moze ako nemam dozvolu i policiju da pozove i da mi i pribor uzme (naravno ako ga dam bez otpora heheh) a od tog sa mrezama dobije mesecno par stotina evrica i on jednostavno progleda kroz prste.
Da ne pricam o ovim savremenim sredstvima tipa plin ili struja sto je evolucionalni pomak u lovokradji u svetu krivolova. Kada su culi neki stranci o tim metodama kradje ribe nisu mogli sebi da dodju hehehe pravac KC
Sačuvana
MAUZ
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

sstegnjaic
« Odgovor #6 poslato: Децембар 05, 2008, 10:58:06 »

Eee moj Chaki, ne placham ja to! Pazi da placam, a samo vadim granje i mreze iz vode, ponekog bucova! Za plin sam cuo u Kupinovu zgrozio sam se!

Mlad ribolovac  Wink
Sačuvana
aca014
Senior
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #7 poslato: Децембар 05, 2008, 10:59:15 »

Kako na plin?
Budite dobri pa objasnite.
Sačuvana
Chaki
Gost
« Odgovor #8 poslato: Децембар 05, 2008, 11:07:53 »

Jes da ti kazem pa trk na vodu heheheh
Sačuvana
aca014
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: Децембар 05, 2008, 11:18:53 »

Ma nisam ja takav, nego stvarno sam sad prvi put cuo za plin u ribolovu.
Cuo sam za plin i lisicu(u rupi) ali ovo jok.
Sačuvana
MAUZ
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

sstegnjaic
« Odgovor #10 poslato: Децембар 05, 2008, 11:24:29 »

Kako na plin?
Budite dobri pa objasnite.

NE zelim!  Najocajnija prica, mrak!
Sačuvana
kaludra
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #11 poslato: Децембар 06, 2008, 12:11:36 »

ko sto bi i ti ostao bez kiseonika kad bi ga udisao
tako ribokradice plin prezentuju ribama.  Angry Sad
Sačuvana
aca014
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12 poslato: Децембар 06, 2008, 10:37:30 »

Svasta, sve sam cuo ali ovo... Huh? Huh? Huh?
Sačuvana
Jastreb
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

>>>>>---------------->

« Odgovor #13 poslato: Децембар 08, 2008, 01:57:24 »

I ja sam nekada pecao..sada vishe paznje pridajem lovu...

Ovo me podseti na... jesenas...lov na patke...poodmaklo jutro...bare kraj Krusevca...tishina..ne chuje se nishta...nema vetra..nema pucnjave...chekam ja kraj jedne bare...shetkam se...kad, nalece patka...povisoko, ali lagano prelece baru...nishanim...BUM.. kad 2m od mene iza zbuna chujesh "IDI U PIZDU MATERINU..." ...hehehe, preseko se.. (zato nas ne vole..)  Grin Grin Grin
Sačuvana

kmkole86
Gost
« Odgovor #14 poslato: Децембар 08, 2008, 06:38:23 »

ko zna mozda bi i lovci mrzeli ribolovce da se stalno setaju po lovistu. ribolovcima je voda sve i kapiram da valjda misle da imaju samo oni  pravo na to, pa kada im se pojavi lovac dolazi do sukoba interesa  Grin  dugo sam bio ribolovac i sada volim da izadjem na vodu ali cisto onako da se prosetam bez stapova. zamisli takodje situaciju, ti na ceki a neki lik ti prolazi ispod i seta se tu, grancice pucketaju pod njegovim nogama itd  Angry . dodje ti odmah kundak pa u glavu e tako je i kada lovci raspale ili prodju blizu ribolovca, i kod njih su tisina i mir vazni. bacas hranu nekoliko dana, podjes u 4 ujutru, cekas nadas se,  i onda BAAM i ode sve u... meni pak i kada sam aktivno pecao nije niko smetao jer bitna je coolijana i druzenje (uvek sam isao sa drustvom na pecanje), tako da nisam imao razloga nikoga da mrzim, ali znam i one koji ne disu dok pecaju, koji te opominju kada pricas glasno itd, pa zamisli pucanj blizu takvog lika  Grin
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 4   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: