DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161395 poruka u 7277 tema- 6986 članova - Poslednji član: nikola025

Децембар 06, 2019, 04:18:33
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 3 4 [5]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: NOCNA OPTIKA DALI IMA KO ISKUSTVA  (Pročitano 29059 puta)
dzudzubajac
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #60 poslato: Мај 14, 2017, 01:53:02 »

lapsus, htedoh reći neki pulsarov model, ali definitvno je bila optika koja se montira na pušku, sa končanicom
pa ti ako hoćeš veruj, ako ne nemoj
Sačuvana
GPK
Gost
« Odgovor #61 poslato: Фебруар 08, 2018, 05:25:03 »

Nestonsto je zaista sam frh od nocnih optickih nisana je :
Nižerazrednog cenovnog ranga ATN natavno gde je njegova upotreba i primena zakonom dozvoljena uglavnom van Starog Kontinenta.
Ima lovista koja iznimno dozvoljavaju upotrebu nočnih termoviziskih nisana samo i iskljucivonza lov Jelena sa seka i to do odredenog vremenskog perioda.

I naravno Pulsar kohi je Vrh Vrhova sa kvalitetom slike i sa cenom.
I opet gde je dozvoljena primena i na koju vrstu divljaci i kad.
Sačuvana
MikaHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

I don't regard nature as a spectator sport.

« Odgovor #62 poslato: Фебруар 08, 2018, 06:19:49 »

...predatore bih uvek dozvolio da love sa nocnim ali lov na svinje,jelene...nikad bio sam u lovistu kod nas gde lovocuvar zgranut sto nemam nocnu optiku maltene smorio se.Zbog toga sto svaki drugi lovac ode u komercijalno loviste i puca na sve sto mrdne po mraku sa tim cudima divljac pomera svoje navike.Bas u tom lovistu u koje redovno idem od 2008 pred sezonu susenja mesa da odpucam neku kosutu,svinjce divljac na ceku dolazi u 19-20h mrkli mrak.Na mojoj ceki ako ih necujem pred mrak znam da nisu tu ako su pre samog mraka krecu.
Licno bih zabranio sem upotrebe za predatore.
Treba dati predonst divljaci sva ta hifi dostignuca remete navike divljaci pogotvo gde ima dosta divljaci i gde se dosta puca.

X puta mi se desilo dodje krdo sve krmacice,prasci po neko nazime i cujem da je on tu ali ga nevidim kad je mrkli mrak cujem da je u krdu da duva da ga jure krmace ali dzabe upalim lapmu kao duh,krdo priceka moglo bi da se puca ali on ispari.Nemogu da lazem iznerviram se odma sutra jurim dedale,flirove...itd i onda prodje me to malo stavim prst na celo i batalim bacanje para.Nebi mi bio merak da ga pucam na takav podao nacin bez prednosti u njegovu korist.

Korisna stvar je za opservaciju kada dodju da se ima taj flir jer je zgodno i kada se rani pa se trazi po mraku vidi se dok se neohladi ako je palo.
Sačuvana

No matter what happens, whether you succeed or not, if you stand up and do it right and pay attention, hunting will always give you what you need. It may not be what you were looking for, but it will absolutely be important enough to justify whatever you      -- Jacob Bowers
AcaNik
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #63 poslato: Фебруар 08, 2018, 06:34:02 »

Тако је Мико!  good
Sačuvana

Нема живота пре кафе
Stranice: 1 ... 3 4 [5]   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: