DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161742 poruka u 7319 tema- 7040 članova - Poslednji član: Sinisa123

Јун 01, 2020, 09:36:17
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 94 95 [96]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Lov Sakala  (Pročitano 350523 puta)
Dzoni Vojinovic
Junior
**
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

nikolavojinovic87@hotmail.com
« Odgovor #1425 poslato: Април 26, 2020, 08:54:35 »

Ona se baš nalazi u delu gde su kanali više deponije nego kanali. Još mi se nije desilo da odem tamo, a da ne vidim bačenu domaću svinju ili neku drugu domaću životinju. Ostali šakali isto obilaze redovno seoske deponije, tu najlakše dolaze do hrane. Pored šakal primetan je i porast brojnosti orlova mišara. U ovom delu ima dosta sitne divljači tako da sigurno jede i to. U 99% slučajeva kad sam posmatrao i lovio šakale uglavnom je "mišario", ali daleko od toga da ne jede divljač.
Sačuvana
Milan Grba
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1426 poslato: Април 26, 2020, 09:23:42 »

Citiraću reči prof dr Miloša Beukovića izgovorene u jednoj tv emisiji: "šakal je odgovor prirode na čovekovo neodgovorno ponašanje prema prirodi".
Sačuvana
Hemingway
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

elmarino019@gmail.com
« Odgovor #1427 poslato: Април 26, 2020, 09:35:01 »

Tacno ,Bugari su ga propustili  u najezdi jos pre pola veka.Kod nas su prvi usli 60tih godina , ali je tada bilo i akcije trovanja vukova 10tak godina zbog naseljavanja jelena,muflona, divokoza i lopatara u Istocnu Srbiju
Sačuvana
KOBI
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1428 poslato: Мај 01, 2020, 12:45:06 »

Mi smo zatvorili sezonu uspjesno. U zadnja 2 lova smo tata, ja i kolega po jednog rijesili. Kod nas bi bilo zanimljivo postavit koju tu ogrlicu, da se vidi dal prelaze preko Save u HRV i da li idu iz doline u planinu a idu samo ne znamo koliko cesto. Zanima nas gdje idu kada su poplave itd itd. Mi smo misljenja da vise forsiraju slavonska lovista zbog vise hrane i vise mira tj terena, a da se kod nas vise sklanjaju kad oni intezivno love. Al sta je njima preplivat Savu. Nadamo se da ce to kolege iz HRV vise istraziti jer on ne poznaje granice. Komsije iz druge opstine su mislim 25 komada u jednoj hajci ulovili.
Ljudi su se divili kao to je bio neki podvig al po meni ne love oni njega dovoljno. Ne moze se on smirit u dijelu lovista gdje moja grupa lovi. Jos sada su iz udruzenja uveli kutija metaka po odstrelu a i za ostale predatore. Mudri su sakali i nema puno ljudi sa kojima se moze loviti a ni razmjeniti misljenje. Nema ni pasa koji hoce da ih gone. Mi smo im procitali navike i nisu vise tolika nepoznanica. Dobijamo pohvale sa svih nivoa jer doprinos lovistu je ogroman. A do nedavno nam ljudi koji su lovci po 30-40 godina nisu znali da ga love. Nisu znali teren i staze i prelaze, a jos sam primjetio da dosta lovaca u hajkama ni ne znaju sta love, to se mora mijenjati pod hitno. Mi imamo ljude koji su odstrelili po 30 komada a velika vecina ga nikad nisu ni vidjeli. Trebalo bi to neko da se vise fokusira na tu temu, al dok je svinja i srndaca nema od toga nista kod nas.

Sačuvana
Stranice: 1 ... 94 95 [96]   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: