DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161370 poruka u 7275 tema- 6981 članova - Poslednji član: lukakaras

Новембар 19, 2019, 05:41:15
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: [1] 2 3 ... 24   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Punjenje Karabinske Municije ( I )!  (Pročitano 108809 puta)
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

swift

« poslato: Јун 05, 2008, 01:09:26 »

U predlogu novog zakona o Oruziju i municiji, dozvoljeno je prepunjavanje karabinske municije.Naravno, ovo je samo predlog, za sada.
Ukoliko se, kao takav, usvoji i punjenje postane legalan cin...

dali ce te upraznjavati ovu metodu.
Hocete puniti sami?
Sačuvana

odstrelis kad mozes a sa .270 kad pozelis
a.damjan
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1 poslato: Јун 06, 2008, 07:57:11 »

Pomaze Bog, braco!
Vec sam kod teme o punjenju patronske municije rekao da je reloading sjajna zabava i da punim sebi patrone za neke vrste lova. A da li cu puniti jednoga dana i karabinsku municiju - verovatno da !  A iako ne budem ne vidim razloga da mi to neko brani, i jos na osnovu nekog zakona koji ce nadamo se uskoro biti i promenjen.
Sasvim podrzavam rucno laborisanje municije za sopstvene potrebe.
Sačuvana
majer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: Јун 10, 2008, 11:52:09 »

To je odlicna varijanta pre svega covek moze dosta da ustedi ali niji to glavno covek moze da slozi odlicnu kombinaciju tako da to treba svakako dozvoliti.
Sačuvana
dart
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: Јун 15, 2008, 12:40:19 »

Ja cu puniti sigurno.
Samo neka izglasaju vise taj novi zakon o oruzju.
Mislim da ce i vecina samo da stigne ta oprema u nase radnje.
Sačuvana

NKD je zakon
von Maksimilian
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Sve teče sve se menja...

« Odgovor #4 poslato: Јун 19, 2008, 09:20:49 »

Mene plaši par stvarčica kod tog zakona a to je:  Ko je taj koji će izdavati sertifikate o položenom kursu za samopunjenje i kako ih je on stekao, koja će cena biti   jer bojim se da će mnogi ,,kvazi magovi rilodinga,, gledati da izvaćare pare na brzinu,šta sa onima koji neće da polažu kurs a hoće da pune, da li je zakonodavac oceni-procenio-artikulisao duh ljudi sklonih improvizaciji,muljanju,ofrljim rešenjima po  sistemu lako ćemo u materiji koja je vrlo ozbiljna. Jednostavno se bojim (poučen dosadašnjom praksom) u zemlji Srbiji da nešto što je u početku zdravo ,napredno i vitalno na kraju se pretvori u svoju suprotnost i postane bolesno,nazadno i trulo! Živi bili pa videli! Wink Wink
Sačuvana

Ako sve uradiš danas bićeš pod stresom ostavi nešto i za sutra...  Smiley лангзам абер зихер
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

swift

« Odgovor #5 poslato: Јун 20, 2008, 05:38:33 »

Mene plaši par stvarčica kod tog zakona a to je:  Ko je taj koji će izdavati sertifikate o položenom kursu za samopunjenje i kako ih je on stekao, koja će cena biti   jer bojim  vrlo ozbiljna.  Živi bili pa videli! Wink Wink

Hteo si da kazes , da se bojis da ce i kod ove materije da "koza cuva kupus"
Jel to..? Wink
Sačuvana

von Maksimilian
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Sve teče sve se menja...

« Odgovor #6 poslato: Јун 23, 2008, 07:36:56 »

Ili lisice meso... Wink Grin Grin Grin
Sačuvana

Ako sve uradiš danas bićeš pod stresom ostavi nešto i za sutra...  Smiley лангзам абер зихер
Chaki
Gost
« Odgovor #7 poslato: Јун 29, 2008, 05:40:50 »

JEDNA ANEGDOTA IZ LOVA:
Povedem ja jednog generala u lov, poneo MAconja svoj karabin i pred lov kaze, Srdjane sine, imas li koji metak u rezervi? Reko, stari lovac me iskusava, pa reko imam 20 ak... A on veli daj mi 2-3 metka! Cika nikola, uz duzno postovanje, ja peglam sa 8x57, a on ce meni, pa to je slicno sa 30-06 i pasuje!

Tek sad procitah ovo. Sta drugo da kazem osim pravi vojnik i patriota. Kad on o svojoj profesiji zna tako malo mozes da zamislis kako zna neke druge oblasti
Sačuvana
Mladjan
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #8 poslato: Јун 29, 2008, 06:32:55 »

Mene plaši par stvarčica kod tog zakona a to je:  Ko je taj koji će izdavati sertifikate o položenom kursu za samopunjenje i kako ih je on stekao, koja će cena biti   jer bojim se da će mnogi ,,kvazi magovi rilodinga,, gledati da izvaćare pare na brzinu,šta sa onima koji neće da polažu kurs a hoće da pune, da li je zakonodavac oceni-procenio-artikulisao duh ljudi sklonih improvizaciji,muljanju,ofrljim rešenjima po  sistemu lako ćemo u materiji koja je vrlo ozbiljna. Jednostavno se bojim (poučen dosadašnjom praksom) u zemlji Srbiji da nešto što je u početku zdravo ,napredno i vitalno na kraju se pretvori u svoju suprotnost i postane bolesno,nazadno i trulo! Živi bili pa videli! Wink Wink
Pa tu je nas Sloga on sa svojom licencom ima da nam priznaju sve ako kod njega polazemo Cheesy
Bicde tu svega i svaceg naravno kao i kod ovg polaganja o rukovanju vatrenim oruzjem,
ko bre mene sad da uci kako se rukuje sa karabinom ili sacmarom a ja imam naprimer deset pusaka do sad i opet moram polagati ako bih nesto novo hteo kupiti!
U Austriji u skoro vreme dolazi novi zakon gde ce se svo oruzje legalizovati jer je ona jedina zemlja u okruzenju gde si sacmaru i kerabin mogao kupiti kao sto kupujes hleb i mleko,
i tu se radi o komercijali da se uzmu narodu pare ali se nece nista mnogo menjati u nabavci jedino sto ces prvo morati da ti izdaju u policiji odobrenje koje ce se dobijati tog momenta kad i zatrazis a koliko ce kostati to neznam, ni legalizacija ni odobrenja o ceni se nisu detaljno izjasnili!
Naravno i ovamo vise nece moci nabaviti nepodobni osumnjiceni,
Zato ja gledam svaki dan u kesu dali ima sta viska da ja to ispazarim dok se jos moze kad ga vec imam nece valjda toliko da kosta legalizacija Cheesy
Sačuvana

Dobar pogled
Ry
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na Forumu Lorist u 2011 godini

« Odgovor #9 poslato: Јун 30, 2008, 02:45:26 »

Stigao Deda Mraz u Junu.
Ne znam samo za taj .270...da li ce moci ...videcemo...hrk..hrk

Sačuvana

Sound of the drums
Beatin' in my heart
The thunder of guns!
Tore me apart
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

swift

« Odgovor #10 poslato: Јун 30, 2008, 06:27:40 »

Stigao Deda Mraz u Junu.
Ne znam samo za taj .270...da li ce moci ...videcemo...hrk..hrk

Dobro dobro,
zazubice nisu dozvoljene.

Ja kad sam bio mali, kad neko ima parce leba sa pekmezom i izadje napolje...
podeli sa drustvom. Smrc, smrc... Cry
Sačuvana

danilop
Gost
« Odgovor #11 poslato: Јун 30, 2008, 09:44:50 »

U iščekivanju novog zakona, da ne bih u međuvremenu poludeo, nije loše obrazovati se ...

Dopisni kurs Barnes Univerziteta. Stigla mi je i prava diploma pre par nedelja na kućnu adresu sve sa zvanjem Bachelor of Reloading Science ...  Grin Grin Grin
Sačuvana
von Maksimilian
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Sve teče sve se menja...

« Odgovor #12 poslato: Јун 30, 2008, 09:53:41 »

Čestitke ...
Brate pa ti sad odmah možeš da otvoriš Beogradsku školu rilodinga ali te molim da to ne bude po prijateljskoj ceni od 120 evra kotizacije kao na onom kursu iz decembra Grin Grin Grin
Sačuvana

danilop
Gost
« Odgovor #13 poslato: Јун 30, 2008, 10:55:01 »

Hvala,

Samo ... po starom, dobrom običaju mi ćemo od punjenja da napravimo filozofiju,(kao u ostalom i od svega novog - seća li se neko prvih BK mobilnih u Srbiji od 15,000 DEM dok su na zapadu u isto vreme koštali 250 DEM?)ima da tražimo disertacije i diplome da bi običan svet mogao da puni. Naravno uz minimum 100-150€ državi i/ili podmićivanje nadležnog organa.

Ništa od toga nije potrebno, već samo umerena količina novca za početnu investiciju, zdrav razum, strpljenje, strogo poštovanje pravila i poznavanje matematike i fizike iz viših razreda osnovne škole.

Dokaz?

Evo jednog klinca, po glasu bih rekao da nema više od 12 godina, pa sami prosudite ...

http://www.youtube.com/watch?v=I4Zx3fE9_l4
Sačuvana
HuntR
Gost
« Odgovor #14 poslato: Јун 30, 2008, 11:05:17 »

za reloading sam cuo kad sam pokusavao da nadjem lovacki metak za moj karabin,jedno pitanje da li se negde moze doci do podataka sta je sve potrebno za jedan kalibar i kave su moguce gramaze zrna koje se mogu dobiti.posto je za moj kalibar(gotovo nemoguce doci do laksih zrna u fabrickoj municiji a zrno bi trebalo da je isto kao kod 30-06 za koje kazu da ima veliku paletu zrna.kalibar mog karabina je 7,62x54r
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 24   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: