DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

157429 poruka u 6923 tema- 6682 članova - Poslednji član: Dejvid kroket

Октобар 21, 2017, 02:52:36
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 85 86 [87]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Lov Sakala  (Pročitano 253279 puta)
mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1290 poslato: Септембар 24, 2017, 11:39:01 »

Dozvolite da primetim kolega da  imate pravo za sve napisano. hi
Sto se tice    lova  samo sam nekoliko puta pucao na  toj malo vecoj daljini.Poslednji put bese prosle zime.Pitanje je dalicu dozvoliti sebi taj luksuz ove sezone .Evo umesto da sam danas u lovu sedim kuci  i kucam po ovom sokocalu..
A bilo je i promasaja i to na mnogo blizim rastojanjima.Poslednji na nocnom cekanju matorog vepra pre par nedelja..
Prevari me  matori majstor lomio je kao jazavac .. Od suma Stanjinske reke i udaljenost  nisam mogao da cujem jasno kako jede ..Sidjoh polako sa ceke i podjoh prema parceli .Kada sam prisao na 70 metara do parcele  oseti me matori vepar izlete bez suma i lomljave  kroz detelinu koja je bila sirine ne vise od 7-8 metra. Podigoh karabin upalih lampu povezoh ga kroz koncanicu optike i opalih  na par metara od ogradjenog vocnjaka sa dunjama.
Zrno umesto u njega pogodi tanko stablo sljive  pored koga je vepar sa druge strane projurio..
Usao je u zbun ispred zice udario u nju i od siline udara razvrteo gornji red koji je spojen na vrhu debljom zicom prosavsi  kroz stajnjak koji je bio sa druge strane ograde.Nakon 50 metara  to je isto uradio i na drugoj strani samo uz vecu stetu..
U lovu treba imati ponekad pored malo znanja i vestine  i  puno puno srece. hi drinks
Sačuvana
7 rem mag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #1291 poslato: Октобар 12, 2017, 06:28:57 »

Malo pred kraj radnog vremena...

Sačuvana
Stranice: 1 ... 85 86 [87]   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: