DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

157738 poruka u 6955 tema- 6711 članova - Poslednji član: dejvikroket51

Децембар 12, 2017, 09:39:33
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 85 86 [87] 88   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Lov Sakala  (Pročitano 260817 puta)
mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1290 poslato: Септембар 24, 2017, 11:39:01 »

Dozvolite da primetim kolega da  imate pravo za sve napisano. hi
Sto se tice    lova  samo sam nekoliko puta pucao na  toj malo vecoj daljini.Poslednji put bese prosle zime.Pitanje je dalicu dozvoliti sebi taj luksuz ove sezone .Evo umesto da sam danas u lovu sedim kuci  i kucam po ovom sokocalu..
A bilo je i promasaja i to na mnogo blizim rastojanjima.Poslednji na nocnom cekanju matorog vepra pre par nedelja..
Prevari me  matori majstor lomio je kao jazavac .. Od suma Stanjinske reke i udaljenost  nisam mogao da cujem jasno kako jede ..Sidjoh polako sa ceke i podjoh prema parceli .Kada sam prisao na 70 metara do parcele  oseti me matori vepar izlete bez suma i lomljave  kroz detelinu koja je bila sirine ne vise od 7-8 metra. Podigoh karabin upalih lampu povezoh ga kroz koncanicu optike i opalih  na par metara od ogradjenog vocnjaka sa dunjama.
Zrno umesto u njega pogodi tanko stablo sljive  pored koga je vepar sa druge strane projurio..
Usao je u zbun ispred zice udario u nju i od siline udara razvrteo gornji red koji je spojen na vrhu debljom zicom prosavsi  kroz stajnjak koji je bio sa druge strane ograde.Nakon 50 metara  to je isto uradio i na drugoj strani samo uz vecu stetu..
U lovu treba imati ponekad pored malo znanja i vestine  i  puno puno srece. hi drinks
Sačuvana
7 rem mag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #1291 poslato: Октобар 12, 2017, 06:28:57 »

Malo pred kraj radnog vremena...

Sačuvana
7 rem mag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1292 poslato: Октобар 22, 2017, 10:04:10 »

Četiri lovca, dva izlaska(jutro-večer), osam odstrjeljenih čagljeva od kojih je 6 štenaca koji su već rastom sustigli roditelje...
Sačuvana
sremac
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1293 poslato: Октобар 22, 2017, 08:10:16 »

cestitam na ulovu drinks
Sačuvana
7 rem mag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1294 poslato: Новембар 05, 2017, 03:27:52 »

jedan za početak mjeseca...
Sačuvana
KazaMP
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1295 poslato: Новембар 05, 2017, 07:57:47 »

Danas nismo otisli i lov i ja resim da obidjem sumu ( da neko ne sece drva moja  yahoo) i ponesem pusku i parce kartona da isprobam posip sacme za neke patrone... i tako kolima donekle odem posle toga pesaka. Idem tako puticem i  pravo na mene sakal nekih 20-25m ... 10h jutri... To mi je prvi Sakal kojeg sam odstrelio  Wink

Sačuvana
Pedja1965
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1296 poslato: Новембар 07, 2017, 08:50:01 »

Pretpostavljam da ste mlad lovac,drugarski savet kad već idete u krivolov nemojte se javno hvaliti time pozdrav
Sačuvana
MilosM
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1297 poslato: Новембар 08, 2017, 08:32:46 »

Blago nama mladim lovcima sa vama dusebriznicima...
Svaka cast KazaMP, samo napred, mani ove sto im je dosadno pa pisu kojesta...
Sačuvana
ris
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1298 poslato: Новембар 08, 2017, 09:48:56 »

teško je stati na nečiju stranu, složiti se sa nekim, kritikovati nekog, kad su svi u pravu! svi imaju osnove i argumente u zakonu.
Sačuvana

ηθική
Pedja1965
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1299 poslato: Новембар 08, 2017, 04:21:26 »

Kakva osnova u zakonu,sam u šumi sa puškom i to napunjenom bez dozvole za lov.Vaš Miloše komentar je svakako na mestu,očito ste imali ili imate dobrog mentora pozdrav
Sačuvana
MilosM
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1300 poslato: Новембар 08, 2017, 08:28:03 »

Jeste vala, odlican.

Vas je bio izgleda los, nije Vam preneo mudrost koja kaze "niko ne voli dusebriznike". punish

Momku koji tek pocinje se ne preti kada pogresi, vec mu se ukaze na gresku i kaze kako treba da radi...
To se zove osnovna kultura, i za to ce Vam izgleda trebati mentor, pa makar i u 50 i nekoj... rtfm
Sačuvana
mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1301 poslato: Новембар 08, 2017, 08:56:50 »

Pretpostavljam da ste mlad lovac,drugarski savet kad već idete u krivolov nemojte se javno hvaliti time pozdrav
  hi
Sačuvana
Pedja1965
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1302 poslato: Новембар 08, 2017, 10:11:25 »

Pobedili ste,pretpostavljam da ste mu VI ukazali na grešku tako da je moj komentar bio zlonameran
Sačuvana
mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1303 poslato: Новембар 08, 2017, 10:53:33 »

Pobedili ste,pretpostavljam da ste mu VI ukazali na grešku tako da je moj komentar bio zlonameran
Ime dozvoli da primetim , bas naprotiv tvoj komentar je bio krajnje dobronameran.  hi

Sačuvana
KazaMP
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1304 poslato: Новембар 11, 2017, 02:29:51 »

da zabranjeno je nositi oruzje tada... i ovo jeste vid krivolova... ali ja nisam niakda odstrelio srndaca i srnu! ( zato sto ih ima bas malo kod nas , a i da zelim sigurno bih odstrelio uz dozvolu ) ... Lovim samo predatore ali eto do sada sam samo lisice uspesno odstreljivao, sakala ne... a i kako drugacije da proverim posip sacme sem da odem na neko strelicste i platim ... Ja hvala bogu mirno spavam nocu i tako ce i biti dok sam ziv...
Sačuvana
Stranice: 1 ... 85 86 [87] 88   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: