DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

157237 poruka u 6911 tema- 6668 članova - Poslednji član: petar344

Септембар 25, 2017, 11:30:29
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 84 85 [86] 87   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Lov Sakala  (Pročitano 250509 puta)
7 rem mag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #1275 poslato: Септембар 23, 2017, 11:54:24 »

Jutros 4 šusa sa čeke, 3 čaglja i jedan gican, kalibar 7x64, PPU grom (poklon od Gage), daljine 30, 60, 1090 i 120m. Svi u vatri ostali.
Sačuvana
mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1276 poslato: Септембар 23, 2017, 01:50:33 »

Cestitam kolega na pogocima.Posebno za onaj na 1090 metara. scare drinks
Sačuvana
vujke
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1277 poslato: Септембар 23, 2017, 02:03:14 »

yahoo
yahoo
Sačuvana
SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1278 poslato: Септембар 23, 2017, 02:26:38 »

Ti sh mu kazesh, sa svojim galopirajutjim pra'cima na 500m i motjnom 4x snajperistichkom optikom...   lol

drinks

Chestitam, 7rm!  clapping
Sačuvana

diablo  diablo  diablo diablo  diablo  diablo
ProfiHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1279 poslato: Септембар 23, 2017, 02:48:51 »

Mislim da je kolega pogresio sa daljinom tj.ubedjen sam da jeste,inace mladi sakali su u pitanju,u svakom slucaju  hi
Sačuvana

Lako je stici do vrha,mnogo je teze  tu i ostati
7 rem mag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #1280 poslato: Септембар 23, 2017, 06:33:16 »

Greška je. Nije 1090 već 100m,potkrala se devetka. Isprika!
Sačuvana
mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1281 poslato: Септембар 23, 2017, 06:35:10 »

Ti sh mu kazesh, sa svojim galopirajutjim pra'cima na 500m i motjnom 4x snajperistichkom optikom...   lol

drinks

lol  drinks

Sačuvana
mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1282 poslato: Септембар 23, 2017, 06:40:02 »

Steta sto je greska u kucanju  obradovah se  i pomislih evo ga jos jedan Svrlizanin  samo dvaput bolji od mene  .Jos jednom kolega cestitke na lovackoj sreci i naravno umecu.
  hi drinks
Sačuvana
ProfiHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1283 poslato: Септембар 23, 2017, 08:55:48 »

Sve je ok kolega,logicno je bilo po vasem upisu da je greska u pitanju,a i nije mi jasno ni pod tackom razno da neko puca na tim daljinama u lovu,bar na nasim terenima,mozda i neko puca al to NIJE NORMALNO i nije bezbedno ni malo,samo moze doci do ranjavanja divljaci.

Sačuvana

mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1284 poslato: Септембар 23, 2017, 10:54:25 »

Sve je ok kolega,logicno je bilo po vasem upisu da je greska u pitanju,a i nije mi jasno ni pod tackom razno da neko puca na tim daljinama u lovu,bar na nasim terenima,mozda i neko puca al to NIJE NORMALNO i nije bezbedno ni malo,samo moze doci do ranjavanja divljaci.

U pravu ste  dragi kolega moze doci do ranjavanja divljaci ali ne one u koju se nisani nego neke druge koja se slucajno nasla na putanji ispaljenog zrna.
 Pomenuste  pucanje koje nije kako rekoste normalno.Cim sudite verovatno ste strucnjak i po tom pitanju     Dr profi sudija hunter ..  sarcastic
Sačuvana
ProfiHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1285 poslato: Септембар 24, 2017, 08:28:42 »

U pravu si,to je jedino sto si tacno napisao,uopste nisam strucnjak za SULUDO pucanje na NENORMALNIM daljinama od preko 1000 m,a ti kao strucnjak samo pucaj kako hoces al nemoj da mi pricas da je to normalno pucanje kada nije (strucnjace)
Vidim da se pojavio jos jedna veliki poznavalac lova koji pise velike price kao da samo on zna da lovi(jako smesno)tako da otprilike sledece godine na prolece(ako ne i pre),ovaj forum ce dostici najnize grae ili ce biti ugasen,bas od ovakvih profi pucaca i strucnjaka koji samo sebe vide i hvale,jos kada bi znali zbog cega taunt
Videlo se iz aviona da je greska u pitanju samo da si malo pazljivije citao ,kolega je naveo po redu daljine na kojim je pucano 30,60,pa 1090,i na kraju 120,da si malo pratio shvatio bi da je po nekom redosledu pisano i valjda bi prvo islo 120m pa posle 1090m,al ocigledno da te ne drzi koncetracija pa zato i pises ovo sto pises.
Na drugim forumima kada bi neko poceo da pise neke gluposti koje nisu logicne odmah bi bilo to prekinuto i obrisano,ovde moze svako da pise sta hoce do mile volje iako se nesto granici sa NAUCNOM FANTASTIKOM,niko da mrdne i reaguje,zato je tako kako je.
Sačuvana

mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1286 poslato: Септембар 24, 2017, 08:41:08 »

Naravno da se videlo kako rekoste odma da je greska u kucanju.Pa sam se malo nasalio na tu temu .  drinks

Sačuvana
mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1287 poslato: Септембар 24, 2017, 09:02:45 »

Sto se pisanije tice nisam u prvom redu kako rekoste hvalio sebe vec Zastavine karabine i municiju koju proizvodi Prvi Partizan.
Imaju i oni svojih mana njih sam i pomenuo u temama vezanih za to  medjutim nisu ni tako losi kako su ih ponekad prozivali i favorizovali neke strane karabine i municiju..Koji nisu cesto toliko kvalitetniji od pomenutih koliko para kostaju.
Ima od mene i mnogo boljih ljudi i majstora a i strelaca i drago mi je zbog toga ima covek na koga da se ugleda.
Vama kolega sta da kazem osim dobar pogled. drinks

Sačuvana
buhag
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1288 poslato: Септембар 24, 2017, 11:04:41 »

Nema potrebe za zucnom raspravom, to sto je neko odstrelio divljac na 500m nije nemoguce kao sto je verovotnije da ce je od sledecih 10 pokusaja na istoj daljini pri istim uslovima promasiti ili jos gore raniti.
Ja sam imao odstrele i do 400m ali i dosta  promasaja i nastrela i na manjim daljinama, sada sam posle 25 godina lova u mnogim stvarima revidirao stavove pa i u pogledu pucanja na velikim daljinama koje opravdavam jedino kad su u pitanju predatori. Za sve godine lova imam izgubljena, nastreljena a ne pronadjena samo 2 grla divljaci pa i to smatram previse.
Jedan mali eksperiment za pucace lovce na velikim daljinama.
Postavite metu sa precnikom kruga od 15cm na 150 ili za sigurnije na 200m. Pronadjite za vas naj udobniji polozaj i naslon kakav mozete imati u prakticnom lovu znaci bez restova vec lovacki ranac, stap, smotana jakna, biopod ko ima itd. stav stojeci, sedeci,lezeci sa zemlje ili ceke. Uslovi neka budu sto idealniji, poznata temperatura, bez vetra ili slab vetar u ledja, jasna vidljivost, bez magle,padavina ...
Sa svojim oruzjem i municijom koju ste vec ranije isprobali na strelistu i prakticnom lovu odnosno dovoljno da se moze reci da ste sa njima dobro upoznati bez probe ispalite 3 metka. Ukoliko su sva tri u ovom krugu pomerite metu dalje i pokusajte isto.
Naj veca daljina sigurnog odstrela sklopa strelac oruzje municija u prakticnom lovu, u raznim lovnim uslovima bice daljina do koje mozete u ovim koliko tiliko kontrilisanim uslovima pribliznih idealnim lovnim, bez ponavljanja, iz prvog puta da smestite 3 od 3 pogodka u krug navedenog precnika.
Ja sam se iznenadio koliko sam precenio svoje mogucnosti, a verujem da ce i mnogi od vas...
Pozz ...
Sačuvana
SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1289 poslato: Септембар 24, 2017, 11:21:11 »

clapping   clapping   clapping

Predlazem da ne uzurpiramo temu dalje, ovo Buhagovo je jako lepo recheno, pametno, smisleno...  hi
Sačuvana

diablo  diablo  diablo diablo  diablo  diablo
Stranice: 1 ... 84 85 [86] 87   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: