DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161374 poruka u 7276 tema- 6983 članova - Poslednji član: blorist

Новембар 21, 2019, 11:38:14
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 92 93 [94] 95   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Lov Sakala  (Pročitano 328091 puta)
sremac
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #1395 poslato: Новембар 26, 2018, 09:51:42 »

cestitam na ulovu  drinks
Sačuvana
Lazar
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1396 poslato: Новембар 28, 2018, 11:59:47 »

Evo od pre neko vece kolega i ja slikao lovocuvar kada je dosao da sece rep kolega i ja u lovu kolega odstrelio lovackom puskom metak b&p zerati 5/0 pucano 2 metka  daljina 30m

Sačuvana

Puska gadja,kundak pogadja
KOBI
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1397 poslato: Децембар 25, 2018, 11:27:19 »

Opisao sam ovaj lov na temi mrciniste ali evo na odgovarajucoj temi, mi ganjamo predatore kad god stignemo i imamo prilicno uspjeha jer imamo i dobre pse. Pogonom lovimo iskljucivo sacmaricama a na ceki u zavisnosti od terena lovimo i karabinima iako vise preferiramo sacmu..

Sačuvana
KOBI
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1398 poslato: Децембар 25, 2018, 11:44:26 »

Bilo je i prije snijega, najgore mi je kad moram koristiit druge programe za postavljanje slika..

Inace sto se sakala tice bilo ih je nekada vise, sada su neke zarasle parcele iskrcene a imamo jedan dio pod minama i tu su se spasavali ali sada je jedan "strucnjak" ulazio traktorom sjekao drva pa se i mi zavlacimo doslovno kolotecinama i tu kad psi uzmu sigurno ce naici. To je bas loviste oko moje kuce a malo dalje gore ih vjerovatno ima dosta vise ali je i teren puno veci i potrebno je vise cijevi.
Sačuvana
SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1399 poslato: Фебруар 28, 2019, 09:09:17 »

Lisica sve manje, pa moram traziti ove shto se pevanjem odau...

Sačuvana

T N T

diablo  diablo  diablo diablo  diablo  diablo

B  E  S  N  I  L  O
mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1400 poslato: Фебруар 28, 2019, 01:04:14 »

Kolega  clapping drinks
Sačuvana
vujke
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1401 poslato: Март 15, 2019, 02:53:34 »

ovaj mi je nesto poznat
cestitke kolega Wink
Sačuvana
Hemingway
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

elmarino019@gmail.com
« Odgovor #1402 poslato: Април 08, 2019, 10:00:35 »

Više od 100.000 šakala u Evropi
Mart 28, 2019Kategorija: HuntingDodaj novi komentar
Evropska šakal je gotovo nezapažen u Centralnoj Evropi. Uočena je u susjednoj Njemačkoj i Češkoj. Njegove države su u Evropi deset puta veće od vukova.

Ilustracia foto PikabaiIllustration foto Pikabai
Pored vuka sa centralnom Evropom, još jedna zver roaming: šakal. Veće populacije su na Balkanu, samo nekoliko vrlo plahih pojedinaca je uočeno u Centralnoj Evropi.
"Može se očekivati da će biti više", rekao je Andreas Kinser iz nemačke fondacije za divlje životinje u Hamburgu. Godine 2012, jedna je zarobljena fotografijom prošlosti u Bavarskoj šumi, druga u 2017. u Gornjoj Bavarskoj. Poslednjih godina šakali su se pojavili iu Mecklenburg-Vorpommernu, Hessenu i Donjoj Saksoniji.

Adaptable omnivore
"Očigledno je da se nešto događa", objašnjava Jennifer Hatlauf sa Instituta za biologiju i lovstvo na Univerzitetu u Beču. Šakal je generalist, tako da može da koristi širok spektar izvora hrane i da preživi u gotovo svakom okruženju. Samo u područjima vukova rijetko se naseljava - vuk je za njega smrtna opasnost.

U Češkoj je šakal primećen na više od 20 lokacija
Snimio je tragove u Češkoj Republici, a čak je vidio i direktnog šakala u muzeju Česka Lipa i zoologa Zdeneka Vitačeka.
Zaštitnici prirode iz Kokorinsko - Machuv kraj PLA još nisu potvrdili njegovu pojavu. "Nažalost, još ne možemo to dokazati, ali mislim da je samo pitanje vremena kada će ga neko vidjeti ili ćemo dobiti zapis o fotografskim pastama", rekao je Petr Lumpe, zoolog iz PLA u Doksiju.
Već postoji dvadesetak lokacija u zemlji u kojoj se pojavio šakal. „To je u Moravskoj, blizu Milovica, takođe je fotografisano na 1100 metara u Šumavi, pa čak iu Baltičkim zemljama. Sigurno je da će on ostati sa nama ”, dodao je Jaroslav Červeni, profesor na Odsjeku za lov i šumsku zoologiju Češkog univerziteta prirodnih nauka u Pragu.
Prema Redu, šakal severno se verovatno širi zbog zagrevanja. On takođe smatra da je kretanje šakala prema nama izazvano i ratom na Balkanu devedesetih godina.

U Evropi ima deset puta više šakala od vukova
Prema Big Beast In Europe (LCIE), u Evropi živi do 117.000 šakala. Poređenja radi, populacija vuka se procenjuje na 17.000 životinja.

Sačuvana
SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1403 poslato: Мај 04, 2019, 09:36:49 »

hi
Sačuvana

T N T

diablo  diablo  diablo diablo  diablo  diablo

B  E  S  N  I  L  O
Tomo VRBAS80
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1404 poslato: Мај 05, 2019, 05:23:09 »

drinks good hi hi
Sačuvana
Nikola Vojinovic
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na Forumu u 2012 godini

« Odgovor #1405 poslato: Мај 07, 2019, 10:48:21 »

Jedna krupna zenka, cekao sam srndaca, prvo izadje lisica, njoj oprostim i uzivam dok je gledam kako hvata miseve... medjutim istrcavaju dva krupna sakala, zenka ostaje na mestu a muzjak odlazi, na 50m u gustisu staje i doziva je... sacekao sam da izadje ali nije hteo...

Sačuvana

Priroda, kerovi i lov
Zeljko M
Junior
**
Van mreže Van mreže

lovac od 1983.

« Odgovor #1406 poslato: Мај 07, 2019, 06:48:01 »

Kalibar  kiplaufa ?
Sačuvana
Hemingway
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

elmarino019@gmail.com
« Odgovor #1407 poslato: Мај 07, 2019, 10:22:12 »

Lepo ,Vi ste za primer , a i naucno istrazivanje ,valjda ce ovi biolozi shvatiti neverovatnu produkciju brojnosti i uticaj sakala na ostale vrste u biotopu u kome ordiniraju..
Pozdrav za MunZe,Vi ste primer kako se gazduje u lovistu. hi  drinks
Sačuvana
Dzoni Vojinovic
Junior
**
Van mreže Van mreže

nikolavojinovic87@hotmail.com
« Odgovor #1408 poslato: Мај 22, 2019, 06:18:54 »

I pored velike brojnosti veoma su oprezni i trebalo im je tri dana da priđu hrani.

https://www.youtube.com/watch?v=cQkB9ZZUf_Q
https://www.youtube.com/watch?v=BkIfgC-mOWw
https://www.youtube.com/watch?v=giQE5Y_8fTc
https://www.youtube.com/watch?v=VktHLanGodE
Sačuvana
Dzoni Vojinovic
Junior
**
Van mreže Van mreže

nikolavojinovic87@hotmail.com
« Odgovor #1409 poslato: Мај 23, 2019, 09:08:37 »

Biološki fakultet iz Beograda u saradnji sa L.U."Zemun" nastavlja sa markiranjem šakala u lovištu Donji Srem. Tokom dana stručni tim na čelu sa prof. dr Duškom Ćirovićem uz podršku lokalnih lovaca iz Jakova i Surčina je sa GPS ogrlicom markirao mladu ženku u okolini Jakova. Tradicionalno odmah je dobila ime - Zoka. Nakon što je u aprilu na istom području markirana ženka stara 11 meseci (Joka), stručnjaci sa fakulteta će zajedno sa stručnom službom L.U."Zemun" pratiti njihovo kretanje narednih godinu dana.
Markiranje šakala satelitskim ogrlicama u lovištu Donji Srem uspešno se sprovode već treću godinu. Tokom ovog perioda uhvaćene su i obeležene četiri jedinke – dve (mužijak i ženka) 2017. godine u okolini Surčina i ove dve mlade ženke u okolini Jakova. Četiri markirana šakala u lovištu Donji Srem predstavljaju polovinu do sada markiranih šakala u Evropi.
Cilj markiranja šakala GPS ogrlicama je da se uz pomoć ove napredne tehnologije prikupi što više informacija o njihovom kretanju, veličini teritorija, preferenciji staništa, ponašanju i disperzijama.

Wink
Sačuvana
Stranice: 1 ... 92 93 [94] 95   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: