DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161887 poruka u 7345 tema- 7082 članova - Poslednji član: Petar Kovacevic

Децембар 02, 2020, 02:09:49
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 3 4 [5]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Sta poneti u lov  (Pročitano 22215 puta)
cula
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

Kad sam bio mladjan lovac....

« Odgovor #60 poslato: Април 02, 2009, 11:53:07 »

Ja bez puske i municije ne polazim u lov,
a za ostalo moze i ne mora!!!!! haha haha haha
Sačuvana
asrobi
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #61 poslato: Септембар 09, 2010, 10:30:02 »

Ja u lov pored puske i municije obavezno ponesem parce kanapa ako treba neko zdrepce da se veze,bricu i malu kockicu slanine ako nema sta pametno da se radi onda sednes i glancas svoju bricu sa slaninicom yahoo
Sačuvana
dacovuk
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

dacovuk

corovicd88@gmail.com dacovuk dacovuk
« Odgovor #62 poslato: Фебруар 24, 2013, 01:27:06 »

Veoma lijepa tema...
  Mislim da sto de tice hrane treba izbegavati suhomesnate proizvode.Jos ako je lov fizicki zahtevan.Naime poznato je da sportisti ne smiju zbog krvnih sudova da jedu navedene proizvode koje mi lovci tamanimo,jer masnoca razdire krvne sudove.Pa nam je posle kriv ,,PRADAVNI`` kad srcka zakaze....
  Orasi,bademi,lesnici,suvo voce,indijski orasi su izvor ciste energije(probati ko ne veruje).Obavezna je voda,po mogucnosti je zgrijati da bude mlaka(u jakni na telesnoj temp.).
 Da neko ne zameri nestho.Vecina vas je staro pa vam mozda zvuci neobicno moj meni.Toliko sto se tice hrane u lovu koji zahteva povecanu fizicku aktivnost u lovu divljih svinja.
Sačuvana

U početku beše Reč, i Reč beše u Boga, i Bog beše Reč.
KazaMP
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

e - mail : stefanvolihemiju@gmail.com

« Odgovor #63 poslato: Октобар 16, 2020, 04:11:36 »

znam da dugo nije pisano u temu , čak jedna decenijaaaaa , ali moram da osvežim temuuu jer je genijalna..

Nedelja je osvanula !!

od opreme sledeće :

- Kaiš , i na njemu nož ( Derać ), kao i dve futrole sa po 5 patrona .

- Ranac - Ranac je zabranjen kod mene ukoliko nije lov na zeca , ali meni je to toliko apsurdno tako da to pravilo kršim ...

u njemu se nalazi sledeće :
2 pruta kobasice , pola pruta slaninice , pola pruta pečenice , 300g čvaraka , domaći hleba to jutro ispečen , 3 glavice luka ... Dosta njih bi reklo da je ovo mnogo hrane , ali pokojni deda nije stigao da mi prenese svo svoje znanje , ali je jednom prilikom rekao " Doručak uvek ponesi za dvoje " ...
povodac za pse ,  kanap , malu lampu , šibice , imam i malu prvu pomoć u kojoj imam Jod, zavoje , iglu i konac ... Takodje nosim i kabanicu i kamašne skidan kada spadne rosa

- Pljisku 300 ml rakije
 - Pljosku 300 ml domaćeg vina ( Ne pijem algohol , ali valja se imati za druge lovce )

1.5 L vode - u jednom delu lovista nemamo izvore , tada i malo pojačam

Lovački prsluk - Tu imam jos 5 patrona ( Krupna sačma za ne daj boze )

imam i dedinu pištaljku , zlu ne trebalo ...

Sačuvana
KazaMP
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

e - mail : stefanvolihemiju@gmail.com

« Odgovor #64 poslato: Октобар 16, 2020, 04:14:33 »

Veoma lijepa tema...
  Mislim da sto de tice hrane treba izbegavati suhomesnate proizvode.Jos ako je lov fizicki zahtevan.Naime poznato je da sportisti ne smiju zbog krvnih sudova da jedu navedene proizvode koje mi lovci tamanimo,jer masnoca razdire krvne sudove.Pa nam je posle kriv ,,PRADAVNI`` kad srcka zakaze....
  Orasi,bademi,lesnici,suvo voce,indijski orasi su izvor ciste energije(probati ko ne veruje).Obavezna je voda,po mogucnosti je zgrijati da bude mlaka(u jakni na telesnoj temp.).
 Da neko ne zameri nestho.Vecina vas je staro pa vam mozda zvuci neobicno moj meni.Toliko sto se tice hrane u lovu koji zahteva povecanu fizicku aktivnost u lovu divljih svinja.

Naravno , tada se klopa posle lova , ali u lovu na fazana doručak je glavna stvar...  clapping
Sačuvana
Stranice: 1 ... 3 4 [5]   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: