DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161361 poruka u 7275 tema- 6980 članova - Poslednji član: aleksa101

Новембар 13, 2019, 05:29:16
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 95   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Lov Sakala  (Pročitano 326898 puta)
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

swift

« Odgovor #15 poslato: Мај 22, 2008, 03:44:45 »

ja sam merio tri odstreljena....
17 kg- muzjak, 15.5 kg-zenka, 21 kg-muzjak
ostale nisam merio, cenim da su oko 20-23 kg

kod nas su znatno veci nego u literaturi.
Dobra trpeza.
Sačuvana

odstrelis kad mozes a sa .270 kad pozelis
lumorava
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #16 poslato: Мај 24, 2008, 08:05:33 »

Uh šakal... Veliki problem za svako LU. Malo statistike neće škoditi. U LU Morava iz Ćuprije je odstrel išao ovako     2004 - 4 šakala    2005 - 7 šakala   2006 - 13 šakala  i 2007 - 61 šakal..   Šta će biti ove godine.. Procenite sami
Sačuvana
Jäger und Jagd
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Jagd ist kein Hobby, Jagd ist Leidenschaft!

« Odgovor #17 poslato: Мај 24, 2008, 08:16:38 »

Bice za par godina Trocifreni broj.
Prosta racunica,iz svakog legla pola mladunaca prezivi prvu godinu zivota.
A takvima kasnije se malo teze staje na rep,zato treba iskoristiti period kraj jula i pocetak avgusta.Tada se osamostaljuju i krecu sami u setnje,neiskusni su i radoznali pa lako plate glavom.
Sačuvana

I*A*A*M*M
Gaga Lovac

Pisi i Citaj Istinu.
Lazes Druge, Lazes i Sebe.
lupo
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #18 poslato: Мај 30, 2008, 02:17:15 »

Sakal je najlukavija i najaci predator,treba ga loviti i istri***iti jer je preopasan za svu divljac.Jednoga sam prosle godine rijesio sa ceke 150 metara daljine 8x68S.Pozdrav iz Cro.

Sačuvana
lupo
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #19 poslato: Мај 30, 2008, 04:29:31 »

Po mom misljenju cagalj je jedan od najvecih predatora zato jer unistava najveci dio srnece i jelenske mlade divljaci koja mu je neizbjezna hrana a momentalno im je broj u brzom porastu na prostorima ex jug. i ako se ne poduzmu hitno mjere oskudijevati cemo sa jelenskom,srnecon i cak i divljeom svinjom jer napada i nju.Nenadmasiv je u mudrosti i poznavanju terena je jako osjetljiv stoga ga je jako tesko i loviti.Ja sam imao srecu prosle godine u lovistu Podunavlje-podravlje  odstrijelio sam slucajno jednoga iako sam bio u lovu na srnecu divljac.
Sačuvana
Brno
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #20 poslato: Мај 30, 2008, 04:46:58 »

Imate u skoro svim dnevnim novinama u sremskom selu već mesec dana u seoska dvorišta neka zver je zaklala i izujedala dosta ovaca i jaganjaca i nekoliko koza. Sumnjalo se na nečijeg krvoločnog psa, međutim u poslednjem napadu pre par dana navodno je Šakal u pitanju jer ga je očevidac video. Čude se svi i sa nevericom neveruju da je šakal ali i osnovano sumnjaju da je možda i on. Izašla je Opštinkka komisija na lice mesta i veterinarska inspekcija sa Policijom. Uzeta je krv zaklanih ovaca na analizu snimljene i slikane ujedne rane itd.
Ako se utvrdi da je to Šakal (u šta iskreno sumnjam) onda smo ga nadrljali.
Sačuvana
#
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #21 poslato: Мај 30, 2008, 09:30:27 »

Čini mi se da još ne shvatamo moguće veličine štete koje će nam šakali ukoliko im dopustimo da im populacija dosegne rizicne cifre moze naneti, bar kod mene u Braničevskom okrugu gde su se vrlo rano pojavili, a sad već imaju zavidnu populaciju koja nam u dobroj meri uništava bonitet lovišta.
   Lovna drustva su po meni prilicno inertna prema ovom predatoru, a šakalijade ovdasnjih udruženja su po meni samo nacin da rukovodstvo lokalnih lovackih drustava uzvrati na gostovanja uprava u slicnim manifestacijama širom Srbije. Nadam se da će se u narednom periodu ozbiljnjije prići problemu ovog predatora u lovištu i ozbiljnjijoj redukciji njegove brojnosti u lovištima.

U toj nadi vas i pozdravljam !
Sačuvana
Jäger und Jagd
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #22 poslato: Мај 31, 2008, 08:54:58 »

Prvi primer:
Kostoberstocher ti znas odakle sam ja rodom! E tamo zadnje dve godine nema Dlake od Srnece divljaci,mislim na Moravske Vrbake.Nestala je zahvaljujuci Lovokradji i Sakalima.Prvi Sakali su se pojavili jos krajem osamdesetih godina,opstali su i sada ih ima mali milion.Dok god u srcu lovista postoji privatna Klanicna deponija(bice ih).Mozda znas i za slucaj odstrela Vuka iz 2005? Taj isti Vuk je odstreljen pored Morave-a zasto se zadrzao?
Drugi primer:
Primer Hrastovace,Gorana Koleta lovocuvara mozda poznajes?Dok se on nije malo ozbiljnije angazovao oko ovog Predatora,prolece-leto nisi imao videti LANE ni za lek.E sada se vidja poneko.Ali zasto zato sto Kole obori po 20-30 Sakala godisnje.
Sačuvana

I*A*A*M*M
Gaga Lovac

Pisi i Citaj Istinu.
QUAGLIA
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #23 poslato: Јун 20, 2008, 03:05:56 »

Savet za uspesan odstrel sakala: Najbolje su manje dobroorganizovane hajke, sto manje ljudi to bolje, i naravno dosta lovacke srece. Bio sam na dosta velikih hajki (Banostor, Zagubica, Alibunar...) i nista osim dobrog druzenja, ali zato u Kladovu, na hajci gde je ucestvovalo 20-ak lovaca, u dva pogona 4 odstreljena sakala i blizu 10 na koje je pucano (bezuspesno).
Sačuvana
Brno
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #24 poslato: Јун 23, 2008, 11:44:43 »

Ja sam jednom išao na vuka, velika hajka, 400 lovaca i nikad više, čista komercijala iako sam bio gost predsednika Udruženja postavljen na ''proverena'' mesta takva hajka ne daje ama baš nikakve rezultate, retko jako.
Sačuvana
gardista
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #25 poslato: Јун 24, 2008, 10:37:51 »

kod nas u potisju ga ima mnogo, znamo jer smo ih vecerima slusali kako se dozivaju, probali s mrcinistima, ali bez veceg uspeha, cenim da sam zimus cuo bar 50-60 komada u  7-8 copora kako se javljaju pre lova, a odstreljeno je 10-ak(mozda)....
inace, prvog smo odstrelili 2001. i tada je za nas bila velika nepoznanica, danas mislim da cemo mu tesko doakati, posto se ne ponasa kao lisice, mnoogo je oprezniji, i na pucanj ne bezi glavom bez obzira, nego pazljivo bira mesto za prolaz kroz pogon, ili zasedu-nebitno....   
Sačuvana

cev je shipka kroz koju je provucena rupa...

www.adio.rs
Jäger und Jagd
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #26 poslato: Јун 25, 2008, 05:19:38 »

Izvlaci se tiho i mirno bez panike.
U stanju je da saceka Lovca u pogonu na metar ili dva odstojanja.
Sačuvana

I*A*A*M*M
Gaga Lovac

Pisi i Citaj Istinu.
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

swift

« Odgovor #27 poslato: Јун 25, 2008, 08:59:40 »

Izvlaci se tiho i mirno bez panike.
U stanju je da saceka Lovca u pogonu na metar ili dva odstojanja.

Ja ih imam 11 odstreljenih.
pored toga,tri sam pucao i promasio.
Pre mesec dana je izasao iz kanala na 20 metara od mene i drugara, u 7 uvece, po suncu, i gledao kako ja mazem vrat autanom. Karabin na krovu od auta. Wink

Gledao sam, sa sa uzvisine, kako se vraca sa druge strane uzanog mladika u suprotnom pravcu od kerova.Nogu pred nogu.
Brakircima se zna izvuci na 2 metra. Balkanci ga prate.Kerovi su katkad zbunjeni i miris im nije jasan...Jbg.. Sakal je isto canis.
Sačuvana

odstrelis kad mozes a sa .270 kad pozelis
#
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #28 poslato: Јун 25, 2008, 09:46:35 »

Zadnja redovna akcija uništavanja štetočina. Drugar lovac i ja nailazimo na rupu i u njoj izmet šakala. Nije imao vremena da je zatrpa konstatujemo, i u tom trenutku se okrećem u pravcu proseka i na samo 10-tak metara dalje od nas vidim šakala koji gleda u nas .... istog trenutka kad su nam se pogledi sreli skace u veoma brz galop, koristi kanal pored proseke i čestar kao zaklon  i beži mi. Veoma staložena i nadasve mudra životinja 
Sačuvana
traper
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #29 poslato: Јун 26, 2008, 01:30:14 »

Posle 7-8 sezona upoznavanja sa šakalom i lovom šakala, mislim da mogu dosta da pomognem oko rasvetljavanja misterije o navikama i načinu života ovog grabljivca.
Za početak mogu da kažem da je šakal dostojan suparnik i najinteligentnijem i najiskusnijem lovcu.
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 95   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: